Прескочи до съдържание

Малдиви - първи опит (съвети са добре дошли)


S.Petrov

Препоръчани мнения

Понеже и аз ще пътувам и ми е интересно колко струват 2та вариянта на триповете ?

По спомен,от агенцията излезна 95 долара тотал.От хотела също 95 при повече желаещи цената пада (в случая на 75 долара)аз я оказах ,но едни сърби много ни се примолиха и се навихме.След трипа трябваше да си платиме 75+данък+обслужване +незнам си какво=112 или 117 не помня точно.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз бях отседнал на ризорт и смело мога да заявя, че изобщо не е скучно.Времето минаваше неусетно!А снимките, които виждаме от Малдивите са именно от ризортите, а не от обитаемите от местното население острови. ;)

Много си прав за снимките!

Погледни го от друг ъгъл ,за разликата от парите ,може да ходиш всеки ден на различен ризорт. :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Къде да търся хотел (поне 3 звезди) с ал инклузив (или поне закуска и вечеря) за периода 17 ноември - 29 ноември (тоест 12 нощувки) някъде по Малдивите, като цената за двама да е 1500 - 2000 лева, като плащането да е при настаняването.

Може да е ризорт, може и да е на голям остров, но нека трансфера да не е повече от 50-100-200 лева общо.

Връзка към мнение
Емил Любенов

Ризорт за този бюджет и 12 нощувки забрави. Може би за половината ще можете да намерите при по-голям късмет.

Връзка към мнение

Къде да търся хотел (поне 3 звезди) с ал инклузив (или поне закуска и вечеря) за периода 17 ноември - 29 ноември (тоест 12 нощувки) някъде по Малдивите, като цената за двама да е 1500 - 2000 лева, като плащането да е при настаняването.

Може да е ризорт, може и да е на голям остров, но нека трансфера да не е повече от 50-100-200 лева общо.

С тези параметри човек и на Сънито трудно би се класирал в сезона, а какво остава за дестинация като Малдиви :)

Умножи минимум, ама минимум по числото "Пи - 3.14" за по реалистична представа :)

Казвам го с най-добри чувства, за да има повече реализъм при търсенето.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Къде да търся хотел (поне 3 звезди) с ал инклузив (или поне закуска и вечеря) за периода 17 ноември - 29 ноември (тоест 12 нощувки) някъде по Малдивите, като цената за двама да е 1500 - 2000 лева, като плащането да е при настаняването.

Може да е ризорт, може и да е на голям остров, но нека трансфера да не е повече от 50-100-200 лева общо.

 

За 2500 - 3000 може да се намери Full board на Маафуши. За ризорт... не мисля  <_< 

Връзка към мнение

Водата по спомен беше 1,50 - 2лв за литър и половина. Сокове и безалкохолни по магазините имат сходни цени с нашите. Фреш на плажа или в ресторант, 2-3$.

Магазинчета има няколко и предлагат всичко най-необходимо, но не очаквай Била или нещо подобно.

 

Всичко това се отнася за Маафуши. По ризортите е друга бира.

Редактирано от S.Petrov
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Цената на водата/ напитките как е? 

Има ли примерно супермаркети от някоя верига?

И други такива неща от ежедневна необходимост?

Всеки ден от хотела ни оставяха по една  бутилка.Отделно на закуска ,вечеря не помня да съм давал пари за вода :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ол-инклузив е добре, ако си на почивка в резорт и няма да мърдаш никъде.Ако смяташ да правиш трипчета до други места е по-добре да не си ангажиран с обедно хранене.Може би - закуска и вечеря е оптимално извън резортите.

Връзка към мнение

В крайна сметка се оказа, че и аз ще направя едни Малдиви другатаа седмица. Пристигам в Мале в 9:45 часа, спрямо това време, кога най-рано има транспорт за Маафуши:)

В кой хотел ще си и за колко пари?

 

Аз вчера цяла вечер разглеждах хотели, но не можах да си харесам нещо на 100%. Как мислите, до ноември дали могат да се очакват промо цени за хотелите?

