Прескочи до съдържание

Малдиви - остров Маафуши


Ametist

Препоръчани мнения

Дани Магелани

Така може да изглежда, ако човек не е отсядал там. Ако отиде, ще види колко си струва дори само една нощувка - всяка снимка от ризорта с бунгалата става като картичка, мястото е превъплъщение на Рая, отношението към гостите е персонално и с внимание, всичко е изпипано до най-малкия детайл, закуската е... нямам думи, много богата и разнообразна, вечерята е на брега на морето със свещи и огромно количество разнообразна кухня, около бунгалата може да се шнорхелува и да се видят красиви рибки, на нашия ризорт (Anantara Veli) имаше йога клас за дамите (безплатен) и кино под звездите (безплатно). Не съжалявам за нито стотинка, похарчена на ризорта, а точно обратното.

Прилагам снимките от фотоапарата на Desi75, защото още не ми е останало време да сваля всички мои снимки.

attachicon.gif1.jpg

attachicon.gif2.jpg

attachicon.gif3.jpg

attachicon.gif4.jpg

attachicon.gif5.jpg

attachicon.gif6.jpg

attachicon.gif7.jpg

За финал - лично аз си представям максимум 2 дни на такова райско място, то е за почивка, спокойствие и красиви гледки, не е за активен живот и не предлага кой знае колко дейности, но определено не е фикс идея ;)

Изглежда невероятно!

Пуснете, моля, снимки от бунгалото ви - външни и от вътре. Очаквам ги с нетърпение!И от всяко кътче на ризорта също, моля!

Редактирано от Dani Magelan
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Яничка, много хубави снимки! :)

Тези са изцяло творение на Desi75 - имах късмета да пътувам с професионален фотограф :)

 

Dani Magelan, извини ме, че така се забавих. Ето, вече от моя фотоапарат:

Тук ни посрещат като гости на Anantara Veli:

post-1179-0-60489700-1479845238_thumb.jpg

Бунгалата:

post-1179-0-36986600-1479845298_thumb.jpg

post-1179-0-57942900-1479846011_thumb.jpg

 

post-1179-0-14164500-1479846255_thumb.jpg

Киното под звездите, през деня преди прожекцията:

post-1179-0-06739600-1479845349_thumb.jpg

Люлка:

post-1179-0-32941500-1479845458_thumb.jpg

post-1179-0-46116600-1479846206_thumb.jpg

На плажа:

post-1179-0-21507100-1479845503_thumb.jpg

post-1179-0-34355600-1479845550_thumb.jpg

Част от банята:

post-1179-0-59331200-1479845636_thumb.jpg

Терасата гледа към пикник островче, благодарение на това че като пристигнахме ни ъпгрейднаха безплатно в луксозно бунгало:

post-1179-0-86831100-1479845721_thumb.jpg

post-1179-0-80130200-1479845753_thumb.jpg

Басейнът на ризорта:

post-1179-0-16752300-1479845912_thumb.jpg

За влюбените в красотата:

post-1179-0-90836700-1479845956_thumb.jpg

post-1179-0-39134500-1479846155_thumb.jpg

 

Бунгалото, снимано от вътрешната част, откъм терасата:

post-1179-0-25058500-1479846087_thumb.jpg

Специални благодарности на Ametist за помощта преди и по време на пътуването - благодарение на нея плувах с акули с инструктор, който беше до мен, че бях умряла от страх :)

Много благодарности на Dani Magelan - даде ни подробен report от мястото на събитието и като се върна ми отдели цяла вечер с ценни съвети и снимки.

S.Petrov - от теб започна всичко, ако не беше ти, нямаше да разбера за Маафуши. Благодаря ти!

