Прескочи до съдържание

Малдиви - остров Маафуши


Ametist

Препоръчани мнения

Уникални са ти подводните снимки!!!

Би ли споделил колко струва хидроплана в посока? Помня, че за мен беше сума, с която не мога да се простя, но не помня колко точно. Иначе винаги съм си мислила, че ако отида на Малдивите, ще е с хидроплан :)

 

 Благодаря ти Яничка .

Хидроплана досега съм ползвал само двупосочно . При първите ми 2 посещения бяха ( не се гордея със себе си ) с агенция и бяха в цената. 

 Истинските ,организирани от мен  са през 3.Агода и  4. Букинга . Там пише цената , но се плаща в комплекса . Тя е около 400 $ на човек отиване и връщане,но зависи от отдалечеността на острова. Организацията им е перфектна  . Пишеш им кога пристига самолета още при резервацията и те те поемат още от дългия полет , закарват те с бусче в една ложа на кея с хидропланите ,с климатик ,безалкохолни , мокри кърпи и т.н  и после почва готиното . Важно е самолета да пристигне преди някакъв час , иначе хидроплан на другата сутрин. Пак си го пише при резервацията . По принцип са разрешени само 20 кг , а ние заради оборудването винаги сме малко повече , но досега не са се формализирали. Имай предвид че понеже е малко самолетчето ,ръчния ,в който  обикновено има разни ценни и важни неща ти го взимат и подреждат те . Досега съм се събирал успешно с него накрая , но май всички се притесняват от това. 

 

ven62

Публикувано Днес, 22:14

Напълно съгласен - страхотни подводни снимки. С какво са правени.

В смисъл - знам, че са с фотоапарат.  :)   ;)

Pls, модел, подводна кутия, ...  :)

 

 

 Не са професионални  . Олимпус  TG2 , TG3 до 10-12 м може и без калъф , за съжаление ние ги ползваме с подводен калъф , който тези гадове пускат за всеки модел да е различен ( калъфа е почти колкото апаратчето ) . Иначе много си ги харесваме , напълно дуракоустойчиви са и правят освен снимки и готини клипчета.  

 

 

  След безкрайно любезният намек на нашия Господар се включих в още една тема за гмуркане. Там качих още малко снимки . Разбира се намалени каквато е повелята.

 

      Цък

 

 

 

 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

trigerfish кръстена от нас базедовка (заради очичките) Много са териториални и в някои сезони много агресивни . Ядат корали и зъбите им са като клещи . Имах щастието да бъда ухапан и като рукна една ми ти кръв. 

 

 

 

 

attachicon.gifостров с местни които си мислят че са на малдивите.JPG

Остров с местни , които си мислят ,че са на малдивите 

 

 Ако Аметисчето е девойката с очилата и голямата риба  съм напълно съгласен .

 

За Trigger fish - и аз видях как ухапа един местен, но беше защото хранехме рибите и тази гонеше останалите и се спускаше настървено към бутилката с хляба. 

 

Е тук не съм съгласна. Местните не си мислят, че са на Малдивите. Те са на Малдивите. 

 

Не съм девойката с очилата и рибата, но някой си беше помислил същото :)

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Дани Магелани

Благодаря ти Яничка .

Хидроплана досега съм ползвал само двупосочно . При първите ми 2 посещения бяха ( не се гордея със себе си ) с агенция и бяха в цената. 

 Истинските ,организирани от мен  са през 3.Агода и  4. Букинга . Там пише цената , но се плаща в комплекса . Тя е около 400 $ на човек отиване и връщане,но зависи от отдалечеността на острова. Организацията им е перфектна  . Пишеш им кога пристига самолета още при резервацията и те те поемат още от дългия полет , закарват те с бусче в една ложа на кея с хидропланите ,с климатик ,безалкохолни , мокри кърпи и т.н  и после почва готиното . Важно е самолета да пристигне преди някакъв час , иначе хидроплан на другата сутрин. Пак си го пише при резервацията . По принцип са разрешени само 20 кг , а ние заради оборудването винаги сме малко повече , но досега не са се формализирали. Имай предвид че понеже е малко самолетчето ,ръчния ,в който  обикновено има разни ценни и важни неща ти го взимат и подреждат те . Досега съм се събирал успешно с него накрая , но май всички се притесняват от това. 

 

 

ven62

 

Публикувано Днес, 22:14

 

Напълно съгласен - страхотни подводни снимки. С какво са правени.

В смисъл - знам, че са с фотоапарат.  :)   ;)

Pls, модел, подводна кутия, ...  :)

 

 

 Не са професионални  . Олимпус  TG2 , TG3 до 10-12 м може и без калъф , за съжаление ние ги ползваме с подводен калъф , който тези гадове пускат за всеки модел да е различен ( калъфа е почти колкото апаратчето ) . Иначе много си ги харесваме , напълно дуракоустойчиви са и правят освен снимки и готини клипчета.  

