Прескочи до съдържание

Малдиви - първи опит (съвети са добре дошли)


S.Petrov

Препоръчани мнения

Kaani Beach не е лош, но е от скъпите хотели. Имайте предвид, че освен такса обслужване и дъравна такса за хотелите се плаща и еко такса в размер на 6$ на ден на човек. Тази такса не важи за къщите за гости, които са повече от 40 на Маафуши.
Icom не са единствените които предлагат екскурзии. Избора е голям. Има разнообразие и конкуренция.
маска и шнорхел си вземете защото тези които ги дават за ползване пропускат вода.
Кану може да се наеме доста изгодно. Водни колела няма.
Резорта е хотелски комплекс. Има различни категории резортш. Дневното посещение изисква заплащане на входна такса. Отделно си плащате и трансфера до острова. Ризорта няма нищо общо с местния остров.

А, това е друго! Много ти благодаря! :)
Питам, защото ние пристигаме на летището късно вечерта и съм букнала хотел за първата нощувка там.
Хотелът е този:
Надявам се, може само с такси да се стигне до него, а не- по вода. :unsure:


До Хулумале може с такси. Питайте хотела дали нямат трансфер от летището. Така ще ви посрещне техен представител.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Kaani Beach не е лош, но е от скъпите хотели. Имайте предвид, че освен такса обслужване и дъравна такса за хотелите се плаща и еко такса в размер на 6$ на ден на човек. Тази такса не важи за къщите за гости, които са повече от 40 на Маафуши.

Icom не са единствените които предлагат екскурзии. Избора е голям. Има разнообразие и конкуренция.

маска и шнорхел си вземете защото тези които ги дават за ползване пропускат вода.

Кану може да се наеме доста изгодно. Водни колела няма.

Резорта е хотелски комплекс. Има различни категории резортш. Дневното посещение изисква заплащане на входна такса. Отделно си плащате и трансфера до острова. Ризорта няма нищо общо с местния остров.

До Хулумале може с такси. Питайте хотела дали нямат трансфер от летището. Така ще ви посрещне техен представител.

 

Мерси за информацията. Има ли други скрити такси извън тези?

Какви са цените за канута? 

Лодки с двигател под наем и нормална цена има ли?

 

А за хотела, гледах, гледах и пак гледах.

Има само няколко хотела в този ценови рейнж, които ми харесаха.

Имаше един хотел на остров Ган (или нещо от сорта), но се лети със самолет до там и пише, че полета е 240 долара на човек, което е много.

 

Като цяло в коментарите за повечето хотели пише доста лоши неща (въпреки, че са с 8-9 рейтинг). Хлебарки, мравки, комари, скапани легла, липса на топла вода, скапано ядене, едно и също ядене и т.н.

 

Ще дадете ли малко инфо за плажа, където е хотела? Само там ли може жените да са по-бански или има и други плажове, където също може? Говоря за самия остров Маафуши?

 

Вие като сте били, как сте си разпределили времето и примерно ходили ли сте по други острови и ако да, то колко пъти?

Връзка към мнение

Някой знае ли с каква давност на печат трябваше да са банкнотите. От Тавекс ме набутаха с много стари зелени, които едва ли ще ми обменят на Малдиви..

Връзка към мнение
Емил Любенов

Ако са от 90-те е сигурно, че няма да ги приемат. От 2004 насам трябва да са и никакви печати или писано по тях, за да не се притесняваш. Хубаво е да не са и твърде смачкани. При мен на Ellaidhoo за всичко се заяждаха, но на летището приемаха всичко без въпроси.

Редактирано от Емил Любенов
Връзка към мнение

В крайна сметка вече втори ден съм на в Бандос,бийч вила с джакузи.Вече имам други представи за рая...:))).В пряко сравнение с 5 звезден хотел Westin на брега в Тайланд , тук водата,плажа и гледките са няколко класи над всичко което съм виждал досега!

По отношение на логистиката,на излизане от летището ви чакат доста посрещачи/моторници всеки с надпис на хотела в който ще ви закарат.След като намерите човека с вашият хотел,той проверява имената ви в списъка на гостите с този полет и потегляне..:

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

В крайна сметка вече втори ден съм на в Бандос,бийч вила с джакузи.Вече имам други представи за рая... :))).В пряко сравнение с 5 звезден хотел Westin на брега в Тайланд , тук водата,плажа и гледките са няколко класи над всичко което съм виждал досега!

