Прескочи до съдържание

Програма за Тайланд


Препоръчани мнения

Дани Магелани

Аз тръгвам от София на 11.02 с Qatar airways до 26 до Бангкок

Вече поканих всички в Банкок на 10, 11 и до обяд на 12.02 в Байоке скай хотел на магеланска среща, с договорка на лични. И теб също.

Връзка към мнение

Здравейте! Чета ви с голям интерес, но рядко пиша.

Ние имаме билети за Тайланд за края на Април и решихме оттам да летим директно за Пукет, защото ще съм в 6-ти месец и се отказахме от Банког. Купихме билети за Пукет с Тай смайл, дано всичко е наред с полетите. Исках да попитам някой има ли отзиви за Панва местността? Харесахме хотел Пукет Панва Бийч, който вече мисля , че е Crowne Puket Panwa Beach, знам, че е отдалечен, но предвид състоянието ми ще търсим спокойствие.

Четох коментарите в Трип адвайзер, но все пак се допитвам и до вас - скъпи ли са такситата в Пукет? grab and go може ли да се ползва и там? Евтина ли е храната по местните ресторантчета? Ако някой има впечатления от хотела или местността - ще се радвам да сподели.

Приятна магеланска среща в Банкок в Байоке Скай:)!

Редактирано от dtsekova
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Дани Магелани

Здравейте! Чета ви с голям интерес, но рядко пиша.

Ние имаме билети за Тайланд за края на Април и решихме оттам да летим директно за Пукет, защото ще съм в 6-ти месец и се отказахме от Банког. Купихме билети за Пукет с Тай смайл, дано всичко е наред с полетите. Исках да попитам някой има ли отзиви за Панва местността? Харесахме хотел Пукет Панва Бийч, който вече мисля , че е Crowne Puket Panwa Beach, знам, че е отдалечен, но предвид състоянието ми ще търсим спокойствие.

Четох коментарите в Трип адвайзер, но все пак се допитвам и до вас - скъпи ли са такситата в Пукет? grab and go може ли да се ползва и там? Евтина ли е храната по местните ресторантчета? Ако някой има впечатления от хотела или местността - ще се радвам да сподели.

Приятна магеланска среща в Банкок в Байоке Скай:)!

Тази вечер простигнах на Патонг. Не е моето място, на първо четене.

Ще видим утре на светло.

Връзка към мнение

Дани, приятно прекраване! Аз се колебая дали да сме в Панва, но е доста отдалечено според всичко, което изчетох и се чудя да не потърсим ли хотел на Патонг, за да можем поне да не ползваме таксита и вечер да хапваме навън и да има избор, но предвид това, че ще съм доста бременна тогава - не мога да взема решение :) Ще чакам нетърпение твоите отзиви за Патонг.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз в момента съм в Камбоджа. И къде - къде естествеоно в Сием Реп, нали "всички ги запращате там" :)

Не, съвсем не. Отдавна исках, но все нещо се случваше. Както и да е, в Бангкок не останах възхитена. Интересно и ароматно е навсякъде, много различно (поне за мен). В Сием Реп много ми харесва, даже съжалявам, че ще стоя само 5 дена. Тук хората са по-спокойни, по-усмихнати и лъчезарни, докато в Бангкок - забързани, много забързани. Искат да живеят на "бързата писта", както се изрази приятелката ми - тяхна сънародничка. За съжаление пропускам сбирката в Байоке скай. От 17 февруари сме на Пукет, Краби и Пипи. Ще пиша отзиви, въпреки че Lindt има много хубав пътепис за островите.

Да кажа - ако някой се интересува имам препоръчан шофьор на тук тук. Наистина е супер, много знае и разказва и като види, че се интересуваш още повече. Препоръчаха ми го и никак не съжалявам. Само не знам как им остава време за басейн на хората? Аз се връщам към 20.00-20.30 и съм супер уморена след 14 часовото обикаляне.

  • Харесвам 9
Връзка към мнение
Дани Магелани

Дани, приятно прекраване! Аз се колебая дали да сме в Панва, но е доста отдалечено според всичко, което изчетох и се чудя да не потърсим ли хотел на Патонг, за да можем поне да не ползваме таксита и вечер да хапваме навън и да има избор, но предвид това, че ще съм доста бременна тогава - не мога да взема решение :) Ще чакам нетърпение твоите отзиви за Патонг.

Отзиви само на лични. Вече веднъж правих грешката да съм откровена. Това, че аз харсвам или не едно място, не означава, че ще е същото за друг. На мен Дубай, а вече и Сингапур, са ми фаворити, а друг не вижда смисъл да ходи там.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

О, аз също харесвам Дубай, така че може би ще ми допадне твоето виждане :) Ще чакам да пишеш на лични, ще имам въпроси! :) Приятно изкарване!

Редактирано от dtsekova
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

От 17 февруари сме на Пукет, Краби и Пипи. Ще пиша отзиви, въпреки че Lindt има много хубав пътепис за островите.

