Прескочи до съдържание

Програма за Тайланд


Препоръчани мнения

Роси, това на предпоследната снимка, какво е?

 

Рак, скрил се в скалите. Виждат му се само двете червени очи. Тук снимките се прикачат в по-лошо качество, затова е доста размазано.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте,

 

Искам да ви помоля за малко помощ с програмата като хора, които се били там на място и сте видели, защото не съм много сигурна още за някои точки. Като цяло ще сме в Тайланд за 16 дни, като искаме малко и да починем и също да пообикаляме. Падаме си по шнорхелуване и морския живот, красиви плажове, природа, храмове и най-вече по спокойствието :D Не ни се иска да се натрисаме на най-оживените и претъпкани места или поне да не е за дълго, че ни идва в повече. Та програмата е следната:

 

16.02 - пристигане в Бангкок, придвиждаме се до другото летище и летим с AirAsia към Чианг Май, там имаме един ден да отидем до Чианг Рай, и един ден да видим Чианг Май

19.02 - от Чианг Май се придвиждаме до Ко Липе с AirAsia и техния вариант за стигане там, като в Ко Липе имаме 4 нощувки

23.02 - придвиждаме се от Ко Липе до Ко Пи Пи Дон и там имаме 3 нощуки, като се надявам да отидем до Мая Бей в този период

26.02 - отиваме към Пукет като там имаме 3 нощувки - тук не знам къде ще отседнем, и искаме да направим екскурзии до Симилианските острови, Джеймс Бонд острова, един ден да идем до Краби и Railay Beach и също някак да посетим и Khaosok National Park

1.03 - летим за Сием Реап рано сутринта и на другия ден късно вечерта летим за Банкок

2.03 - пристигаме късно в Банкок

5.03 - рано сутринта към България

 

Всички вътрешни полети са ни с AirAsia. Много исках да отидем и до Ко Самуи и Ко Тао,Ко Чанг и Ко Ланта, но просто не виждам как ще ги включим без да се убием от път, а и не знам до колко си заслужава. Може би е добре да ги оставим за следваща визита до Тайланд. Кажете ми моля, ако ще изпуснем много и дали да не включим някое от тези места някак.

 

Според вас 3 нощувки на Phi Phi Don много ли са и дали не ги направим 2 за да имаме повече време в Пукет за екскурзии или да идем до Ко Ланта или Краби за една нощувка? 

 

Също, не сме си вадили визи за Камбоджа, но и нямаме време да ги принтираме в България, така че ако подам документи евентуално ще мога да ги принтирам в Пукет. Според вас струва ли си да правим този вариант или да разчитаме да не чакаме все пак много като ги вадим на място?

 

Ще се радвам на всякакви забележки от ваша страна, засега съм запазила само нощувките в Ко Липе, така че има вариант за промени.

 

От Ко Липе ферибота минава през всички острови, включително и Ко Ланта, за да успеете да стигнете до Пи Пи.

От Пукет няма никакъв смисъл да биете път до Ланта или Краби! По-скоро ако искате да ги разгледате от Ко Липе хващате ферибота и отивате до Ланта или Краби. След това от там отивате пак с ферибот до Пи Пи. После от Пи Пи отивате на Пукет. Това беше моя път. Така се движите в една посока. Всеки ден има фериботи и не е проблем придвижването, купувате си билетите от острова, на който сте в момента.

 

Чувала съм добри отзиви за Симилианските острови и те май само от Пукет се стигат. Иначе щях да ви препоръчам да пропуснете Пукет въобще! Аз бях на Ката и не беше лошо, но си е като европейски курорт - нищо екзотично няма и всичко е на руски...

 

Както горе обсъждахме - острова на Джеймс Бонд не си заслужава. Ако спите на Пи Пи да знаете, че в градчето там е много шумно и има много пияни туристи, преценете дали не искате да спите на по-отдалечено място на острова. Khaosok National Park - така и не стигнах до него, но май е хубаво. Това си е обаче за ден-два-три там. Не става да отидете само през деня, защото е далеч и не е лесно достъпно.

 

За Koh Yao Yai съм чувала интересни неща, но не съм била. Ако някой може да ви даде инфо ще е добре.

 

Разгледай картите с пътя на фериботите и така ще ти е най-лесно да се ориентираш в последователността:

post-7389-0-31031900-1487072703.jpg

post-7389-0-03805100-1487072529_thumb.jpg

 

Препоръчвам на всички, които не са супер притиснати от времето, да пътуват с фериботите. Излиза най-евтино и се клатиш най-малко, но много по-важното е, че имаш време и възможност да се наслаждаваш на гледките. :)

Редактирано от rossi
  • Харесвам 8
Връзка към мнение

От Ко Липе ферибота минава през всички острови, включително и Ко Ланта, за да успеете да стигнете до Пи Пи.

От Пукет няма никакъв смисъл да биете път до Ланта или Краби! По-скоро ако искате да ги разгледате от Ко Липе хващате ферибота и отивате до Ланта или Краби. След това от там отивате пак с ферибот до Пи Пи. После от Пи Пи отивате на Пукет. Това беше моя път. Така се движите в една посока. Всеки ден има фериботи и не е проблем придвижването, купувате си билетите от острова, на който сте в момента.

