Прескочи до съдържание

Програма за Тайланд


Препоръчани мнения

Дани Магелани

Пукет. Първи тайландски масаж. Нищо общо с познатото. Няма масажно масло. Прави се с дреха. По-скоро силен натиск на различни места и точки, разтягане. Аз съм ячка и търпя на болка, но по-крехките да внимават! Но си е голям кеф!

Не става за бременни!

Нямаш грижи, топ са. Не знам дали имат офис на Ката. От офиса в Патонг на място дават добри цени и за трипове. Типичната тайландска система - гледаш сайта и резервираш - една цена, правиш запитване - друга, пазариш се на място - трета. :D

Как да го открия?

Аз съм в Pimnara boutique hotel - май е най-ужасния в живота ми. Не го буквайте!Това че е 4 звезди подвежда!

Връзка към мнение
Дани Магелани

Напиши phuket src travel в гугъл и ще излезе сайта им.

Мерси! До тук имаш няколко бири от мен! Май трябва да напишеш пътеводител "Първи стъпки в ..."

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Еми писах на човека, свободен е, ама ние вече казахме на нашия утре сутринта пак да ни вземе. Сега се чудя.

Иначе тук в Сием Рип е по-скъпо отколкото си представях. Всички надписи по магазините са на английски, разбирам, че е супер туристическо, но направо са се оляли. Как е в останалата част от Камбоджа?

Връзка към мнение

Камбоджа все още е доста евтино, просто топ туристическите места станаха скъпи. Свиваш в пресечката и вее цените са други. Примерно хващаш нагоре улицата от пъб стрийта и там се намира може би ресторантът с най- голямо меню, което съм виждал през живота си и всичко мега евтино. На самия пъб стрийт някои вече са си повярвали повече.

Същото в Пном Пен, на ривърсайда някои режат глави, свиваш в пресечките и нещата стават различни. Препоръчвам blue dolphin restaurant, зад храма wat ounalom на 172 улица зад ривърсайда.

Днес си купих 3 памучени тениски с ангкор ват на централния пазар за $5 общо. Ама не, всички туристи ходят на руския пазар, щото било евтино. Та такива ми ти камбоджански истории. :)

  • Харесвам 8
Връзка към мнение
Дани Магелани

[quote name="dtsekova" post="199617" решихме оттам да летим директно за Пукет, защото ще съм в 6-ти месец и се отказахме от Банког. Купихме билети за Пукет с Тай смайл, дано всичко е наред с полетите. Исках да попитам някой има ли отзиви за Панва местността? Харесахме хотел Пукет Панва Бийч, който вече мисля , че е Crowne Puket Panwa Beach, знам, че е отдалечен, но предвид състоянието ми ще търсим спокойствие.

Четох коментарите в Трип адвайзер, но все пак се допитвам и до вас - скъпи ли са такситата в Пукет? grab and go може ли да се ползва и там? Евтина ли е храната по местните ресторантчета? Ако някой има впечатления от хотела или местността - ще се радвам да сподели.

Не мисля, че на Патонг ще ти е много спокойно, освен ако не си в ризорт, от който да излизаш само с такси или трансфер. Блъсканицата е голяма, а пресичането между колите не е шоу за бременни. За масажите писах по-рано. Но Пукет има и хубави страни. Красива природа и невероятни спектакли

Днес гледах "Фантазия" и останах безмълвна. Като си върна словото, ще пиша.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Мисля, че T.E.Lawrence цял дебел гид за района може да напише, не само първи стъпки. Винаги чета с удоволствие, въпреки че не ми е належащо. 

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Камбоджа все още е доста евтино, просто топ туристическите места станаха скъпи. Свиваш в пресечката и вее цените са други. Примерно хващаш нагоре улицата от пъб стрийта и там се намира може би ресторантът с най- голямо меню, което съм виждал през живота си и всичко мега евтино....

 

Може ли да ни подскажеш името на ресторанта или някакъв друг ориентир? :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Дани Магелани

Дани, приятно прекраване! Аз се колебая дали да сме в Панва, но е доста отдалечено според всичко, което изчетох и се чудя да не потърсим ли хотел на Патонг, за да можем поне да не ползваме таксита и вечер да хапваме навън и да има избор, но предвид това, че ще съм доста бременна тогава - не мога да взема решение :) Ще чакам нетърпение твоите отзиви за Патонг.

