Прескочи до съдържание

Малдиви - остров Маафуши


Ametist

Препоръчани мнения

Здравейте от Маафуши,

Прибирането ни към България от тук е с полет в 22 часа от Мале през Коломбо към Дубай на 29.11.2016г. Последната ни нощувка в Kaani Beach Hotel е на 28-ми вечерта и според графика за фериботите, такъв има от Маафуши към Мале само в 07:30 сутринта.

Тъй като се получава цял ден в Мале има ли какво да се прави? Има ли къде да си оставим големите куфари? Примерно на летището за през деня или някъде другаде?

Ако ли не, то как да си хванем моторна лодка от Маафуши към Мале по-късно през деня и колко пари е?

Връзка към мнение

Казвам се Иво и досега не съм участвал във форумите , причината донякъде е липса на време , желание за изява и най вече различното мнение ,което имам по-много от темите

 

Принципа на пирамидата, както и с каквото и да било друго... Процентно не знам, но като бройка има не-толкова малко хора, за които си струва да пишеш и то без да смятаме тези "скритите", които само четат ;)

Връзка към мнение

...  Никой не иска да бъде отлъчен и разпънат на кръст , ...

 

Разбира се, това няма да се случи.

Пример:

Тук във форума повечето мнения за Малдивите са "уау", има и по-умерени - последното на AlexandraKo, срещат се и отрицителни. Всичките им автори са живи и здрави. :)  :lol:

 

Я си пиши - едно по-различно мнение води до една по-различна гледна точка (стига четящия да е способен на това) и може само да е от полза.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Дани Магелани

Разбира се, това няма да се случи.

Пример:

Тук във форума повечето мнения за Малдивите са "уау", има и по-умерени - последното на AlexandraKo, срещат се и отрицителни. Всичките им автори са живи и здрави. :)  :lol:

 

Я си пиши - едно по-различно мнение води до една по-различна гледна точка (стига четящия да е способен на това) и може само да е от полза.

Право си е момчето да се бои. Понякога думите ни се тълкуват погрешно. А не зная някой да харесва хейтърите.
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Много е хубаво да си обективен , а не да си различен. Много хора в стремежа си да са различни, изкривяват информацията и това води до негативност за четящи я. Аз съм абсолютно убеден, че няма тема на света, на която всички да са на едно мнение.


И да вмъкна нещо, ако си обиколил половината свят и даваш мнението за Малдивите е едно и съвесем друго за човек, който това е от първите му дестинации. Няма как да има обективизъм.


Иначе от мен поздравления за гореизложеното, Наистина се иска смелост да "наакаш" нещо което в хиляди редове преди това е описвано впечатляващо.


  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Здравейте от Маафуши,

Прибирането ни към България от тук е с полет в 22 часа от Мале през Коломбо към Дубай на 29.11.2016г. Последната ни нощувка в Kaani Beach Hotel е на 28-ми вечерта и според графика за фериботите, такъв има от Маафуши към Мале само в 07:30 сутринта.

Тъй като се получава цял ден в Мале има ли какво да се прави? Има ли къде да си оставим големите куфари? Примерно на летището за през деня или някъде другаде?

Ако ли не, то как да си хванем моторна лодка от Маафуши към Мале по-късно през деня и колко пари е?

Може да се придвижите с бързата лодка от Маафуши директно до летището, която струва по 20 USD на човек и тръгва след обяд - ама в 16, ли беше, в 17 ли - Аметистчето може да каже. :(

Ние се придвижихме с нея, на нас също полетът ни беше вечерен.

Връзка към мнение

Здравей Denittta ,

 

Казвам се Иво и досега не съм участвал във форумите , ...

 

Да пробваме:

Предлагам ти да разкажеш на кои рисорти си бил, кога, с какви впечатления.

 

Пък, ... ако оживееш ;) , ще ни разкажеш и за други дестинации.  :) Очевидно щом си бил на Малдивите, не си бил само там.