Връзка към мнение

В кой хотел ще си и за колко пари?

Аз вчера цяла вечер разглеждах хотели, но не можах да си харесам нещо на 100%. Как мислите, до ноември дали могат да се очакват промо цени за хотелите?

А ти в различни сайтове ли разглежда? Скъпи ли ти се виждат хотелите?Или ти искаш да е резорт?

Понякога в последния момент, ако имат свободни места, има намаления.Например - в сряда букнах хотел в Истанбул за три нощувки от следващия ден и в Букинг цените за много хотели в Лалели, където ми трябваше хотел имаха намаление, та чак до 47%.Но за такова сериозно и далечно пътуване не бива да чакаш до последния момент.Просто избери нещо, буки го с право на отказване, без да плащаш нищо при резервацията и проверявай периодично.Ако излезе по-добре цена от тази - отказваш и правиш нова.Пак с право на отказване и пак следиш.

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

И аз пътувам за Малдивите за седмица в периода 16-23.03 с Катарците,кацане на летището в 07.35.Все още нямам резервиран хотел,надявам се днес да успея да избера подходящ...Все още се двоумя между ризорт или някой 3 звезден хотел.Бюджета ми е до 300$ на ден или 400$ с HB и включени такси. Имам и конкретен въпрос - обратният полет е в 09.00ч, по-удачно ли е да направя отделна резервация за нощувка в хотел близо до летището или транспорт рано сутрин до летището от главният хотел(предстоящ да бъде избран) е също надежден вариант?

 

Благодаря,предварително!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

А ти в различни сайтове ли разглежда? Скъпи ли ти се виждат хотелите?Или ти искаш да е резорт?

Понякога в последния момент, ако имат свободни места, има намаления.Например - в сряда букнах хотел в Истанбул за три нощувки от следващия ден и в Букинг цените за много хотели в Лалели, където ми трябваше хотел имаха намаление, та чак до 47%.Но за такова сериозно и далечно пътуване не бива да чакаш до последния момент.Просто избери нещо, буки го с право на отказване, без да плащаш нищо при резервацията и проверявай периодично.Ако излезе по-добре цена от тази - отказваш и правиш нова.Пак с право на отказване и пак следиш.

Ами гледаме хотели за около 1500-1800 лева, ако е само закуска или до към 2300лева, ако е полу или пълен пансион.

За сега, съм си харесал горе-долу два хотела и може би ще букна, за да имам все пак резервация. Просто, като чета коментарите в боокинга и хората се оплакват от мравки в стаята, неудобни възглавници, неудобни матраци, едно и също за закуска, кофти локация на хотела и т.н.

Но и се чудим, дали да е само закуска и разликата от 700- 900 лева да я спестим и да се храним по заведения. Просто ни притеснява, да не се окаже по-скъпо с яденето навън, вместо в хотела.

И се чудя за кой остров да ходя.

Редактирано от vutov87
Връзка към мнение

В кой хотел ще си и за колко пари?

Аз вчера цяла вечер разглеждах хотели, но не можах да си харесам нещо на 100%. Как мислите, до ноември дали могат да се очакват промо цени за хотелите?

Ето в този -http://www.booking.com/hotel/mv/whiteshell-beach-inn.bg.html?aid=368032;label=whiteshell-beach-inn-637yoOUUgiEVAyArFFrULgS5928889044%3Apl%3Ata%3Ap1%3Ap2%3Aac%3Aap1t1%3Aneg%3Afi%3Atikwd-20877273963%3Alp1001448%3Ali%3Adet%3Adm;sid=aa4058f4576b9b2814792d38b54107ad;dcid=1;;m_occ=2

 

100 долара на вечер със закуска. Приятелката ми е била преди две години там, харесало й е. Не е някакъв разкош, но е прилично, казва :)

Връзка към мнение

И аз пътувам за Малдивите за седмица в периода 16-23.03 с Катарците,кацане на летището в 07.35.Все още нямам резервиран хотел,надявам се днес да успея да избера подходящ...Все още се двоумя между ризорт или някой 3 звезден хотел.Бюджета ми е до 300$ на ден или 400$ с HB и включени такси. Имам и конкретен въпрос - обратният полет е в 09.00ч, по-удачно ли е да направя отделна резервация за нощувка в хотел близо до летището или транспорт рано сутрин до летището от главният хотел(предстоящ да бъде избран) е също надежден вариант?