 

 

  След безкрайно любезният намек на нашия Господар се включих в още една тема за гмуркане. Там качих още малко снимки . Разбира се намалени каквато е повелята.

 

      Цък

 

Да! Това са Малдивите - прекрасен подводен свят, невероятни плажове, тюркоазено море! И когато човек види тази красота, съчетана с добри условия, професионално обслужване, качествена храна, той има усещане, че е попаднал в Рая!

Чудесни снимки! Благодаря, че ги сподели с нас!

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Напълно съгласен - страхотни подводни снимки. С какво са правени.

В смисъл - знам, че са с фотоапарат. :)  ;)

Pls, модел, подводна кутия, ... :)

 

А иначе за последната част от текста:

Не съм много по поговoрките и максимите, но тази ми харесва:

"Кеф цена няма".

 

10x Ivooo

ven62,имам оферта за теб. :) Виждам,че не си си решил проблема със снимането под вода.Аз пък си купих маски за гмуркане,но рецензиите за тези fullface ме впечатлиха и ми се иска да ги робвам.Та офертата е следната-ако ми дадеш на заем маската си за гмуркане(fullface) ,аз съм готов от своя страна люезно да ти предоставя камера тип gopro(моята е SJCAM 5000plus).Можеш да видиш в тубата кипчета павени с такава. 

Другите да ме извинят,че не е много по темата.  :blush:

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

ven62,имам оферта за теб. :) Виждам,че не си си решил проблема със снимането под вода.Аз пък си купих маски за гмуркане,но рецензиите за тези fullface ме впечатлиха и ми се иска да ги робвам.Та офертата е следната-ако ми дадеш на заем маската си за гмуркане(fullface) ,аз съм готов от своя страна люезно да ти предоставя камера тип gopro(моята е SJCAM 5000plus).Можеш да видиш в тубата кипчета павени с такава. 

Другите да ме извинят,че не е много по темата.  :blush:

 

Готов.

Къде да нося маските - супер оферта.

С теб ли се помагахме още от ония (немъжкия) форум :)

 

 

@ Ivooo, .... С тая риба дето гризе хората. Тъкмо се успокоих, че акулите няма да ме изядат и сега ново 20.

Това, Малдивите са си били много рискови - и за финансовото оцеляване, и за ... биологичното... ;)

 

 

 

 

 

  След безкрайно любезният намек на нашия Господар се включих в още една тема за гмуркане. Там качих още малко снимки . Разбира се намалени каквато е повелята.

 

      Цък

 

 

 

Ти пък  сега, ... не слушай кой какво ти намеква. Не се разконцентрирай - пиши си тук. :lol:

Редактирано от ven62
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Готов.

Къде да нося маските - супер оферта.

С теб ли се помагахме още от ония (немъжкия) форум :)

Да,знаем се от другия форум.Тогава по-скоро ти ми помогна. :)

Искаш ли да минем на лични,за да не занимаваме останалата част от аудиторията с нашите бартери?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Подводницата в Мале вече е на линия за посетители :) Цената за възрастен е 75 $, а за деца 38 $. Под водата сте 45 минути, на 45 метра дълбочина. 

  • Харесвам 8
Връзка към мнение
Вчера най-накрая посетих Biyadhoo Resort, вписвайки се като гид :), заради безплатната версия.

Искам да споделя впечатленията си. Като за 3 звезден резорт, Biyadhoo се нуждае от ремонт на блокчетата, в които се настаняват туристите. Отвън изглеждаха не особено добре. Имах чуството, че все едно са ме пратили на пионерски лагер. За парите, които се плащат, според мен не си заслужава да се нощува на този остров. За същата сума може да се спи в луксозен Хотел на Маафуши. Иначе по цялата обиколка на острова има пътека и табели, къде може и къде не може да се ходи. Разхождайки се по алеята все едно бях в джунглата. Навсякъде е зелено и красиво. Има малък спа център, дайвинг училище, водни спортове, един ресторант и един бар, които се намират близо до плажа. Задната част на острова не се препоръчва за плуване, тъй като има силни течения. Единственото, което си заслужава тук е красивия коралов риф. Aкo не ви се губи цял ден на острова, има екскурзии само до рифа, откъм външната страна. За мен дори е по-лесно да се отиде от външната страна на рифа, отколкото откъм плажа. 

Направих и малко снимки. Ще се опитам да ги кача през телефона. 

