Прескочи до съдържание

Малдиви - остров Маафуши


Ametist

Препоръчани мнения

Ametist, а в столицата как е откъм кражби на туристи? Че нали има доста народ по улиците...

Не е опасно, но трябва да се внимава.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Защо подхвана темата ....?

 

Това, което публикувах го снимах аз на кацане, исках да е по-автентично. :)

 

Ametist, а в столицата как е откъм кражби на туристи? Че нали има доста народ по улиците...

 

Досега не съм чул да са откраднали някой турист :) Аз ходих три пъти там и да ти кажа не ми се стори опасно хич. Както писах и преди, не се плашете от коментари, които четете. Не мога да кажа, че ми е любим град, но определено си има чар и не трябва да се пропуска.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Дани Магелани

Приятно изкарване на всички, които тепърва ще ходят и не забравяйте, сложете по 2-3 луканки, кашкавал и малко лютеничка в багажа, никога не са излишни :D

 

 

Дори не можеш да си представиш колко съжалявах, че не те послушах! Дано следващите го направят, Като изключим храната, всичко беше перфектно!

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Ами аз предупредих, но няма кой да ме чуе хаха. Мен това ме убиваше там, хубавата храна ми е изключително важна. Плюс невъзможността да пиеш на вечеря чаша вино/бира хич не беше ок. Подводната красота поне компенсира, отчетохме присъствие, а който ме послуша за луканката мъдър ще излезе ;)

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Ами аз предупредих, но няма кой да ме чуе хаха. Мен това ме убиваше там, хубавата храна ми е изключително важна. Плюс невъзможността да пиеш на вечеря чаша вино/бира хич не беше ок. Подводната красота поне компенсира, отчетохме присъствие, а който ме послуша за луканката мъдър ще излезе ;)

Добре де, нали има риби? Риба на скара - ще ядем само това.Нали магеланец Петров препоръча и една пекарна с кифли - мифли.

За яденето не е чак драма за мен.Ама на тия залези, да не мож пийна един джин-тоник с кеф си е кофти емоция.

Не че не мога да преживея и без това, ама нали си отишъл да да се кефиш, а всяко ограничение ти сваля от нивото на комфорт.Аз тука може да не се сещам за алкохол по една камара време, ама, когато се сетя, си ми е под ръка.А на плажа с книжката в едната ръка и квооо -другата ръчички празна.; (((

Ама що ми се струва, че руснаците пишеха, че в Арената си имало и винце и бира?Или греша?

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Не че не мога да преживея и без това, ама нали си отишъл да да се кефиш, а всяко ограничение ти сваля от нивото на комфорт.. 

 

В едно изречение описа личната ми философия :) 

 

П.П. И аз се учудвам за храната - като има огромен избор на морска храна, не мога да си представя да има проблем, но явно не е така...

Връзка към мнение
Дани Магелани

Ама що ми се струва, че руснаците пишеха, че в Арената си имало и винце и бира?Или греша?

Снимала съм менюто на Арена. Алкохол няма, само безалкохолна бира, която показах в рубриката за бира. Ако в минибара слагат нелегално, възможно е, но това знаят само гости на хотела.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Сега чета, че в сила от 1 Октомври влиза в сила Зелена такса в размер на 6 $ и за къщите за гости. Това означава, че се оскъпява нощувката с 12 $ на нощ.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Не, за ресторанта ставаше въпрос и се оплакваха, че било скъпо, нещо от сорта на 10-15 долара за питиенце :(((А храната викаха, че била хубава. За Арена ставаше въпрос.Може и да не съм разбрала. Има и друго - може в менюто да не е всичко написано.Например - когато ходим в Истанбул, си имаме един любим ресторант.Алкохол в него не се предлага, ама на нас си ни сервират бира без никакъв проблем.Има една заличка на втория етаж,дето си сядаме цялата компания и си ядем и си пием спокойно.

Като се върна, ще се заема по-сериозно да прегледам Форум Винского, руснаците умират да идат нейде и още не разтурили куфарите,да пишат отзив.:)))Ще има и пресни.

От тях всичко може да се научи.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Дани Магелани

В едно изречение описа личната ми философия :)

 

П.П. И аз се учудвам за храната - като има огромен избор на морска храна, не мога да си представя да има проблем, но явно не е така...

Това е и моята философия, но не съм страдала от липсата на алкохол в няколкото дни на сух режим. В ризортите имаше алкохол, в Дубай също имаше, а от завръщането ми в София беше изпито мноого Мохито.

И аз мислех, че като има печена риба, проблем няма. Има. Трябва да имаш някаква качествена гарнитура, а зеленчуците са зле. Оризът лют. Дори и октоподът по техните рецепти беше много лют. Пърженките на С. Петров не ги коментирам, това не е моята храна. Сладкишите бяха хубави и аз съм ги показала по-горе. След дълго търсене си намирах нелюта храна в Рехенди, Арена и Кристал сендс. Ако имаше качествен йогурт, за мен храната нямаше да е проблем. Така оцелявах в Дубай по една седмица. Но тук и йогурт нямаше. 

