Прескочи до съдържание

Airbnb - ама наобратно


Препоръчани мнения

нямаше никакви (да се чудиш как 2 резервации имам даже)

нямам други тъй като още ремонтирам, но утре всичко ще е готово и ще снимам и баните и спалните и т.н.

баните са ми много луксозни

описание за кое на колко време е съм сложил, последните 2 скрийншота са това :)

Връзка към мнение

не че е супер важно, но описанието е написано на не добър английски, може да го шлифоваш малко

 

също, картата ти излиза на български/кирилица,  което не е никак познавателно за чужденци

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Няколко конструктивни критики към обявата:

 

В снимките няма никакви детайли, стои голо, за баните вече писаха. Ще се изненадаш какво прави снимка на купа с плодове или уютно кътче на терасата.

 

На картите ти не става ясно, че това е път до метростанция, а и са на кирилица.

 

Можеш да поработиш върху текста още малко - поизглади английския, добави, че си на линия да им дадеш препоръки за магазини, ресторанти, таксита и т.н. И, лично мнение - перефразирай малко този Super LUX!

 

Успех!

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

По ред на номерата :)

Относно английския писах го набързо иначе нямам проблеми с английския и ще го оправя

Картата на мен ми излиза и на български

Снимки утре ще кача защото апартамента вече е готов, снимки с разни неща също утре тъй като се подготвяме за посрещане на първите гости :)

ще отбележа за картата къде и какво има, благодаря :)

 

В какъв смисъл да го перефразирам water? :)

 

Връзка към мнение

да го промениш, в смисъл че звучи като изхвърляне и подвеждане :) за болшинството от хората супер лукс е нещо доста повече от прясно ремонтиран и чист апартамент с нови мебели

 

разбира се, water може да има предвид друго

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Супер лукса го перефразирай като го махнеш...-_- И звучиш като Доналд Тръмп - всичко ти е 'uuuuuge! Посмали Манго!

 

Жилището ти е много хубаво, просторно, чудесно е че си сложил схема на апартамента (малко хора го правят а е важно), за баните са ти го казали. Като си готов смени снимките на спалните с такива на които леглата са оправени и готови за сън, а не с найлон покрити.

 

Сега потенциалните минуси - локацията не е идеална и трябва да подчертаеш, че си до метро и да обясниш докъде и за колко може да те отведе това метро. Също бъди готов с приятни ресторанти и барове в близост да препоръчаш. Долколкото разбирам си в блок ЕПК и общите части няма да очароват гостите, бъди готов за това. Не бъди с нагласата, че предоставяш Перлата на София, бъди реалист - хубаво просторно жилище с удобен транспорт на ниска цена. На хората не им трябва повече от това, не ги омайваш като блъскаш суперлативи в описанието, просиш си критики. Много по-добре е да ти напишат, че жилището е надминало очакванията им, отколкото да останат нудовлетворени от предложеното.

 

Не намалявай цената, а намали броя на хората, след които увеличаваш цената. Направи го на 10 евро след 4тия (това може да стане и по-нататък, ако искаш поизчакай да се съберат ревюта). За начало е добре да си по-ветин, но и да си съмнително евтин не е много добре. Нямаш 8 легла, имаш 4, поправи го - това е важно за хора, които не пътуват семейно - не всяка група от гости спи по двама в легло. В този ред на мисли аз бих добавила и по едно единично легло в две от спалните. Не е задължително да го правиш, но ще привлечеш по-големи групи хора. Помисли добре кой ти е таргет - очевидно двойките и тройките ги губиш, защото има много предложения с по-добра локация, но можеш да се целиш в семейните групи и по-големи компании където предложенията са малко и няма да придирят много за район - ти им предлагаш комфорт, особенно с тези "en suit" бани.

 

Като имаш време напиши малко повече за себе си, не само едно изречение.

 

Успех с първите гости!

