Прескочи до съдържание

Малдиви - остров Маафуши


Ametist

Препоръчани мнения

А-а-а, аз пак не си го представям. Кво като скоча във водата - тя (акулата) няма ли да е офейкала вече. А и тая лодка както се е забързана да гони акулата - тогава ли се скача. Щото аз ..., е не съм баш като китайците, ама и Бонд,... Джеймс Бонд не съм.

Китайците само пречат. Поне аз като ходих така плувахме. Виждаме акулата и скачаме да плуваме след нея. Тя е доста бърза. После лодката ни догонва, всички се качваме и изпреварваме малко акулата. Отново скачаме. Някои се опитват да я докоснат, други се предлагат вместо закуска :). Това се повтаря още няколко пъти, докато се умориш, наснимаш и т.н.

Междувременно по-пътя може да се наблюдават и дефини.

Пак споменавам, че няма гаранция дали ще видиш акула или не.

Редактирано от Ametist
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

...  Някои се опитват да я докоснат, други се предлагат вместо закуска :). ...

Бре тия акули, значи те си плуват лежерно, горе-долу със скоростта на хората.

Ако ще яде, гърчавите китайци нямат никакъв шанс - аз съм доста апетитен - 100 кг. :lol:

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Сетих се нещо - сериозно.

 

В Маафуши мога ли да си купя предплатена сим карта за Internet (тел. разговори не ме интересуват). На ресорта дето ще сме това се плащало допълнително.

Ако да - какъв размер е - или има избор.

Редактирано от ven62
Връзка към мнение

Сетих се нещо - сериозно.

 

В Маафуши мога ли да си купя предплатена сим карта за Internet (тел. разговори не ме интересуват). На ресорта дето ще сме това се плащало допълнително.

Ако да - какъв размер е - или има избор.

Можеш. 2 GB са 22 лева и важат за 30 дни. Има и повече, но мисля че това ще ти стигне.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Сетих се нещо - сериозно.

 

В Маафуши мога ли да си купя предплатена сим карта за Internet (тел. разговори не ме интересуват). На ресорта дето ще сме това се плащало допълнително.

Ако да - какъв размер е - или има избор.

Кой резорт си избрахте?Че не съм разбрала:(
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Embudu

Имал много хубав локален риф. Пък да видим...?

Аметистчето какво казва?

Ама, да ти кажа, то там, рифове да искаш.И на двата, дето ходихме имаше.

Ще е хубаво.Само че, на тия резорти си като затворник.На единия като бяхме, приключихме с плажа и седнахме на бара да пийнем по нещо, докато ни дойде лодката.Заваля дъжд и всички от резорта се струпаха там.Кой с книга, кой с вестник, щото друго няма какво да правят.Интернетът е скъп и не влиза в цената.Не знам с телевизията как е.

Там е само за хънимуни или за кратко.Според мен, де.:(Но за 2-3 дни става.

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Проблем ли ще е ако дойда само с Евро? На летището не е проблем да го обменя, нали?

Или да си купя и долари или само долари?

Най-добре е да си купиш долари.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Проблем ли ще е ако дойда само с Евро? На летището не е проблем да го обменя, нали?

Или да си купя и долари или само долари?

Няма проблем да смениш на летището и евро. Но не можеш да плащаш никъде с него.  Навсякъде съобщават цени в долари и си искат плащане в долари. А не- в техни пари. Което ми беше много чудно, но е така. Ние сменихме на влизане в Малдивите на летището по 100 долара. Което се оказа много, но добре, че вечерите в нашия хотел плащахме в руфии, а също  и сувенири, магнити и пр. платихме с тях. Иначе, трябваше да ги обръщаме обратно пак на летището.

Носи си долари, гледай да имаш и дребни - по 10,20 и на летището си смени само 20, за дребни разходи.

Връзка към мнение

Здравейте и от мен! От 1 седмица сме на тема Малдиви. Мислим да сме там от 13 до 18 април

От 2 дни чета форума и събирам информация... в главата ми е каша имам списък с въпроси.

ОТ СЕГА СЕ ИЗВИНЯВАМ ЗА ДЪЛГИЯТ ПОСТ И МНОГОТО ВЪПРОСИ, но аз съм от този тип, хора които не тръгват на никъде без да знаят дори и малките подробности :lol:

Най-важните 2 ХОТЕЛА И БИЛЕТИТЕ.

