Прескочи до съдържание

Роуминг в ЕС от българските мобилни оператори


Препоръчани мнения

36 minutes ago, Уатея said:

Има такова нещо. Ползвам неограничен нет на максимална скорост, както и говоря безплатно с цял свят ;) Като гледам болшинството говорят за 2гб и явно ще е някъде там.

Интересно ми е какъв е този план, на кой оператор е и колко струва?

Връзка към мнение
Иван Попов
преди 31 минути , funny каза:

Моя нет е 12000МБ на максимална скорост по план,  а в роуминг ми изписа че имам 5750МБ

Аз съм на виваком с 12000МБ  на максимална и 4000мин. (теленор и м-тел) и  към виваком неограничено.Като говорих с оператор , той ми каза 5700МВ  и за минутите ,като както съм си  в България.Има леко разминаване,но това не е проблем.B)

Връзка към мнение
1 minute ago, Иван Попов said:

Аз съм на виваком с 12000МБ  на максимална и 4000мин. (теленор и м-тел) и  към виваком неограничено.Като говорих с оператор , той ми каза 5700МВ  и за минутите ,като както съм си  в България.Има леко разминаване,но това не е проблем.B)

Както споменах, колко получавате навън не зависи от това колко имате в БГ, а от цената на месечната ви такса без ДДС. Напълно е възможно при еднакви ГБ за България да имате различни ГБ за чужбина

Редактирано от cybersimo
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Иван Попов
преди 31 минути , cybersimo каза:

Както споменах, колко получавате навън не зависи от това колко имате в БГ, а от цената на месечната ви такса без ДДС. Напълно е възможно при еднакви ГБ за България да имате различни ГБ за чужбина

Таксата ми е 14.80лв без ДДС.А дали реално ще получа това което ми казаха,не знам.Ще видя на съобщението ми в неделя.

Връзка към мнение

Имайте предвид, че СМС-а може да не отговаря на истината. Поне за Вивакомските планове.

Получихме СМС, че имаме 2000 и нещо МВ за телефона с план Хибрид, а се оказа, че този план няма интернет в роуминг, само минутите от плана важаха и в ЕС и в България.

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
1 hour ago, Иван Попов said:

Таксата ми е 14.80лв без ДДС.А дали реално ще получа това което ми казаха,не знам.Ще видя на съобщението ми в неделя.

Ако се следва формулата, трябва да имаш около 2 гб в роуминг. То е ясно, че сега всеки оператор ще "надцаква" другите като НЕ спазва формулата, но да видим до къде могат да стигнат

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Точно прочетох в сайта на Мтел, че за неограничен нет по план, в роуминг се ползва нет - месечната такса без ддс разделена на цената за нет на едро( 7.75€ - за тази година).

Връзка към мнение
4 minutes ago, Уатея said:

Точно прочетох в сайта на Мтел, че за неограничен нет по план, в роуминг се ползва нет - месечната такса без ддс разделена на цената за нет на едро( 7.75€ - за тази година).

би трябвало да е месечната такса умножена по две и след това разделена на 15, точно както бях описал формулата.

Връзка към мнение
6 minutes ago, Уатея said:

Ами така пише в сайта . Надявам се да е и вярно, защото е по-добрият вариант.

не е по добрия вариант, а е същия вариант :)

 

при такса 15 лв разделена на 7.5 евро = 2 гб в роуминг

при такса 15 лв, умножена по две и разделена на 15 (както бях написал) = 2 гб в роуминг

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ама нали не мислехте,че всичко което ползвате в България ще позлвате и извън нея. Естесвено,че ще има ограничения и не всичко което Ви влиза в плана важи и в роуминг. Няма нищо общо с това,че колкото повече МГ имате в плана си толкова повече ще ползвате в Роуминг.Това си зависи от плана Ви.

Преди време двама млади ИТ предприемачи от бургаска фирма пуснаха платформа за изчисляване на данните. 

