Прескочи до съдържание

Малдиви - остров Маафуши


Ametist

Препоръчани мнения

Монумента го преместиха и сега се намира точно отстрани на Вилингили фери терминал. Ако си с лице към океана се пада от дясната страна.attachicon.gif20160331_133057.jpg

Чудесна новина, значи няма как да не го видим :)  Благодаря, Ametist

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Интересувам се от трансферите със споделена лодка, имат ли фиксирани часове или примерно можем да заявим връщане Маафуши - Мале в 20 часа? Май се оказва, че сме готова група от 4-ма. :)

Последната лодка по разписание е в 17:00 часа. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Дани Магелани

Струва ми се,че тази фирма за трансфери скоро ще започне да дава отстъпка за магеланци. Нали сме на всеки километър.

Оказа се, че за връщането е по-удобна от фери. Качваш се на Маафуши и те стоварва директно на летището.

На отиване не печелите много и може да си спестите 20$ и да вземете червеното фери, за да усетите живота на местните.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Дани Магелани

Обърнете внимание на синята количка. С нея закарват багажа ви от фери терминала до хотела.

Въпрос: какво впрягат?

post-4496-0-72842700-1470952632_thumb.jpg

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Обърнете внимание на синята количка. С нея закарват багажа ви от фери терминала до хотела.

Въпрос: какво впрягат?

Извинявам се за спама в темата, но това е единственият превоз(такси) на един остров, на който бяхме в Бразилия. Казаха ни,че да имаш такава работа трябва да си с връзки и да платиш определена сума, момчетата не били образовани, но пък били доста по заможни в сравнение с другите местни....post-2133-0-08834400-1470992548.jpg

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Дани Магелани

Тук не е точно така. Има и коли, и бусчета, и най-вече мотопеди. Карат ги и мъже, и жени. Моята изненада беше, че през 21 век в една страна с развит туризъм се случва това. Такива колички имаше и на резортите.

Още една страна от многообразието на Малдивите.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Дани Магелани

Днес бях на друг ризорт. За любители на по-диво, природосъобразно. Там е джунгла, но облагородена. Хем си в природата, хем имаш нужното. И цените нормални

Бира 4 - 4.50$. Пица 10$.

Сега разбрах, че това са две различни държави - на местните и на ризортите. Защото: имат разлика 1час, в ризортите не приемат местните пари руфий. Сигурно има и още.

Ще опитам да прикача снимки.

Днес мина пасаж от десетки делфини. След тях имаше лодка. Дали ги гонеха или наблюдаваха само - не зная. Докато намеря телефона и да хукна, те заминаха. Страхотни грациозни същества!

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Тук не е точно така. Има и коли, и бусчета, и най-вече мотопеди. Карат ги и мъже, и жени. Моята изненада беше, че през 21 век в една страна с развит туризъм се случва това. Такива колички имаше и на резортите.

Още една страна от многообразието на Малдивите.

Ами свиквай. Много от най-красивите местенца крият и тъмна страна извън погледа на туристите.

Дори е хубаво , че си видяла това.

Топ резортите едва ли изобщо се държат от местни , почти сигурно всичко е в западни компании.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Дани Магелани

Ами свиквай. Много от най-красивите местенца крият и тъмна страна извън погледа на туристите.

Дори е хубаво , че си видяла това.

Много си прав. Аз обичам да наблюдавам живота на местните, макар че не е много здравословно да си вреш носа навсякаде.

И не обещавам да свикна с мизерията и несправедливостта!

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Е те ако местните са мързеливи и лежат по цял ден под палмите това и заслужават. Поне това им казват отвън. Ниско КПД ,м никаква производителност  и т.н.

В крайна сметка ние сме умален вариант на това  , просто сме в по-развитата част на света  ;)

 

П.С. Извинявай за офтопика. Следя пътуването с интерес  :)

Връзка към мнение
Дани Магелани

Поласкана съм! Истината е че местните са мързеливи и използват бедните момчета , бангладешци и др., които трябва да изхранват семейства, но не са имали късмет да се родят в Рая.

А в ризортите персоналът не е от малдивци и за това има туризъм. Собственост са основно на международни компании и малка част на малдивци.

Редактирано от Dani Magelan
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

От снощния Crab race, където не можахме да се класираме. Имаше 80 участника и шанса да спечелиш беше нищожен. Така или иначе е някакво " развлечение". Това е и моя състезател с номер 38.

post-5188-0-80817100-1471055127_thumb.jpgpost-5188-0-70210700-1471055162_thumb.jpgpost-5188-0-01428300-1471055194_thumb.jpg

  • Харесвам 9
Връзка към мнение
Дани Магелани

Днес тръгваме. Повече от 10 дни са ми много. Дойдох. Видях. Починах си. Дали ще се върна? Още не знам.

Благодаря, Аметист за кътчето България тук, за помоща и подкрепата! Присъствието ти тук е голям и непредвиден бонус към бюджетния хотел за българи и руснаци! Кажи го на шефа си от мое име. И да ти вдигне заплатата, защото ти и тримата бангладешци сте тези, които изнасят цялата работа в хотела!

