Прескочи до съдържание

Малдиви - остров Маафуши


Ametist

Препоръчани мнения

Аз само чета и се чудя и се мая как темата за Малдивите се превърна в кулинарна тема. Какви пътешественици сте ако не можете да изтърпите малко "неудобство" и да излезете от зоната си на комфорт, т.к. "качествена" храна и най-вече алкохол на всяка цена... Нали за това са пътуванията, да откриваш нови неща, да виждаш други обичаи, храни, места, култура. Аз гледах да си почина от цял живот луканки и кашкавали, а вие искате в куфара да си ги носите. Явно моята философия е много, много различна. Продоволственият въпрос да ви занимава по време на цялата почивка и да окупира мисълта ви през цялото време - това не мога да го разбера :)

Много си прав. Който не може без хубава храна може да си букне Резорт и проблема изчезва. 

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

 Ако човек гладува, това не е съобразяване с местната кухня, а си е глад и мизерия.

 

Просто ги игнорирам. :)

По света и у нас има какви ли не дивотии. Това съвсем не значи, че аз трябва да се подложа на тях. ;)

Точно това е.. гладуваш, защото това, което се предлага не ти допада на теб и си е съобразяване. Все едно да предложиш на произволен чужденец дошъл в бг шкембе, чревца или каквито си избереш други карантии, за нас това може да е нормалната храна, но за него дали би било така?? Разбира се, тук можеш да предложиш алтернатива, но там хората си имат основно  риба и морски деликатеси / за нас/ и евентуално друго месо / предполагам птиче или агнешко, което сигурно за тях си е лукс/. Съобразяват се с това, което им дава природата като ресурс и него ти го предлагат.  

Разглезени сме европейците, разглезени. 

Явно ще игнорираш и Малдивите, за сметка на хубавите плажове, залези и рибки... ;)

Редактирано от Polina
  • Харесвам 4
Връзка към коментар

 

Допълнително, следва да се има предвид, че Малдивите са дестинация  за почивка. А каква е тази почивка, съчетана със строга диета. :)

 

Но като отида на Малдивите и се пльосна на един плаж и гледам едно синьо море и чат-пат малко шарени рибки и корали и така седем-десед дни подред дали няма да съм по-придирчив към храната.

Не приемайте на 100 % всяка информация, тъй като всеки човек е различен. В конкретния случай, няма да коментирам защото там нямаше нещо, което да се хареса в храната. И проблема не е да обвиняваме малдивците, че трябва да се научат как да готвят, а да осъзнаем, че това е другия край на света и всичко е коренно различно. 
Както вече споменах Резорта решава проблема на 100 %. Там има всичко. Местните острови са малко по-екстремна и бюджетна дестинация и не са за всеки. Особено за по-капризните. Така че няма смисъл да се оплакваме, тъй като е писано за това че храната не е ок. 
  • Харесвам 9
Връзка към коментар

Уааа май си стана дискусия за друга тема ;)

 

Аметист, може ли да попитам,че така и не разбрах по рентабилно ли е да си вземеш полупансион от това да имаш само включена закуска и да си търсиш а ла карт ;) ?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз не разбирам какво пречи всеки да изразява своето мнение. Не намирам за редно личните ни желания да се квалифицират негативно като философия на пътуване. Лично аз си изработвам всяка стотинка и как ще я похарча би следвало да зависи само от мен, не от одобрението и квалификацията на когото и да е. Много е хубаво, че тук обсъждаме и негативи, и позитиви. Това помага за взимане на лични решения. Хората са различни. Наистина не го намирам за справедливо подобно делене на хората. Иначе за плакането ти за бира и аз си го спомням  :lol: И също не разбирам упрека ти към останалите хора. Светът е шарен... 

 

Много далече съм от налагането на каквато и да била философия, просто споделям моята гледна точка за нещата. Всеки си пътува както намери за добре, нали за това сме се събрали тук в крайна сметка, за да обсъждаме кой как пътува и да черпим идеи един от друг. Аз не налагам нищо, просто казвам каквото мисля. И не задължавам абсолютно никой с моето мнение.