 

Имах прекрасен спътник в лицето на Desi75, без която това пътуване до Малдивите и Шри Ланка нямаше да е същото :)

Редактирано от Яничка
  • Харесвам 21
Връзка към мнение

Яничка, няма нищо лошо в това, човек да има фикс идея, според мен. Казвам го с най-добри чувства. Наистина, резортите са уникални, в това изобщо спор няма. Моята мисъл беше просто, че Малдивите имат и други страни и друго какво да предложат. Както всяко място по света. Всичко е въпрос на предпочитания, а различни хора и идеи и мнения - докато свят светува :)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Тези са изцяло творение на Desi75 - имах късмета да пътувам с професионален фотограф :)

 

Dani Magelan, извини ме, че така се забавих. Ето, вече от моя фотоапарат:

 

Специални благодарности на Ametist за помощта преди и по време на пътуването - благодарение на нея плувах с акули с инструктор, който беше до мен, че бях умряла от страх :)

Много благодарности на Dani Magelan - даде ни подробен report от мястото на събитието и като се върна ми отдели цяла вечер с ценни съвети и снимки.

S.Petrov - от теб започна всичко, ако не беше ти, нямаше да разбера за Маафуши. Благодаря ти!

 

Имах прекрасен спътник в лицето на Desi75, без която това пътуване до Малдивите и Шри Ланка нямаше да е същото :)

Олеееее, че мили думи :wub:  :wub: :wub:  

Че не съм професионален фотограф е ясно от пръв поглед :P  :P :P  

Благодарности и от мен на всички, които ни помогнаха да се зароди и осъществи идеята - Маафуши и Малдиви - S. Petrov, Ametist, Dani Magelan....

Безкрайни благодарности към Яничка, за търпението, отзивчивостта, толерантността и всички други качества, които притежава, за да направим едно прекрасно пътуване, на прекрасната ни компания, с половината от която се запознахме там на място.

Въобще благодарение на всички - страхотно се получи :sungum:  :sungum: :sungum:  

  • Харесвам 10
Връзка към мнение
Дани Магелани

 

Специални благодарности на Ametist за помощта преди и по време на пътуването - благодарение на нея плувах с акули с инструктор, който беше до мен, че бях умряла от страх :)

Много благодарности на Dani Magelan - даде ни подробен report от мястото на събитието и като се върна ми отдели цяла вечер с ценни съвети и снимки.

S.Petrov - от теб започна всичко, ако не беше ти, нямаше да разбера за Маафуши. Благодаря ти!

 

Имах прекрасен спътник в лицето на Desi75, без която това пътуване до Малдивите и Шри Ланка нямаше да е същото :)

Яни, не е нужно да ми благодариш. Всеки в този форум помага с информация и съвети.

Аз съм в "Магеланци" от почти година и научих толкова много от всички вас!

Аз ви благодаря, че ви има! На Георги най-вече, че е създал сайта за всички нас! И че го има това прекрасно общество на пътешественици!

 

Благодарности и от мен на всички, които ни помогнаха да се зароди и осъществи идеята - Маафуши и Малдиви - S. Petrov, Ametist, Dani Magelan....

Въобще благодарение на всички - страхотно се получи :sungum:  :sungum: :sungum:  

Страхотно е, че споделихте с нас пътуването си и ни показахте красотите, до които сте се докоснали!

Ако съм помогнала с обективна и точна информация и добър съвет, за мен е удоволствие! 

Редактирано от Dani Magelan
  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Ще систематизирам тук малко полезно инфо от престоя ни на Маафуши и лични впечатления:

- при пристигане на летището в Мале задължително се попълва един лист къде ще отседнеш на Малдивите, за колко време, номер на паспорт и т.н. обичайни подобни. Даже го дават още преди полета до Мале, който иска да си го попълни в самолета.

- по препоръка на Ametist си взехме SIM карти за разговори и интернет. Най-евтината излиза 16 USD. Разговорите бързо ги изговорихме, но интернетът беше предостатъчно. Операторът се казва „Ooredo”. Намира се като се излезе на летището с багажа от изхода вдясно. За да активират картата, искат паспорт и я поставят в телефонния апарат.