Редактирано от ven62
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Може да се придвижите с бързата лодка от Маафуши директно до летището, която струва по 20 USD на човек и тръгва след обяд - ама в 16, ли беше, в 17 ли - Аметистчето може да каже. :(

Ние се придвижихме с нея, на нас също полетът ни беше вечерен.

 

Здравейте от Маафуши,

Прибирането ни към България от тук е с полет в 22 часа от Мале през Коломбо към Дубай на 29.11.2016г. Последната ни нощувка в Kaani Beach Hotel е на 28-ми вечерта и според графика за фериботите, такъв има от Маафуши към Мале само в 07:30 сутринта.

Тъй като се получава цял ден в Мале има ли какво да се прави? Има ли къде да си оставим големите куфари? Примерно на летището за през деня или някъде другаде?

Ако ли не, то как да си хванем моторна лодка от Маафуши към Мале по-късно през деня и колко пари е?

Да, потвърждавам има лодка в 17:00 часа, която пристига на летището в 17:40. Ако ви се разхожда в Мале можете да си оставите багажа на летището за 5 $. Ако искате билети ми пишете на лични, за да не занимаваме хората тук. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

 

ivooo до голяма степен и ти ми повлиа и решихме да откажем всички резервации и даже днес вече купихме билети за Дубай с wizz имат 20%. Така де импулсивни хора сме! Не спирам обаче да следя темата за Малдиви, ... абе иска ми се да ида  :lol: . Благодаря на всички за съветите и бързите отговори!!

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте от Маафуши,

Прибирането ни към България от тук е с полет в 22 часа от Мале през Коломбо към Дубай на 29.11.2016г. Последната ни нощувка в Kaani Beach Hotel е на 28-ми вечерта и според графика за фериботите, такъв има от Маафуши към Мале само в 07:30 сутринта.

Тъй като се получава цял ден в Мале има ли какво да се прави? Има ли къде да си оставим големите куфари? Примерно на летището за през деня или някъде другаде?

Ако ли не, то как да си хванем моторна лодка от Маафуши към Мале по-късно през деня и колко пари е?

Най-добре си вземете бърза лодка на връщане, защото за цял ден в Мале е възможно да изкукуригате :) Ако все пак държите да сте с ферибота, оставете си куфарите на летището - точно зад гише информация се намира мястото за съхраняване на багажа, отсрани до пощата. Ще трябва да взмете ферибота, после обратно до Мале и после пак към летището. Но е бързо и евтино поне, ако ще убивате цял ден - ще имате достатъчно време.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

ivooo до голяма степен и ти ми повлиа и решихме да откажем всички резервации и даже днес вече купихме билети за Дубай с wizz имат 20%. Така де импулсивни хора сме! Не спирам обаче да следя темата за Малдиви, ... абе иска ми се да ида  :lol: . Благодаря на всички за съветите и бързите отговори!!

На Малдивите идете, съчетано с нещо друго. Примерно - Сингапур, Малайзия и от Куала Лумпур / има полети с Air Asia на добри цени, като се дебне/ - няколко дни там.

Аз също смятам, че да се грабне човек специално да иде на Малдивите, не си струва.

Освен в случай, че отива специално на скуба дайвинг или непрекъснато шнорхелуване.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

На Малдивите идете, съчетано с нещо друго. Примерно - Сингапур, Малайзия и от Куала Лумпур / има полети с Air Asia на добри цени, като се дебне/ - няколко дни там.

Аз също смятам, че да се грабне човек специално да иде на Малдивите, не си струва.

Освен в случай, че отива специално на скуба дайвинг или непрекъснато шнорхелуване.