 

 

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Здравей, Grishkata, направи ми впечатление, че си написал, че пушенето е разрешено. Ако така си решил, може би е добре все пак да уточниш къде - навсякъде в апартамента, само във всекидневната или само на терасите. За много хора това е важен критерий. Също мисля, че е хубаво да включиш описание на терасите и снимки, а за околността - има ли в близост супермаркет, пазар, аптека, болница, парк и кое на колко разстояние е.

Малки комплименти към гостите като дребни неща за хапване, плодове, карти и брошури, картички и пр. винаги оставят много добро впечатление и влизат в ревютата.

Успех в начинанието!

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Благодаря на всички за съветите!!! :)
Сложих нови снимки, оправих малко описанието, посмалих малко тръмповизма и мисля че засега е добре. Обърнах внимание на детайлите, накупихме картини и разни други джунджурии които да придадат уют и така.

Първите ми гости канселираха 2 часа преди да пристигнат тъй като са някакви френски араби и един от тях имал проблеми на белгийското летище...надявам се да не са били терористи :D

Днес дойде фотограф на airbnb който направи също много хубави снимки и така.... :)

 

 

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Eй хора май добре вървят нещата....получих резервация за утре за 5 дни, а вчера замалко още една и то веднага след тази но приятеля на този с който пътуват букнал междувременно друг...жалко....

Може пък добре да тръгне знам ли :)

Пожелавам успех и на всички други!

  • Харесвам 12
Връзка към мнение

Успех! Трупай опит сега, както и ревюта. Сега започва сезона на пътуванията и почивките. Ще имаш и "мъртви" месеци, но не се отчайвай (просто го калкулирай и това в сметките).

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Имам разни въпроси, към даващите стаи в airbnb: 

 

1. Как решавате за колко дни минимално да отдавате под наем? Дали да са 1,3 или 5? 

2. Как решавате каква да е цената за почистване? Реалната или нещо по-ниско или пък да няма изобщо? 

 

Благодаря за отговорите! 

Връзка към мнение

Аз по-скоро се интересувам, хостовете които имат няколкогодишен опит дали са си правили сметка колко % им е по-висока доходността на годишна база в сравнение с отдаването под наем?

Връзка към мнение
6 hours ago, Isa said:

Имам разни въпроси, към даващите стаи в airbnb: 

 

1. Как решавате за колко дни минимално да отдавате под наем? Дали да са 1,3 или 5? 

2. Как решавате каква да е цената за почистване? Реалната или нещо по-ниско или пък да няма изобщо? 

 

Благодаря за отговорите! 

 

аз съм на 3 защото за по-малко не ми се ще да се хабя а и който идва в софия според мен рядко е за по-малко а и така може да изпуснеш някой за 1 седмица да кажем....така разсъждавам аз...

по другата точка съм си сложил 30 въпреки че е малко за моя огромен апартамент, може би по нататък като натрупам опит и ревюта ще го вдигна малко...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Изказвам мнение само като потребител-мен лично много ме дразни допълнителната такса за почистване.Все едно настаняваш прасета.Обикновенно си предвиждам време специално да изчистя и оставя апартамента във вида в който съм го заварила.Всеки сериозен потребител на платформата постъпва по същия начин,или почти всеки.

По- добре всичко да се калкулира в цената.Пак казвам -лично мое мнение.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
преди 2 минути , iMari каза:

Изказвам мнение само като потребител-мен лично много ме дразни допълнителната такса за почистване.Все едно настаняваш прасета.Обикновенно си предвиждам време специално да изчистя и оставя апартамента във вида в който съм го заварила.Всеки сериозен потребител на платформата постъпва по същия начин,или почти всеки.

По- добре всичко да се калкулира в цената.Пак казвам -лично мое мнение.

Таксата за почистване е нещо като контрол на престоя. Подсигуряване, че ако някой иска да дойде само за ден-два, то ще си плати за това. 

Връзка към мнение
преди 26 минути , iMari каза:

Най-редовно се натъквам на тази такса и при по дълъг престой и честно казано в мойте очи е черна точка за хоста.

Имам предвид, че при по-дълъг престой оскъпяването на ден е много по-малко, от колкото при кратък. Което прави таксата нещо като такса "кратък престой", която намалява с увеличаването му. 