- След като се разходихме из Маафуши, за себе си се убедих, че Arena Beach Hotel е най-добрият избор. Нов е, стаите макар и по-малки, имат всичко необходимо, душ кабината е отделно, персоналът е много любезен, а плажът се намира точно пред хотела, което си е удобство. Асансьорът все още не работи, но по стълбите често има персонал, който веднага е готов да помогне с носене на куфарите. Стаята с изглед към океана определено си заслужава гледката. Наистина политиката на хотела е малко по-агресивна по повод допълнителните турове и няколко пъти ни питаха какво планираме за следващия ден, за да предложат тур. Цените на туровете от Арена-та са съвсем достъпни.

- Вечерята на бюфет в Arena Beach струва 15 USD и има доста разнообразие, включително правят спагети и паста на място. На мен лично не ми беше много вкусно, но някои неща бяха ок. Все пак е добър вариант за вечеря.

- Направихме много хубава вечеря в хотела на Ametist - аз и Dealni си разделихме местен специалитет, чието име сега не се сещам как беше точно, но тя Ametist знае - нещо като "роши коту". Порцията е доста голяма, 4 USD e.

- Първият тур с шнорхелинг го направихме с Shadow palm hotel - той се намира точно зад Arena Beach. Понеже бяхме 4-ма човека, цената на човек излезе 30 USD. Дадоха ни кърпи за плаж, плавници, жилетки и шнорхели, но който иска може да си носи своя маска, лично аз предпочитам този вариант. Турът беше полудневен, с обикаляне на 3 рифа и sandbank. На рифовете плувахме с костенурки и всякакви красиви рибки. Ще пусна подводни снимки по-късно, че са ми на флашката вкъщи. Аз понеже при втория риф се шашнах, че ми влизаше вода в маската и останах сама, си докарах уплах, затова на следващия риф помолих едно от момчетата да плува до мен и си възвърнах спокойствието и удоволствието от шнорхелинга. По пътя няколко пъти видяхме делфини, ама много делфини. В лодката пуснаха музика, стана супер весело. Въобще на мен този тур много ми допадна. Накрая ни дадоха всички снимки, които момчетата бяха направили по време на тура, при това безплатно, само си носете флашка. Забравих да кажа, че турът беше с включен обяд на въпросния sandbank (малко островче само с бял пясък, много красиво местенце) - бяха приготвили вкусни сандвичи за всички, включително за вегетарианци + сокове.

- Ако някой иска да плува с акули, благодарение на Ametist турът го направих за 40 USD. На мен ми беше супер интересно и останах супер доволна.

- Слънцето на Малдивите е много силно. Тогава не го осъзнавах, но като се върнах в БГ имах 2 нощи, през които въобще не успях да спя, защото бях супер изгоряла. Та така, да го имате в предвид :) За да го избегнете, по време на шнорхелинга си сложете жилетка, каквато аз не си сложих и отдавам страданията си на това :)

- Трансферът от летището до Маафуши го направихме в крайна сметка с Arena Beach, въпреки че бяхме решили да чакаме първата възможна скоростна лодка, защото пристигнахме точно в петък, когато фериботите не рАботят :)  Като пристигнахме на летището обаче, благодарение на Desi75, се уредихме с трансфер от Арена-та. Искаха ни 25 USD, но се навиха и на 20. Преимуществото е, че ни спестиха първо да взимаме ферибот от летището до Мале и после лодка от Мале до Маафуши, освен това ни носиха куфарите от jetty-то до хотела, което си е много добре, когато имаш по 2 куфара и ръчна чанта.

- Намерихме пекарната Fine Bake by Suzy на Маафуши - има наистина приятни сладкиши, плаща се основно в руфии. Средно един брой (брауни или каквото изберете) излиза 2-3 USD, та не е много евтино, но иначе е приятен вариант.

