Прескочи до съдържание

Малдиви - първи опит (съвети са добре дошли)


S.Petrov

Препоръчани мнения

Още се колебая дали да сме на база закуска само или и вечеря. Много ли е скъпо да се храниш навън?

Изгледах клипчето в youtube и вече нямам търпение :)

Искам да набележим и кой резорт ще посетим.

Приемам съвети и препоръки всякакви :)))

 

Повечето хотели на Маафуши са горе-долу на едно ниво(само дето 2-3 изглеждат по- лъскаво от другите).Ако цената е добра, се огледай за нещо с полупансион,през деня  за да не си вързана заради обяда за целодневни трипчета.

 В ресторантите за хапване 10-15 долара без да се изхвърляш,а магазинчета цената е сходна на нашите

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Оки. Супер.

Много благодаря за инфото. Там ми се виждат най-приемливи цените. Може ли да препоръчате и друг остров или хотел, подпбен на Маафуши?

Ще се радвам да препоръчате и до кой остров си заслужава най-много да се отиде на трипче?

Искам да плувам и с делфини, но не знам има ли такива трипчета там и къде да ги търся.

Ако някой помогне ще съм хепи

Връзка към мнение

Оки. Супер.

Много благодаря за инфото. Там ми се виждат най-приемливи цените. Може ли да препоръчате и друг остров или хотел, подпбен на Маафуши?

Ще се радвам да препоръчате и до кой остров си заслужава най-много да се отиде на трипче?

Искам да плувам и с делфини, но не знам има ли такива трипчета там и къде да ги търся.

Ако някой помогне ще съм хепи

Guraidhoo на 30мин.след Маафуши(на 1,30 мин от Мале) с фери.Има едно преди Маафуши ,Gulhi ама не вярвам да ти хареса.Почти никакъв избор от настаняване (рибарско островче) Rasdhoo също става но е на 3-4часа(може и повече) с обществено фери.Нали питаш за острови с местно население!Маафуши е най-добър вариант,след това Rasdhoo.За трипчета http://www.icomtours.com/само от Маафуши!

Връзка към мнение

Pаlioto, благодаря много!

 

Май пак ще се върна на остров Маафуши, както беше първоначалната ми идея. Струва ми се, че на някой ризорт ще ни е скучно. А и излиза доста по-скъпо. Все още гледам и проучвам и не мога да ибзера :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте включвам се в темата, защото се върнахме от Маафуши на 05.03 Според мен като препатил бих препоръчала внимателно да прочетете какво са писали останалите посетители на този хотел за качеството и количеството на храната. Ние бяхме в хотел Валена, на закуска и вечеря и на тихоокеански остров вместо риба ме тъпчеха с пиле и паста, което не ми хареса особено. Дори да сте без изхранване на острова няма да останете гладни. Препоръчаната тук пекарна наистина е чудесна и в нея закуските бяха в пъти по-вкусни от тези в хотела. На острова има и няколко магазина, така че човек няма да остане гладен. На бикини плажа в магазинчето пих даста фрешове от всички плодове предлагани там. На острова няма абсолютно никакъв проблем с облеклото на чужденките, разголените рамене и крака са обичайна гледка и на никого не му правеше впечатление. Другото важно нещо е да разберете как ще се предвижите от Мале до Маафуши. Ние и в двете посоки пътувахме с www.icomtours.com. Това се така наречените скоростни лодки и в едната посока пътуват за 20 долара или 300 руфии. Имат разписание нещо като местен градски транспорт. Ние сменихме на летището руфии, но на острова не е никакъв проблем да се пазарува и в долари, като спазват официялния курс 1 долар за 15 руфии. Ако искате още някаква информация и ако мога да бъда полезна ще се радвам.

Много ти благодаря, че се включи.Нашият полет КЛ - Мале пристига късно и първата нощувка съм я букнала близо до летището в Мале.Да не се мотаме по тъмно и сред нощ.

На сутринта ще се придвижим за Маафуши.Къде е пристанът за тези лодки?И как се стига до там от летището?

С кое е по - приятно - с лодка или фери? Аз съм букнала Арена бийч по препоръка на Петров.

Разкажи на какви екскурзии ходихте, моля!

Връзка към мнение

Много ти благодаря, че се включи.Нашият полет КЛ - Мале пристига късно и първата нощувка съм я букнала близо до летището в Мале.Да не се мотаме по тъмно и сред нощ.

На сутринта ще се придвижим за Маафуши.Къде е пристанът за тези лодки?И как се стига до там от летището?

С кое е по - приятно - с лодка или фери? Аз съм букнала Арена бийч по препоръка на Петров.

Разкажи на какви екскурзии ходихте, моля!

Вие кога летите?

Аз също гледах Арената, но ми излизат разлини цени и нещо се изнервих и се отказах да буквам тази вечер ;))) На каква база го букна, само закуска или и вечеря и през кой сайт? Колко ви излизат нощувките? В букинг ми излизат някакви луди данъци за какво ли не. Не е ли по-добре да се изка цена направо от хотела?