От Патонг ми хареса това - близо до плажа, затворен тип, прлично.
Връзка към мнение

Няма готин туктукаджия за препоръчване на ресторант. Всички ресторанти им плащат вътре в Ангкор парка на доведен турист, както и почти всички извън него. Има си стандартна цена, както и надцакване между ресторантите. Съответно, води те там, където ще вземе най-голяма комисионна, не където е най-добре. Това важи и за персонала в хотелите. Говорих със собственик на ресторант, който се опирал да спре тази порочна практика с качествен сървис, но това почти му докарало фалит и върнал схемата. Така че за избор на ресторант - трип адвайзър или си избираш на място.

И ние вчера имахме преживяване с тук-тук в Банкок.Искахме да влезем в Reclining Buddha,но се оказа,че има религиозен празник и храмът ще отвори в 13,00ч.Решихме да уплътним времето с една разходка с тук-тук да ни разхлади вятъра.Набелязахме си четири места за гледане и се спазарихме за 100бата.Още тогава цената ми се видя много ниска,но шофьорът беше категоричен-ще платите накрая като ви върна тук.Отидохме на първите две места-всичко ОК.След това обаче ми се стори,че отпрашваме съвсем не в нашата посока.Попитах го о той ми отговори,че трябва да зареди.Така стигнахме до магазин за костюми.Каза да слезем да разгледаме докато той зареди.Ние обаче отказахме.Започна една препирня-той настоява да слезем,ние отказваме.Стигна се до ругатни и заплахи естествено на български,гаден поглед и леко излъчване на гърдите.Човекът просто нямаше шанс.Закара ни мраморния храм.Разгледахме го,излизаме него го няма.Реших,че е отишъл да зареди.Един друг туктукаджия ни каза,че си е тръгнал,защото не могъл да си вземе купон за гориво.Хванахме си едно такси за 43 бата и се прибрахме.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Може ли да ни подскажеш името на ресторанта или някакъв друг ориентир? :)

Khmer Taste Restaurant

 

https://goo.gl/maps/W7NJ1fR5hbs

И ние вчера имахме преживяване с тук-тук в Банкок.Искахме да влезем в Reclining Buddha,но се оказа,че има религиозен празник и храмът ще отвори в 13,00ч.Решихме да уплътним времето с една разходка с тук-тук да ни разхлади вятъра.Набелязахме си четири места за гледане и се спазарихме за 100бата.Още тогава цената ми се видя много ниска,но шофьорът беше категоричен-ще платите накрая като ви върна тук.Отидохме на първите две места-всичко ОК.След това обаче ми се стори,че отпрашваме съвсем не в нашата посока.Попитах го о той ми отговори,че трябва да зареди.Така стигнахме до магазин за костюми.Каза да слезем да разгледаме докато той зареди.Ние обаче отказахме.Започна една препирня-той настоява да слезем,ние отказваме.Стигна се до ругатни и заплахи естествено на български,гаден поглед и леко излъчване на гърдите.Човекът просто нямаше шанс.Закара ни мраморния храм.Разгледахме го,излизаме него го няма.Реших,че е отишъл да зареди.Един друг туктукаджия ни каза,че си е тръгнал,защото не могъл да си вземе купон за гориво.Хванахме си едно такси за 43 бата и се прибрахме.

Това е класически номер, ама не е проблем, ако искаш евтино да разгледаш и имаш време. Така и така вече сте били там, трябвало е просто да влезете и излезете от магазина, без да стоите вътре или купувате, той си взима ваучера и всички щастливи продължават.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Така стигнахме до магазин за костюми.Каза да слезем да разгледаме докато той зареди.Ние обаче отказахме.

 

Прецакахте бизнеса на човека. Що не си взе едно костюмче? Хубави вълнени костюми шият в Бангкок, това ти е най-необходимо там. 

Ама тук*тамът в тоя район винаги вози при неговите спонсори. Трябва да предвидиш време за магазин за сребро, за костюми, ненужни бижута и ще те вози цял ден където искаш. Ама наистина трябва да си готов на размотаване, ако бързаш туктукът не е решение. Виж Юбер таксита вършат работа за конкретни адреси и по-стегната програма. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Вече от 12 дни сме в Тайланд.

Днес сме в Пукет, първи ден на юг и веднага ни грабнаха 700 "бахти" за такси.