Редактирано от Яничка
  • Харесвам 26
Връзка към мнение

Хайде да драсна и аз нещо по въпроса, пък в последствие и някоя снимка ще кача. Първо, благодарности на Аметист за помощта, когато и да имах нужда, тя се отзоваваше :) още с кацането приревах веднага да съдейства с транспорт, защото беше петък и публичния транспорт го няма никакъв, та благодарение на нея успях да се придвижа до острова :)

Малдиви е уникално място за обичащите водния свят, изключително съм доволна от всичко, което преживях. И с най-голямо удоволствие бих се върнала отново, за да направя това , което не успях този път. За 4 дни на Маафуши направих шнорхелинг, дайвинг , ризорт ( Адараан)  и плаж пред хотела ( Арена бийч), който не е никак зле. За следващия път записано в тефтера - плуване с акули, плуване с онази голямата китова акула , още някой дайвинг и пак шнорхелинг.

Вечер се отдавахме на релакс и вечеря на плажа, абе никак не ни беше зле, да си призная :) а пък и компанията беше на ниво. Островчето е малко, но симпатично, пълно с местни, дечица щъкат нявсякъде, имат си игрище, магазинчета и един много добре изглеждащ затвор :) Откъм забавления и купони не бих казала, че е точното място, алкохол никакъв, но това по абсолютно никакъв начин не ни попречи да си изкараме забавно :)  Рибата тон е откритие и за мен, много вкусно филето, срещу 10 долара си е направо прекрасна вечеря. Яничка по горе е описала цените , та да не се повтарям, но все пак - шнорхелинга 30 $, дайвинга върви около 70$ стандартно едно гмуркане, сега за пакети не знам...там ще е по изгодно, ризорта ал инклузив 100$ и така... голям кеф беше, водата уникална, под водата още по-уникално, компанията супер и няма как да излъжа...просто съм си доволна от всичко :) Още ми е едно такова тюркоазено синьо настроението.... :lol:

Благодаря на Аметист и на всички споделящи тук, много ни помогнахте <3

  • Харесвам 16
Връзка към мнение

Хайде да драсна .....

...дайвинга върви около 70$ стандартно едно гмуркане,....

 

Би ли споделила повече за дайвинга. Надявам се, става въпрос за хора без сертификати и за пробно гмуркане, както беше писала назад в темата Ametist.

Връзка към мнение

Да се включа и аз  :) Благодаря на всички магеланци/ки, с които се запознахме и видяхме, за хубавите и весели моменти. Беше ми и ще ми бъде изключително приятно да съм с вас. :)   :giverose:

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Ametist винаги ми е трудно да повярвам, че все пак са останали българи, който са толкова мили, отзивчиви , добродушни и толерантни. Желая ти много здраве, другото ти си го имаш !!!

Поздравявам те от все сърце !!!

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Някой назад в темата беше написал негативен отзив за Малдивите.

Хехе, негативен, щото си няма едно Аметистче, дето да му направи престоя приятен и чудесен. :)

С помощ, със съвет, с отлични познания за местните особености и с великолепната си  компания :) :)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Аааа... ние я чакаме Аметистчето да се появи на бг територия, да се запознаем и да изпием по чаша... вино! :) 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Аааа... ние я чакаме Аметистчето да се появи на бг територия, да се запознаем и да изпием по чаша... вино! :)

Всички сме я поканили, когато реши, винаги е добре дошла! :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аааа... ние я чакаме Аметистчето да се появи на бг територия, да се запознаем и да изпием по чаша... вино! :)

Разбира се :) Ще гледам да се прибера, когато е по-топло. Може би лятото.....

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Разбира се :) Ще гледам да се прибера, когато е по-топло. Може би лятото.....

Щото си се намръзнала на тия Малдиви. ^_^  :)  :P  :lol:

  • Харесвам 2
  • Смея се 1
Връзка към мнение

Разбира се :) Ще гледам да се прибера, когато е по-топло. Може би лятото.....

Да. Задължително на по-топличко. И аз не обичам зимата и студа и те разбирам. 