За билети видях -25% на каратските авио линии и импулсивно запазих 2 места Booking status - 'On-hold', без да плащам до 21.11 ще ми задържат резерванията, за да платя до колкото разбрах. Полета е следния

цена 2303.02 BGN /това добре ли е? из форумите четох за купони за отстъпки, сайтове за евтини полети, но не намерих нещо по евтино,  нито поле където да въведа въпросните купони за отстъпка/ Четох, че много хора ползват ТУЙ.де, исках да видя цена за хотели, но ми излизат комбинация с полети... нещо бъркам сигурно.

 цена от 2303.02 BGN за 2-ма добре ли е? П.С сега намерих цена 1 082 €  (2 117 лв), но полета е общо 27 часа...

20:40 SOF - 01:20 DOH + 7 часа престой 08:20 DOH 15:00 MLE, няма да успеем за ферибота от 15 часа, но видях че има такъв на 18 часа /джети номер 6 даже нз и какво е това, близо ли е до летището, трябва ли такси или лодка, цените са по 20$ на човек нали така?/

Като че ли не искаме да оставаме за нощувка в Хулумале/ще ме извините ако имамм грешки ама всичко ми е от print screen и  ми е само като наименования.../

Предложения за по-етини полети - от Букурещ или в краен случай Истамбул? 

 

Хотелът

В началото с моя мъж искахме да сме на бунгалата над водата, все пак това за повечето хората са Малдивите, но след толкова четене, решихме, че няма нужда да даваме толкова много пари за спане - искаме да ги дадем за разходки и други забавления. От хората, които не могат да седят за 1 място сме. Не обичаме на плаж и да губим излишно време...Лисабон обиколихме за 2 дни от общо 5 дневната си екскурзия в Португалия, а видяхме толкова много. Та и  на Малдивите се надявам да измисля забавления за всеки ден.

Избрах като, че ли  Kaani Beach Hotel http://www.booking.com/hotel/mv/kaani-beach.en-gb.html?aid=368032

 

много по-ниска цена от резортите, а и изглежда добре 1100 лв за 5 нощувки /ще кажете малко са, но в къщи ще ни чака 1.5г дете и няма кой да я гледа за повече време, пък и не можем да седиме на почивка за повече време...луда работа хахах/. После видях, че Ametist препоръчва Sun Tan Beach Hotel и сега се чудя. 2рия има и по-добър рейтинг и много малка разлика в цената. Какви са основните разлики, кой да избера? Мислихме и със сигурност няма да е all inclusive, все пак ще обикаляме и на обяд няма да сме в хотела, но дали да не избереме само закуска или закуска и вечеря? Разликата за Sun Tan Beach Hotel e Sun Tan Beach Hotel между закуска и закуска и  вечеря /нали това е полупансион/. Смисъл за 5 дни ако вечеряме на друго място със сигурност мисля, че ще се похарчат повече от 300 лв, нали така? Алкохол не пием!

 

Това са ми належащите въпроси за полетите и за запаването на хотела, а другите неща ще ги задам като въпросчета, но от тях ше се интересувам и ще променям занапред.

№1 четох назад в темата, че мога да си изнеса корали и разни други такива  и нямам проблеми на летището?

№2 За остров Biyadhoo трансфера е 12 $, таксата за вход+ обяд 48$ - 120 $ за 2-ма, това със всички такси ли е? Кога и от къде се тръгва?

№3. За ферибота от 18 часа от Мале трябва да се запазят места, но четох, че не можеш да се свържеш с агенцията, само Ametist ти може да запазваш места на място, все още ли е така?

№4 За гмуркането. Колко "пробни опита може да направиш". Ние нямаме сертификати - различава ли се по нещо пробното гмуркане от нормалното--ввреме, дълбочина. Мога ли ако намеря от интернет сертификат да го бутна на фотошопа ...?

  Като цяло това е сега което се сещам, ще съм благодарна на всички за отговорите :)

Връзка към мнение

 

Най-важните 2 ХОТЕЛА И БИЛЕТИТЕ.

 

 цена от 2303.02 BGN за 2-ма добре ли е? П.С сега  намерих цена 1 082 €  (2 117 лв), но полета е общо 27 часа...

20:40 SOF - 01:20 DOH + 7 часа престой 08:20 DOH 15:00 MLE, няма да успеем за ферибота от 15 часа, но видях че има такъв на 18 часа /джети номер 6 даже нз и какво е това, близо ли е до летището, трябва ли такси или лодка, цените са по 20$ на човек нали така?/

 

Хотелът

В началото с моя мъж искахме да сме на бунгалата над водата, все пак това за повечето хората са Малдивите, но след толкова четене, решихме, че няма нужда да даваме толкова много пари за спане - искаме да ги дадем за разходки и други забавления. От хората, които не могат да седят за 1 място сме. Не обичаме на плаж и да губим излишно време...Лисабон обиколихме за 2 дни от общо 5 дневната си екскурзия в Португалия, а видяхме толкова много. Та и  на Малдивите се надявам да измисля забавления за всеки ден.

