Прескочи до съдържание

Програма за Тайланд


Препоръчани мнения

Дани Магелани

dani magelan, в Бангкок ли си още? Аз снощи пристигнах с почти 6 часово закъснение. Ако си тук и имаш време да се видим довечера?

Не. В Дубай съм. Ще пристигна в Тайланд на 3.02, но пътувам първо за Сингапур. След това Пукет и на 9.02 в Банкок.

Връзка към мнение

Ние сме с бахрейнците, после имахме 3 полета с Air Asia и Thai Lion. Всичко дотук без грешка. Но остава връщането през Лондон - 3 полета, и е рано да се хваля

Връзка към мнение

И аз с въпросче - как си наемате  гид  с тук-тук за Ангкор Ват / за 2 дни за 2 човека/ - какво да искам от него и за какви пари? Някой да препоръчате като контакт/ пристигаме вечерта и предполагам, че за другия ден вече ще бъдат заети, затова ми се иска ако мога предварително да сме се уговорили/?

Връзка към мнение
Дани Магелани

Ние сме с бахрейнците, после имахме 3 полета с Air Asia и Thai Lion. Всичко дотук без грешка. Но остава връщането през Лондон - 3 полета, и е рано да се хваля

Имам проблем с Тai Lion, че билетът е през посредник, няма го в сайта им и не мога да се чекирам он лайн. Как беше при вас.

Връзка към мнение

И аз с въпросче - как си наемате  гид  с тук-тук за Ангкор Ват / за 2 дни за 2 човека/ - какво да искам от него и за какви пари? Някой да препоръчате като контакт/ пристигаме вечерта и предполагам, че за другия ден вече ще бъдат заети, затова ми се иска ако мога предварително да сме се уговорили/?

 

Споко.

Там всички това предлагат. Цялото население това работи. Но наемането най-вече става от хотела ви. Те ще ви предложат. Билета за Анкор Ват и пр. храмове е 40 долара за два, както и за три дни. Там пазарлък няма. 

Малкият кръг - по-близките забележителности е 15 долара за туктука и цял ден. Големият кръг е 18 долара. Също един ден. Всичко подлежи на пазарлък. Изберете някого на когото му разбирате английския, щото си е проблем. Добре е да знае повече и да ви разказва ама това не може да се познае предварително. Все пак хотела има грижата да ви обгрижва и внимава да си давате парите предимно на него, така, че искайте непрекъснато от всичко по много. Може да обиколите близките улици и агенции, те са на всяка крачка и да отделете час два за проучване на пазара. Добър гид си е късмет. Повечето са само туктукаджии и чуждият език им е много чужд.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Не. В Дубай съм. Ще пристигна в Тайланд на 3.02, но пътувам първо за Сингапур. След това Пукет и на 9.02 в Банкок

 

Жалко, разминаваме се. Аз заминавам след 2 дена и ще бъда в Бангкок чак към 24, 25 февруари.

Нищо, следващия път, живот и здраве

Връзка към мнение

Благодаря на Т.Е. Lawrence, бях прочела информацията му отдавна, но понякога не се получава... Ще ги прежаля тези пари. Все пак за първи път съм из тези места, не мога да пропусна Сием Реп

Връзка към мнение

За Ангкор си има и официални гидове, лицензирани и т.н., с които риска да попаднеш на лимонка би трябвало да е по-малък. Но и цените им са различни, а и винаги има елемент на тото :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

За Ангкор си има и официални гидове, лицензирани и т.н., с които риска да попаднеш на лимонка би трябвало да е по-малък. Но и цените им са различни, а и винаги има елемент на тото :)

Да, да така е. Аз обясних как се стига до храмовете. А там на всеки храм може да се наеме наистина компетентен гид, който да те води.

Вероятно има и по-добро решение ако човек отдели време, но тук общият случай е два, три дни за Сием рип. Ние бяхме 4 нощи и си мисля, че ми беше недостатъчно. За усещане на цялото величие си грабват няколко посещения в различен час на деня. Смяната на времето, ъгъла, светлината дават съвсем различно усещане.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Имам проблем с Тai Lion, че билетът е през посредник, няма го в сайта им и не мога да се чекирам он лайн. Как беше при вас.

