Прескочи до съдържание

бързи въпроси Нидерландия - кратки новини и въпроси


Ardent

Препоръчани мнения

 

 

Искам да попитам има ли промяна при купуването на билети за влак-още ли не приемат автоматите плащане с карта за да знам да се подготвя :). От изчетеното до тук останах с впечатлението, че плащането с наша карта там е проблем и в магазини и за билети-това още ли е така и трябва ли да си взема кеш? 

 

Плащането с българска карта VISA на автоматите на всички централни ж.п. гари в големите градове е възможно без никакъв проблем... 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Плащането с българска карта VISA на автоматите на всички централни ж.п. гари в големите градове е възможно без никакъв проблем... 

Аз преди 3-4 седмици имах проблем с плащането на паркинг колонките. Какво ли не опитвах (Visa, Diners,...) накрая мина с мастеркард - дебитна на ЦКБ.

В AH традиционно не стават наште карти

...

Ето го цветния пазар: https://www.google.bg/maps/place/Bloemenmarkt/@52.3670303,4.8912437,18z/data=!4m8!1m2!2m1!1sflower+market!3m4!1s0x0:0xaf047b3038903b7e!8m2!3d52.366838!4d4.8913089?hl=en Магазинчето за сирене, те са две едно до друго, са на същата улица, няма как да ги пропуснеш. 

 

Като вървиш покрай сергиите с цветята и те ти са падат отляво - почти накрай в едно приземно помещение е едно от магазинчетата за кашкавали. Ние почти винаги от там взимаме. Иначе по центъра на Амстердам подобни магазинчета са безброй.

Кашкавалът с песто на нас ни е любим.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Благодаря Ви! Аз мисля с VISA  на Булбанк да съм там предполагам че ша бачка. А за разплащане по заведения, туристически обекти и прочее има ли проблеми за разплащане с карта и? 


Нямам по-прясна информация за автоматите. 

 

Безплатни карти на Амстердам ще видиш почти навсякъде, като излезеш от централна гара и тръгнеш към центъра, влез в първото туристическо бюро, там ще има и безплатни (щедро нашарени с реклами естествено) и платени. 

 

Ето го цветния пазар: https://www.google.bg/maps/place/Bloemenmarkt/@52.3670303,4.8912437,18z/data=!4m8!1m2!2m1!1sflower+market!3m4!1s0x0:0xaf047b3038903b7e!8m2!3d52.366838!4d4.8913089?hl=en Магазинчето за сирене, те са две едно до друго, са на същата улица, няма как да ги пропуснеш. 

Важното е да има карта за да знае човек на къде ходи, че мобилния нет не е оферта още :)

В тоя ред на мисли какви са цените на предплатените карти с мобилен нет?

Връзка към мнение

По заведения и туристически обекти не би трябвало да имаш проблем, както и при теглене от банкомат. Проблемите с картите са основно в супермаркетите, където е нормално, защото просто не приемат карти различни от холандският вариант на Борика и по част от машинките по паркинзи и гари, защото уж логото го има нарисувано, но се бъгват. 

 

Има ли смисъл да купуваш карта с мобилен нет имайки предвид свалените цени на роуминга вече? Колко време ще си там и колко трафик смяташ че горе-долу ще ти трябва?

Връзка към мнение

Ами около седмица ще бъда ( в лондон например за 20паунда предплатената беше с 12GB 300мин за местни разговори и СМС-и). А цените са свалени ама са 0,11ст/МБ а както сме си свикнали в БГ да си имаме яко нет за нула време там може да се направи стабилна сметка.

Смятам да посетя и Кукенхоф - пешеходно може ли да се обиколи за ден, че не знам колко е голям :) ? Да купувам ли онлайн билет или направо там?

Връзка към мнение

Ами около седмица ще бъда ( в лондон например за 20паунда предплатената беше с 12GB 300мин за местни разговори и СМС-и). А цените са свалени ама са 0,11ст/МБ а както сме си свикнали в БГ да си имаме яко нет за нула време там може да се направи стабилна сметка.

Смятам да посетя и Кукенхоф - пешеходно може ли да се обиколи за ден, че не знам колко е голям :) ? Да купувам ли онлайн билет или направо там?

Не знам на кой оператор си, но ще напиша варианта, който предлагат Vivacom (може да послужи на някой друг, ако ти използваш друга мрежа) на мен ми е изключително удобен. Има пакет  за 15 лв  с 500 мин. входящи/изходящи в роуминг и 500 мв нет и за 20 лв 1000 мин и 1000 мв. Ако не се играят игри, не се тегли и не се гледат филмчета и клипове, мисля че интернета за 1 седмица е напълно достатъчен. Пуска се и се спира на 123

Връзка към мнение

Ами около седмица ще бъда ( в лондон например за 20паунда предплатената беше с 12GB 300мин за местни разговори и СМС-и). А цените са свалени ама са 0,11ст/МБ а както сме си свикнали в БГ да си имаме яко нет за нула време там може да се направи стабилна сметка.

Смятам да посетя и Кукенхоф - пешеходно може ли да се обиколи за ден, че не знам колко е голям :) ? Да купувам ли онлайн билет или направо там?