 

Чувала съм добри отзиви за Симилианските острови и те май само от Пукет се стигат. Иначе щях да ви препоръчам да пропуснете Пукет въобще! Аз бях на Ката и не беше лошо, но си е като европейски курорт - нищо екзотично няма и всичко е на руски...

 

Както горе обсъждахме - острова на Джеймс Бонд не си заслужава. Ако спите на Пи Пи да знаете, че в градчето там е много шумно и има много пияни туристи, преценете дали не искате да спите на по-отдалечено място на острова. Khaosok National Park - така и не стигнах до него, но май е хубаво. Това си е обаче за ден-два-три там. Не става да отидете само през деня, защото е далеч и не е лесно достъпно.

 

За Koh Yao Yai съм чувала интересни неща, но не съм била. Ако някой може да ви даде инфо ще е добре.

 

Разгледай картите с пътя на фериботите и така ще ти е най-лесно да се ориентираш в последователността:

attachicon.gifkohlipe-map.jpg

attachicon.gifsouth-andaman-coast.JPG

 

Препоръчвам на всички, които не са супер притиснати от времето, да пътуват с фериботите. Излиза най-евтино и се клатиш най-малко, но много по-важното е, че имаш време и възможност да се наслаждаваш на гледките. :)

Много благодаря за идеята :) Значи може да направим 1 нощувка в Ко Ланта преди да продължим натам :) А в Пукет нямахме никакво желание да оставаме, но доколкото разбрах е най-добрата отправна точка за екскурзии към Симилианските острови и островите наоколо, та затова все пак реших да отидем. На Пи Пи Дон ще спим на отдалечено тихо място (HIP Seaview Resort), поне такава ми е идеята.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

За камбоджанските визи нямаш проблем и на място да ги извадиш, само гледай да носиш нужните снимки. Аз лично бих намалил нощувките на Пи Пи Дон и да ги поразпределя из останалите дни. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Още един въпрос :) Какво е нивото на престъпност там? Рискувам ли да си взема лаптопа с мен? Предполагам не е добра идея, но все пак да питам за мнение.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Препорчъвам на Пукет Karon viewpoint, гледката е невероятна.310ca43d7c.jpgгледка към Пукет по залез от голямата Буда също си заслужава.

Симилянските острови пак да кажа твърдо ДА!310c57a1d1.jpg


 
Редактирано от АниД
  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Навсякъде пътувам с лаптоп и смартфон и никъде в Тайланд не съм се притеснявал, дори да го оставям хотелите. Според мен никъде не се краде така, както в България :)

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Още един въпрос :) Какво е нивото на престъпност там? Рискувам ли да си взема лаптопа с мен? Предполагам не е добра идея, но все пак да питам за мнение.

 

На мен нищо не са ми крали дори от хостелите там, но аз съм от предпазливите - всичко ценно заключвам в куфара преди да изляза, за да не се изкушават хората...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

От Пукет според мен не е лошо да се вземе дневен тур, руснаците имат, но и по разни сайтове предлагат на добри цени 6 часови турове + слонове, някъде бях намерила за по 300-400 бата на човек. Ние закъсняхме за записването и наехме шофьор. За 1500 бата ни разкарва 6 часа напред на зад, ако го наемате от Патонг е 1200 бата. Идва, разкарва ви и ви връща, човека е железен даже и ви снима заедно, наглежда ви да не се загубите и всички екстри, въобще идилия.

Ето линк към човечеца : https://www.facebook.com/PhuketPrivateDriver/ ако на някой му се наложи.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

От Пукет според мен не е лошо да се вземе дневен тур, руснаците имат, но и по разни сайтове предлагат на добри цени 6 часови турове + слонове, някъде бях намерила за по 300-400 бата на човек. Ние закъсняхме за записването и наехме шофьор. За 1500 бата ни разкарва 6 часа напред на зад, ако го наемате от Патонг е 1200 бата. Идва, разкарва ви и ви връща, човека е железен даже и ви снима заедно, наглежда ви да не се загубите и всички екстри, въобще идилия.

Ето линк към човечеца : https://www.facebook.com/PhuketPrivateDriver/ ако на някой му се наложи.

Цената на човек ли е или за кола?
Връзка към мнение

Здравейте,

 

Искам да ви помоля за малко помощ с програмата като хора, които се били там на място и сте видели, защото не съм много сигурна още за някои точки. Като цяло ще сме в Тайланд за 16 дни, като искаме малко и да починем и също да пообикаляме. Падаме си по шнорхелуване и морския живот, красиви плажове, природа, храмове и най-вече по спокойствието :D Не ни се иска да се натрисаме на най-оживените и претъпкани места или поне да не е за дълго, че ни идва в повече. Та програмата е следната:

 Аз за себе си бих го направил в по друга последователност . Първо камъни  :)  т,е храмове , музеи , ангор ват , жега и прахоляк . След това малко екшън . Слонове ,лодки ,острови турове и т,н и чак накрая релакс поне 5 дена на готин романтичен остров с малко шнорхелинг , повече масажи и много бира  :) . Обратното ми се вижда по-гадно , Разбира се това отпада ако вече имате билети и резервации :(

Similan Islands, Koh Bon, Koh Tachai , Richelieu Rock  твърдо да , природен резерват с много богат подводен свят но не знам за един ден дали си струва и как, Ние бяхме на дайвинг сафари там . Повечето корабчета за островите тръгват от Khao Lak.

