Прескочи до съдържание

Япония - бързи въпроси


Mary
Георги
Съобщението е добавено от Георги

Това е тема за бързи въпроси. свързани с Япония. Какво е бърз въпрос? Това е въпрос, който има достатъчно конкретика, така че да му бъде отговорено с до 2-3 отговора, т.е. въпрос, който не предизвиква дискусия. Примери:

 

- Денонощно ли е метрото в Токио?

- Може ли да шофираме в Япония с нашите шофьорски книжки?

 

Има и друг тип въпроси, които може да изглеждат бързи, но да са въпрос на лично мнение и може да предизвикат дискусия. За тях се пуска отделна тема. Примери:

 

- Кое да изберем - Токио или Осака?

- Заслужава ли си JR Pass?

 

Възможно е да решите, че въпросът ви е бърз, да го пуснете тук и да се зароди дискусия - няма лошо, ще бъде отделен в нова тема, да не се чудите 🙂

 

Разбира се, ако искате да обсъдите цялото си пътуване в детайли, винаги пускайте нова тема. По този начин най-добре ще си го проследите от първите въпроси до самото пътуване и разказите ви след него. 

Препоръчани мнения

Поради увеличаване с 1 ден на престоя ни трябва да променя малко програмата. Имам букнати 3 нощувки в Токио, после 1 в Каназава и 3 в Киото. Имах идеята да сме 2 дни в Киото и 1 в Нара. Сега имам възможност да бъдем 3 дни само в Киото.

Въпросът е: Освобождаваме на 21. 05 хотела в Киото и отиваме в Нара. Къде да спим тази нощ 21.05- в Нара, Осака или някъде другаде, като на другия ден 22.05 искам да отидем в Химеджи, а вечерта да пътуваме за нощувка в Йокохама? На 23.05 разглеждаме Йокохама и от там директно се отправяме за полет от Ханеда в 0,30ч.

Приемам и други варианти, благодаря!

Връзка към коментар

samuraika, благодаря! Аз също мислех за Осака, но още не съм разучила придвижването с влаковете и не мога да се ориентирам  около коя гара в Осака да търся. Ще бъдем с JR pass. 

Редактирано от clete
Връзка към коментар

Clete, влаковете за Химеджи тръгват от гара Shin-Osaka. Това е като гара разпределителна за региона. До Химеджи може да хванеш Hikari или Kodama шинкансени (30 мин) или обикновените влакове пак по Tokaido-Sanyo линията за около 1 час.

Редактирано от oli_mali
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Да дам и аз предложения за пътуващите към Япония - преди два месеца се върнах от Токио и спах в Уаседа - много хубаво и удобно място, студентски квартал с места за хранене на едни от най-ниските цени за Токио (ако не броим далечни и забутани места от сорта на Кодайра/Тама и т.н.). Сетагая също не е лошо, но е малко встрани от луп-а и откъм транспорт на мен лично не ми беше удобно. Иначе за желаещите да са на пъпа на събитията без оглед на цена, е ясно, вече сте обсъдили.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

clete, както oli_mali вече ти написа, шинкансените минават през Shin-Osaka. Osaka station обаче е само на една спирка от Shin-Osaka, влакове между двете има постоянно, а времето от едната до другата ти е 5 минути, така че ако намерите нещо по-изгодно като цена или по-приятно като обстановека около Osaka station, не се колебайте да вземете там, още повече, че сте с пас и смяната на влакове не ви е проблем.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Хрумна ми че може едно нощно Кобе да направиш, отсядайки на Санномия - разглеждаш нощния пристанищен район, на сутринта гледки към океана и си съкращаваш пътя до Химеджи с една трета най-малко.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Хрумна ми че може едно нощно Кобе да направиш, отсядайки на Санномия - разглеждаш нощния пристанищен район, на сутринта гледки към океана и си съкращаваш пътя до Химеджи с една трета най-малко.

samuraika, идеята е много добра, благодаря! Сега гледах как да стигнем от Нара до Санномия  в Гугълмапс. Пробвах и с Хипердия. Е, не мога да се ориентирам как да си търся пътуване само с JR. Моля, осветлете ме, че само задавам тъпи въпроси - не мога да избера ни път, ни хотел и в Йокохама. До колкото аз успях да разбера май от Йокохама до летище Ханеда се движи Keikyu line. В нашия случай най- бърз и удобен вариант, но не се покрива от JR паса. И нали имаме 9 дни, ако в последния не ползваме пас, то да си го активираме за единия от дните в Токио.

Редактирано от clete
Връзка към коментар

Е, не мога да се ориентирам как да си търся пътуване само с JR. Моля, осветлете ме

Eто така:  :)

 

35l6zvr.jpg

С тези отметки, си гарантираш, че ще ти излизат само влакове, които се покриват от паса.

