Прескочи до съдържание

Малдиви - остров Маафуши


Ametist

Препоръчани мнения

Защо според теб,някой посетили Малдивите и в часност Маафуши,споделят мнение,че местната кухня е вредна?Заради преобладаващи пържени ястия,използване на много мазнина(фабрична),много тестени ястия...или поради друга причина ?

Въпрос на гледна точка. Храната, която се предлага по заведенията и хотелите в повечето случай е пържена, но товa не означава, че не може да си поръчате печена или задушена храна или да помолите да не слагат люто.

Когато храната е на шведски стол, тогава ядеш, каквото се предлага. Обикновено ориз, спагети, картофи, пилешко, риба, салата, някакви пърженки....Това е по-евтиния вариант.

За закуска обикновено се предлагат 2 вида - малдивска и континентален тип. Някъде има и шведски стол. Там преобладават омлет или варени яйца, роши или чапати, масони /смес от кокосови стърготини с риба тон, лимон, разни листа и черен пипер/, кренвирши, боб в червен сос, плодове, конфитюр, масло, хляб, корнфлейкс и т.н. Почти навсякъде закуската е една и съща. Дори и с скъпите хотели.

Липсват повечето плодове и зеленчуци, но по магазините се продават доста плодове и всеки може да си купи. Друг е момента, че цената е доста по-различна от тази в България. В салатите преобладават зелето и морковите. Зелената салата е много скъпа, но може да си поръчате салата в заведение. Една салата излиза около 8 до 10 лева.

Според мен за няколко дни не е проблем да смениш вида на храната, проблем е когато е за постоянно. Всичко останало е суета.

 

 

Ще приложа и няколко снимки от нашата закуска, за да добиете представа как изглеждат някои храни.

По реда на снимките: масони, омлет, чапати, пърженки, сладки пържени филийки. 

post-5188-0-86483100-1472182503_thumb.jpgpost-5188-0-31983500-1472182562_thumb.jpgpost-5188-0-71364100-1472182735_thumb.jpgpost-5188-0-67597600-1472182905_thumb.jpgpost-5188-0-18037300-1472183023_thumb.jpg

Редактирано от Ametist
  • Харесвам 13
Връзка към мнение

Аметис, искам да попитам, тъй като нашия полет пристига в 15 часа в неделя, смяташ ли , че ще можем да се придвижим до 

Маафуши. В смисъл можем ли да хванем ферибот око.16:30часа?
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

 

Аметис, искам да попитам, тъй като нашия полет пристига в 15 часа в неделя, смяташ ли , че ще можем да се придвижим до 

Маафуши. В смисъл можем ли да хванем ферибот око.16:30часа?

 

 

Аз пристигнах със същия полет. Директният ферибот тръгва в 15, така че няма как да го хванете. Може да вземете speed boat - по 20$ на човек. Направете нощувка в Хулумале ако държите да пътувате с ферибота (2 $). Хем ще си починете след пътя, хем на другия ден ще се придвижите спокойно до фери терминала.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Вече букирах нощувка в Мале за обратния полет, така че предпочитам да се придвижа до Маафуши

Въпросния speed boat пак ли се хваща от  фери терминала?

Връзка към мнение

Вече букирах нощувка в Мале за обратния полет, така че предпочитам да се придвижа до Маафуши

Въпросния speed boat пак ли се хваща от  фери терминала?

На коя дата пристигате?

Връзка към мнение

на 05,09 , полетът пристига в 15:00 часа

Лодката тръгва от Мале в 18:00 часа от джети номер 6, срещу Bank of Ceylon. Пиши ми ден преди това и ще ви запазя места. 

Връзка към мнение

Ametist, извинявай, не исках да те занимавам, но от фирмата не ми отговарят на мейлите и във Фб страницата им, затова да те питам:

Тези трансфери всеки ден ли ги правят?

post-1179-0-92269300-1472212216_thumb.jpg

Редактирано от Яничка
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ametist, извинявай, не исках да те занимавам, но от фирмата не ми отговарят на мейлите и във Фб страницата им, затова да те питам:

Тези трансфери всеки ден ли ги правят?

attachicon.gifTime-table.jpg

Няма да ти отговорят. Ако ти трябва връзка с тях, можеш да ме питаш :)
Всеки ден, само в петък няма лодка в 13:00 часа от Маафуши и в 14:00 от Мале.
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Лодката тръгва от Мале в 18:00 часа от джети номер 6, срещу Bank of Ceylon. Пиши ми ден преди това и ще ви запазя места. 