По отношение на логистиката,на излизане от летището ви чакат доста посрещачи/моторници всеки с надпис на хотела в който ще ви закарат.След като намерите човека с вашият хотел,той проверява имената ви в списъка на гостите с този полет и потегляне..:

Ооо, моля те, дай малко инфо за Бандос, точно вчера разпитвах, че има голямо намаление в Букинг. :)

И още един въпрос - колко струва трансфера до Бандос? Някъде ми се мерна, че се плаща отделно.

На ол-инклузив ли сте?

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

190$ е трансфера с включените данъци за двама човека двупосочно,плаща се отделно при самото настаняване в хотела. Умишлено резервирах само закуска на база предишен опит.Аз лично не виждам никакви позитиви,а само негативи,освен ако не се отива с основна цел преяждане и препиване...Ако се храниш на Фул /халф борд/Ал инклузив не само излизам по-скъпо,но имаш и доста рестрикции - храниш се само в един ресторант(повечето ризорти имат по 4),в определени часове ,определени храни...

П.п.Купих престоя през agoda.com

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Нека да добавя,че всички цени без изключения навсякъде са обявени само в $ и във всяка стая/вила има универсален накрайник за всички видове ел.стандарти(иначе тока е 240v).

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...

Здравейте,

Ние вчера се върнахме от Малдиви.

Беше истински рай. Ако някой има въпроси - насреща съм.

Беше приказно, и време, и място, и хотел, и плажове, и всичко, всичко.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Беше приказно, и време, и място, и хотел, и плажове, и всичко, всичко.

dtsekova, да знаеш, че много се радвам!!!

Препоръчай някоя допълнителна екскурзия, ако сте правили и въобще нещо, което ви е направило впечатление :)

Връзка към мнение

Здравейте,

Ние вчера се върнахме от Малдиви.

Беше истински рай. Ако някой има въпроси - насреща съм.

Беше приказно, и време, и място, и хотел, и плажове, и всичко, всичко.

Дай, моля, по ред на номерата:

Хотел - къде бяхте отседнали, препоръчваш ли го?

Какви екскурзии си направихте и коя препоръчваш?

На кои плажове бяхте и кой ти хареса най-много?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Привет отново!

Бяхме отседнали в Шератон, половината от престоя беше в къщичка на плажа, останалата част се пренесохме в бунгало във водата. Хотелът е повече от прекрасен. Всичко беше на ниво.

Не сме ходили по други острови, ходихме единствено на круиз с делфини, на който наистина видяхме многп делфинчета в океана, но не беше кой знае какво.

Летището е мъничко, багажа дойде много бързо, някъде четох, че се плаща при кацане такса 25 долара на човек - на нас никъде не ни искаха такава такса.

Времето беше уникално, валя 2-3 пъти, но за по час и после пак иЗгряваше слънце.

Беше приказно преживяване.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Привет отново!

Бяхме отседнали в Шератон, половината от престоя беше в къщичка на плажа, останалата част се пренесохме в бунгало във водата. Хотелът е повече от прекрасен.

 

 

dtsekova, този Шератон на кой остров се намира? Бунгалата във вода силно ме интересуват!!! :)
Връзка към мнение

Островът се казва Фуранафуши, ако изобщо го изписвам правилно. Намира се на 15-20 мин с моторна лодка от летището в Мале. То самото летище реално не е в Мале, а на остров Хулхумале, пак се извинявам за произнасянето и изписвАнето :)

Бунгалата във водата са прекрасни. И важното е, че там нямаше гущери, които за мой ужас бяха навсякъде из острова. Докато бяхме в къщичката на плажа имаше гущери навсякъде около нея, дори еднАта вечер бейби гущерче беше влязло дори в стаята ни.

А във водата имаше бейби акули, може би е писано за тях назад из форума, но аз го бях пропуснала и бях стресирана от тях :)))))

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Островът се казва Фуранафуши, ако изобщо го изписвам правилно. Намира се на 15-20 мин с моторна лодка от летището в Мале. То самото летище реално не е в Мале, а на остров Хулхумале, пак се извинявам за произнасянето и изписвАнето :)

Бунгалата във водата са прекрасни. И важното е, че там нямаше гущери, които за мой ужас бяха навсякъде из острова. Докато бяхме в къщичката на плажа имаше гущери навсякъде около нея, дори еднАта вечер бейби гущерче беше влязло дори в стаята ни.

А във водата имаше бейби акули, може би е писано за тях назад из форума, но аз го бях пропуснала и бях стресирана от тях :)))))

Намерих го хотела, страхотен е! Редактирано от AlexandraKo
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.