Връзка към мнение

Аз бях отседнал на ризорт и смело мога да заявя, че изобщо не е скучно.Времето минаваше неусетно!А снимките, които виждаме от Малдивите са именно от ризортите, а не от обитаемите от местното население острови. ;)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз бях отседнал на ризорт и смело мога да заявя, че изобщо не е скучно.Времето минаваше неусетно!А снимките, които виждаме от Малдивите са именно от ризортите, а не от обитаемите от местното население острови. ;)

А може ли малко повече инфо за ризорта? Самостоятелно ли планирахте или през тур оператор? От всичко, което съм чела мисля, че имате право за снимките, които виждаме. Ако самостоятелно организирано пътуване, то откъде резервирахте?

Връзка към мнение

Според мен на Маафуши Арена е най-добрия хотел. Намира се точно на бикини плажа имат си нещо като самостоятелна част от плажа. Ние пътужахме със скоростните лодки защото полета ни пристигна в 14,30 и докато си изчакаме багажа успяхме да сме в Мале в 16. А се върнахме в петък когато ферибота не се движи.

Departure at 9:15am - In front of bank of Ceylon

            Departure at 01:30pm - In front of bank of Ceylon

            Departure at 06:40pm from Petrol jetty

Toва ми пратиха от хотела. Като излзохме от летището взехме обществения ферибот до Мале, а от там взехме такси и му казахме да ни закара до Petrol jetty откъдето тръгва лодката. Като стигнахме там попитах за лодка за Маафуши и много усложливо ни орентираха. Единствено, че трябваше да чакаме от 16 до 18. http://www.icomtours.com тук може да се направи резервазия и предполагам че и те ще пратят указания. Аз лично обожавам плажа и океана и единствената екскурзия на която ходихме е препоръчаната от Петров half-day трипа от Shadow palm hotel.

Връзка към мнение

Вие кога летите?

Аз също гледах Арената, но ми излизат разлини цени и нещо се изнервих и се отказах да буквам тази вечер ;))) На каква база го букна, само закуска или и вечеря и през кой сайт? Колко ви излизат нощувките? В букинг ми излизат някакви луди данъци за какво ли не. Не е ли по-добре да се изка цена направо от хотела?

През Букинг съм резервирала.Сайтът на Арена бийч също те праща към Букинг, може би, ако се напише писмо на хотела да дадат цена, ще е по-ниска.Аз съм букнала само закуска, Петров каза, че може да се вечеря на блок маса, пак там.И да, цената ще се увеличи с около 25%от тази, която се вижда.
Връзка към мнение

А може ли малко повече инфо за ризорта? Самостоятелно ли планирахте или през тур оператор? От всичко, което съм чела мисля, че имате право за снимките, които виждаме. Ако самостоятелно организирано пътуване, то откъде резервирахте?

 

Самостоятелно си организирахме екскурзията.Възползвахме се от миналогодишната промоция на FlyDubai и купихме билети за по 400 евро.Отидохме в края на април за 5 нощувки.Цената на самолетен билет + 5 нощувки на ол инклузив беше 2250лв.Фактически не сме давали никакви допълнителни пари, освен за сувенири.Ризорта, в който отседнахме беше http://www.meeru.com.Намира се на 50 мин. с лодка от летището в Мале.Сега като се замисля, абсолютно никакъв минус не мога да кажа за ризорта.Всичко беше на топ ниво.Храната на шведската маса уникално вкусна и разнообразна.Персонала любезен и изглежда, че хората си обичат работата.Изобщо не ги вълнуват бакшиши и т.н.Ние бяхме в Jacuzzi Beach Villa, която се намира точно на плажа.Събуждаш се и от леглото виждаш океана.Мини бара в стаята се презарежда ежедневно по 2 пъти и то с качествени продукти, от сорта на Snickers, бира Carlsberg и т.н.А първия ден в стаята ни чакаше шампанско Moet.Хотела го запазих от български представител на немски туроператор.Който иска може да ми пише за доп. инфо.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Емил Любенов

Оки. Супер.

Много благодаря за инфото. Там ми се виждат най-приемливи цените. Може ли да препоръчате и друг остров или хотел, подпбен на Маафуши?

Ще се радвам да препоръчате и до кой остров си заслужава най-много да се отиде на трипче?

Искам да плувам и с делфини, но не знам има ли такива трипчета там и къде да ги търся.