 

Повярвай ми, аз също си изкарвам всяка стотинка с труд. Дори не използвам кредитни карти и тн, затова и можех да си позволя една единствена екскурзия до ризорт. Дали съм плакал за бира - има и други хора, които могат да кажат. Едно е да споделиш на два - три пъти, че ти липсва бирата, друго е да не можеш дори да си представиш живота и плажа без нея за две седмици. Дванайсет дни карах без бира и оживях - факт!

 

Ако човек гладува, това не е съобразяване с местната кухня, а си е глад и мизерия.

 

Уверявам те, че няма да умреш от мизерия и ще оживееш две седмици с малдивска кухня. Но както каза и Аметист - този проблем се решава ако можете да си позволите две седмици на ризорт.

 

Въобще, Малдивите предлагат изключително разнообразие откъм опции за настаняване, изхранвахе и поене с алкохол и без алкохол - за всеки бюджет и за всеки тип пътешественик. Въпросът е да знаеш ти какво искаш и да си сигурен, че дори да не можеш да си позволиш ризорти, няма да останеш гладен и жаден. Уверявам те в това, от личен опит го знам, както вече стана ясно :)

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Уааа май си стана дискусия за друга тема ;)

 

Аметист, може ли да попитам,че така и не разбрах по рентабилно ли е да си вземеш полупансион от това да имаш само включена закуска и да си търсиш а ла карт ;) ?

Ако за храната в хотела има добри отзиви - Да. По принцип хотелите от типа на Арена, Кaани и  т.н. имат блок маса и все нещо ще става за ядене. Отделно има къщите за гости, които също предлагат вечеря на блок маса за 8 $, така че e въпрос на избор и преценка.
Имаше един коментар за скъп хотел на Маафуши, където основно сервирали спагети...Така че и цената не е гаранция за добра храна. 
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

 

Ако за храната в хотела има добри отзиви - Да. По принцип хотелите от типа на Арена, Кaани и  т.н. имат блок маса и все нещо ще става за ядене. Отделно има къщите за гости, които също предлагат вечеря на блок маса за 8 $, така че e въпрос на избор и преценка.
Имаше един коментар за скъп хотел на Маафуши, където основно сервирали спагети...Така че и цената не е гаранция за добра храна. 

 

Благодаря много :) По напред в темата препоръчваш Sun Tan Beach, това включва ли и ресторанта? В пътеписа на Петров, той споменава,че не били доволни,че чак и хранително натравяне имали със скариди?

Връзка към коментар

Благодаря много :) По напред в темата препоръчваш Sun Tan Beach, това включва ли и ресторанта? В пътеписа на Петров, той споменава,че не били доволни,че чак и хранително натравяне имали със скариди?

Препоръчах го като хотел за нощувка, защото съм виждала стаите, но за храната и екскурзиите ми казаха, че не било ок. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Препоръчах го като хотел за нощувка, защото съм виждала стаите, но за храната и екскурзиите ми казаха, че не било ок. 

Супер си, мерси много ;) ние нямаме билети, но Малдивите са в списъка и си чакат реда ;)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ама хора, който има повече изисквания да ходи по ресортите, там всичко си е съобразено с туристите, или на тихоокеанските острови, не е като да няма къде... Доколкото разбирам, на Маафуши се ходи за да видиш как живеят местните, да се посмесиш с тях, с техните си обичаи и храна. Сега изведнъж това не било толкова хубаво. Липсата на алкохол за 3-4 дена не виждам как може да събори някого...

  • Харесвам 8
Връзка към коментар

Вечерям риба почти всеки ден. Вкуса й е съвсем различен и ако някой опита със затворени очи, няма да разбере какво месо яде. Все още не ми е писнало да се храня с риба. И с това мисля да приключa коментарите относно храната. 