Ще се радвам да се запознаем! Чакам индикация за появата ти насам.  :rolleyes:

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Да. Задължително на по-топличко. И аз не обичам зимата и студа и те разбирам. 

Ще се радвам да се запознаем! Чакам индикация за появата ти насам.  :rolleyes:

Полииииииии, по-хубаво ние да се заведем при нея! ;) ;) ;)Е, ще го издържим този ми ти студ от 23 градуса на сянка  в некой резорт. ;)

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Е, ще го издържим този ми ти студ от 23 градуса на сянка  в некой резорт. ;)

Тегаво ще бъде. Добре, че магеланци са издръжливи  :)

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Би ли споделила повече за дайвинга. Надявам се, става въпрос за хора без сертификати и за пробно гмуркане, както беше писала назад в темата Ametist.

Аз не съм сертифициран дайвър, имам само сертификат от предишни гмуркания Discover scuba diving, което означава, че мога да се гмуркам само с инструктор и всъщност са началните стъпки в дайвинга, преди да се гмуркаш инструктора трябва да се увери, че си способен да се справиш със задължителните упражнения при спешни случаи, които упражнения той предварително ти е показал ( на филм или лично) и съдействал да ги научиш, нищо сложно, но тъй като нямам пади сертификат, аз лично ги правя преди всяко гмуркане, отнема малко време и след това влизаш директно в open water. Нямаш нужда от документи или каквото и да било. Единственото, което ти трябва за първото ти гмуркане е желание и смелост докато свикнеш, ако усетиш , че ти харесва, можеш вече да пристъпиш към следващата фаза - сертифициране в курс, което аз все още не съм направила, но някой ден ще го.... :) 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Да пробваме:

Предлагам ти да разкажеш на кои рисорти си бил, кога, с какви впечатления.

 

Пък, ... ако оживееш  ;) , ще ни разкажеш и за други дестинации.   :) Очевидно щом си бил на Малдивите, не си бил само там.

 

 

Бил съм само на 4 курорта за сега .На ембуду все още не съм бил .

 

 

 

Да, аз също се учудих, като някой каза, че нямало риба по резортите. Ние през цялото време там ядохме само риба - в нашия хотел всяка вечер имаше пържолки от риба-тон, а в двата резорта, където ходихме, на обяд също имаше риба. Разбира се, в Адаран - няколко вида. Ма да не би пък, да сме им уцелили рибния ден.  ;)  ;)  ;)  

 

 

Извинявам се .Където съм бил риба има , но все от замразената :blush:  . За щастие и двамата с началника мразим риба :P . 

 

 

За непосещавалите  Малдивите един кратък сборен фоторазказ .

Другите които са ходили да ме простят.

 

post-6465-0-95779700-1480090078_thumb.jpg

Столицата Мале

 

post-6465-0-46055600-1480090187_thumb.jpg

Моля по далеко от тук

 

post-6465-0-29903800-1480090227_thumb.jpg

Остров с местни , които си мислят ,че са на малдивите 

 

post-6465-0-55840700-1480090526_thumb.jpg

Истинските Малдиви

 

post-6465-0-17585400-1480090315_thumb.jpg

Хидроплана е част от приключението

 

post-6465-0-70674700-1480090401_thumb.jpg

От хидроплана до резорта. Обикновенно една платформа обслужва няколко близки  резорта .

 

post-6465-0-24612300-1480090589_thumb.jpg

Това вече са си малдивите . Страхотни такива снимки има и по нагоре в темата

 

post-6465-0-89641600-1480090631_thumb.jpg

Гледка от крайбрежно бунгало .По нагоре в темата има снимки и от водните бунгала .

 

post-6465-0-02407900-1480090924_thumb.jpg 

Такива пиленца има навсякъде , Аметистчето май също ги е качила . 

Както и плодоядни прилепи . Имам ги само на клипове .