страхотноооо, много, много благодаря. А джети номер 6, срещу Bank of Ceylon дали ще мога да го намеря ? На въпросния Вилингли фери терминал ли е

Връзка към мнение

страхотноооо, много, много благодаря. А джети номер 6, срещу Bank of Ceylon дали ще мога да го намеря ? На въпросния Вилингли фери терминал ли е

Не, джети номер 6 е близо до спирката на ферибота, който пристига от летището. Буквално на 1 минута пеша. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Не, джети номер 6 е близо до спирката на ферибота, който пристига от летището. Буквално на 1 минута пеша. 

Видях на google maps :)  Пак благодаря за желанието да помогнете. Хубав уикенд от мен

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Въпрос на гледна точка. Храната, която се предлага по заведенията и хотелите в повечето случай е пържена, но товa не означава, че не може да си поръчате печена или задушена храна или да помолите да не слагат люто.

.....

Според мен за няколко дни не е проблем да смениш вида на храната, проблем е когато е за постоянно. Всичко останало е суета.

 

Благодаря за снимките.На абсолютно същото мнение съм и аз за храната и избора и на екзотични места. Навиците понякога повече вредят от храната ;) 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Ametist, Преди седмица направих резервация в Adaaran Club Rannalhi, но днес гледам  вече не приемат никакви резервации нито от боокинг нито във тяхната си страница чак до март 2017. Да не би да е в ремонт или острова потъва? :) Писах им, чакам за отговор.

Редактирано от tom777
Връзка към мнение

Ametist, Преди седмица направих резервация в Adaaran Club Rannalhi, но днес гледам вече не приемат никакви резервации нито от боокинг нито във тяхната си страница чак до март 2017. Да не би да е в ремонт или острова потъва? :) Писах им, чакам за отговор.

Аметист е твоя човек да ти отговори защо не приемат резервации - познава шефа на ризорта. Аз мога да кажа само - добър избор, мястото е прекрасно. Единственият минус е, че е изключително малък остров (всъщност за стандартите на Малдивите не?) и има лека вероятност според мен в даден момент да се изпита клаустрофобия :D

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравей Ametist, след целодневно умуване най-накрая купих билети за началото на февруари. Не съм мислил за програма и място за отсядане. Това ще е темата която ще ме занимава следващите дни. Ще търся обаче бюджетно настаняване. Интересувам се от scuba diving на Малдиви. Можеш ли да ме ориентираш за цени, препоръчани dive spot's, заслужава ли си човек да си носи оборудването или цената на гмуркане с и без собствено оборудване е една й съща? Предлагат ли се някакви пакети от 5,6....10 гмуркания ?

Благодаря предварително.

Връзка към мнение

Интересувам се от scuba diving на Малдиви. Можеш ли да ме ориентираш за цени, препоръчани dive spot's, заслужава ли си човек да си носи оборудването или цената на гмуркане с и без собствено оборудване е една й съща? Предлагат ли се някакви пакети от 5,6....10 гмуркания ?

Благодаря предварително.

Привет, нали имаш сертификат? Наоколо има доста добри места за гмуркане. Ако не се лъжа са повече от 10. Едно гмуркане е 35 $, но ако направиш 5,10 или 15 гмуркания цената пада. Включена е екипировка. Ако искаш можеш да си носиш и твоята, но цената е същата. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Нещо много важно, което ме подсети една магеланка :)

В момента са в обръщение само и единствено новите банкноти от новата емисия руфий. Старите са извън употреба. Разбрах, че в България продават от старите и казват. че все още важат. Само ще си ги запазите като сувенир. 

Прилагам снимка на банкнотите, които са в обръщение. 

post-5188-0-48342400-1472901838.jpg

Редактирано от Ametist
  • Харесвам 9
Връзка към мнение
Прилагам снимка на банкнотите, които са в обръщение. 

Ametist, благодаря ти за бързата реакция и включване. Ще сменим на място долари в руфии. А като пазаруваме на Маафуши има ли вероятност да ни пробутат банкноти от старата емисия или не си чувала за такива случаи?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

А като пазаруваме на Маафуши има ли вероятност да ни пробутат банкноти от старата емисия или не си чувала за такива случаи?

Има вероятност. На мен се опитаха да ми върнат 50 от старите, ама не мина номера. По принцип трябва всичко да е върнато. Ако някой просто не е успял да ги смени, тогава. 
Важат всички монети. Те са си от старите :)
Редактирано от Ametist
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Нещо много важно, което ме подсети една магеланка :)

В момента са в обръщение само и единствено новите банкноти от новата емисия руфий. Старите са извън употреба. Разбрах, че в България продават от старите и казват. че все още важат. Само ще си ги запазите като сувенир.