Връзка към мнение

Isa :

1. Според пазара и желанието ти/възможността да се занимаваш. За ваканционни имоти е едно, ако си до летището - е друго. В единия случай хората ще идват масово за поне 3-4 дни, а в другия- за един. Ако можеш да се занимаваш с това, най-добре е да е без ограничение - и за една нощ да приемаш. Така вероятността да имаш дупки в календара се намалява, а и местата за по един ден са малко - ще изпъкваш. Но работата е много (дори да не чистиш лично ти, физически, занимавката да организираш излизането на едни и влизането на други е не малка). Гришка, с 3 дни ще ти остават много дупки в календара, фира много. Два ми се вижда по-разумно. И ако целта ти е печалба - повече се печели ако гостите се сменят често, отколкото от дълги резервации.

2.Таксата почистване е колкото си я сложиш. Може и да я няма, но както Георги казва, тя ти оптимизира цената за една-две нощувки. Хубаво е да не е много висока - оскъпява крайната цена. Но си зависи изцяло от теб и вида на имота - ако има басейн, джакузи, градина и т.н. ще има повече чистене и поддръжка.

 

Мари Николова - таксата почистване я има навсякъде, не само в airbnb. За апартаменти, вили и бутикови имоти няма как без нея. Тя служи малко за уравновесяване на цената и както Георги казва, оскъпяване на краткия престой. Иначе всички места щаха да са за по седмица - нямаше да ти хареса, нали? Така е, културните гости (и аз когато съм гост) оставят много чисто след себе си, но дезинфекциране на баня, тоалетна, смяна на постелки пред банята, на чаршафи - това се прави та ако ще и най-прилежния гост да е отсядал. Няма как да го включиш в цената, защото за хора отседнали два дни и десет дни не е едно и също. Но високата такса за почистване дразни, особенно ако не е оправдана (ако говорим за имот с басейн и градина, разбирам, но във Флоренция разни студиа имаха такса 60 евро за почистване, на букинг!).

 

При хотелите почистването е включено в цената, защото се извървшва всеки ден. При апартамнетите няма всекидневно обслужване (освен за по-дълги престои) и затова цената се дължи еднократно на престой. Повече ли щеше да ти хареса всеки ден да плащаш за нещо, кото ще получиш веднъж?

Редактирано от samuraika
  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Много ви благодаря за отговорите. 

Просто гледам цените и като видя цена 20 лв. на ден или подобни за 1 спалня не разбирам как им се връзва сметката на хората в София. Неоправдано ниски ми се виждат цените тук. :-( 

Като дадеш за пране чаршафи, кърпи и подобни и изчистиш (още повече ако не чистиш ти) не знам каква е печалбата и дали изобщо има такава. 

 

Samuraika, защо се печели повече като се сменят гостите? Нали се плаща една и съща цена на нощувка?  

Връзка към мнение
21 hours ago, tch said:

Аз по-скоро се интересувам, хостовете които имат няколкогодишен опит дали са си правили сметка колко % им е по-висока доходността на годишна база в сравнение с отдаването под наем?

Извинявай, не отговорих на този въпрос, а това е интересен и важен въпрос. Тук, според мен, много зависи от имота. Защо? Ами например ако живеете в къща в стария град в Пловдив и имате едно обособено апартаментче тип стая с баня и гледка - на дългосрочен наем няма да може да му вземете никакви пари, но за туристи ще е златна мина. И обратно - просторен апартамент с гараж в Лозенец или Бояна ще носи много добър доход за дългосрочно отдаване, но на airbnb няма да докарва достатъчно, че да си оправдае труда. Така че зависи, много зависи! По принцип хубави апартаменти извън центъра в престижните квартали са неподходящи за кратък наем - цените на имотите са високи, а натуристите локацията им се вижда "кофти" щото не могат да стигнат пеша до Александър Невски.