Избрах като, че ли  Kaani Beach Hotel много по-ниска цена от резортите, а и изглежда добре 1100 лв за 5 нощувки После видях, че Ametist препоръчва Sun Tan Beach Hotel и сега се чудя. 2рия има и по-добър рейтинг и много малка разлика в цената. Какви са основните разлики, кой да избера? Мислихме и със сигурност няма да е all inclusive, все пак ще обикаляме и на обяд няма да сме в хотела, но дали да не избереме само закуска или закуска и вечеря? Разликата за Sun Tan Beach Hotel e Sun Tan Beach Hotel между закуска и закуска и  вечеря /нали това е полупансион/. Смисъл за 5 дни ако вечеряме на друго място със сигурност мисля, че ще се похарчат повече от 300 лв, нали така? Алкохол не пием!

№1 четох назад в темата, че мога да си изнеса корали и разни други такива  и нямам проблеми на летището?

№2 За остров Biyadhoo трансфера е 12 $, таксата за вход+ обяд 48$ - 120 $ за 2-ма, това със всички такси ли е? Кога и от къде се тръгва?

№3. За ферибота от 18 часа от Мале трябва да се запазят места, но четох, че не можеш да се свържеш с агенцията, само Ametist ти може да запазваш места на място, все още ли е така?

№4 За гмуркането. Колко "пробни опита може да направиш". Ние нямаме сертификати - различава ли се по нещо пробното гмуркане от нормалното--ввреме, дълбочина. Мога ли ако намеря от интернет сертификат да го бутна на фотошопа ...?

  

Здравей,
 
Билета не е от най-евтините. По въпроса за билетите, това не ми е най-силната страна. Трябва да се следят промоциите и форума. 
Относно хотелите на Маафуши: Април е нисък сезон. Виждам, че се ориентирате към скъпите хотели. Има и по-добри места от Kaani Beach, а Sun Tan Beach Hotel го препоръчах само за нощувките :) Относно храната там - не била ок.
Погледнете и Crystal Sand, Арена Хотел, Тритон....все са на плажа.
Трябва ви само закуска. Можете да вечеряте на различни места. За това колко ще похарчите за вечеря, зависи къде ще вечеряте, но средно на човек може да отиде към 12 $ за вечеря с някакви напитки. 
 
№1 четох назад в темата, че мога да си изнеса корали и разни други такива  и нямам проблеми на летището? -Да, може. 
№2 За остров Biyadhoo трансфера е 12 $, таксата за вход+ обяд 48$ - 120 $ за 2-ма, това със всички такси ли е? Кога и от къде се тръгва? - Зависи колко човека ще пътуват. Цената е различна за трансфера. Вход и обяд е 49 $ в момента. Може и да се промени. 
№3. За ферибота от 18 часа от Мале трябва да се запазят места, но четох, че не можеш да се свържеш с агенцията, само Ametist ти може да запазваш места на място, все още ли е така? - Ако има нужда ще ви запазя места. Трансфера е 20$ на човек. Как да стигнете до джети номер 6 беше описано в темата. Мястото е в Мале и е на 2 минути пеша от мястото, където спира ферибота от летището.
№4 За гмуркането. Колко "пробни опита може да направиш". Ние нямаме сертификати - различава ли се по нещо пробното гмуркане от нормалното--време, дълбочина. Мога ли ако намеря от интернет сертификат да го бутна на фотошопа ...? - Ако нямате сертификат не ви съветвам да си правите на фотошоп. Слиза се на 14 метра дълбочина и  ако досега не сте се гмуркали и преди да го направите се гледа едно филмче и ви се обясняват някои неща. /няма да влизам в подробности защотo не съм професионалист в тази област/
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ametist изчерпателна както винаги! Благодаря за отговорите ще четем и ще запасваме хотел, а за полетите май ще чакам оферта някаква. Мерси за сега, а да знаеш ще търсим помощ по-нататък ! :rolleyes:

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз също чакам оферти за билети на Катар, тъй като и ние мислим април да ходим. Последните 2 промоции не ми допаднаха, затова изчаквам още. А и има време все пак. Следя и от Истанбул, понеже от там е доста по-изгодно, но ще видим.

Връзка към мнение

Ивелина ще следим 2те тогава, ако набараш промоция свиркай :)

Друго се сещам сега. Да запазя ли хотела от сега или да чакам на едно с полетите, все пак ако запазя хотела, а полета е по-евтин на друга дата ще имам главоболия с промяна на датата...