Прилагам снимка на банкнотите, които са в обръщение.

attachicon.gifMVR.jpg

Аметистче, добре го казваш това, щото като не знае човек, нищо чудна да се накупи със стари и да се чуди какво да ги прави.А тези старите в местните банки не ги ли заменят или изкупуват на по-ниска цена? Редактирано от AlexandraKo
Връзка към мнение

А тези старите в местните банки не ги ли заменят или изкупуват на по-ниска цена?

Мисля, че не. Имаше един период, в който и новите и старите бяха в обръщение, но сега вече са само новите и 5те руфий от старите + монетите от старите. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Някои агенти се завръщат от Малдивите (Dani Magelani, Seagull_29) Надявам се че сте си прекарали страхотно.

Очакваме вашите подробни доклади – тук или в секция "Пътеписи".

 

Да се готвят следващите Яничка, Desy75, infinity, dealni, AlexandraKo. :)

 

Има вероятност дълбоко внедрения агент Ametist, да бъде разкрит, предвид осигуряването на логистиката на всичките ни други агенти, заминаващи на краткосрочни мисии. :) Да направи всичко възможно и да удържи положението поне до февруари 2017 . ;)

 

Агентът AlexandraKo да внимава. От досегашните мисии, човек може да остане с впечатление, че обича да надхвърля общо приетия бюджет. Нека сводките й да са съобразени с обичайните стандарти. :)

 

Ако има други доброволци – да се обадят тук.

 

Аз обещавам, че ще извърша подробна и задълбочена проверка на място в началото на февруари. Детайлния анализ и всички резултатите от проверката своевременно ще публикувам, най-вероятно в секция „Пътеписи“. :)

 

А сега сериозно:

Дани Магелани, Seagull_29, Pls, интересуват ме цените на всички възможни еднодневни екскурзии - шнорхелинг, рифове, подводно гмуркане без сертификат, безлюден остров, риболов и т.н.

Здравейте, аз ще пътувам от 22.12до 04.01Общо сме 5възрастни и 3 деца. Още не съм решил на кой остров да отидем. Чудех се дали да не отидем пет дни на бюджетно пътуване и пет дни на ресорт. Като чета няма какво толкова да се види освен хубавата природа в морето. Също си мисля дали да не се закотвим на някой остров и от там всеки ден на някъде. Ако си наема лодка за всеки ден и човек да ни разхожда, ние сме почти хора за една лодка и може да ни излезне по евтино. Аметист ако идваме на твоя остров ако искаш може да ти донесем някои неща. Ще имамме място.

 

Връзка към мнение
Дани Магелани

Вече съм отговаряла, но ще повторя:


 


Това което аз видях като цени на човек, при 4 души участници, макар че всичко е въпрос на пазарлък:


Шнорхелинг на един риф - 1,5 - 2,5 часа за 10$


Шнорхелинг на три рифа и обяд на необитаем остров, по път може да се видят делфини - 35$


Риболов с въдица можеш да правиш безплатно на Маафуши, и ако не хванеш нищо, на пристанището продават прясно уловена риба тон за 2$ килограма.


За организиран риболов питай Аметист, аз не съм се интересувала. В пътеписа на С. Петров също има информация.


Относно предлаганото от центъра за водни активности www.maafushidive.com  


Лодка с прозрачно дъно - 35$


Посещение на резорт - състои се от две компоненти 1/трансфер на пазарлък, зависещ от брой хора в лодката - тук ще дам средни цени при 4 в лодката


2/ заплащане в ризорта -  такса за вход  /  вход+обяд без напитки  / вход+ол инклузив


Rannalhi - трансфер 25-45$ и вход+ол инклузив 70$


Biyadhoo - трансфер 12$ и такса за вход  35$ /  вход+обяд без напитки  48$


Anantara - трансфер 15$ и такса за вход  185$, от които имате 100 за храна, напитки, масажи и др. предлагано в ризорта 


Vadoo -  трансфер 25$ и вход+ол инклузив 70$


Виждаш, че Баду е най-евтин, но аз го харесах понеже природата е почти недокосната, при наличие на всички удобства.


Останалите ризорти около Маафуши са от 100$ нагоре за дневно посещение.


  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Здравейте, аз ще пътувам от 22.12до 04.01Общо сме 5възрастни и 3 деца. Чудех се дали да не отидем пет дни на бюджетно пътуване и пет дни на ресорт.  Също си мисля дали да не се закотвим на някой остров и от там всеки ден на някъде. Ако си наема лодка за всеки ден и човек да ни разхожда, ние сме почти хора за една лодка и може да ни излезне по евтино. 

 

Здравейте,
Не съм сигурна дали ще съм на острова точно по това време. Най-добре е примерно Маафуши да ви е база и оттук да посещавате други места, но разгледайте. Може да харесате и някой друг остров. Ако не сте изчели всичко в темата ви го препоръчвам, за да се информирате по-добре. 
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.