Такава пътечка обхожда целия остров

post-5188-0-78240200-1480311304_thumb.jpg

Ресторанта

post-5188-0-76155900-1480311421_thumb.jpg

Плажа

post-5188-0-51680800-1480311462_thumb.jpg

Акулки :)

post-5188-0-00936100-1480311523_thumb.jpg

 

post-5188-0-20477800-1480311592_thumb.jpg

 

post-5188-0-55021300-1480311669_thumb.jpg

 

Редактирано от Ametist
  • Харесвам 14
Връзка към мнение

 

Вчера най-накрая посетих Biyadhoo Resort, вписвайки се като гид :), заради безплатната версия.

Нали разказах и аз, че за тез пари, по-добре на Адаран да се отиде. Че даже, тука ол-инклузивът беше по- скъп, отколкото там, пък  всичко е по-кофти.

Напълно съгласен - страхотни подводни снимки. С какво са правени.

В смисъл - знам, че са с фотоапарат. :)  ;)

Вен, вчера видях в ДМ / дрогери маркет/ еднократни апаратачета за подводно снимане. Правят 27 снимки и струваха около 15 лева.

img_1643_DM_unterwasserkamera.jpg

 

На ЛС ти пращам останалата информация.

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Нали разказах и аз, че за тез пари, по-добре на Адаран да се отиде. Че даже, тука ол-инклузивът беше по- скъп, отколкото там, пък  всичко е по-кофти.

То е ясно, че Адараан е по-добре. Въпроса беше, че мен ме интересува професионално. :) Да ти кажа честно вече не бих го препоръчала на никой. :(

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

То е ясно, че Адараан е по-добре. Въпроса беше, че мен ме интересува професионално. :) Да ти кажа честно вече не бих го препоръчала на никой. :(

И аз не го препоръчах. :blush:

Ама не беше много  ясно. Ако съдим по цената  -  на Адаран беше 70 долара, пък тук - 85. :)

Редактирано от AlexandraKo
Връзка към мнение

Подводницата в Мале вече е на линия за посетители :) Цената за възрастен е 75 $, а за деца 38 $. Под водата сте 45 минути, на 45 метра дълбочина. 

 

Знаеш ли нещо повече - разписание, букване на билети, какво се гледа, сайт техен, ...

Връзка към мнение

Знаеш ли нещо повече - разписание, букване на билети, какво се гледа, сайт техен, ...

Ето тук има информация:  http://whalesubmarine.com.mv/

Може да се  резервира и при нас. Оставили са ни договор за подписване. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не се съмнявам,че хубавото време ще бъде с вас :)

На летището цените са космически. Тези неща можете да ги купите от Маафуши или Мале. Няма кой знае какво. Местното Bounty, което се прави от кокос, сушена риба, кокосово масло, рибен чипс и още няколко вида подобия на чипс от хлебно дърво. Това е местно. Всичко останало е внос. Може и да има нещо, което сега не се сещам.

 

Днес една колежка се върна от Маафуши и донесе такова, страшно е вкусно! :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Днес една колежка се върна от Маафуши и донесе такова, страшно е вкусно.

 

А на мен пък, дето си обичам сладко, хич, ама хич не ми хареса. :blush:

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

А на мен пък, дето си обичам сладко, хич, ама хич не ми хареса. :blush:

И аз не го харесах, ама моят приятел го хареса...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Здравейте,

 

Ние също ще се включим в списъка с посетилите Maafushi :)

Изчетох целия форум. Наистина сте уникални, представили сте толкова подробна информация. Едно голямо благодаря на всички. Със сигурност ни запалихте по това място допълнително. Имам само няколко въпросчета:

1. Аметист, резервирали сме престой в твоя хотел между 5-ти и 12-ти януари. Ти ще бъдеш ли там по това време?

2. Понеже пристигаме на 5-ти (четвъртък) в 08:50ч., как смятате, имаме ли шанс да хванем ферибота в 10:00ч. за Maafushi? Ако не, то в такъв случай в колко часа можем да хванем следващ ферибот?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Дани Магелани

Ще успеете. Хващате корабчето до Мале пред изхода на летището. След 10-15 мин. сте на терминала в Мале. Вземате такси за 25-35 руфий до другия терминал за фериботи за още 15 мин. Дори да има трафик ще пристигнете за час и ще успеете да се качите. На ферибота, освен хора, ще има и товари от различен характер. Като пристигнете на Маафуши се огледайте за момчета с колички за багаж. Сигурно ще има и табелка, но Аметист ще ви инструктира най-точно. Тръгвате надясно по крайбрежната. Къщата е на успоредната улица на крайбрежната, точно до затвора.

Редактирано от Dani Magelan
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Използвам случая отново да изкажа огромна благодарност на Аметист за всичката информация без която нашето пътуване можеше и да не се състои.