Чувството, че всеки гледа да те прекара се засилва с всеки изминал ден...

Къде са тези усмивки, за които пишат всички туристически справочници нямам никаква представа....

Природата е уникална, но хората.......

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Утре летим за Краби,Та все още не знам как е по курортите.За мен Тайланд беше Чанг Рай,Канчанабури,Чанг Май.Банкок оттук нататък само транзит.Цените тук са двойни спрямо Чанг Рай.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Вече от 12 дни сме в Тайланд.

Днес сме в Пукет, първи ден на юг и веднага ни грабнаха 700 "бахти" за такси.

Чувството, че всеки гледа да те прекара се засилва с всеки изминал ден...

Къде са тези усмивки, за които пишат всички туристически справочници нямам никаква представа....

Природата е уникална, но хората.......

 

На Пукет няма да ги намериш!

Отиди на някое не толкова известно място и ще срещнеш друг тип хора...

 

Аз обожавам Koh Lanta - стори ми се супер скучно място в началото, но после ми стана супер хубаво и спокойно там. Храната е най-вкусната, която съм яла от цял Тайланд и е за без пари. Имат огромен празен плаж и много други малки. Туристи - много малко. А екскурзия с каяк до острова на съкровищата - неповторимо (много пещери, девствена природа, без туристи).

 

Но и за Краби съм чувала страхотни отзиви. Общо взето като се махнеш от Пукет, Пи пи, Самуй, Тао, Панган - ще видиш по-добри неща.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Прецакахте бизнеса на човека. Що не си взе едно костюмче? Хубави вълнени костюми шият в Бангкок, това ти е най-необходимо там. 

Ама тук*тамът в тоя район винаги вози при неговите спонсори. Трябва да предвидиш време за магазин за сребро, за костюми, ненужни бижута и ще те вози цял ден където искаш. Ама наистина трябва да си готов на размотаване, ако бързаш туктукът не е решение. Виж Юбер таксита вършат работа за конкретни адреси и по-стегната програма. 

Ползвахме Uber и Grab нямахме никакви проблеми, въпроса е да си на лесно място за да те намерят, близко до обект (хотел, магазин, храм, пазар).  7/11 не върши работа те са на всеки километър. Иначе "вълнени костюми шият в Бангкок, това ти е най-необходимо там" този коментар кърти и извозва не съм се смяла така от дни мерси за което. Uber е малко по скъп от Grab, но е перфектен вариант за трудни маршрути или ако и вие не знаете къде сте, според мен приложението им е по добро.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Вече от 12 дни сме в Тайланд.

Днес сме в Пукет, първи ден на юг и веднага ни грабнаха 700 "бахти" за такси.

Чувството, че всеки гледа да те прекара се засилва с всеки изминал ден...

Къде са тези усмивки, за които пишат всички туристически справочници нямам никаква представа....

Природата е уникална, но хората.......

Тайландците изразяват с усмивки всички видове чувства. Просто ние сме свикнали да свързваме усмивката само като нещо положително. Крайната алчност по туристическите места е наистина потресаваща. Аз затова вече Тайланд го ползвам като евтина транспортна връзка и да се видя с приятели. Цените са постоянно нагоре, качеството все по-надолу.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

На Пукет няма да ги намериш!

Отиди на някое не толкова известно място и ще срещнеш друг тип хора...

 

Аз обожавам Koh Lanta - стори ми се супер скучно място в началото, но после ми стана супер хубаво и спокойно там. Храната е най-вкусната, която съм яла от цял Тайланд и е за без пари. Имат огромен празен плаж и много други малки. Туристи - много малко. А екскурзия с каяк до острова на съкровищата - неповторимо (много пещери, девствена природа, без туристи).

 

Но и за Краби съм чувала страхотни отзиви. Общо взето като се махнеш от Пукет, Пи пи, Самуй, Тао, Панган - ще видиш по-добри неща.

Ние бяхме в Банкок, Аютая, Chiang mai, Lopburi, Sukhothai в няколко селца около Doi inthanon, минахме през Chiang rai и Kamphaeng Phet. Лично на мен ми допаднаха най-вече Аютая, Sukhothai и до някъде Lopburi, до някъде защото там маймуните се оказаха доста агресивни и ни нападнаха 2 пъти в рамките на 1 час, в резултат на което мъжът ми остана без очила. :D Сега вече сме в Пукет смятаме да направиме 2 екскурзии до Смилянските острови, Джеймс Бонд и Пипитата и след това смятам да те послушам и да се отправим към Ко Ланта. Най-голямото ми разочарование до момента е Chiang mai, въпреки, че там направихме добри снимки, градчето е пълно с туристи и абсолютната кочина.

