Прескочи до съдържание

Програма за Тайланд


Препоръчани мнения

Благодаря, обаче ще й дадат ли втора виза за Тайланд? Няма как да вземе многократна, защото е в Австралия. А ако разменим Пукет и Сием Рамп? Аз мислех за Краби вместо Пукет....

Връзка към коментар

В темата за визите за Тайланд доста хора споделят, че са вадили последователно две визи при пристигане ( VOA ). Нямало е проблеми. Има някакъв разумен лимит на VOA при който надвишавайки го системата "изревава" заради врътките на някои туристи да си удължават престоя с тях, но за две влизания, пък били те и веднага едно след друго в рамките на седмица не би трябвало да има проблем.

Относно Пукет/Краби.... Просто Пукет е по-удобен логистично. Можете да си го направите както ви е кеф на вас, но от Сием Реп до Краби ( или наобратно ) ще е задължително с прекачване на DMK, със съответния престой, губене на време и така.  Все пак това е в сила ако пътувате след февруари, щото преди това така или иначе няма значение...

Размяната на последователността Сием Реп / Пукет (Краби) зависи изцяло от това при кой вариант ще се спестят някой и друг ценен час/полу-ден според полетите. Щото при това нямане всеки час е от значение.

Все пак чакайки идеи за програмата не е лошо да дадеш повече инфо - дати/часове, защото 9 нощувки може да са 8 светли дни, а може и да са 10...

Връзка към коментар

И аз искам да попитам в темата на Гришката, докато той, дай Боже, си вее къдриците. :)

Гледам, че има два полета на Thai Lion от Пукет до Банкок, които тръгват с 1 час разлика, а пристигат едновременно: 23:40 - 0:45 и 22:50 - 0:40. И двата са с Боинг 737. Знаете ли откъде се получава разликата и кой е по-добре да избера? Цената е еднаква.

Връзка към коментар

И аз искам да попитам в темата на Гришката, докато той, дай Боже, си вее къдриците. :)

Гледам, че има два полета на Thai Lion от Пукет до Банкок, които тръгват с 1 час разлика, а пристигат едновременно: 23:40 - 0:45 и 22:50 - 0:40. И двата са с Боинг 737. Знаете ли откъде се получава разликата и кой е по-добре да избера? Цената е еднаква.

 

Много им е странно разписанието, полетното време е между 1:05 и 1:50 за тези два полета,но и цял ден варира. В случая по-скоро грешката е в първия полет, проверих как са се движили последните дни във flightradar и по-ранният полет каца регулярно 50 мин преди разписанието си, така че според мен просто графика им е зареден грешно:

 

2016-11-13_18-10-48.png

 

2016-11-13_18-11-06.png

Връзка към коментар

И аз искам да попитам в темата на Гришката, докато той, дай Боже, си вее къдриците. :)

Гледам, че има два полета на Thai Lion от Пукет до Банкок, които тръгват с 1 час разлика, а пристигат едновременно: 23:40 - 0:45 и 22:50 - 0:40. И двата са с Боинг 737. Знаете ли откъде се получава разликата и кой е по-добре да избера? Цената е еднаква.

това в кой сайт е?

Връзка към коментар

Продължавам с Камбоджа...първо да кажа за хората on budget, демек които ще пътуват с рейс. Няма нищо страшно и е доста по-евтино. Отиване и връщане ни излезе около 40$. На отиване бяхме в нормален автобус но бяхме само 7 човека и се опънахме хубаво и спахме почти през целия път. Тръгнахме в 9 и бяхме в сием реап в 6-7 ако не се лъжа. Интересното беше на границата. Аз реших да не взимам визи онлайн а да ги купя на място....пътувахме с камб. фирма и гидчето дойде и ми каза нещо от сорта на дай ми 40$ на човек и просто минаваш и понеже ме хвана в полубудно състояние просто му платих, оказа се не толкова лош ход защото минахме на парад границата никакви опашки никакво попълване абсолютно нищо. Бяхме му дали паспортите ни и просто се качихме в автобуса от другата страна...даже някакви граничари ни попитаха "накъде?" ние казахме към автобуса и те просто ни пуснаха. Навръщане бяхме в т.нар. sleeper bus (можете да го видите в google) тръгнахме в 12 вечерта някъде и стигнахме лъм 12 на обяд...предимството е че е sleeper спестявате една нощувка (ние в случая я бяхме платили де) и пътувате през нощта и спите почти през целия път, недостатъка е че пристигате на границата около 3ч. а границата отваря в 6:30ч. относно хотелите ние решихме да се поглезиме и взехме 4 звезден но да ви кажа между този който бях харесал и струваше 35лв за 2 нощувки и този 4 звезден за 100лв почти нямаше разлика така че най-добре резервирайте по-евтин и по снимки преценявайте....а ако ви бие парата направо се мяткайте на 5 звезден :D

