Прескочи до съдържание

Малдиви - първи опит (съвети са добре дошли)


S.Petrov

Препоръчани мнения

i4an, местната валута е руфия и може да се обменя единствено на Малдивите. Официалният курс е 15,38 MVR за 1$, и на летището можеш да обмениш при курс 15 за 1$. Банковият офис е като излезеш от Arrivals, веднага вляво. Почти навсякъде приемат и долари.

 

Черупки можеш да изнасяш, не е забранено и не проверяват. Корали - само дребни парчета от мъртви корали. Забранени са всякакви предмети с произход от костенурки или акули.

 

Един съвет - ако ви се наложи да купувате нещо различно от сувенири (бански, джапанки, хавлии), оставете го за Маафуши. За едно и също нещо, в Мале ни искаха 140$, а на Маафуши го взехме за 35$.

 

П.П. Пазете си бележката при обмяната на валута, за да може на връщане да обмените пак, ако ви остане руфия.

А сувенирите скъпи ли са? Магнитите предимно, то друго какво има интересно?
Връзка към мнение

Магнити си купихме от Маафуши - има две-три магазинчета за сувенири. По спомен бяха около 2-3$ бройката. Имаше също тениски, накити от корали, дамски шалове, дървении... доста неща, на нормални бих казал цени.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Петров, аз друго съм се сетила. Ми, аз, като не мога да плувам, има ли смисъл да ходя на такава екскурзия, дето описваш? Или ще си седя и ще си зяпам от лодката?:(Мога да се гмуркам само на плиткото, ама там какво има за гледане?:(

Редактирано от AlexandraKo
Връзка към мнение

Ако не можеш да плуваш, ти дават жилетка. Ако те е страх сама, едно от момчетата плува през цялото време до теб, за да си по-спокойна. Ако пък много, много те е страх, седиш в лодката и чакаш да отидете на сандбанк, за да се поразтъпчеш :)

На плиткото също има какво да се види, но при този трип, за да стигнеш до плиткото, минаваш през дълбокото... :)

 

П.П. Ако все пак решиш да пропуснеш този трип, иди на плажа, влез 20 метра навътре, натроши 2-3 филии хляб под водата и гледай... ;)

Редактирано от S.Petrov
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Колеги, много хубаво място сте посетили/решили да посетите. Аз не мога да се похваля с нискобюджетна екскурзия до Малдивите, но пък мога да дам препоръки за почивка, която се прави обикновено веднъж и спомените остават за цял живот. С жена ми си направихме медения месец на Малдивите от17-24 януари тази година. Самолетни билети бяхме купили около 10-ина месеца по-рано - промоция с 30% намаление от Qatar Airways - около 480 евро на човек отиване и връщане, с прекачване в Доха - Катар. С жена ми отседнахме на Ellaidhoo - private resort, където жените спокойно могат да се съблекат и остров, отдалечен достатъчно от Мале, че да не прелитат самолети постоянно над главите ни. Почивката беше невероятна. Още на втория ден направихме екскурзия - сафари за делфини. За 3 часа видяхме поне 100-ина делфина, най-много около остроф Сафари - 5 звезден и страшно скъп. Цената на екскурзията на човек е 60$. Всичко плащахме в долари, като еврото е много по-зле приемано (водят го по-евтино от долара на частните острови). Тук е време да споделя, че ни правиха проблем за стари банкноти, печати от чейндж бюра и т.н. Внимавайте с какви пари отивате. На летището всичко приемат, но по островите внимават какво взимат. Малдивите са невероятно място и за хора, които не могат да плуват. Наемате шнорхел и маска + плавници и жилетка и дори рифовете около островите са страхотни  - дълбочината е около 1-2 метра (поне при нас бе така). Ври и кипи от живот, а опасни животни няма. Като изключим Trigger fish, през размножиелния период. Масажите също си заслужават. И ако имате възможност, ние направихме още една екскурзия - в търсене на Manta Ray - невероятно грациозни създания. Цената е около 100$ на човек за цял ден - от 08.00 сутринта до 17.00 часа. Ние бяхме на Full Board. All Inclusive е само за хората, които обичат да пийват повече алкохол и коктейли. Сувенирите на островите са наистина по-евтини отколкото на летището.

Редактирано от Емил Любенов
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Препоръчвам на всички ходещи да се подготвят с по едно Go Pro или подобна камера, с възможност за подводни снимки и видео :) Това, което забравих да споделя е, че бяхме в Water Bungalow - над водата. Това е сбъдната мечта и горещо препоръчвам на всеки, който отива там да опита, дори и за една вечер. Пускам и няколко подводни снимки ;)

post-5005-0-82069000-1456167727_thumb.jpg

post-5005-0-32292400-1456167763_thumb.jpg

post-5005-0-86151500-1456167789_thumb.jpg

post-5005-0-05642600-1456167822_thumb.jpg

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Емо,отвори ми работа - сега трябва и Go pro да търся :(

Между другото на място можете да си наемете. Поне при нас имаше - цената за един ден май беше около 25$, но ще ви излъжа. Но все пак би трябвало да намерите на място под наем ;)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Между другото на място можете да си наемете. Поне при нас имаше - цената за един ден май беше около 25$, но ще ви излъжа. Но все пак би трябвало да намерите на място под наем ;)

Ох, ако ще се главя за плувец и гмуркач, ще трябва да имам и оборудване :)Вероятно в Куала Лумпур ще намеря нещо приемливо.