И при нас така. Трябва да се регистрираш в сайта на авиокомпанията. Обаче билетът не излиза преди 24 часа до полета. После няма проблем за чекирането онлайн, но задължително трябва да си го принтираш. Пробвах, че става, но не завърших процеса, защото нямахме принтер, и се чекирахме на летището. Безплатно е, както и чекиран багаж до 15 кг.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Дани Магелани

Благодаря! Успокоихте ме! Посредникът Бравофлай ми отговори, че само закупените от авиокомпаниите билети могат да се чекират он лайн.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Бравофлай са пълен въздух. И аз от тях купих билетите. Имах с тях 2 разговора, тъй като първоначалният полет беше канцелиран още преди 1 1/2 месеца. Не си мръднаха пръста и дори най-нагло ме излъгаха за условията на резервацията и правата ми (но то си ги пише в билета). Добре, че една любезна госпожа от Тай лайън ми звънна, за да се уточним за промяната. Изпълниха всички мои желания (които не бяха много скромни), дадоха ми изчерпателни отговори на всевъзможни въпроси, които ми хрумна да задам, наплашена от Сър Лорънс. Може би имах късмета на начинаещия, но съм много доволна.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Дани Магелани

След малко започва дългото пътуване: София-транзит на IST - транзит на BAH - транзит на BKK - Сингапур. За всички полети имам чекиран багаж. Но не ми чекираха багажа от София до Сингапур и ще го разнасям. Добре, че е 10 кг и с колелца. Успях да чекирам на Гълф и на Джет стар полетите он лайн. Идеята е да не ползвам визата и да не губя време. Ще видим как ще бъде нататък. Някой знае ли колко струва нормално такси от летище Пукет до Патонг? И къде да го търся?

Връзка към мнение

След малко започва дългото пътуване: София-транзит на IST - транзит на BAH - транзит на BKK - Сингапур. За всички полети имам чекиран багаж. Но не ми чекираха багажа от София до Сингапур и ще го разнасям. Добре, че е 10 кг и с колелца. Успях да чекирам на Гълф и на Джет стар полетите он лайн. Идеята е да не ползвам визата и да не губя време. Ще видим как ще бъде нататък. Някой знае ли колко струва нормално такси от летище Пукет до Патонг? И къде да го търся?

 

Нормалните таксита, поне преди време, бяха като излезеш от терминала и вървиш 30-40м вдясно. Общо взето трябва да си пробиеш пътека през тълпа от шофьори, които ще си предлагат услугите. Там си има каса, ще ти вземат заявката и така. Това са най-евтините таксита и действат на фиксирани цени. В самия терминал има т.нар. "лимузини" услуги, които честно казано не знам по какво се различават освен по по-високите цени. Инфото ми обаче е старичко. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Пукет е известен с бруталната такси и туктук мафия. Летище - Патонг се приготви за 600+ бата. Въпросната будка с "нормални" таксита може да се побъркаш от чакане в час пик за мижава разлика в цената. Аз използвам шернатите ванове за 180 бата. По пътя спират в агенция с дърварски дневни трипове. Казваш не, благодаря, изчакваш лапнишараните да напазаруват и после разкарват хората по хотелите им.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

На нас от хотела, който е на Бао бей ни оферираха 800бата за 6 човека. Добре ми се стори цената, дано няма издънки.

За ферибота Пукет -Краби от сега ли да купя билети или и на място ще има места?

Дани, ще се видим във Випа на Ататюрк довечера ;)

Връзка към мнение

Вчера се завърнахме от нашето пътешествие, всичко мина чудесно, много сме доволни и заредени с положителни емоции, на разположение съм за въпрос :) Пътувахме с flydubai, всичко беше чудесно, нямахме отменен или закъснял полет, имаше и храна останахме повече от доволни. Вътрешните полети ни бяха с Thai Smile  и от тях сме много доволни. От девет дни в Ао Нанг имаше няколко облачни, но само един ден имаше големи валежи през другите дни все ги избягвахме, успяхме да си направим всички запланувани екскурзии. 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
Дани Магелани

На нас от хотела, който е на Бао бей ни оферираха 800бата за 6 човека. Добре ми се стори цената, дано няма издънки.

За ферибота Пукет -Краби от сега ли да купя билети или и на място ще има места?

Дани, ще се видим във Випа на Ататюрк довечера ;)

Там съм. В лоунжа в приземния етаж. В Primeclass-Lounge. Не зная друг. Не си подготвих урока!
Връзка към мнение
Дани Магелани

Пукет е известен с бруталната такси и туктук мафия. Летище - Патонг се приготви за 600+ бата. Въпросната будка с "нормални" таксита може да се побъркаш от чакане в час пик за мижава разлика в цената. Аз използвам шернатите ванове за 180 бата. По пътя спират в агенция с дърварски дневни трипове. Казваш не, благодаря, изчакваш лапнишараните да напазаруват и после разкарват хората по хотелите им.

Къде да ги търся и как да ги позная?

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.