 

Aaa, и като за две седмици лежане на плажа е супер. Но понеже казха, че не обичат плажа и стоенето на едно място, моята препоръка също беше да се откажат :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

ivooo до голяма степен и ти ми повлиа и решихме да откажем всички резервации и даже днес вече купихме билети за Дубай с wizz имат 20%. Така де импулсивни хора сме! Не спирам обаче да следя темата за Малдиви, ... абе иска ми се да ида  :lol: . Благодаря на всички за съветите и бързите отговори!!

Ами сега. :)

Започна ли червейчето на съмнението да дълбае, дълбае...  И така ще е докато му се подчините и си купите билети и за Малдивите.

Единствени моменти на облекчение ще имате около подготовката за Дубай. А за там има какво да подготвяте. Тук, във форума има много експерти по Дубай и Абу Даби (то зависи колко дни сте).

Връзка към мнение

Aaa, и като за две седмици лежане на плажа е супер. Но понеже казха, че не обичат плажа и стоенето на едно място, моята препоръка също беше да се откажат :)

А защо да се юрне чиляк до другия край на света? Да потрОши една камара пари, зарад едничкия плаж? Като  и в Европа си има такива плажове. :rolleyes:

Сега, не говорим за случай, когато  човекът е отишъл за пръв път на такова място, дето го е гледал само по картинките и квото и да види, все е с отворена уста. :(

Ама пък, ти също си прав за себе си. Ей на, на теб ти е харесало. :)

Хората сме различни. Аз, например, винаги искам и да видя нещо, как живеят местните, да пообщувам с тях.

Искам да видя и лукса, и бедността. Че да имам теми за размисъл, кат легна на плажа. ;) ;) ;)

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 4
Връзка към мнение
Дани Магелани

ivooo до голяма степен и ти ми повлиа и решихме да откажем всички резервации и даже днес вече купихме билети за Дубай с wizz имат 20%. Така де импулсивни хора сме! Не спирам обаче да следя темата за Малдиви, ... абе иска ми се да ида  :lol: . Благодаря на всички за съветите и бързите отговори!!

Мисля, че не бива да се взема крайно решение за отказ. Има много, много красота под водата и на повърхността, която ще е жалко да пропуснете.

Аз бях на Малдивите за 13 дни - много е. Два-три дни за шнорхелинг, наблюдаване на акули и делфини и още два-три за ризорт, това е оптимално, от моя гледна точка. Но всеки има своята гледна точка, на база интересите си.

Може да ги съчетаете с друга дестинация, например с посещение на Дубай или Шри Ланка, ако пътувате с Флайдубай.

Каквото и да решите, това е вашето решение, вашата почивка, вашите интереси... Не можем да даваме оценки, и не трябва. Можем да даваме само поискано мнение и съвет. На добър път!

Редактирано от Dani Magelan
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

. Че да имам теми за размисъл, ........     на плажа. ;) ;) ;)

 

Аз на плаж не правя такива неща. :)

Редактирано от ven62
  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към мнение

Мисля, че не бива да се взема крайно решение за отказ. Има много, много красота под водата и на повърхността, която ще е жалко да пропуснете.

Аз бях на Малдивите за 13 дни - много е. Два-три дни за шнорхелинг, наблюдаване на акули и делфини и още два-три за ризорт, това е оптимално, от моя гледна точка. Но всеки има своята гледна точка, на база интересите си.

Може да ги съчетаете с друга дестинация, например с посещение на Дубай или Шри Ланка, ако пътувате с Флайдубай.

Каквото и да решите, това е вашето решение, вашата почивка, вашите интереси... Не можем да даваме оценки, и не трябва. Можем да даваме само поискано мнение и съвет. На добър път!