Ако някой помогне ще съм хепи

Привет. Малдивите като цяло са диво място. Плуване с делфини има на места като Дубай. На Малдивите не закачат красивите животни. Но ако искате да ги видите близо до вас, няма да е много трудно. Понякога се доближават до самите острови и можете да ги видите от брега. Ако ли не има трипчета - сафари за делфини, където обикаляте и се надявате да видите делфини. Никога не е сигурно дали ще видите. В случая с жена ми си платихме за такъв трип - от частен остров - Ellaidhoo по 60$ на човек и видяхме над 100 делфина. :)

Връзка към мнение

Това ми напомни, че на Meeru island resort към цената влизаше и безплатно сафари за делфини, безплатен масаж за 15 мин. и безплатна екскурзия до съседния обитаем остров и май имаше и други безплатни работи.Спомените ми са започнали да избледняват.С най-голямо удоволствие бих повторил дестинацията, но този път на друг ризорт ;)

Връзка към мнение
Публикувано: (редактирано)

Всъщност за плуването с делфини е важно кой какви очаквания има. Лично аз го разбирам като плуване в естествената им среда, без физически контакт... просто ги гледаш, слушаш и се наслаждаваш :)

 

Ето малка част от нашето преживяване с делфините :)

 

https://www.youtube.com/watch?v=crxpuWO_ZDM&feature=youtu.be

 

П.П. Пуснете го в HD

Редактирано от S.Petrov
Връзка към мнение

Самостоятелно си организирахме екскурзията.Възползвахме се от миналогодишната промоция на FlyDubai и купихме билети за по 400 евро.Отидохме в края на април за 5 нощувки.Цената на самолетен билет + 5 нощувки на ол инклузив беше 2250лв.Фактически не сме давали никакви допълнителни пари, освен за сувенири.Ризорта, в който отседнахме беше http://www.meeru.com.Намира се на 50 мин. с лодка от летището в Мале.Сега като се замисля, абсолютно никакъв минус не мога да кажа за ризорта.Всичко беше на топ ниво.Храната на шведската маса уникално вкусна и разнообразна.Персонала любезен и изглежда, че хората си обичат работата.Изобщо не ги вълнуват бакшиши и т.н.Ние бяхме в Jacuzzi Beach Villa, която се намира точно на плажа.Събуждаш се и от леглото виждаш океана.Мини бара в стаята се презарежда ежедневно по 2 пъти и то с качествени продукти, от сорта на Snickers, бира Carlsberg и т.н.А първия ден в стаята ни чакаше шампанско Moet.Хотела го запазих от български представител на немски туроператор.Който иска може да ми пише за доп. инфо.

Благодаря, Алекс. Ние онзи ден също купихме билети от Flydubai. Още е много далеч, чак март догодина, но чета всичко и още се ориентирам в "обстановката", макар че имаме в групата силен приятел, който два пъти е посещавал Малдивите. Има, време, живи и здрави да сме.

Това ми напомни, че на Meeru island resort към цената влизаше и безплатно сафари за делфини, безплатен масаж за 15 мин. и безплатна екскурзия до съседния обитаем остров и май имаше и други безплатни работи.Спомените ми са започнали да избледняват.С най-голямо удоволствие бих повторил дестинацията, но този път на друг ризорт ;)

Сега е момента да повториш. Горе беше писал за промоцията от 400€ за билети. Сега са в промоция на 318€ на човек двупосочен. София- Дубай- Мале и обратно. С престой 3 часа и половина в Дубай.

Връзка към мнение

Да използвах ги и останах доволен.За сравнение ще ти дам пример с тях имаше ексурзия до 5 звезден ризорт с вкл.обяд  с предястие  с основно и десерт и ми излезна по-евтино от колкото от хотела ни организираха барбекю(риба)на самотен остров,добре че имаше риф иначе нямаше да им дам тези пари никога.

 

Понеже и аз ще пътувам и ми е интересно колко струват 2та вариянта на триповете ?

Връзка към мнение

Аз имам въпрос относно хотелите.

Имам оферта за Шератон Малдиви за 7 нощувки със закуски и вечери на по-ниска цена от Хотелите на остров Маафуши, но пък на Маафуши е по-евтино като цяло и не знам кое от двете да избера. Някой бил ли е в Шератон, Малдиви? Да сподели мнение.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Емил Любенов

Аз имам въпрос относно хотелите.

Имам оферта за Шератон Малдиви за 7 нощувки със закуски и вечери на по-ниска цена от Хотелите на остров Маафуши, но пък на Маафуши е по-евтино като цяло и не знам кое от двете да избера. Някой бил ли е в Шератон, Малдиви? Да сподели мнение.

Не съм бил в Шератон там, но сравнението звучи неимоверно примамливо. Ако цената е по-добра, горещо бих ти препоръчал Шератон. Но не е лошо да видиш какво точно може да се прави на острова и за какви пари. Освен това трансферът ще бъде значително по-скъп до Шератон, отколкото до Маафуши.

Връзка към мнение
Щастливеца

В цената е включен трансфера с лодка.

Ще го буквам

Удобно ли е да споделиш офертата , ако е общодостъпна разбира се . Ако е индивидуална не го прави.
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Удобно ли е да споделиш офертата , ако е общодостъпна разбира се . Ако е индивидуална не го прави.

Да, и аз ще съм благодарна ;)

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.