 

На два пъти съм влизал в Тайланд от съседните държави и веднага съм попадал в капана на измамните тайландци. Просто тям някак се отпускаш общувайки с по-обикновени и почтени хора и щраква капана. Все още си мислиш, че хората са същите. Препоръчвам да се внимава

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Между другото, гледам, че вече стандартната цена пукет летище - патонг са я вдигнали на 800 бата. Има една агенция phuket src travel, ползвал съм ги преди, предлагат трансфери все още за 600. Разбира се, това за повече хора(2-3), за сам вановете, дето описах в предишното мнение.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз цял уикенд водих лют пазарлък с няколко различни агенции за трансфер от летище Пукет до Ката нои бийч. Проблемът е, че пристигаме късно вечерта /около 12 ч./ и всички слагат надценка от поне 200 бата над обявената в сайтовете си цена заради късния полет. В крайна сметка най- доброто, което успях да договоря е точно с Phuket SRC travel - двупосочен трансфер за 1600 бата /900 на пристигане заради късния полет и 700 на връщане/.

Връзка към мнение

Нямаш грижи, топ са. Не знам дали имат офис на Ката. От офиса в Патонг на място дават добри цени и за трипове. Типичната тайландска система - гледаш сайта и резервираш - една цена, правиш запитване - друга, пазариш се на място - трета. :D

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Дани Магелани

[Разбира се, това за повече хора(2-3), за сам вановете, дето описах в предишното мнение.

Ползвах ги. Благодаря! Алгоритъмът е: на гише на излизане заплащаш 180 бата. Гледаш името на фимата. Навън има павилион на същата фирма. Идва шофьорът на микробуса и къса първия отрязак. По път се спира в офис, където се показва адреса на хотела. Зписват го и вземат втория отрязък. По телефона дават указания на шофьора за адреса. Ползват го и двойки, и трима спътници. Значи е изгодно.

Как се взема обратно?

Връзка към мнение

Има и автобуси, например Патонг(от спирка Патонг, до Пукет таун е 20 бата, от там има шатъл, както и такси до летището(не важи за през нощта)

Връзка към мнение

Снощи пристигнахме в Сием Рип. Пазарихме тутукаджията, който ни докара от летището до хотела за 2 дена обиколка на Ангкор. Не съм доволна, защото почти не знае английски, а и цената не е най-добрата- по 18$ на ден, единия ден със залез, другия с изгрев и вода от него.

Връзка към мнение

Снощи пристигнахме в Сием Рип. Пазарихме тутукаджията, който ни докара от летището до хотела за 2 дена обиколка на Ангкор. Не съм доволна, защото почти не знае английски, а и цената не е най-добрата- по 18$ на ден, единия ден със залез, другия с изгрев и вода от него.

 

Ние ползвахме този и сме доволни.

Готин пич, а и с английския е ок. Разказваше на две на три какво ще видим, откъде да минем.

Единия ден го поканихме на обяд с нас хем да помогне с избора, хем и да го поразпитаме туй-онуй за страната...

На другия пак го поканихме - отказа с извинението, че вече е хапнал... Пратих да му занесат нещо за пиене и се оказа, че похапвал с останалите местни и тук-тукаджии отзад. Цените в тия кръчми ( Ангкор ) бяха като за туристи, всичко в менюто по 7$... Май го заболя сърцето...

Накрая като ни закара на летището получи каквото ни е спестил, та и отгоре като бакшиш :)

 

..... координати след малко, че сменях сд картата и трябва да я втъкна в телефона си

Връзка към мнение

Няма готин туктукаджия за препоръчване на ресторант. Всички ресторанти им плащат вътре в Ангкор парка на доведен турист, както и почти всички извън него. Има си стандартна цена, както и надцакване между ресторантите. Съответно, води те там, където ще вземе най-голяма комисионна, не където е най-добре. Това важи и за персонала в хотелите. Говорих със собственик на ресторант, който се опирал да спре тази порочна практика с качествен сървис, но това почти му докарало фалит и върнал схемата. Така че за избор на ресторант - трип адвайзър или си избираш на място.

Редактирано от T.E.Lawrence
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Няма готин туктукаджия за препоръчване на ресторант. Всички ресторанти им плащат вътре в Ангкор парка на доведен турист, както и почти всички извън него. Има си стандартна цена, както и надцакване между ресторантите. Съответно, води те там, където ще вземе най-голяма комисионна, не където е най-добре. Това важи и за персонала в хотелите. Говорих със собственик на ресторант, който се опирал да спре тази порочна практика с качествен сървис, но това почти му докарало фалит и върнал схемата. Така че за избор на ресторант - трип адвайзър или си избираш на място.

Еееее, ти уби цялата романтика тука с тук-тука ... :)

Но все пак на мен пича си ми хареса, доволен съм и смятам, че си заслужава парите.

Пък и може да съм попаднал на някакъв уникат, знам ли.... :)

Редактирано от baiKolio
Връзка към мнение

Както съм писал и друг път, най- важното, е че сте си изкарали добре.:)

 

Как се взема обратно?

За съжаление няма наобратно, нямат какво да ти продадат като си тръгваш. :)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.