Връзка към мнение
Дани Магелани

Ние бяхме в Банкок, Аютая, Chiang mai, Lopburi, Sukhothai в няколко селца около Doi inthanon, минахме през Chiang rai и Kamphaeng Phet. Лично на мен ми допаднаха най-вече Аютая, Sukhothai и до някъде Lopburi, до някъде защото там маймуните се оказаха доста агресивни и ни нападнаха 2 пъти в рамките на 1 час, в резултат на което мъжът ми остана без очила. :D Сега вече сме в Пукет смятаме да направиме 2 екскурзии до Смилянските острови, Джеймс Бонд и Пипитата и след това смятам да те послушам и да се отправим към Ко Ланта. Най-голямото ми разочарование до момента е Chiang mai, въпреки, че там направихме добри снимки, градчето е пълно с туристи и абсолютната кочина.

На Патонг съм. Утре към 10 при тигрите. След обяд летя за Банкок.

От Патонг ми хареса това - близо до плажа, затворен тип, прлично.

Сега виждам, че няма снимки.Le Meridian. Имай предвид, че на Патонг морето и плажът са мръсни. Днес гидът, 25-30 годишен ми каза, че на Ката и Карон е за живеене и плаж, а на Патонг се ходи само за забавления вечер. А аз вечер не смея да изляза от хотела.

post-4496-0-73421000-1486560455_thumb.jpg

post-4496-0-73375700-1486560489_thumb.jpg

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Супер, Дани! Много полезно инфо ми даваш. Колебаем се къде да търсим хотел и да сменяме ли нашия, но той е много отдалечен от всичко и ще харчим много за таксита.. Не знам дали си струва. Ще потърся на Ката и Карон да видя какво има.

А на Пукет има ли тигри? Мислех, че са само в храм на около 100 км от Банкок.

Връзка към мнение

Дани Магелан, Чакам отзиви за тигрите на Пукет. Знам, че са Tiger Kingdom и ги има и в Чанг Май. А защо с тур агент? Не може ли с такси до там и на място вход?

A за

Fantasea върна ли си словото да разкажеш? Билет онлайн ли взе и как стигна до там?

Общо взето за тия две мероприятия и ние ще ходим на Пукет и заради директния полет от от Сием Рип.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Дани Магелани

Още от България се свързах с руски туоператор, регистриран тук. Те ми организират нещата, да не се шматкам сама, че е страшничко. Можеш да отидеш сама, без трансфер и да платиш на каса. Има хиляди туристически бюра, които продават шоута, турове. За Фантазия цената е 1750. За деца не знам. Но те ще са на седимото небе. Танцов спектакъл с танцьори,въздушн акробати, бойни умения, магия, огнено и водно шоу. Ла зери, звукови и пироефекти, театър на сенки, танцуващи слонове Още биволи кози птици и тигър.

Не е цирк, а синтез на изкуства в единен спектакъл.

Пиша бързо, че се губи нета.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Още от България се свързах с руски туоператор, регистриран тук. Те ми организират нещата, да не се шматкам сама, че е страшничко. Можеш да отидеш сама, без трансфер и да платиш на каса. Има хиляди туристически бюра, които продават шоута, турове. За Фантазия цената е 1750. За деца не знам. Но те ще са на седимото небе. Танцов спектакъл с танцьори,въздушн акробати, бойни умения, магия, огнено и водно шоу. Ла зери, звукови и пироефекти, театър на сенки, танцуващи слонове Още биволи кози птици и тигър.

Не е цирк, а синтез на изкуства в единен спектакъл.

Пиша бързо, че се губи нета.

 

Препоръчвам на всички да идат до Чанг Май и да посетят Elephant Nature Park. Само така ще разберете защо НЕ трябва да посещавате спектакли с животни, като например видите ослепели от светлините на прожекторите слонове...

Идете на представления с артисти и циркове без животни. Cirque du Soleil доказа на целия свят, че магията на цирка не идва от малтретирани животни!

Редактирано от rossi
  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.