И още 1 въпрос ми се върти. В букинг цената за хотела ако е 800 лв, и пише че в цената не са включени около 22% такс, тези такси в/у цялата сума ли се начисляват. Ще стане 1000 и нещо в крайна сметка на края?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ивелина ще следим 2те тогава, ако набараш промоция свиркай :)

Друго се сещам сега. Да запазя ли хотела от сега или да чакам на едно с полетите, все пак ако запазя хотела, а полета е по-евтин на друга дата ще имам главоболия с промяна на датата...

И още 1 въпрос ми се върти. В Букинг цената за хотела ако е 800 лв, и пише че в цената не са включени около 22% такс, тези такси в/у цялата сума ли се начисляват. Ще стане 1000 и нещо в крайна сметка на края?

Аз в темата, която завърших тези дни за Малдивите, съм обяснила подробно за хотела - ние бяхме в Арена бийч .На по-добре място е от Сън тан и кухнята е по-добра.

Към цената, която се вижда в Букинг,се добавят още около 25% върху цялата цена.

Връзка към мнение

Взех че запазих за Арена през букинга. всичко за 5 нощувки със закуски и всички такси около 1324 лв. безплатно анулиране до 6.04.2017, тъй че да ми е спокойно ако има нещо с полетите по-различно :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Можеш. 2 GB са 22 лева и важат за 30 дни. Има и повече, но мисля че това ще ти стигне.

Здравей Аметист,

Тази карта дали ще ми върши работа в Adaaran Club Rannalhi?

Връзка към мнение

"От хората, които не могат да седят за 1 място сме. Не обичаме на плаж и да губим излишно време.."

 

Малдивите не са вашето място, в такъв случай ☺☺

 

"В началото с моя мъж искахме да сме на бунгалата над водата, все пак това за повечето хората са Малдивите, но след толкова четене, решихме, че няма нужда да даваме толкова много пари за спане."

 

За място с толкова много лица, се радвам, че сте достигнали до този извод накрая. Малдивите са много повече от бунгала над водата, честно :) Това е само фикс-идея.

Редактирано от seagull_29
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Сетих се да пипитам колко време е пътя със скоростната лодка и колко с ферибота?

П.С резервирах билети много търсих и не намерих по-ниска цена за тези дати и по-удобни полети.

От София на 12.04 тръгваме в  15:50 ->21:35 кацане в Дубай , 4 часа престой

                            01:30 Дубай-Мале каца в 6:55 - това е сряда и ще можем да хванем ферибота на 9:00 часа.

На 18.04 Тръгване 22:40 -> Дубай каца в 4:45 /има техническо спиране/

                                              Дубай10:30 -София 14:50

Ще стигнеме рано  и ще тръгнеме късно, надявам се да няма нещо за което не съм помислила с транспорта, ако видите пропуски кажете, че утре ще ходя до офиса да плащам билетите :)

Редактирано от Георги
махнато име на агенция
Връзка към мнение

Ивелина ще следим 2те тогава, ако набараш промоция свиркай :)

Друго се сещам сега. Да запазя ли хотела от сега или да чакам на едно с полетите, все пак ако запазя хотела, а полета е по-евтин на друга дата ще имам главоболия с промяна на датата...

И още 1 въпрос ми се върти. В букинг цената за хотела ако е 800 лв, и пише че в цената не са включени около 22% такс, тези такси в/у цялата сума ли се начисляват. Ще стане 1000 и нещо в крайна сметка на края?

 

Да, ще кажа, ако намеря нещо изгодно. Иначе ние ще сме на ризорт и след като купя билетите, тогава ще резервирам настаняването, тъй като не знам за кои дати. А през букинг - да, трябва да се имат предвид таксите, които не са включени.

Връзка към мнение

Здравей Denittta ,

 

Казвам се Иво и досега не съм участвал във форумите , причината донякъде е липса на време , желание за изява и най вече различното мнение ,което имам по-много от темите . Никой не иска да бъде отлъчен и разпънат на кръст , но форума е страхотен даже с това че събира хора обединени от една идея,да пътуват , да се забавляват , да правят нещо различно от сивото ежедневие. В живота процентно никак не сме много и е чудесно че има място за събиране. 

