Прескочи до съдържание

Малдиви - първи опит (съвети са добре дошли)


S.Petrov

Препоръчани мнения

не.на него не.но когато си избирах ресорт,трябваше да има басейни,иначе цял ден да се топиш в океана-трябва малко и басейнчета-щом ще се набутваш с толкова пари за вход.

Връзка към мнение

Е басейнче на Сънито, че там не е за влизане, на Малдивите топенето в океана и без басейн все някак си трябва да се преживее си мисля аз :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Какво мислите за такава оферта?

Като цени, като цяло?

 

http://www.fly4free.com/deal/europe/maldives-package-9-nights-in-a-hotel-with-breakfasts-transfers-and-flights-from-spain-for-e389/

 

Когато я видях, в началото бях готов да я взимам, НО в wikipedia гледам, че от Май до Декември е много дъждовно.

В тази връзка, мислите ли, че бихме намерили подобна оферта като цена за месеците  края на Февруари/  или целия Март 2017? Иска ми са да е тогава, единствено заради дъжда.

 

Притеснява ме, че ако отидем в края на ноември примерно и сме за 7-10 дена, да не се окаже, че през повечето време ще вали.

 

С други думи, очаквам вашите мнение, за това дали да чакаме оферти за февруари/ март или тогава ще е много по-скъпо?

Връзка към мнение

Какво мислите за такава оферта?

Като цени, като цяло?

 

http://www.fly4free.com/deal/europe/maldives-package-9-nights-in-a-hotel-with-breakfasts-transfers-and-flights-from-spain-for-e389/

 

Когато я видях, в началото бях готов да я взимам, НО в wikipedia гледам, че от Май до Декември е много дъждовно.

В тази връзка, мислите ли, че бихме намерили подобна оферта като цена за месеците  края на Февруари/  или целия Март 2017? Иска ми са да е тогава, единствено заради дъжда.

 

Притеснява ме, че ако отидем в края на ноември примерно и сме за 7-10 дена, да не се окаже, че през повечето време ще вали.

 

С други думи, очаквам вашите мнение, за това дали да чакаме оферти за февруари/ март или тогава ще е много по-скъпо?

Aз лично по тропиците не обръщам такова внимание на прогнозата, ние бяхме Юни и за 7 дни не валя, но си е на късмет. 

Връзка към мнение

НО в wikipedia гледам, че от Май до Декември е много дъждовно.

В тази връзка, мислите ли, че бихме намерили подобна оферта като цена за месеците  края на Февруари/  или целия Март 2017? Иска ми са да е тогава, единствено заради дъжда.

 

Притеснява ме, че ако отидем в края на ноември примерно и сме за 7-10 дена, да не се окаже, че през повечето време ще вали.

 

С други думи, очаквам вашите мнение, за това дали да чакаме оферти за февруари/ март или тогава ще е много по-скъпо?

И според мен късметът тук играе решаваща роля. Ние бяхме последната седмица на октомври - началото на ноември и валя един единствен ден - следобед. Времето като цяло се сменя за минути и не бих залагала на 100% на прогнози... Но имай едно на ум все пак :) 

Връзка към мнение

Наистина е изцяло въпрос на късмет това с дъжда. В момента сме на Маафуши и тъкмо говорих с управителя на нашия хотел по този въпрос. До Май включително няма проблем с дъждовете. Но и след това, валежите са от време на време, за по час-два и после изгрява слънце. 

 

П.П. Офертата според мен е добра :)

Редактирано от S.Petrov
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

 

 

В момента сме на Маафуши и тъкмо говорих с управителя на нашия хотел по този въпрос.


Какви са ти впечатленията от Маафуши? Някой трип успя ли да направиш? Айде приятно!
Връзка към мнение

 

Какви са ти впечатленията от Маафуши? Някой трип успя ли да направиш? Айде приятно!

 

 

Изключително доволен съм (не зная дали защото нямам опит в подобни екзотични пътувания)! Трипове направихме няколко. Като се върнем, ще опитам да направя един пътепис за острова.

 

Надявам се и вие сте си изкарали приятно :)

Връзка към мнение

Какво мислите за такава оферта?

Като цени, като цяло?

 

http://www.fly4free.com/deal/europe/maldives-package-9-nights-in-a-hotel-with-breakfasts-transfers-and-flights-from-spain-for-e389/

 

Когато я видях, в началото бях готов да я взимам, НО в wikipedia гледам, че от Май до Декември е много дъждовно.

В тази връзка, мислите ли, че бихме намерили подобна оферта като цена за месеците  края на Февруари/  или целия Март 2017? Иска ми са да е тогава, единствено заради дъжда.