 

За JR имате 7 последователни дни, като за първи се брои деня на активирането (дори и да го активираш в 23:59, в 0:00 часа първият ти ден вече е минал), така че ти реши как ти е най-изгодно да го използваш.  :)

Редактирано от chandni
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Точно така отмятах, но ми даваше, че няма резултати. Ще пробвам пак. Благодаря chandni!

Това означава, че не може да се изпълни само с JR маршрута и трябва да се ползват и влакове, за които ще си платите допълнително.  :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Уф, писала бях някъде, че е важно името на гарата. Санномия е три гари - Sannomiya Hankyu, Sannomiya Hanshin, Sannomiya(JR).  Има и гара на метрото Кобе-Санномия :P  Та като сложиш правилното име на гара - излиза. Иначе - не (или ти излиза с амнайсе прекачвания), не е много умен този ап в този смисъл.

Та, ето ти маршрута, не е нито трудно нито дълго, имаш едно прекачване на Осака.

 

За ползващите другия пас, на Кинтецу, от Нара (Кинтецу Нара, а не JR Nara) до Кобе се ходи лесно като се вземе директен експрес до Санномия. Но има малко доплашане за ползването на ханкю линията, ще ви кажат на излизане (а може и метър да минете ако служителя е блейка).

Редактирано от samuraika
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Като сте започнали, хайде и последната отсечка да оформим, та да се съсредоточа върху четене за забележителности. :)

От Химеджи до Йокохама, но на място, от където лесно да хванем превоз до Ханеда аерпорт да знам къде да търся хотел. Харесах си един с невероятна гледка, на брега срещу колелото, но не знам дали ще е удобен.

Връзка към коментар

От Йокохама стейшън си взимаш автобусче за 580 йени и отиваш на Ханеда. Което значи, че спокойно можеш да си резервираш хотела, който си си харесала, на една спирка с метрото ще ти се падне.

 

От Химеджи си взимаш шинкансена за Шин-Йокохама и от там с метро до "колелото".

Редактирано от samuraika
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

https://www.booking.com/hotel/jp/tokyu-stay-nihombashi.en-gb.html?aid=368032;label=gen173nr-1DCAEoggJCAlhYSDNiBW5vcmVmaBeIAQGYAS64AQbIAQzYAQPoAQGoAgM;sid=8bf2ff9c97514938f0d515228f4c9dda;dcid=5

Съвет как е местоположението?Идеята ни е да останем няколко дена в Токио,като също го ползваме за база за еднодневни трипове до Нико и Kawazu.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз бях обяснявала, вече не помня къде, че в големите градове хубави апартаменти, в каквито живеят хората, няма да намерите. Само разни блокчета за студенти и временни работници. Всеки по-сносен блок гласува в правилата си забрана за airbnb. А статията е тенденциозно написана, то във всички големи градове е незаконно.

 

 

Нещо за Gunma safari park?

Не съм ходила лично, предполагам, че е като многото тема паркове тук. Според мен по-добре е да видите маймуните в онсените в Нагано - местни животни в местна среда. Иначе скоро бях в Животинското Царство в Кобе - много приятно място за 2-3 часа разходка и близо до крайморската променада и Чайнатаун - хубава комбинация за еднодневна екскурзия в Кобе.

 

За хотела - много добра локация!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Извинете , но съм малко объркана относно удобните райони в Токио. Търся хотел и не знам какво да гледам - близо до метро или до гара и коя ? Първите два дни няма да имаме активиран JR pass , така че предполагам ще сме с еднодневна карта. Трети ден предвиден за Никко - JR паса важи ли ?

Връзка към коментар

Ето картата и обяснения как да стигнете до Никко. Както виждаш две линии на Тобу и една на JR стигат до там. Което значи, че може и с комбинирания пас който chandni беше препоръчала (за метро и Тобу) и с JR pass. Като място - "горната" част - Асакуса, Уено, Икебукуро. До гара, може на метро, може на JR. Икебукуро е най-евтино от удобните места - там и метро, и Тобу,  и JR има, и до Йокохама е удобно да се скокне с метрото, но е по-неудобно за летищата, затова е и по-евтино.  Асакуса също е много хубав район с много за гледане, ако не искате да купувате комбинирани пасове - в този район и с билетчета и предплатени карти ще имате достатъчно много за гледане на близки разстояния.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Извинете , но съм малко объркана относно удобните райони в Токио. Търся хотел и не знам какво да гледам - близо до метро или до гара и коя ? Първите два дни няма да имаме активиран JR pass , така че предполагам ще сме с еднодневна карта. Трети ден предвиден за Никко - JR паса важи ли ?

Токио е такъв град, че където и да се позиционираш, все ще ти е (не)удобно...:)

Имам предвид, че ти така или иначе ще го кръстосваш целия град, понеже забележителностите му са пръснати, точно казано, във всички посоки.

Много зависи и колко дена ще си там. Ако е 3+, няма значение локацията.

Ако е по-малко, съветът ми би бил около Уено. Асакуса, Сенсо джи, Skytree, корабчетата са наблизо, а и Одайба е достъпна.

За 2-3 дена е достатъчно.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.