  • Харесвам 18
Връзка към коментар

 

Явно ще игнорираш и Малдивите, за сметка на хубавите плажове, залези и рибки... ;)

 

Защо пък да е явно. От игнонирарането на БГ почивка - какво ми предлага тя ... балконинг?!. ;)

И защо, м - - ка  му, ме нападате. Аз по-скоро съм на вашето мнение. :)  

Просто исках да кажа, че по отношение на храната има (за мен) един минимален праг, под който не бива да се слиза.

Изчел съм темата няколко пъти, прехвърлил съм 10-20 сайта за Малдивите на англ. и руски и съм наясно, че Малдивите покриват моя си праг.

В частност т.е. за мен проблем с алкохола няма - аз не пия нищо алкохолно (не ми е вкусно) Както казва един колега съм "безалкохолно болен". :)

Колкото до Малдивите - планирам съм ги (в смисъл имам вече билети) и то за цели 14 дни :P  Ще пробвам и ресортите, но повечето дни няма да съм в тях.

 

Ама защо изобщо се обяснявам ... :angry:  

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Интересна стана темата.

 

Имам предложение - всеки, на когото ще му липсва яденето и пиенето, но си е купил билет ... може да ми го подари! :P

Аз ще изкарам на Малдивите без луканка и пиене.

Други работи ще правя там!   :lol:

Редактирано от Mary
  • Харесвам 17
  • Смея се 1
Връзка към коментар

Интересна стана темата.

 

Имам предложение - всеки, на когото ще му липсва яденето и пиенето, но си е купил билет ... може да ми го подари! :P

...

Нъцки! Няма да съм аз :)

Редактирано от ven62
  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Имам предложение - всеки, на когото ще му липсва яденето и пиенето, но си е купил билет ... може да ми го подари!

 

Е, сега и на останалите ще им се дояде риба и ще им се отпие алкохол... :biggrin:

 

Хахахахаха, ти да видиш. Как не се сетих по-рано :D

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Много ме изненадвате с последните коментари - всеки си има неща, на които държи, когато пътува. За да бъде приятно, а не просто интересно пътуване. А за плажна почивка, предразполагаща към пълен релакс и бореща се за описание "наслада за сетивата", очаквам да ми е вкусно, да ми мирише добре, да видя нещо интересно, звуците наоколо да ми харесват. 

 

До момента не разбирам нито какъв е проблемът с храната, нито за какво опознаване и омесване с местните се говори. Даже като се замисля освен състезанието с раците нищо друго не съм видяла да се прави с местните. Може и да не съм чела внимателно и да съм пропуснала. 

 

Какво всъщност се прави 1 седмица на Маафуши? Там би трябвало да се стъмва рано, няма барове, няма басейн или градинка в хотела, няма къде да се разхождаш, няма забележителности, няма вечеря, на която да се насладиш според отзивите. Ок, има екскурзии, но те са за 4-6-8 часа. А останалото време с какво се запълва?

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Омесването с местните е да спиш там където живеят те, да се запознаеш с тях, да опиташ тяхната храна, макар и да не ти хареса, да вникнеш в техните нрави. Другото е ресорта.