Връзка към мнение

Ох, ако ще се главя за плувец и гмуркач, ще трябва да имам и оборудване :)Вероятно в Куала Лумпур ще намеря нещо приемливо.

 

Определено на тази дестинация е препоръчително да имате подводна камера, да не кажа задължително.

 

Много ми хареса организацията и начина на почивка на S.Petrov, вероятно следващия път ще изберем населен остров. 

Но и емоцията да си на остров-ризорт, в къщичка на брега на лагуната, без деца :) ,  не е за изпускане.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

В ризортите всичко е направено за удобството на туриста. На Малдивите като цяло, официално са допустими три стандарта - Британски, Индийски и Руски (като нашия). 

На Маафуши навсякъде бяха по Британския стандарт.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

С жена ми отседнахме на Ellaidhoo - private resort, където жените спокойно могат да се съблекат и остров, отдалечен достатъчно от Мале, че да не прелитат самолети постоянно над главите ни.

Емил Любенов,би ли споделил колко ви излезе транспорта до този ризорт?  Виждам US$ 202.00 Transfer fee per person per stay и US$ 381.00 Sea plane fee per person per stay и понеже цените са плашещи, бих се задоволила само с 1 нощувка в water bungalow, ако въобще се окаже поносимо.
Връзка към мнение

Яни, не искам да те отчайвам, но едва ли ще намериш ризорт само за една нощувка.

Това наистина ме отчая. А тези турове, за които ми беше казал - има ли до такива ризорти, където поне да се разходи човек и да поснима?

Връзка към мнение
Емил Любенов

Емил Любенов,би ли споделил колко ви излезе транспорта до този ризорт?  Виждам US$ 202.00 Transfer fee per person per stay и US$ 381.00 Sea plane fee per person per stay и понеже цените са плашещи, бих се задоволила само с 1 нощувка в water bungalow, ако въобще се окаже поносимо.

Горе долу това са цените, в зависимост от кой сайт правите резервацията. Всичко, което е private е доста скъпо. Един от вариантите е да отидете на място и на летището в Мале има гише за Lastminute резервации. Там можете да попитате за приемливи оферти. Цените могат да бъдат с до -50 -70% от нормалните, до колкото си спомням. Но реално дори и да намерите за една нощувка, то тя ще ви излезне златна с трансфера до там.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Яничка, вземи си една нощувка в хотел с по - нормална цена, пък отиди на еднодневна екскурзия в резорт с включен обяд.Четох, че има време за плаж и снимки, освен обяда.Петров може да каже, те май бяха ходили на нещо такова.Или някой друг в темата.:)

Връзка към мнение

Яничка, вземи си една нощувка в хотел с по - нормална цена, пък отиди на еднодневна екскурзия в резорт с включен обяд.Четох, че има време за плаж и снимки, освен обяда.Петров може да каже, те май бяха ходили на нещо такова.Или някой друг в темата. :)

Да, това може би ще направим в краен случай. Идеята ми беше за една нощувка в ризорт, защото винаги съм свързала Малдивите с тези къщички и съм си мечтала да прекарам малко време на такова място.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Радвам се да се включа в тази тема и аз :))) имаме билети за Юни месец, знам, че е дъждовно, но се надявам да имаме късмет.
S.Petrov, аз също съм се спряла на Маафуши и специално на Каани Бийч хотел. Виждам, че си написал хубави неща за него.
Още се колебая дали да сме на база закуска само или и вечеря. Много ли е скъпо да се храниш навън?
Изгледах клипчето в youtube и вече нямам търпение :)
Искам да набележим и кой резорт ще посетим.
Приемам съвети и препоръки всякакви :)))
 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Здравейте включвам се в темата, защото се върнахме от Маафуши на 05.03 Според мен като препатил бих препоръчала внимателно да прочетете какво са писали останалите посетители на този хотел за качеството и количеството на храната. Ние бяхме в хотел Валена, на закуска и вечеря и на тихоокеански остров вместо риба ме тъпчеха с пиле и паста, което не ми хареса особено. Дори да сте без изхранване на острова няма да останете гладни. Препоръчаната тук пекарна наистина е чудесна и в нея закуските бяха в пъти по-вкусни от тези в хотела. На острова има и няколко магазина, така че човек няма да остане гладен. На бикини плажа в магазинчето пих даста фрешове от всички плодове предлагани там. На острова няма абсолютно никакъв проблем с облеклото на чужденките, разголените рамене и крака са обичайна гледка и на никого не му правеше впечатление. Другото важно нещо е да разберете как ще се предвижите от Мале до Маафуши. Ние и в двете посоки пътувахме с www.icomtours.com. Това се така наречените скоростни лодки и в едната посока пътуват за 20 долара или 300 руфии. Имат разписание нещо като местен градски транспорт. Ние сменихме на летището руфии, но на острова не е никакъв проблем да се пазарува и в долари, като спазват официялния курс 1 долар за 15 руфии. Ако искате още някаква информация и ако мога да бъда полезна ще се радвам.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.