Angkor Wat няма много нужда от коментар и да прави бяхте, че ме убедихте да се разкараме до там. Ние си взехме половин ден от хотела с тук тук и станахме в 4 сутринта и около 12 бяхме приключили. Под половин ден се има в предвид не всички храмове. Струваше 25$ всичко и беше перфектно. Маймунка ни нападна на тук тука защото ни надуши че ядеме и ни открадна закуската и абсолютно нищо не можеш да направиш освен да я гледаш как ти яде яденето хахаха. Относно сием реап тук ми беше единствената грешка, а именно ще не останахне малко повече. Готин град, има bar street, night market, изключително жив център на градчето. Цените са отвратително ниски например коктеил 1.5$, шейкове 1$, масажите са между 3 и 5$, яденето е от 3$ нагоре....ние например за 10$ едната вечер ядохме само seafood и беше супер.... Та това е за Камбоджа

В пукет бяхме 6 дни и но пра дъжда като не виждал. 3 от дните бяхме на day trips - джеймс бонд, пи пи и кай айланд ,рая бей и корал айланд. Ще ги синтезирам с по няколко думи:

Джеймс бонд - като цяло самия джеймс бонд айланд не е нищо особено по скоро другите неща които правихме - плуване в някакво затънтено кътче и 2 пъти влизане с канута по пещери и в разни лагуни - страхотна красота.

 

Рая и корал айланд - ние взехме уж само за рая бей и да сме цял ден там, но като отидохме сутринта на лодката ни попитаха дали искаме да посетиме и корал и ние се съгласихме което беше грешка защото ни се насече деня. Корал айланд му е останало само името - супер тъп остров. Рая бей е едно от най-красивите места на които съм бил и определено плажа с най хубав пясък, така че взимайте day trip само за рая и си искайте да ви закарат от сутринта там и да останете цял ден, а и беше най-евтиния трип между другото. А и има включено гмуркане а там беше уникаааално красиво под водата - като фил на national geogr. Ако сте само на рая може да се гмуркате по дълго време да кажем.

 

Пи пи беше също много хубав трип там според мен едно от яките неща беше кай айланд, много малък остров, изключително красив с много рибки плуващи около теб. Има джетове и какви ли не други activities. Maya bay е ясен - неземна красота, малко мръсничко заради многото хора но като цяло около него има страхотни гледки.

 

За пукет няма какво толкова да се каже...на нас ни беше готино, излизахме вечер на разходка, винаги ни валеше но за малко.

Аааа и жив съм спокойно ;)

Нямам къдрици шот съм плешив хихихи

  • Харесвам 9
Връзка към коментар

Продължавам с Камбоджа...първо да кажа за хората on budget, демек които ще пътуват с рейс. Няма нищо страшно и е доста по-евтино. Отиване и връщане ни излезе около 40$. На отиване бяхме в нормален автобус но бяхме само 7 човека и се опънахме хубаво и спахме почти през целия път. Тръгнахме в 9 и бяхме в сием реап в 6-7 ако не се лъжа. Интересното беше на границата. Аз реших да не взимам визи онлайн а да ги купя на място....пътувахме с камб. фирма и гидчето дойде и ми каза нещо от сорта на дай ми 40$ на човек и просто минаваш и понеже ме хвана в полубудно състояние просто му платих, оказа се не толкова лош ход защото минахме на парад границата никакви опашки никакво попълване абсолютно нищо. Бяхме му дали паспортите ни и просто се качихме в автобуса от другата страна...даже някакви граничари ни попитаха "накъде?" ние казахме към автобуса и те просто ни пуснаха. Навръщане бяхме в т.нар. sleeper bus (можете да го видите в google) тръгнахме в 12 вечерта някъде и стигнахме лъм 12 на обяд...предимството е че е sleeper спестявате една нощувка (ние в случая я бяхме платили де) и пътувате през нощта и спите почти през целия път, недостатъка е че пристигате на границата около 3ч. а границата отваря в 6:30ч.