Не съм лигава кифла, живяла съм цяла седмица  в Москва в тежките години на черен хляб и бг сланина, но поне някакви плодове и зеленчуци имаше и това ме спасяваше.

А това, че искам като почивам да ми е комфортно на храносмилателната система, мисля че не е прекалено изискване.

Просто местните трябва да се научат на туризъм. Те не се интересуват от желанията на туриста за храната и активностите. Но това не е странно. От 2010 е разрешено на островите с местни да има хотели и къщи за гости. И Маафуши е първият, представете си как е на другите.

Редактирано от Dani Magelan
  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Ametist, прости ми малоумния въпрос, но ми стана интересно - простосмъртни могат ли да вечерят в ресторанта "аквариум" в Conrad Maldives Rangali Island или трябва да се дадат хиляди левове за вечеря и трансфер от/до там? Или пък правят ли допълнителни екскурзии до там...

Редактирано от Яничка
Връзка към мнение

А на мен ми е интересно какво разнообразие от храна предлагат хотелите на полупансион и ол инклузив? Или това не е добър вариант?

Връзка към мнение
Дани Магелани

Яничка, аз отдавна питам за този ресторант, но сега като видях клипа и влязох в резервациите, виждам, че не е толкова непостижимо. Слагаме 4 души по 2000 лв за бунгалото със закуска за 3 дни и 700 долара за трансфер с хидроплан, с таксите и отиваме. В ресторанта ще консумираме храна според възможностите си, а гледка - над възможностите си.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Дани Магелани

А на мен ми е интересно какво разнообразие от храна предлагат хотелите на полупансион и ол инклузив? Или това не е добър вариант?

Добър, и даже задължителен вариант, според мен. Това е начин да си прецениш и оптимизираш разходите. Аз бях сложила по-рано снимка на чиниите си, напълнени от блок масата от единия ризорт. Ще опитам да сложа и от другия.

В първия бях на ол инклузив+такса за 70 долара. Имаше някакви супи, няколко вида меса - телешко, от някаква по-голяма птица, бяла риба в сос с шафран, задушени зеленчуци, няколко вида ориз, паста, салати, плодове, сладолед,  и сладкиши, които само снимах. Вино, бира, безалкохолни по избор.

Във втория - само обяд+такса за 50 долара. По-скромна блок маса. Един вид супа, салати, пилешко на грил, риба в сос, няколко вида ориз, паста, плодове, сладкиши. Не се включваше вода или друга напитка.

post-4496-0-20027500-1471425568_thumb.jpg

post-4496-0-17350200-1471425608_thumb.jpg

post-4496-0-39699700-1471425656_thumb.jpg

post-4496-0-35255400-1471425696_thumb.jpg

post-4496-0-65175900-1471425771_thumb.jpg

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Аз само чета и се чудя и се мая как темата за Малдивите се превърна в кулинарна тема. Какви пътешественици сте ако не можете да изтърпите малко "неудобство" и да излезете от зоната си на комфорт, т.к. "качествена" храна и най-вече алкохол на всяка цена... Нали за това са пътуванията, да откриваш нови неща, да виждаш други обичаи, храни, места, култура. Аз гледах да си почина от цял живот луканки и кашкавали, а вие искате в куфара да си ги носите. Явно моята философия е много, много различна. Продоволственият въпрос да ви занимава по време на цялата почивка и да окупира мисълта ви през цялото време - това не мога да го разбера :)

  • Харесвам 14
Връзка към мнение

Добър, и даже задължителен вариант, според мен. 

Дани, много благодаря, страшно полезно. Това имаш впредвид за дневните турове до резортите нали? Аз имах впредвид за основното настаняване на Мафуши. Например гледам в букинг Sun Tan предлагат добра цена за нощувки на база полупансион, дали си заслужава?

Връзка към мнение
Дани Магелани

Не съм се хранила в техния ресторант. Аз ходех на а ла карт, за да избирам  От блок масите на Маафуши, менюто на които се изнасяше навън, аз можех да ям само печената риба и нещо от салатата. Предполагам, че  и там ще е същото.


И от Биаду

post-4496-0-61953500-1471427221_thumb.jpg

post-4496-0-64443500-1471427247_thumb.jpg

post-4496-0-02045800-1471427281_thumb.jpg

post-4496-0-09990200-1471427309_thumb.jpg

post-4496-0-81471900-1471427414_thumb.jpg

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз само чета и се чудя и се мая как темата за Малдивите се превърна в кулинарна тема. Какви пътешественици сте ако не можете да изтърпите малко "неудобство" и да излезете от зоната си на комфорт, т.к. "качествена" храна и най-вече алкохол на всяка цена... Нали за това са пътуванията, да откриваш нови неща, да виждаш други обичаи, храни, места, култура. Аз гледах да си почина от цял живот луканки и кашкавали, а вие искате в куфара да си ги носите. Явно моята философия е много, много различна. Продоволственият въпрос да ви занимава по време на цялата почивка и да окупира мисълта ви през цялото време - това не мога да го разбера  :)

 

Аз не разбирам какво пречи всеки да изразява своето мнение. Не намирам за редно личните ни желания да се квалифицират негативно като философия на пътуване. Лично аз си изработвам всяка стотинка и как ще я похарча би следвало да зависи само от мен, не от одобрението и квалификацията на когото и да е. Много е хубаво, че тук обсъждаме и негативи, и позитиви. Това помага за взимане на лични решения. Хората са различни. Наистина не го намирам за справедливо подобно делене на хората. Иначе за плакането ти за бира и аз си го спомням  :lol: И също не разбирам упрека ти към останалите хора. Светът е шарен... 