Много искам да съчетаем дестинациите, но не разполагаме с повече от 6 дни и няма как да покрием 2 дестинации пълноценно. До сега не сме оставяли малката за повече от 1 ден на баба й, освен това тя ще е отпуска само 4 дни и ще я гледа бавачка останалте 2 дни и става една каша  -_-

Връзка към мнение

Много искам да съчетаем дестинациите, но не разполагаме с повече от 6 дни и няма как да покрием 2 дестинации пълноценно. До сега не сме оставяли малката за повече от 1 ден на баба й, освен това тя ще е отпуска само 4 дни и ще я гледа бавачка останалте 2 дни и става една каша  -_-

Тогава, джиткате из Европа на къси пасове и като стане по-голяма - по- надалеч. :)Не си трува да купувате скъпи билети за далечни места,  само за  няколко дни.

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Тогава, джиткате из Европа на къси пасове и като стане по-голяма - по- надалеч. :)Не си трува да купувате скъпи билети за далечни места,  само за  няколко дни.

 

 

 

Абсолютно съм съгласен с AlexandraKo . Целия живот е пред вас . Не бързайте , а му се наслаждавайте . Разбира се ,че ще отидете на Малдивите и не само там . Разбира се , че ще се гмуркате и не само с шнорхел .

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Риболова от тази сутрин. Тази риба тук я наричат King fish и е от рода на баракудата :). Страшно вкусна е.  :)
post-5188-0-18086200-1479790564_thumb.jpgpost-5188-0-05834900-1479790612_thumb.jpg

Редактирано от Ametist
  • Харесвам 14
Връзка към мнение

Да, аз също се учудих, като някой каза, че нямало риба по резортите. Ние през цялото време там ядохме само риба - в нашия хотел всяка вечер имаше пържолки от риба-тон, а в двата резорта, където ходихме, на обяд също имаше риба. Разбира се, в Адаран - няколко вида. Ма да не би пък, да сме им уцелили рибния ден. ;) ;) ;)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да, аз също се учудих, като някой каза, че нямало риба по резортите. Ние през цялото време там ядохме само риба - в нашия хотел всяка вечер имаше пържолки от риба-тон, а в двата резорта, където ходихме, на обяд също имаше риба. Разбира се, в Адаран - няколко вида. Ма да не би пък, да сме им уцелили рибния ден. ;) ;) ;)

Малдивите не страдат от липса на риба. Това е основния поминък на населението. 

Редактирано от Ametist
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

 Малдивите са много повече от бунгала над водата, честно :) Това е само фикс-идея.

Така може да изглежда, ако човек не е отсядал там. Ако отиде, ще види колко си струва дори само една нощувка - всяка снимка от ризорта с бунгалата става като картичка, мястото е превъплъщение на Рая, отношението към гостите е персонално и с внимание, всичко е изпипано до най-малкия детайл, закуската е... нямам думи, много богата и разнообразна, вечерята е на брега на морето със свещи и огромно количество разнообразна кухня, около бунгалата може да се шнорхелува и да се видят красиви рибки, на нашия ризорт (Anantara Veli) имаше йога клас за дамите (безплатен) и кино под звездите (безплатно). Не съжалявам за нито стотинка, похарчена на ризорта, а точно обратното.

Прилагам снимките от фотоапарата на Desi75, защото още не ми е останало време да сваля всички мои снимки.

post-1179-0-26517000-1479829552_thumb.jpg

post-1179-0-81034600-1479829573_thumb.jpg

post-1179-0-00082500-1479829584_thumb.jpg

post-1179-0-80912400-1479829593_thumb.jpg

post-1179-0-37737700-1479829602_thumb.jpg

post-1179-0-37460900-1479829612_thumb.jpg

post-1179-0-78678800-1479829627_thumb.jpg

За финал - лично аз си представям максимум 2 дни на такова райско място, то е за почивка, спокойствие и красиви гледки, не е за активен живот и не предлага кой знае колко дейности, но определено не е фикс идея ;)

Редактирано от Яничка
  • Харесвам 29
Връзка към мнение

Яничка, много хубави снимки! :)

Важното е, че сте доволни и сте си прекарали чудесно! :)И като мине време, човек пак може да се шматне натам за някой ден, нали? ;) 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.