Прескочи до съдържание

Малдиви - първи опит (съвети са добре дошли)


S.Petrov

Препоръчани мнения

Петров, давай,моля сводката, докато са ти пресни впечатленията.:)))Ако може, де:)

Че да купувам билети/ ще летим от Куала Лумпур / и да буква хотел.

Много ви благодаря за бързите и точни отговори. Сега чакам пътеписа с нетърпение

И аз, и аз, и аааз!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Давам, давам :) Бързата сводка гласи, че Маафуши е точното място за пълноценна почивка. Натъртвам на почивка, защото островът не е голям и не предлага безброй забавления, нощен живот и т.н., но предразполага за пълен релакс и приятно прекарване. Хората са много приветливи и доста по-разкрепостени от тези на други населени острови. Запознахме се с туристи дошли и от други острови и казаха, че там е било по-зле като избор на ресторанти например и отношение на местните. Цените са сравними с нашите и може с нормален бюджет да се изкара пълноценна почивка без никакви лишения. Сега започвам да пиша пътеписа и там подробно ще споделя впечатления за храна, ресторанти, трипове и цени.

 

Ако не е тайна, кажи към кой хотел сте се насочили, ако мога да дам някакво инфо за него (местоположение, ресторант, ако има и т.н.). Ние лично сме очаровани от нашия гестхаус във всяко едно отношение.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Давам, давам :) Бързата сводка гласи, че Маафуши е точното място за пълноценна почивка. Натъртвам на почивка, защото островът не е голям и не предлага безброй забавления, нощен живот и т.н., но предразполага за пълен релакс и приятно прекарване. Хората са много приветливи и доста по-разкрепостени от тези на други населени острови. Запознахме се с туристи дошли и от други острови и казаха, че там е било по-зле като избор на ресторанти например и отношение на местните. Цените са сравними с нашите и може с нормален бюджет да се изкара пълноценна почивка без никакви лишения. Сега започвам да пиша пътеписа и там подробно ще споделя впечатления за храна, ресторанти, трипове и цени.

 

Ако не е тайна, кажи към кой хотел сте се насочили, ако мога да дам някакво инфо за него (местоположение, ресторант, ако има и т.н.). Ние лично сме очаровани от нашия гестхаус във всяко едно отношение.

Още нищо не съм избрала, чакам те да кажеш къде бяхте вие, доволни ли сте, хареса ли ви, къде се хранихте.

Ще ми се да е хотел със собствен плаж. Има ли такива, дето си нямат плаж? Този вашият гест-хаус имаше ли плаж?

Или то, там, всичко е на палажа? B)

Имам още едно питане - понеже ще пътуваме с Air Asia - хем билетите са по- евтини, хем поретите са директни. Другата възможност е с Малейша, но всичките им полети са със стоп в Коломбо и с много клечане между двата полета, че и два пъти по- скъпо от Азия-та.

Но, полетът пристига вечерта в 21 часа. По това време мисля, че нито фери, нито лодка ще има.

Как мислиш - дали да не направя първата нощувка в хотел около летището и на другия ден по светло да се придвижим до Маафуши?

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

По-скоро всичко е на плажа :) На острова има само един бикини плаж (което си е успех) и повечето хотели са на 100-200 метра от него. Хотелите в най-голяма близост до плажа са Arena Beach, Kaani Beach и Shadow palm.

 

При този час на пристигане, определено нощувка в Мале е за предпочитане. Хвърли едно око на този: 

http://www.booking.com/hotel/mv/beehive-nalahiya.en-gb.html?aid=368032;label=gen173nr-15CAEoggJCAlhYSDNiBW5vcmVmaBeIAQGYAS64AQTIAQTYAQPoAQE;sid=160b78ed81bbfc80a5fb89e9d221ae51;dcid=1;dist=0;group_adults=2;room1=A%2CA;sb_price_type=total;srfid=a2b8040e82d5ac61aa23e34c356ad5ae037e43e3X13;type=total;ucfs=1map_closed

 

Изглежда читав и е близо до фери терминала за Маафуши.

 

Тази сутрин най-накрая успях да завърша и пътеписа, като добавих частта със забавленията. Ако ви е интересно, можете да го видите тук:  Остров Маафуши, Малдиви  Надявам се да е полезен, макар че малко дълго се получи.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Може би защото до преди малко писах последната част. Ако не съм сгафил някъде, предполагам ще е на разположение по някое време днес.