 

post-6465-0-91197600-1480091066_thumb.jpg

Уреда за миене на крака.

 

post-6465-0-67607200-1480091104_thumb.jpg

На 20 м от брега . 

 

Това е за което сме тук

 

post-6465-0-19432800-1480091222_thumb.jpgpost-6465-0-53101600-1480091233_thumb.jpg

 

post-6465-0-94759400-1480091250_thumb.jpg

post-6465-0-78453200-1480091271_thumb.jpg

post-6465-0-36805900-1480091298_thumb.jpg 

бебето 

 

post-6465-0-59919600-1480091328_thumb.jpg

И мама, която спи.

 

post-6465-0-95610200-1480091383_thumb.jpg:

Тук си оставяме бутилките след гмуркане на локалния риф

.

post-6465-0-47885200-1480091361_thumb.jpg

глупаче

post-6465-0-84414300-1480091446_thumb.jpg

trigerfish кръстена от нас базедовка (заради очичките) Много са териториални и в някои сезони много агресивни . Ядат корали и зъбите им са като клещи . Имах щастието да бъда ухапан и като рукна една ми ти кръв.

post-6465-0-13035600-1480092230_thumb.jpg

Една примерна столова . Извинете ресторант. 

Навсякъде е пясък . Обувките ги сваляте в началото на престоя и ги обувате накрая.

 

post-6465-0-40899900-1480092457_thumb.jpg

Днес съм много сърдит.

post-6465-0-25017100-1480092496_thumb.jpg

Красиви сме , но ядем корали .

post-6465-0-76480900-1480092540_thumb.jpg

немовци

post-6465-0-23088100-1480092564_thumb.jpg

Готова съм за снимка

post-6465-0-65190200-1480092734_thumb.jpg

Е днес пък  ако не изям някой

post-6465-0-11570900-1480092369_thumb.jpg

 

И докато се огледаш , дошло време за работа . Неее оставам си тук . 

 

 Малдивите са райско място за гмуркане.

 

Тук обаче  минава тънката или дебела червена линия , която всеки има за  нещата  от  живота над определена сума .

Дали Х лв на ден са ужасно много и какво заслужавам за тези пари ,или каквото и да ми покажат ще ми е гадно Или пък ХХХХ лв на ден са малко за това което съм преживял. Тук разбиранията на всеки и за всичко , като се почне от спането , самостоятелната баня , чистотата , храната и се стигне до теми , като дали да карам нова кола или такава на старо , са толкова различни колкото и хора. А за още по-трудно се променят и с годините . Навремето (сякаш беше вчера) не ми правеше никакво впечатление дали ще спим на палатка, дали има тоалетна и течаща вода  или не   Сега...

 

AlexandraKo

Публикувано Днес, 14:21

Някой назад в темата беше написал негативен отзив за Малдивите.

Хехе, негативен, щото си няма едно Аметистче, дето да му направи престоя приятен и чудесен.  :)

 

 
  Ако Аметисчето е девойката с очилата и голямата риба  съм напълно съгласен .
 Дано шефа да не ми чете мъдростите. :blush:

 

post-6465-0-04145000-1480091146_thumb.jpg

post-6465-0-42500500-1480091262_thumb.jpg

  • Харесвам 17
Връзка към мнение

За непосещавалите  Малдивите един кратък сборен фоторазказ .

Уникални са ти подводните снимки!!!

Би ли споделил колко струва хидроплана в посока? Помня, че за мен беше сума, с която не мога да се простя, но не помня колко точно. Иначе винаги съм си мислила, че ако отида на Малдивите, ще е с хидроплан :)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Напълно съгласен - страхотни подводни снимки. С какво са правени.

В смисъл - знам, че са с фотоапарат. :)  ;)

Pls, модел, подводна кутия, ... :)

 

А иначе за последната част от текста:

Не съм много по поговoрките и максимите, но тази ми харесва:

"Кеф цена няма".

 

10x Ivooo

Редактирано от ven62
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.