И аз така идеалистично го разбирам, но ако спиш в хотел/ къща със стаи под наем, персоналът е от чужденци и няма някакви социални мероприятия/ места, си говориш основно с шофьора си, продавача на екскурзии и служителя в магазина. А нравите на хората се наблюдават в дома им, на работа или в свободното им време с приятели и семейство. Всъщност, без да съм експерт, вярвам, че за да те допуснат достатъчно близо непознати хора от друга култура, трябва да минат много повече от 5 дни. А за кратко посещение, не се сливаш, а си просто ходеща касичка. Максимумът, на който може да се надяваш и който обичайно извличаме, е да имаш водач, който да ти обяснява какво виждаш и не виждаш наоколо. 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Естествено, че всеки може да изкара без вино, бира, ракия и от смръдливите пръчки, колкото е нужно. Аз дори бира или вино пия сигурно в 5-6 дни от месеца. Въпросът е, че всичко наоколо е много красиво и лежерно и те предразполага да ти стане хубаво и с кеф да удариш чаша бира..примерно. Местният ислям е по-смотан в това отношение от Сейшели да речем. Хайде да не си кривим душите, че на такива места отиваш да си направиш кефа и такива уж незначителни подробности малко или много правят впечатление. Относно репликата за ризортите дето всичко ще си имаш, ок, но май тук повечето хора гледаме да си помагаме в намирането на по-изгодни оферти и в споделянето на съвети как да стане това. Щот иначе и аз за 5-10 евро не се занимавам да цъкам 4-5 сайта с кодове, отстъпки и прочие. Всеки е свободен да приема или отхвърля нечий съвет, да яде тестеняци, пици и Макдоналдс ежедневно, ако ще...или пък да си носи луканка ;)

Редактирано от Worldismine
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Ако неописуемата красота наоколо не ти е достатъчна, за да глезиш сетивата си и непремеменно трябва да засилваш усещянията си с алкохоли и храни, това според мен е жалко. Да, ще стана банален ако го кажа пак, но явно има нужда - това е само моето скромно мнение, което не пробутвам на никой и което сте напълно свободни да приемете, че не струва и пет стотинки. Ако става дума за алкохол и храна, мога да се напия с водка Флирт и наям с кебапчета в подлеза на Централна гара в София и пак да се радвам на живота около мен, не ми трябва да ходя до Малдивите за това :)

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Обади се като си наблизо, аз живея в района. Даже ще взема от Врабча едни кебапчета, от истинско месо са, пък ти ще дадеш от флирта, да изляза и аз от зоната си на комфорт :D

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ако неописуемата красота наоколо не ти е достатъчна, за да глезиш сетивата си и непремеменно трябва да засилваш усещянията си с алкохоли и храни, това според мен е жалко. Да, ще стана банален ако го кажа пак, но явно има нужда - това е само моето скромно мнение, което не пробутвам на никой и което сте напълно свободни да приемете, че не струва и пет стотинки. Ако става дума за алкохол и храна, мога да се напия с водка Флирт и наям с кебапчета в подлеза на Централна гара в София и пак да се радвам на живота около мен, не ми трябва да ходя до Малдивите за това :)

 

Става дума за комбинация от неща, с които всеки свързва почивката си. Защото да гледаш синя вода на един пренаселен плаж 7 дни, за мен е хабене на отпуск и пари.

Та аз продължавам да разпитвам - какво се прави на Маафуши? Защото ми е малко лицемерно да спя на Маафуши и да обяснявам колко е хубаво и истинско, пък да ходя за по 2 часа на екскурзия до резорт. Защото рифове и красива вода, и бели пясъци, и палми, че и мюсюлмани, и делфини мога да видя на доста други места, но без всичките тези ограничения.

Аз го сравнявам със седмица на Занзибар, където има страхотна природа, история, местни работници, търчащи деца, рифове и вкусна храна. Или на Сокотра. Или на Мадагаскар, Сейшели. Тоест много са местата и само на Малдивите не ми е ясно с какво се запълва времето.  

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

На Мафуши е така: който си носи - яде, който си води - е*е. :D

Няма реално какво да се прави, след като се върнеш от дневния трип до резорта X. Поне аз не съм разбрал, Аметист нека да каже дали има местна атракция, за която не съм бил наясно. Там подводният свят е нещото, заради което се ходи. Наистина не съм попадал на такива рифове на Сейшели и Занзибар, има си плюсове и минуси. Лично аз на Сейшели бих се върнал, на Малдиви едва ли. Без да оставям впечатление, че не е хубаво или не ми е харесало. Просто ги сравнявам според вкуса си.

Редактирано от Worldismine
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.