От мястото на събитието - агент Дани Магелани

ПП Очаквайте пътепис "Сървайвър на Малдивите" или Възможна и препоръчителна ли е бюджетна почивка на Малдивите. Не дойдох, за да пиша, но ако е полезно - защо пък не.

До моят следващ Сървайвър - Тайланд! Билетите вече са купени, благодарение на магеланци!

  • Харесвам 11
Връзка към мнение

Благодаря, Аметист за кътчето България тук, за помоща и подкрепата! Присъствието ти тук е голям и непредвиден бонус към бюджетния хотел за българи и руснаци! Кажи го на шефа си от мое име. И да ти вдигне заплатата, защото ти и тримата бангладешци сте тези, които изнасят цялата работа в хотела!

 

Благодаря за хубавите думи Дани Магелани :)

Връзка към мнение

От снощния Crab race, където не можахме да се класираме. Имаше 80 участника и шанса да спечелиш беше нищожен. Така или иначе е някакво " развлечение". Това е и моя състезател с номер 38.

20160812_211130.jpg 20160812_211205.jpg 20160812_215557.jpg

Е, моят беше номер 1 а отпадна още в първото надбягване :D

 

И един любим цитат от мен, в реда на сълзливото сбогуване - Don't be dismayed by good-byes. A farewell is necessary before you can meet again. And meeting again, after moments or lifetimes, is certain for those who are friends.

 

Тъй че, Bonne chance и ще се видим пак :)

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Тук не е точно така. Има и коли, и бусчета, и най-вече мотопеди. Карат ги и мъже, и жени. Моята изненада беше, че през 21 век в една страна с развит туризъм се случва това. Такива колички имаше и на резортите.

Още една страна от многообразието на Малдивите.

Аз нещо не разбирам какъв е проблема. Всеки ден виждам по 5-6 човека да бутат колички. Все пак някъде има изобилие от работна ръка и по-добре така, отколкото да седят без работа или по-лошо.

В тази връзка, тук правителството на Дилма има 38 министерства, по същата причина.

Връзка към мнение

Някои агенти се завръщат от Малдивите (Dani Magelani, Seagull_29)  Надявам се че сте си прекарали страхотно.

Очакваме вашите подробни доклади – тук или в секция "Пътеписи".

 

Да се готвят следващите Яничка, Desy75, infinity, dealni, AlexandraKo. :)

 

Има вероятност дълбоко внедрения агент Ametist, да бъде разкрит, предвид осигуряването на логистиката на всичките ни други агенти, заминаващи на краткосрочни мисии. :)  Да направи всичко възможно и да удържи положението поне до февруари 2017 . ;)

 

Агентът AlexandraKo да внимава. От досегашните мисии, човек може да остане с впечатление, че обича да надхвърля общо приетия бюджет. Нека сводките й да са съобразени с обичайните стандарти. :)

 

Ако има други доброволци – да се обадят тук.

 

Аз обещавам, че ще извърша подробна и задълбочена проверка на място  в началото на февруари. Детайлния анализ и всички резултатите от проверката своевременно ще публикувам, най-вероятно в секция „Пътеписи“. :)

 

А сега сериозно:

Дани Магелани, Seagull_29, Pls, интересуват ме цените на всички възможни еднодневни екскурзии - шнорхелинг, рифове, подводно гмуркане без сертификат, безлюден остров, риболов  и т.н.

Редактирано от ven62
  • Харесвам 10
Връзка към мнение
Дани Магелани

Здравей, Кръстник! Не разбрах само кой на кого трябваше да купува риза.  

Малко избързваш, още не сме си починали от почивката.

И все пак на кръстник нищо не се отказва!

 

Това което аз видях като цени на човек, при 4 души участници, макар че всичко е въпрос на пазарлък:

Шнорхелинг на един риф - 1,5 - 2,5 часа за 10$

Шнорхелинг на три рифа и обяд на необитаем остров, по път може да се видят делфини - 35$

Риболов с въдица можеш да правиш безплатно на Маафуши, и ако не хванеш нищо, на пристанището продават прясно уловена риба тон за 2$ килограма. За организиран риболов питай Аметист, аз не съм се интересувала. В пътеписа на С. Петров също има информация.

Относно предлаганото от центъра за водни активности www.maafushidive.com  - на сбирката ще ти дам диплянката им.

Лодка с прозрачно дъно - 35$

Посещение на резорт - състои се от две компоненти 1/трансфер на пазарлък, зависещ от брой хора в лодката - тук ще дам средни цени при 4 в лодката

2/ заплащане в ризорта -  такса за вход  /  вход+обяд без напитки  / вход+ол инклузив

Rannalhi - трансфер 25-45$ и вход+ол инклузив 70$

Biyadhoo - трансфер 12$ и такса за вход  35$ /  вход+обяд без напитки  48$

Anantara - трансфер 15$ и такса за вход  185$, от които имате 100 за храна, напитки, масажи и др. предлагано в ризорта 

Vadoo -  трансфер 25$ и вход+ол инклузив 70$

Виждаш, че Баду е най-ефтин, но аз го харесах понеже природата е почти недокосната, при наличие на всички удобства.

Останалите ризорти около Маафуши са от 100$ нагоре за дневно посещение.

Пресконференция - на 17.08  в Кривото

от София

агент Дани Магелани 

  • Харесвам 12
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.