Редактирано от Гост
Връзка към мнение

... Нали за това са пътуванията, да откриваш нови неща, да виждаш други обичаи, храни, места, култура.

 

За мен това е истината.

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Аз само чета и се чудя и се мая как темата за Малдивите се превърна в кулинарна тема. Какви пътешественици сте ако не можете да изтърпите малко "неудобство" и да излезете от зоната си на комфорт, т.к. "качествена" храна и най-вече алкохол на всяка цена... Нали за това са пътуванията, да откриваш нови неща, да виждаш други обичаи, храни, места, култура. Аз гледах да си почина от цял живот луканки и кашкавали, а вие искате в куфара да си ги носите. Явно моята философия е много, много различна. Продоволственият въпрос да ви занимава по време на цялата почивка и да окупира мисълта ви през цялото време - това не мога да го разбера :)

 

Съгласен съм с теб. Но дявола е в детайлите.

Естествено е, когато пътешестваш да не си придирчив към храната. Ние с жена ми в много от случаите сме се задоволявали с 1-2 сандвича.

Но от друга страна - да отидеш на другия край на света и да ядеш 7 дни едно и също и то не много вкусно, при това да дадеш и доста пари - съгласи се, че не е съвсем ОК.

 

Допълнително, следва да се има предвид, че Малдивите са дестинация  за почивка. А каква е тази почивка, съчетана със строга диета. :)

 

p.s. не съм сигурен, че ще ме разберете правилно.

Ако отида в Рим, Лондон, Виена за 2-3 дни ще ми е все едно (и ми е било все едно) какво точно ще ям. В много случай дори не съм се сещал за храна.

Но като отида на Малдивите и се пльосна на един плаж и гледам едно синьо море и чат-пат малко шарени рибки и корали и така седем-десед дни подред дали няма да съм по-придирчив към храната.

Редактирано от ven62
  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Не си точен със сравненията. Остави старата Европа или сравнявай Рим, Лондон и Виена за 2-3 дни с почивка в Коста Дорада, Амалфи или Кушадасъ за 2 седмици. В този случай сравнявай държави в Азия и региона за 2-3 дни и почивка от две седмици. Отивайки на друго място аз/ти ще сме тези, които ще се съобразяваме с местната кухня, традиции итн. 

Важен е спомена, който ще ти остави посетеното място, дори и цял ден да си лежал на плажа... Жалко ще е ако той е свързан с недоволство от храна/напитки. 

 

 

 

Допълнително, следва да се има предвид, че Малдивите са дестинация  за почивка. А каква е тази почивка, съчетана със строга диета.  :)

Пропускаш, че дори в Бг има почивки, за които плащаш не малка сума, а те държат на чай с мед, ябълки и моркови...  ;) 

Редактирано от Polina
  • Харесвам 6
Връзка към мнение
Дани Магелани

Драма няма! И Аметист ни беше предупредила, че местните ядат боклуци, че е лоша, нездравословна храната. Тръгнахме с ясното съзнание, че е така.

Просто ми задават въпроси и аз отговарям, като давам своята гледна точка. Дали ще я приемете, дали ще се съобразите с казаното, това си е ваша работа. Аз не послушах един магеланец, защото бях убедена че ще се справя.

Е, справих се някак, дори не отслабнах! :P 

И затварям темата за храната в постовете си. Питайте ме за друго.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Не си точен със сравненията. Остави старата Европа или сравнявай Рим, Лондон и Виена за 2-3 дни с почивка в Коста Дорада, Амалфи или Кушадасъ за 2 седмици. В този случай сравнявай държави в Азия и региона за 2-3 дни и почивка от две седмици. Отивайки на друго място аз/ти ще сме тези, които ще се съобразяваме с местната кухня, традиции итн. 

Важен е спомена, който ще ти остави посетеното място, дори и цял ден да си лежал на плажа... Жалко ще е ако той е свързан с недоволство от храна/напитки. 

 

 

 

Да, разбира се, че е жалко. Но пак казвам - детайлите са важни. Ако човек гладува, това не е съобразяване с местната кухня, а си е глад и мизерия.

Във връзка с това което обсъждаме, си спомням при едно завръщане от турски курорт (Кушадась, Мармарис, Анталия) чух коментари от българи, че на блок масата им за вечеря нямало три вида месо. И се питам, вечер като се приберем всички в къщи, дали имаме три вида месо на масата.

 

 

...

Пропускаш, че дори в Бг има почивки, за които плащаш не малка сума, а те държат на чай с мед, ябълки и моркови...   ;)

 

Просто ги игнорирам. :)

По света и у нас има какви ли не дивотии. Това съвсем не значи, че аз трябва да се подложа на тях. ;)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.