 

Иса - няма цени за 20 лева за една спалня, освен ако не е стая в апартамент заедно с хазяите. За самостоятелни апартаменти цените са от 20 евро нагоре, даже 20 евро са рядкост. 40-50 квадрата апартаментче в центъра носи наем от 300 евро, а на airbnb ще е двойно и малко. Но като вземеш да вадиш разходи 9особенно ако не чистиш и переш сам) и излиза че си 150 евро в повече, а занимавка и търчане - бол. Затова много хора въртят по 3-4 апартамента - не защото се печели страхотно, а точно защото едно жилище не оправдава труда и иска някой да е винаги на разположение. Разбира си има изключения - за хора със свободни професии, пенсионери, хора чиито имоти са съседни или близки и т.н. краткосрочните наеми са по-добра опция.

Но "дистанционно" отдаване на туристи - забрави. В смисъл без допълнителни ангажименти за теб. Това го има само във всиоко туристически места, където има много мениджмънт фирми с нисък процент. Както виждаш в София с тези ниски цени няма марджин за посредници...

 

Дългите наеми са винаги с отстъпка, трябва да се носят чисти хавлии и чаршафи (все пак две седмици с едни не може....) и ако жилището поема макс.4-5 човека, а го вземат само двама за две-три седмици с 15-20% отстъпка - ето ти веднага едни 30-35% надолу в дохода, отколкото ако го даваш за по 2-3-4 дни на различни групи от хора.

Редактирано от samuraika
  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Samuraika, още веднъж мерси за включването! 

Успокоявам се, че мисля в правилната посока за airbnb. Ако не се занимаваш сам, а наемеш някой, който да чисти (като тук изниква проблема с липсата на постоянна заетост...) става много трудно и не особено финансово оправдано. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Виждам, че вече и в България има фирми, които се занимават с управлението на Airbnb имоти - почистване, посрещане, комуникация... Да попитам, някой дали е ползвал услугите на подобна компания и ако да, какви са впечатленията?

Връзка към мнение
On 6/15/2017 at 1:46 PM, samuraika said:

Иса - няма цени за 20 лева за една спалня, освен ако не е стая в апартамент заедно с хазяите. За самостоятелни апартаменти цените са от 20 евро нагоре, даже 20 евро са рядкост. 40-50 квадрата апартаментче в центъра носи наем от 300 евро, а на airbnb ще е двойно и малко. Но като вземеш да вадиш разходи 9особенно ако не чистиш и переш сам) и излиза че си 150 евро в повече, а занимавка и търчане - бол. Затова много хора въртят по 3-4 апартамента - не защото се печели страхотно, а точно защото едно жилище не оправдава труда и иска някой да е винаги на разположение.

Благодаря за включването и аз оставам с впечатлението, че за един имот не си струва времето, което ще вложиш, за да припечелиш този допълнителен доход. Разбира се има изключения, ако си със свободна професия или живееш много близко до имота и т.н.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Isa, tch - според мен София (и България като цяло) тепърва се развиват на този пазар, благодарение на увеличаващия се брой нискотарифни полети. София също тепърва бива откривана от чужденците като приятна градска нискобюджетна дестинация. Тренда е нов и е труидно да се прецени все още. Ако се задържи така, предполагам че ще се увеличат фирмите за управление, което ще ги отсее и смъкне цената. И ако потока се увеличи, може би да има смисъл, но честно, не го виждам в скоро време. Поради много фактори.

В София по време на предния бум се настроиха прекалено много 40-50 квадратови кутийки (че всеки искаше да купува). Сега хората се усетиха, че това не е жилище а бекярска квартира и в момента се търсят нормални апартаменти с по 2-3 спални. И цялото това изобилие от кутийки са потенциални airbnb. Мисълта ми е, че пазара на кратките наеми ще расте, но има много потенциал за нарастване и на предлагането, така че цените ще се задържат ниски дълго. И да не се лъжем - София се харесва страшно много на чужденците - зелено, весело, барчета, кафененца и всичко за без пари. Но ако се качат цените на нощувките и кръчмите - прсто тълпата веселяци ще отиде другаде - предложения бол!

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.