Връзка към мнение

По-скоро всичко е на плажа :) На острова има само един бикини плаж (което си е успех) и повечето хотели са на 100-200 метра от него. Хотелите в най-голяма близост до плажа са Arena Beach, Kaani Beach и Shadow palm.

 

При този час на пристигане, определено нощувка в Мале е за предпочитане. Хвърли едно око на този: 

http://www.booking.com/hotel/mv/beehive-nalahiya.en-gb.html?aid=368032;label=gen173nr-15CAEoggJCAlhYSDNiBW5vcmVmaBeIAQGYAS64AQTIAQTYAQPoAQE;sid=160b78ed81bbfc80a5fb89e9d221ae51;dcid=1;dist=0;group_adults=2;room1=A%2CA;sb_price_type=total;srfid=a2b8040e82d5ac61aa23e34c356ad5ae037e43e3X13;type=total;ucfs=1map_closed

 

Изглежда читав и е близо до фери терминала за Маафуши.

 

Тази сутрин най-накрая успях да завърша и пътеписа, като добавих частта със забавленията. Ако ви е интересно, можете да го видите тук:  Остров Маафуши, Малдиви  Надявам се да е полезен, макар че малко дълго се получи.

Много ти благодаря.

Букнах ето, този хотел близо до летището:

 

https://www.booking.com/hotel/mv/nala-beach-inn.en-gb.html?aid=368032;label=New_English_EN_ALL-GBIECAUS_5226333385-zrfE0CU6K_HWeoloJw*PrQS73336492345%3Apl%3Ata%3Ap1%3Ap2%3Aac%3Aap1t1%3Aneg;sid=5fdce1ee7722fea0d00a00b6d0ea3857;dcid=2

 

Хареса ми, че веднага ме попитаха от хотела за часа на пристигане, за да ми пратят трансфер.

 

А за през другото време букнах този - с храна на фул борд:

 

https://www.booking.com/hotel/mv/holiday-lodge-maldives.en-gb.html?aid=368032;label=New_;sid=5fdce1ee7722fea0d00a00b6d0ea3857;dcid=12;checkin=2016-10-22;checkout=2016-10-24;dist=0;room1=A%2CA;sb_price_type=total;srfid=227170843a919c97d2a2199336c27796c392dbf5X1;type=total;ucfs=1&

 

И в двата линка става въпрос за пъпрвия хотел.

 

Ти как мислиш - за втория - четох отзивите в трипа и в руските сайтове - казват, че храната е много хубава и като цяло е чудесно.

Първият няма какво да го коментираме - за една нощ, все тая, където и да е. Аз гледах да е по- близо до летището, че да не се мотаме много по нощите.

 

Интересно - сутринта пътеписът се отваряше, а сега не може. :rolleyes:

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Първият ми изглежда екстра! За вторият мога само да кажа, че се пада малко встрани от "събитията", което за едни може да е плюс, за други минус.

 

Ако си се спряла на него вече, бих ти препоръчал да ги потърсиш в Airbnb или да опиташ директен контакт. За нашия хотел цената в Airbnb беше наполовина, сравнена с тази в Booking.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Първият ми изглежда екстра! За вторият мога само да кажа, че се пада малко встрани от "събитията", което за едни може да е плюс, за други минус.

 

Ако си се спряла на него вече, бих ти препоръчал да ги потърсиш в Airbnb или да опиташ директен контакт. За нашия хотел цената в Airbnb беше наполовина, сравнена с тази в Booking.

Направила съм резервация с право на отмяна.

Не е проблем да го сменя.

Какво означава встрани от събитията?

П.П. Букнах го и Арена бийч, цената е същата като за другия без обяд и вечеря.

После ще реша кой да остане. Ама, щом казваш, че Арената е хубав и вечерята е на блок маса, вероятно него ще оставя. :)

Редактирано от AlexandraKo
Връзка към мнение

Арена бийч определено правеше отлично впечатление и мисля, че ще ти хареса! Буквално е на плажа, има магазинчета в непосредствена близост, ресторантът е изключително приятен, особено вечер. И не на последно място, повечето стаи имат тераса, което според мен е голям плюс.

Връзка към мнение

Арена бийч определено правеше отлично впечатление и мисля, че ще ти хареса! Буквално е на плажа, има магазинчета в непосредствена близост, ресторантът е изключително приятен, особено вечер. И не на последно място, повечето стаи имат тераса, което според мен е голям плюс.