 

Притеснява ме, че ако отидем в края на ноември примерно и сме за 7-10 дена, да не се окаже, че през повечето време ще вали.

 

С други думи, очаквам вашите мнение, за това дали да чакаме оферти за февруари/ март или тогава ще е много по-скъпо?

След умуване, ще пропусна тази оферта, поради факта, че се лети от Букурещ - Мадрид - чакане - Лондон - Мале и после на обратно. С всичкото време, което трябва за да се стигне от Варна до Букурещ и всичкото чакане, както и цената на полета между Букурещ и Мадрид, смятам, че не си заслужава.

 

За целта, ще чакаме оферта от Истанбул или такава от София - Доха - Мале.

 

Ако изпадне нещо супер тънкана през Дубай и има добра цена за полета София- Дубай в близките дати, също ще се мисли.

Връзка към мнение

След умуване, ще пропусна тази оферта, поради факта, че се лети от Букурещ - Мадрид - чакане - Лондон - Мале и после на обратно. С всичкото време, което трябва за да се стигне от Варна до Букурещ и всичкото чакане, както и цената на полета между Букурещ и Мадрид, смятам, че не си заслужава.

 

За целта, ще чакаме оферта от Истанбул или такава от София - Доха - Мале.

 

Ако изпадне нещо супер тънкана през Дубай и има добра цена за полета София- Дубай в близките дати, също ще се мисли.

 

Аз точно това щях да ти препоръчам също. При положение, че си вързан с много неудобни полетни връзки и с фиксиран хотел, който не си си избирал сам, не съм сигурен че спестяването си заслужава. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Като цена през Истанбул или през Доха на какво мога да се надявам?

Периода, който ме интересува е от Октомври до към Март най-късно?

 

Flydubai имаха интересни цени по някое време, провери ги сега как са. Другото е с катарците през Доха. Всичките в рамките на 400-450 евро. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

За полет Дубай - Мале какво да очаквам като цена оптимално, за да знам, ако се появи такава цена да не чакам, а да купувам.

Пък довеждащия полет от София до Дубай с промоцията на Уиз, която пускат за рождения им ден.

Връзка към мнение

Наистина е изцяло въпрос на късмет това с дъжда. В момента сме на Маафуши и тъкмо говорих с управителя на нашия хотел по този въпрос. До Май включително няма проблем с дъждовете. Но и след това, валежите са от време на време, за по час-два и после изгрява слънце. 

 

П.П. Офертата според мен е добра :)

Петров, по моите сметки вече трябва да се връщате,май ти каза, че сте до 9 там.

Моля, дай малко информация,че съм си харесала и аз един хотел на Маафуши,че вместо Борнео вероятно ще литнем натам.

Връзка към мнение

Здравейте. Ние летим за Маафуши на 26.02 с Катарските авиолинии от София. За първи път ще летим сами без туристическа агенция и четейки вашите мнения май съм допуснала някой грешки, но се радвам, че попаднах тук, за да мога следващия път да бъда по-внимателна. 

Тази информация ни изпратиха от хотела за пътуването от летището до острова

Schedule speed boat at US dollars 20.00 per person, one way. The journey will take approximately 30 to 40 minutes. Transfers are available 3 times a day as follows:

Male’/Maafushi

Departure at 9:15am - In front of bank of Ceylon

Departure at 01:30pm - In front of bank of Ceylon

Departure at 06:40pm from Petrol jetty

Ако някой е пътувал по този начин моля да ми напише стъпка по стъпка как всичко се случва на практика, че нещо се сдухвам дали ще се справя

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Добро утро. Търсих през Google maps този терминал Petrol jetty, с който са ми написали от хотела, че ще стигнем до Маафуши, но не открих нищо с това име. Ние пристигаме в 14,35 местно време. А под грешки имах предвид, че сме платили малко повече от колкото е било необходимо.

Връзка към мнение

Ние пристигаме в 14,35 местно време. 

 

Като гледам времето на пристигане, имате теоретична възможност да хванете редовното фери в 15:00 до Маафуши (1 или 2$ беше). Ако го изпуснете, има голяма вероятност, да се появи друга моторница и да ви предложи по-ранен транспорт. Но да чакате до 18:40 не ви препоръчвам. Жега, няма къде да седнеш или какво да гледаш, много народ...

 

Ние пристигнахме на ферито около 14:00 и имаше моторница, за която събираха пътници. Бяхме трима и договорихме цена от 15$ на човек.

 

Иначе е лесно - от летището вземате фери до Мале (1$), след това хващате такси и му казвате "Маафуши фери" (около 2$) и той ви кара на другия терминал. всичко това отнема 20-30 минути.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.