Аметист няма да я има около нова година ,но не се сещам за точните дати.Мисля че не е тръгнала още и се надявам да се включи с отговори.Защо не се свързахте с нея преди да резервирате?

Връзка към мнение

Ще успеете. Хващате корабчето до Мале пред изхода на летището. След 10-15 мин. сте на терминала в Мале. Вземате такси за 25-35 руфий до другия терминал за фериботи за още 15 мин. Дори да има трафик ще пристигнете за час и ще успеете да се качите. На ферибота, освен хора, ще има и товари от различен характер. Като пристигнете на Маафуши се огледайте за момчета с колички за багаж. Сигурно ще има и табелка, но Аметист ще ви инструктира най-точно. Тръгвате надясно по крайбрежната. Къщата е на успоредната улица на крайбрежната, точно до затвора.

Благодаря много за инфото!

 

Използвам случая отново да изкажа огромна благодарност на Аметист за всичката информация без която нашето пътуване можеше и да не се състои.

Аметист няма да я има около нова година ,но не се сещам за точните дати.Мисля че не е тръгнала още и се надявам да се включи с отговори.Защо не се свързахте с нея преди да резервирате?

Защото ние вчера го решихме и днес вече резервирахме, понеже има по-малко от месец и съответно няма време да чакаме отговор, билетите скачат...

Връзка към мнение

Здравейте,

 

Ние също ще се включим в списъка с посетилите Maafushi :)

Изчетох целия форум. Наистина сте уникални, представили сте толкова подробна информация. Едно голямо благодаря на всички. Със сигурност ни запалихте по това място допълнително. Имам само няколко въпросчета:

1. Аметист, резервирали сме престой в твоя хотел между 5-ти и 12-ти януари. Ти ще бъдеш ли там по това време?

2. Понеже пристигаме на 5-ти (четвъртък) в 08:50ч., как смятате, имаме ли шанс да хванем ферибота в 10:00ч. за Maafushi? Ако не, то в такъв случай в колко часа можем да хванем следващ ферибот?

Привет :)
Тъкмо се чудех какво е това българско нашествие в нашия хотел :). Имам 2 резервации на 5 ти  от България? 
Аз се връщам на 4ти, така че ще съм тук :)
Може и да успеете за ферибота в 10:00, но трябва да сте много бързи. В четвъртък пътуват много местни с ферибота в 10:00. Дано да има билети. Следващият ферибот е в 15:00 часа.

Използвам случая отново да изкажа огромна благодарност на Аметист за всичката информация без която нашето пътуване можеше и да не се състои.

 

На мен също ми беше изключително приятна вашата компания :)

Редактирано от Ametist
  • Харесвам 4
Връзка към мнение
Дани Магелани

Казах ти, че ще повлека крак. Стягай се за още!

Хубави празници! Здрава и успешна 2017!

 

Привет :)

Тъкмо се чудех какво е това българско нашествие в нашия хотел :). Имам 2 резервации на 5 ти  от България? 

Аз се връщам на 4ти, така че ще съм тук :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Здравейте,

 

Аз и моята приятелка сме другата резервация от 5ти. Всъщност, вчера чакахме да ни се обадят за да потвърдим резервация на Пампорово по същото време. Докато чакахме обаждането преглеждах тази тема. Реших да видя как са и самолетните билети. Qatar имаха удобен полет на прилична цена и ей така взех два билета без да сме правили абсолютно никакви планове. Така и не ми върнаха обаждането от Пампорово.

 

Аметист, благодаря ти за изчерпателната информация в този форум. Ние сме резервирали 4 нощувки при теб, 2 на Gulhi и остават още 4 нощувки които нямам никаква идея къде ще са.

 

Радосвета, ние сме със същия полет който каца в 8:50. Ще се радвам да се запознаем.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

 

Радосвета, ние сме със същия полет който каца в 8:50. Ще се радвам да се запознаем.

Супер! :) От София летите, нали? Още там можем да се запознаем :)

 

Магеланци, ние правим планове да посетим 3-4 острова. Единият, върху който се спряхме е Ranalhi. Доколкото разбрах ще ни стъпи на цена за двамата около 230$ (за трансфер 45$ и вход + ол инклузив 70$ на човек). Прочетох добри отзиви за него. Gulhi също смятаме да го посетим, защото е наблизо. И вече идва голямото чудене кой друг да си изберем, тъй като няма да успеем съответно да огреем навсякъде. Колебаем се между Rihiveli, Olhuveli, Adaaran Prestige Vadoo и Kandooma. Но не ни стана ясно кави са цените за тези острови. Дали някой може да помогне, за да сформираме примерен бюджет. Ще ви бъдем много благодарни :) И всъщност трябва ли да правим предварителни резервации за лодки, трансфери и т.н. за островите?

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.