Благодаря ти, аз букнах точно стая с тераска, с изглед към морето. :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Благодаря ти, аз букнах точно стая с тераска, с изглед към морето. :)

 

Ако трябва да съм честен, още в началото мислех да ти предложа този хотел, с оглед на създаденото ми впечатление за теб и навиците ти на пътуване, но реших, че е по-добре изборът да си е твой :)

 

Rainy, благодаря за милите думи! Радвам се, че ти е харесал :)

Редактирано от S.Petrov
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

 

Rainy, благодаря за милите думи! Радвам се, че ти е харесал :)

 

Съвършено искрени са... Ако реша да ходя натам, ще питам :) Двуцветко винаги дава уникално добри идеи!

Редактирано от Гост
Връзка към мнение

Съвършено искрени са... Ако реша да ходя натам, ще питам :) Двуцветко винаги дава уникално добри идеи!

Хайде решавай, че нали знаеш - графика ми се пълни бързо! :lol:

 

S.Petrov,  на мен също много ми хареса пътеписа, а и аз като Rainy нямам план за там. Благодаря!

Връзка към мнение

Хайде решавай, че нали знаеш - графика ми се пълни бързо! :lol:

 

S.Petrov,  на мен също много ми хареса пътеписа, а и аз като Rainy нямам план за там. Благодаря!

 

А познай какво те очаква за някой 1 февруари  :blush:  :lol:

Връзка към мнение

Ако трябва да съм честен, още в началото мислех да ти предложа този хотел, с оглед на създаденото ми впечатление за теб и навиците ти на пътуване, но реших, че е по-добре изборът да си е твой :)

 

 

Много ти благодаря! Твоята информация ми дойде тооооочно навреме, като се чудех накъде да замъглим - дали към Борнео или към Малдивите. След Австралия оставих 8 дни в Куала Лумпур, за да се пошляем из региона.На мен там много ми харесва.

И на мен не ми се ще резорт и с нищо наоколо :(Само лежане и ядене не ми харесва. Искам и да има къде да се разхождаме, да видим нещо /ако ще и затворът им да е/.

И аз се бях ориентирала към това Маафуши, видеше ми се по - живичко и населено.

Но след твоите писания,всичко си дойде на мястото.

Още веднъж - много ти благодаря!

И за хотела - съвсем правилно си ме преценил :)))

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Малдивите никога не са ми били цел, ама сега... хах... 

 

 

...а и аз като Rainy нямам план за там...

 

То и на нас никога не са ни били цел, колкото и примамливо да звучат... но сега съм щастлив, че случайността ни заведе там.

 

Най-ценното е, че за мен Малдивите вече не са просто картичка с безумно красив плаж и бунгало над водата... Това е държавата с най-ниско надморско равнище в света (1,5м), която почти сигурно ще изчезне до 100 години. Държава с гостоприемен и усмихнат народ, съвсем наскоро освободила се от 30 годишна диктатура и макар да се води демокрация, в политиката се вихри корупцията, а кадри от предишния режим са отново по високите етажи на властта (познато, нали...). Оказа се, че там живеят хора, които (точно като нас) се опитват да се развиват и да са щастливи в собствената си страна, въпреки и напук на държавната система.

 

Съветвам всеки, който се интересува от Малдивите като дестинация, да изгледа The Island Prezident http://theislandpresident.com/. Документален филм за бившия вече президент, който сваля диктатурата и води голяма борба срещу промените в климата. Същият в момента е в затвора точно на Маафуши.

Редактирано от S.Petrov
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Здравей. Както вече писах ние ще сме на Маафуши от 27.02 до 04.03.2016. Съответно резервирах този хотел Velana Beach Maldives. Аз попаднах по същата причина стори ми се интересно да има и местно население. Пиши моля трябва ли да имаме местна валута и ако си наясно забранено ли е изнасянето на корали и и черупки от миди.

Връзка към мнение

i4an, местната валута е руфия и може да се обменя единствено на Малдивите. Официалният курс е 15,38 MVR за 1$, и на летището можеш да обмениш при курс 15 за 1$. Банковият офис е като излезеш от Arrivals, веднага вляво. Почти навсякъде приемат и долари.

 

Черупки можеш да изнасяш, не е забранено и не проверяват. Корали - само дребни парчета от мъртви корали. Забранени са всякакви предмети с произход от костенурки или акули.

 

Един съвет - ако ви се наложи да купувате нещо различно от сувенири (бански, джапанки, хавлии), оставете го за Маафуши. За едно и също нещо, в Мале ни искаха 140$, а на Маафуши го взехме за 35$.

 

П.П. Пазете си бележката при обмяната на валута, за да може на връщане да обмените пак, ако ви остане руфия.

Редактирано от S.Petrov
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.