 Ко Ланта е доста голям остров и си е доста населено . Е не е като Пукет , но за един  ден не е много ясно за какво ви е . 

 Един по близък остров от Koh Lipe , който според мен много става за релакс както и за шнорхелинг Kho Ngai .

  И щях да забравя най-важното . Не се силете много :) . Повечето които сме ходили в ЮИ Азия задължително повтаряме :)  Нека да има и за следващия път . Тук не всички сме любители на бройки държави , и побити знаменца по картата . :) .

  А и с тия евтини полети......  :)

 За лаптоп и каквато и да е техника никакъв проблем даже си е задължителен.

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Цената на човек ли е или за кола?

за всичко,без значение колко сте (е все пак колата е за 4-ма). Колата на човекът е нова, чиста и с климатик. 16142315_1651094251851402_32355963620138

Ko Ngai с 2 ръце го препоръчвам и аз, вчера го посетихме, КРАСОТА!

Редактирано от АниД
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Още един въпрос :) Какво е нивото на престъпност там? Рискувам ли да си взема лаптопа с мен? Предполагам не е добра идея, но все пак да питам за мнение.

 

Внимавай само за дребната престъпност - дърпат се чанти, ей такива неща. Имахме случай тук с открадната чанта барабар с всички документи, дръпната от тук-тук, в движение. За лаптопа и разбиване на стаи по хотелите не мисля, че трябва да се притесняваш. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Нали съм си разсеяна днес си забравих телефонексът при пералните, сетих се след 15 минути и още толкова на обратно, връщам се с минимални надежди... и опа телефонът си е там :lol: та това е относно престъпността на о-в Ко Ланта.

 

Да питам има ли някой на Ко Ланта в момента, който все още не е ходил до Мая Бей?

Ако някой се интересува за тази дестинация да пише, предлагат ни самостоятелен тур с бърза лодка, сутрин или вечер когато няма туристи за 15000  ако някой има желание можем да се комбинираме. :rolleyes:

Връзка към мнение

Някой ще споделили ли какво е положението с контактите? Носите ли си адаптори или разчитате да има в хотелите?

Редактирано от feel_the_rush
Връзка към мнение

Контактите са съвместими с нашите, в хотелите в повечето случай има достатъчно контакти за всичко, но е хубаво да си вземете една портативна 3-ка разклонител, ако забравите ги има в 7/11.

Редактирано от АниД
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ако контакта не е "обезчестен" т.е. защитата за третото краче работи, което е рядкост, може да се използва капачка на химикалка или бъркалка. Мушва се в отвора на третото краче и с леко насилие всеки английски контакт става български. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Miriam tours

Пак аз с въпрос :rolleyes:  Гледам, че Miriam tours предлагат тур с лодка за 70 човека на цена 1800 бата а в tripadvisor цената е 2600 бата, това е на първо четене, все още не съм търсила обстойно. Затова да ви попитам, вие с каква лодка пътувахте за да знам дали не гледам нещо различно.

 

Благодаря отново за насоката.

 

Извинявам се за редакциите на всеки пост, имам някаква отвратителна автокорекция, която ме поправя с някакви несъществуващи думи. :lol:

Редактирано от АниД
Връзка към мнение

Пак аз с въпрос :rolleyes:  Гледам, че Miriam tours предлагат тур с лодка за 70 човека на цена 1800 бата а в tripadvisor цената е 2600 бата, това е на първо четене, все още не съм търсила обстойно. Затова да ви попитам, вие с каква лодка пътувахте за да знам дали не гледам нещо различно.

 

Благодаря отново за насоката.

 

Извинявам се за редакциите на всеки пост, имам някаква отвратителна автокорекция, която ме поправя с някакви несъществуващи думи. :lol:

Права си.И на място цената беше 1800бата,но веднага ни казаха,че ще ни дадат цена 900бата на човек+400бата/човек такса за резервата(в Тайланд всичко е резервати).На лодката бяхме около 40 човека според мен,но не съм ги броил.
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Права си.И на място цената беше 1800бата,но веднага ни казаха,че ще ни дадат цена 900бата на човек+400бата/човек такса за резервата(в Тайланд всичко е резервати).На лодката бяхме около 40 човека според мен,но не съм ги броил.

 

Благодаря, мисля да последвам светлият ви пример и да се изтърся на място. :thankyou:

 

И пак аз пуу :lol: Някой може ли да препоръча тур до Джеймс Бонд от Краби?

 

Благодаря предварително!

Редактирано от АниД
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.