Системата е лесна за употреба и изисква въвеждане на месечна такса и заложените в нея лимити за трафик на данни. Калкулаторът сам пресмята какво ще бъде ограничението на мобилния интернет, щом потребителят напусне обхвата на мрежата на мобилния си оператор.

При мен смята правилно това което ми дават от оператора :rtfm:

 

https://roamingcalc.eu/?country=BG

Редактирано от Ivko
Връзка към мнение
преди 9 минути , Ivko каза:

Ама нали не мислехте,че всичко което ползвате в България ще позлвате и извън нея. Естесвено,че ще има ограничения и не всичко което Ви влиза в плана важи и в роуминг

Очаквах ограничения, но нямам. Всичко, което ползвам в България важи и в роуминг, та да, зависи от плана, а вероятно и от оператора.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 9 минути , Tedy каза:

Очаквах ограничения, но нямам. Всичко, което ползвам в България важи и в роуминг, та да, зависи от плана, а вероятно и от оператора.

 

А какво ти излиза с калкулатора за инфо ме интересува :)

Връзка към мнение

При мен. Калкулатора при 20 лв. такса и 2 ГБ план дава същото и в Роуминг.

Намаляване се получава от два нагоре.

Изпробвано вече в Гърция. Никакво допълнително начисляване при много разговори и нет.

Редактирано от Kris
Връзка към мнение
преди 33 минути , Ivko каза:

 

А какво ти излиза с калкулатора за инфо ме интересува :)

При 4ГБ, които ползвам реално калкулатора ми изчислява мин 1.66ГБ, което пак си отговаря на истината, защото той не дава точни данни, а минимум. Което пък го прави малко безсмислен.

Връзка към мнение
16 minutes ago, Kris said:

При мен. Калкулатора при 20 лв. такса и 2 ГБ план дава същото и в Роуминг.

Намаляване се получава от два нагоре.

Изпробвано вече в Гърция. Никакво допълнително начисляване при много разговори и нет.

това е вярно. по формулата се получава 2.66 гб за роуминг, които вие на практика нямате. затова се получава, че всички 2 гб за БГ може да се ползват и в роуминг.

но ако имахте 5 или 6 гб например, нямаше да може да ги ползвате на 100% в роуминг.

точно това обяснявах по-нагоре в темата, че смс с колко гб разполагате в роуминг може да е различен за уж привидно един и същ план.

Връзка към мнение

А получавате ли някаква индикация, напр. смс, когато в чужбина наближите края на безплатните ГБ? Защото то хубаво, че ни информират колко можем да ползваме, но как да разберем, че наближаваме границата? Доколкото знам, при някои телефони може да се зададе лимит на данните, но не при всички е възможно.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не става въпрос дали ще спре интернета. Мисълта ми е следната: по план примерно имам 5 ГБ нет, но в роуминг мога да ползвам 2 ГБ от тях. След изтичането на тези 2 ГБ само скоростта ли пада, или и трафикът става платен по тарифата за роуминг?

Връзка към мнение
5 minutes ago, Hayasko said:

Не става въпрос дали ще спре интернета. Мисълта ми е следната: по план примерно имам 5 ГБ нет, но в роуминг мога да ползвам 2 ГБ от тях. След изтичането на тези 2 ГБ само скоростта ли пада, или и трафикът става платен по тарифата за роуминг?

трафика става платен, защото все още имаш оставащи гб на максимална скорост

Връзка към мнение

Внимавайте с тия неоторизирани от оператори калкулатори. На познат с почти същия тарифен план като моя, при това с по-висока такса, мтел са пелснали около 10 пъти по-малко трафик в роуминг, заради "по-ниската цена на интернет, част от общата такса", каквото и по дяволите да означава това. Най-сигурният начин за проверка на разполагаемото количество трафик в роуминг е в профила ви в мтел - в "сметки и фактури" на "текущо потребление" един ситен текст под разполагаемия за България трафик показва гигабайтите в роуминг. За другите оператори не знам дали има такова нещо.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.