 А сега за Малдивите  . Нещата стоят така , доскоро можеше да се посещават само туристическите острови . В повечето случаи са с размери които се обикалят средно между 10 и 30 минути . Останалото време няма къде да отидеш . Храната в общи линии не е нещо особено . Не мисля че има нещо типично малдивско . Продуктите и плодовете се транспортират с корабчета , което определено не ги прави пресни. Рибата ,която е в изобилие в морето на някои резорти се сервира за мое учудване доста рядко . Алкохола ви го взимат на летището , а на островите е много скъп . Обикновенно има масажи също много скъпи и нещо като футболно игрище . С две думи ако не обичате шнорхелинг или дайвинг , няма  какво да се прави .

 От друга страна да си на Малдивите на остров с местните , някак си ми се губи идеята . Забрани за къпане по бански , Понякога много боклуци , ежедневния вой от джамиите . Май нещо не е много малдивско.  Исторически забележителности ? Културни паметници ? 

  Голяма част от хората включително и много мои богати приятели отиват там заради името , марката ако може така да се изразя и се връщат крайно разочаровани . Някои разбира се не си признават . Има една порода , която винаги твърди , че това което са видяли е уникално и е точно от нещата , които маст ту ду . Не се питат дали това не е просто СНОБАРИЯ и дали наистина им е харесало .

 По същество

   1. 5 дни при отиване и връщане за 2 е по скоро пътуване отколкото забавление . Докато се аклиматизирате и трябва да се връщате.

    2.Билетите се търсят за около 400-500 евро през катарците или турците , но ако сте в резорт освен престоя в Доха или Истанбул гледайте и пристигнето преди 15.00 в Мале. На фона на другита разходи  билетите са най-малкото. 

   3. Гмуркането е нещо изключително забавно , но е също така и опасно за неопитни . Да си извадите сертификат на фотошопа е като да си извадите шоф,книжка без да сте се качвали на кола и да подкарате камион. Задължително завършете курсове и то по възможност на български , защото от глупост се УМИРА и то понякога мъчително . Акулите в рифа не са опасни , но пък течения има и в повечето дайвинг центрове на Малдивите собствения подводен компютър и буй са задължителни. Не че някой ще може да ви намери в необятния океан , ама поне има някакъв шанс . 

 4 За нас Малдивите са рай защото са от малкото места , където има страхотен риф само на метри от бунгалото в което спиш и е трудно да се откъснем  от водата . 

  С две думи ако обичате страхотна храна това НЕ Е ВАШЕТО МЯСТО.

                                          културни забележителности и исторически паметници НЕ Е ВАШЕТО МЯСТО

                                          трекинг движение , всеки ден нови пейзажи  НЕ Е ВАШЕТО МЯСТО

                                          романтика ТОВА Е СЪСТОЯНИЕ НА ДУХА , а не на мястото

                      ако сте влюбени в подводния свят това е ЕДНО ОТ РАЙСКИТЕ КЪТЧЕТА. 

  Единствената причина да се намеся е , че още не сте платили билетите или нощувките.

  Не искам да натрапвам мнението си просто го вземете предвид . И разбира се много се надявам още много хора да завършат курсове и да открият този невероятен до голяма степен неизследван подводен свят.

  • Харесвам 20
Връзка към мнение

...

Казвам се Иво и досега не съм участвал във форумите , причината донякъде е липса на време , желание за изява и най вече различното мнение ,което имам по-много от темите . Никой не иска да бъде отлъчен и разпънат на кръст , но форума е страхотен даже с това че събира хора обединени от една идея,да пътуват , да се забавляват , да правят нещо различно от сивото ежедневие. В живота процентно никак не сме много и е чудесно че има място за събиране. 

...

За мен лично, различното мнение винаги е интересно.

Форума е доста толерантен, та не спирайте да пишете и да изказвате вашето мнение. :)

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Радвам се на такива коментари, защото ме караш да се замисля и да си задам въпроси за които не съм се сещала до сега!

Не сме се гмуркали до сега, но и 2мата имаме голямо желание, а моят мъж е много запален по риболова и четохме из пътеписите, че може да се практикува свободно. Искаме да обоколим няколко резорта, да опитаме храната, алкохо не пием и отдавна искаме да идем някъде извън Европа. Разбира се, че има и много по-подходящи места, но за тях се изисква и повече време, което ние нямаме за съжаление-едва ще успеем да се измъкнем за 7 дни. Ще е повече като почивка. Мислихме и за Дубай-излизат изгодни билети, има какво да се прави, но малко ми е комерсиално вече, а и трябва да отделя много време за подготовка на местата за посещение (поне така си мисля).

Връзка към мнение

Здравей Аметист,

Тази карта дали ще ми върши работа в Adaaran Club Rannalhi?

Трябва да ти свърши работа. На мен ми стигаше за 25 дни :)

Редактирано от Ametist
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.