 

Ти ще си прецениш за картата, ето тук има информация, така като гледам в момента Lyca излизат най на далавера: http://prepaid-data-sim-card.wikia.com/wiki/Netherlands

 

Кукенхоф си се обикаля за ден, че даже и околните полета може да видиш. Повече информация. Мисля, че няма отстъпка за онлайн билети (освен ако не вземеш комбиниран + транспорт), но онлайн поне ще спестиш чакане на една опашка. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не знам на кой оператор си, но ще напиша варианта, който предлагат Vivacom (може да послужи на някой друг, ако ти използваш друга мрежа) на мен ми е изключително удобен. Има пакет  за 15 лв  с 500 мин. входящи/изходящи в роуминг и 500 мв нет и за 20 лв 1000 мин и 1000 мв. Ако не се играят игри, не се тегли и не се гледат филмчета и клипове, мисля че интернета за 1 седмица е напълно достатъчен. Пуска се и се спира на 123

На Теленор съм и те имат за 20лв 1GB за една седмица, а разговорите не ме притесняват :) евентуално за търсене на неща в интернет и навигиране с Google maps мисля да го ползвам. 

Връзка към мнение

С голямо закъснение, благодаря на Георги за отговора за работното време на супермаркетите на 31.12.и 1.1. 

Пътуването ми се отложи, но информацията ще ми е полезна за в бъдеще. :)

 
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Здравейте,

наближава нашето пътуване до Амстердам в началото на април. Опитвам се да купя билети за автобуса от летището на Айндховен до Амстердам през сайта www.airexpressbus.com, но не успявам. Въвеждам си номера на картата и когато натисна за продължение, само изтрива номера и ме връща в същото поле. Картата е Maestro на Fibank. Вие какви карти сте позвали?

Връзка към мнение

Здравейте,

наближава нашето пътуване до Амстердам в началото на април. Опитвам се да купя билети за автобуса от летището на Айндховен до Амстердам през сайта www.airexpressbus.com, но не успявам. Въвеждам си номера на картата и когато натисна за продължение, само изтрива номера и ме връща в същото поле. Картата е Maestro на Fibank. Вие какви карти сте позвали?

На място има гише, не е проблем. 40 евро е двупосочният, като те питат кой ти е полетът на връщане и ти дават билет според разписанието.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Мерси за отговора. On-line е само с 1,50 евро по-евтино - 38,50 двупосочно. Къде се намира това гише и в брой ли се плаща там?

Редактирано от alienad
Връзка към мнение

Точно след като излезете от залата на пристигащи, направо. Няма да излизате от летището. Има надпис, но не помня дали е името на фирмата или пише bus shuttle. Не помня как сме плащали.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Има ваучери в groupon.nl за този трансфер с 40-50% намаление. Билети в двете посоки излизат 48 лева.

Аз купих за края на април.

Редактирано от Boo
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Мерси за отговора. On-line е само с 1,50 евро по-евтино - 38,50 двупосочно. Къде се намира това гише и в брой ли се плаща там?

Плащаш както искаш.

 

1.5 не е малко за холандците :)

 

Не случайно степените на стиснат са 4, а не 3:

 

Стиснат   По-стиснат    Най-стиснат   Dutch   :lol:  :)

Редактирано от ven62
  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Има ваучери в groupon.nl за този трансфер с 40-50% намаление. Билети в двете посоки излизат 48 лева.

Аз купих за края на април.

Може ли да ме ориентираш в този сайт? В коя секция да ги търся, че не се ориентирам на холандски? Приемат ли плащане с карти, издадени в Бъгария?

Връзка към мнение

Може ли да ме ориентираш в този сайт? В коя секция да ги търся, че не се ориентирам на холандски? Приемат ли плащане с карти, издадени в Бъгария?

http://magelanci.com/topic/8568-%D0%BD%D0%B0%D0%BC%D0%B0%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B5-%D0%B7%D0%B0-%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%BD%D1%81%D1%84%D0%B5%D1%80-%D0%BE%D1%82%D0%B4%D0%BE-%D0%BB%D0%B5%D1%82%D0%B8%D1%89%D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%B0%D0%B9%D0%BD%D0%B4%D0%BE%D1%85%D0%B2%D0%B5%D0%BD/

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Благодаря много за споделената информация. С вашата ценна помощ успях да взема билети за автобуса от летището на Айндховен до Амстердам и обратно за 24 евро на човек, вместо за 38,50 евро.

Сега имам следното питане. Четох из темите за Амстердам, че сте ползвали купони за намаления в заведението La Place в Амстердам.

Не ми е много ясно какво трябва да направя. Можете ли да ме ориентирате? 

Като вляза в сайта им виждам някакви страници с купони, но какво трябва да направя? Да ги разпечатам ли? Те персонални ли са? За еднокрано ползване ли важат? Има и някакви варианти да се изтеглят на мобилния телефон. 

Ще се радвам на съдействие.  :)

Връзка към мнение

Благодаря много за споделената информация. С вашата ценна помощ успях да взема билети за автобуса от летището на Айндховен до Амстердам и обратно за 24 евро на човек, вместо за 38,50 евро.