Аааа и жив съм спокойно ;)

 

Страхотно сте изкарали, завидях ви съвсем добронамерено... ако може да има такава комбинация :)

Питането ми е относно визите. От  БГ ли си взе многократна виза за Тайлнад(доколкото видях на сайта на консулството е 150евро на човек) или на място реагира. Имам и други въпроси, но ще се възползвам когато наближи пътуването , разбира се ако нямаш нищо напротив. Благодаря :).

Връзка към коментар

Не, забравете я тая виза че съществува. Изкарайте си тая за 3ч евро и преди да напуснете тайланд си изкарвате re-entry visa. МНОГО ВАЖНО! Носете си снимки...че по една за едната виза и по една за другата (камбоджандката)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Не, забравете я тая виза че съществува. Изкарайте си тая за 3ч евро и преди да напуснете тайланд си изкарвате re-entry visa. МНОГО ВАЖНО! Носете си снимки...че по една за едната виза и по една за другата (камбоджандката)

Ей, на милиметър беше да се затревожа специално и сериозно. Добре че се обади :)

Връзка към коментар

Не, забравете я тая виза че съществува. Изкарайте си тая за 3ч евро и преди да напуснете тайланд си изкарвате re-entry visa. МНОГО ВАЖНО! Носете си снимки...че по една за едната виза и по една за другата (камбоджандката)

Много благодаря! А re-entry  визата , предполагам че на границата мога да си я извадя.

Връзка към коментар

Аз пак да кажа, в няколко теми сме описали подробно всички варианти за вадене на визи и как става. Чувал съм, че търсачката ги намира.  :lol:

Редактирано от T.E.Lawrence
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Много благодаря! А re-entry визата , предполагам че на границата мога да си я извадя.

Даммм, преди да напуснеш страната я вадиш...даже с нея ни беше по сложно щото формуляра е объркващ и е ксерокопиран лошо и не се четат някои неща.

Връзка към коментар

Даммм, преди да напуснеш страната я вадиш...даже с нея ни беше по сложно щото формуляра е объркващ и е ксерокопиран лошо и не се четат някои неща.

Голямо 10х. Ама аз така си знам , че е най -добре някой да ти даде информация от първа ръка.

Връзка към коментар

Почвам да съставям по-обстоен план програма за пътуването. Първо е Банкок. Прочетох, че има 3 Floating Market-а 2 на 100 км от Банкок и един на 12 км от Банкок. Вие кой сте посещавали. И след затварянето на Tiger Tample, някой посещавал ли е друго място където може да докоснеш тигър - около Банкок или Краби

 

Връзка към коментар

Има в пукет тигри ама ги пропуснахме щото много пари потрошихме по day trip-овете. З другия път остават. В банкок няма тигри ако не се лъжа е затворен парка...имаше някъде надолу от банкок...виж в темата назад някой отговори на мое запитване

Плаващите пазари ги пропуснахме...просто не успяхме да стигнеме до тях....и те ше са за другия път :)

Връзка към коментар

Затвориха гИ тигрите до Банкок, те бяха с доста добра екскурзия до Канчанабъри , иначе бяха на 4 часа път с едно камикадзе. Заслужаваха си много, в Пукет имаше, но там ги държаха в клетка и изглеждаха.... кофти. Според мен де. ;)

Редактирано от desitkata
Връзка към коментар

Има тигри и до Краби, и до Чанг Май, а на дневен трип от Банкок в крокодилската ферма последния път имаше малко тигърче за снимки.

Редактирано от T.E.Lawrence
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Съжалявам,че използвам темата на Grishkata( но не намерих нищо по темата във форумите). Бих искала да попитам дали някой знае какъв транспорт мога да използвам от Пукет,Краби  или Ко Самуи до Ко Чанг. Доколкото успях да видя, вариантът е  самолет  от Пукет или  по суша с автобус през Банког. Има ли ферибот  и кое е най-практично да избера?

Редактирано от liliya
Връзка към коментар

Ко Чанг е на другия край на държавата. :( Най-практично откъм време, но не откъм цена, е полетът на Bangkok Airways от Банкок до Трат и от там кратко фери до острова. Ако няма да стоите месец в Тайланд, много лошо логистично е от Пукет/Краби до там. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.