Благодаря,предварително!

Ето това ти пасва идеално на бюджета с един HB http://web.fihalhohi-islandresort.com

С този ранен полет ще се наложи да спиш до летище на връщане.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Дани Магелани

Добре е да знаете, че в Маафуши на рецепцията на Summer Villa Guest House работи българка Мишел. Дори да не сте в този хотел, можете да я потърсите за съдействие за трипчета и други активности. Успех в предстоящите пътешествия и очакваме пътеписи!

  • Харесвам 9
Връзка към мнение

Вдигнах бюджета с +100$/ден,но все още се колебая за:

1.избор хотел между Bandos,Kurumba или Rihiveli ризорти

Гореспоменатите хотели предлагат задължителен? двупосочен boat transfer ,това значи че няма да видя нищо освен летището и избраният ризорт?

2.Ако резервирам 5 вместо 6 нощувки и връщането вместо до летището да е до място,където има какво да се разглежда(Мале или Маафуши)и да се пренощува преди полета в 09.00ч.Ще има ли транспорт от място ,което не е ризорт ,който да ме закара до летището преди 07-07.30?

Връзка към мнение

Букнах 

Kaani Beach Hotel

http://www.booking.com/hotel/mv/kaani-beach.en-gb.html?aid=368032;label=kaani-beach-izFRDG6TgPB7Fn%2Aj5qnJsgS32447524513%3Apl%3Ata%3Ap1%3Ap2%3Aac%3Aap1t1%3Aneg%3Afi%3Atikwd-39099374523%3Alp1001454%3Ali%3Adec%3Adm;sid=2925e174c06b0c33513103d1aa81e999;dcid=12;checkin=2016-11-17;checkout=2016-11-29;ucfs=1;room1=A,A;dest_type=city;dest_id=900048333;srfid=1a4ad5cbafd403e921f720b3f57b94bb7a8d4250X1

 

на остров Маафуши за 12 нощувки със закуска за EUR 1,235.66 с 22% хотелска такса включена.

 

Check in: November 17, 2016 (after 8:00 AM) Check out: November 29, 2016 (before 12:00 PM)

 

 

Все пак във времето до Ноември ще продължа да разглеждам и за други хотели, но общо взето поне от прочетеното всички по островите са един дол дренки.

За жалост по ризортите цените са 2-3 пъти по-скъпи, а и там задължително трябва да си алл инклузив, че иначе само с една закуска ако си ще си умреш от глад.

 

Кацаме в Мале от Дубай на 17 ноември в 07:00 часа сутринта.

Полета на обратно за Дубай е на 30 ноември в 01:05 през нощта.

 

Мисля, че правилно съм букнал хотела да е до 29 на обяд.

 

Кажете, ако имате някакво мнение за хотела.

 

Освен това, къде можем да ходим да обядваме/ вечеряме на острова? Тъй като сме 12 дена, ще се стремим да хапваме за 10-20 долара макс на ядене за двама.

 

За екскурзиите на icom турс (или ако има други), какво си заслужава? Риболов не ни влече. Ходенето на резорт какво представлява?

 

Мога ли да си нося от България маска и шнорхел и да си плувам над коралите около остров Маафуши или там са само пясъци и трябва да ходя на специален тур с иком турс и там да се гмуркам?

 

Има ли и какви са цените за наем на кану/ водно колело? 

Мога ли сам да си наема някаква малка лодка с мотор и да си ходя наляво надясно или не дават?

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.