Сега имам следното питане. Четох из темите за Амстердам, че сте ползвали купони за намаления в заведението La Place в Амстердам.

Не ми е много ясно какво трябва да направя. Можете ли да ме ориентирате? 

Като вляза в сайта им виждам някакви страници с купони, но какво трябва да направя? Да ги разпечатам ли? Те персонални ли са? За еднокрано ползване ли важат? Има и някакви варианти да се изтеглят на мобилния телефон. 

Ще се радвам на съдействие.  :)

Да повдигна пак горния въпрос. Някой може ли да помогне?

Връзка към мнение

Не съм бил в конкретното заведение (те са верига между другото, на доста места ги има), но ще ти кажа какво хващам от сайта. Ако си инсталираш приложението всичко е ок и там текущите купони си ги има заредени. Може да се ползват повече от веднъж. 

 

За самия начин на употреба, ако не се включи някой с личен опит, ще развихря фантазията си. Има верига супермаркети в Холандия, която е почти на самообслужване - взимаш си баркод четец на входа, сканираш всичко в количката и накрая си плащаш натрупаното от баркод четеца. Та подозирам, че и в тази верига може да действат така и като си сканираш купона от телефона, автоматично да се добави отстъпката.Или може би си показваш телефона на касиера (както е с мобилните пасове на уиз), той сканира и така :) 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Да повдигна пак горния въпрос. Някой може ли да помогне?

 

https://www.laplace.com/nl/pagina/la-place-extras-algemene-voorwaarden2/

 

https://www.laplace.com/nl/pagina/extra-coupons/

 

Сега изчетох сайта на версията им на нидерландски. На английската версия няма секция и информация за La Place Extra's и приложението им La Place App, нито за купони.

 

В Общи условия  Place Extra’s

 

1. Definities Дефиниции

De hierna met een hoofdletter aangeduide begrippen hebben de volgende betekenis:

Тук означените с главни букви, посечени понятия имат следното заначение

La Place:                                        

La Place Food B.V. Arendstraat 25, 1223 RE Hilversum

 

La Place Extra’s Kaart:                  

de digitale klantenkaart dan wel een hard copy klantenkaart die La Place verstrekt in het kader van het La Place Extra Programma  Карта Place Extra’s

дигитална клиентска карта, като твърдо копие, коята La Place предоставя в рамките на Програмата La Place Extra

La Place App:                              

een door La Place ontwikkelde online applicatie, waarin verschillende online functionaliteiten worden aangeboden

разработена от  La Place онлайн апликациа, при коята се предлагат различни функционалности онлайн

 

La Place Extra’s Programma:   

het door La Place ontwikkelde loyaltyprogramma waarbij klanten van La Place met een (digitale) klantenkaart kunnen sparen voor La Place Extra’s

 Програма La Place Extra’s

Разработена от La Place програма за лоялност, при която клиентите на La Place могат да спестяват с една (дигитална) клиентска карта за La Place Extra’s

 

2. Aanschaf en aanmelden La Place Extra’s Kaart 

Закупуване и регистриране на карта La Place Extra’s

2.1. De La Place Extra’s Kaart is voor €1,00 te koop in één van de La Place vestigingen (m.u.v.  de franchise vestigingen). De volgende La Place locaties zijn uitgesloten van La Place Extra: bedrijfsrestaurants, evenementen, de Efteling, Gelredome, NS treinstations, Schiphol en de Ziggo Dome.

Картата La Place Extra’s се закупува за 1 евро в заведенията La Place (с изключение на франчайзинг заведенията). Следните La Place места са изкрючени от  La Place Extra: столовете, събития, de Efteling, Gelredome, NS жп гари, Schiphol en de Ziggo Dome.

2.2. Een digitale La Place Extra’s Kaart is gratis verkrijgbaar bij aanmelding voor het La Place Extra Programma via de La Place App.

Дигиталната La Place Extra’s е безплатно предоставяна при регистрация за Програмата La Place Extra чрез La Place App.

2.3. Alvorens de La Place Extra’s Kaart te kunnen gebruiken, dien je deze te activeren en te registreren op www.laplace.com/extra of via de La Place App

Преди да може да използвате картата La Place Extra’s, трябва да я активирате и регистрирате на www.laplace.com/extra или чрез de La Place App

2.4. Deelname aan het La Place Extra’s Programma is enkel mogelijk met een geldig e-mailadres of een geldig postadres in Nederland. 

Участието в Програмата La Place Extra’s е възможно само с валиден е-мейл адрес или валиден пощенски адрес в Нидерландия

https://www.laplace.com/nl/pagina/extra-coupons/

 

Extra’s купони, валидни до и включително неделя, 26 март 2017

 

По-долу посочените акции са само валидни при сканиране на картата La Place Extra’s или арр. Не необходимо да ги вземете със себеси или да ги принтирате (купоните).

Връзка към мнение

При опит да инсталирам приложението на телефона си ми пише: Този елемент не е наличен в държавата ви.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.