Прескочи до съдържание

Следващо пътешествие?


Препоръчани мнения

Моята програма до края на годината:

 

10-16 Март: Токио, Япония (в момента съм тук)

19-20 Април: Кьолн, Германия

19-20 Май: Елиат, Израел

21-22 Май: Петра, Йордания

23-26 Май: Йерусалим / Тел Авив, Израел

15-19 Юли: Дубай, ОАЕ

22-25 Юли: Рим, Италия

17-19 Септ: Миконос, Гърция

20-25 Септ: Санторини, Гърция

23-29 Окт: Хавана, Куба

30 Окт-04 Нов: Канкун, Мексико

05-11 Нов: Маями, САЩ

12-21 Нов: Лос Анджелис и регион, САЩ

22-29 Нов: Лас Вегас / Гранд Каньон и околия, САЩ

30 Нов-04 Дек: Хавай, САЩ

05 Дек: Бали, Индонезия

 

На Бали ще седя 2-3 месеца, а след това вероятно ще пообиколя още малко из Азия преди да се прибера в България към края на Март 2015.

Ехаааааааааа - браво!

Падна ми шапката! А даже не бях с шапка :biggrin:

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 8
Връзка към мнение

........................ но наистина и Дюселдорф ме впечатли страшно много миналата година...

 

 

О-о   Дюселдорф  , яхтеното изложение ....

 

:lol:

 

 

 

.............................................

 

23-29 Окт: Хавана, Куба

...................................................................

 

Не е ли малко в сезона на ураганите .

За Куба може би януари - февруари .

B)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз сам скромен(за сега)

 

Ибиса - 17-20 юли.

Етап на подготовка: Резервиран хотел. До тук! Следват другите етапи, скоро. 

 

Страшно ме кефи името на този остров и вицовете свързани с него...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

О-о   Дюселдорф  , яхтеното изложение ....

И не само - стига да е хубаво времето (както е в момента) почти не се и сещам, че искам да пътувам някъде другаде.

Радвам се, че градът ви харесва, ако имате въпроси при бъдещи посещения, аз съм насреща.

 

И за да не е само спам: моите планове са доста скромни засега, надявам се да има промени:

- между 18 и 21 април във Венеция и Милано - самолетните билети са купени , хотелите са запазени, остава да купя и билетите за влак.

- уикендът около 10 май плануваме да бъдем в Париж. Трябва да запазя хотел идващите дни

- вероятно две седмици в Йордания през август,макар и да нямам голямо желание да посещавам страната точно в най-топлия месец

- плануваме уикенд в Амстердам, Люксмебург и Швейцария (не наведнъж), но ще бъдем спонтанни - при хубаво време и липса на важни ангажименти просто ще се качим в колата и дим да ни няма. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Благородно ти завиждам за Пиза и Флоренция... Откога им се каня, ама все не успявам да стигна до там :) После да показваш снимки!

Георги, като гледам какъв план за пътешествия имаш, как ще ти остане време за Пиза и Флоренция. ;):) Да ги кажа и аз благородно ти завиждам за пътешествията които ще направиш. Дай Боже на всеки Магеланец да направи такива пътешествия. :) Що се отнася до снимките, естествено че ще има. Даже може да се пробвам и нещо като пътепис да напиша.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Георги Матеев

 Не е ли малко в сезона на ураганите .

За Куба може би януари - февруари .

B)

Чак пък урагани... Мисля, че ще оцелея :D

Връзка към мнение

14.06.-22.06.-Норвежки фиорди от Копенхаген-2 дена за Копенхаген.

Септември-една седмица почивка с кола Гърция,засега планираме Миконос.

Между другото една седмица Нюрнберг-дъщеря ми живее там сега.Половинката беше там миналата седмица,сега е мой ред.

Имаме желание за много повече,но с двама студенти-толкова.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да си кажа и аз плановете....

Трябваше да отскоча за 2 дена до Дортмунд края на март, даже си имам и билети, но пропада пътуването... :(

Юни - Вроцлав (през Берлин), етап: резервирани хотели, скоро живот и здраве почвам да дебна и билети

Юли с кола за 10ина дена - Будапеща, Братислава, Бърно, Прага, Чешки Крумлов, Линц, Виена, Белград, етап: резервирани хотели, остава да си направим програмата по дни къде какво ще се гледа.

Август - Гърция, етап:билети за полетите Солун-Хераклион и Санторини-Солун са купени, хотелите резервирани, остава само да решим къде ще ходим на море след островите, може би Халкидики. :)

Септември - Октоберфест, етап: има резервиран хотел, но по-вероятно е да отпадне.

Ноември - Дубай, етап: резервиран хотел.

 

И живот и здраве съм си заплюла Рим и Флоренция за рождения ми ден (февруари) догодина :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз съм скромен и имам само едно пътуване - от Бразилия до България през април с децата, с отбивка в Лондон. Нещо ми се ще да отскочим до Гърция за малко, ама не съм сигурен как ще е времето...

После има някаква отпуска през октомври, ама не знам още какво точно ще е, вероятно някакво море тук в Бразилия. Понеже финансите свършиха, ще гледам поне полетите да ги взема с мили... Нещо много ми се ходи до Великденския остров, ама ще почакам децата да пораснат малко, та да запомнят нещо от пътуването.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

След седмица тръгвам за Китай и района.

Преди това подготвях екскурзия до Виетнам, която отложих за есента, но май ще я отложа за другата пролет, защото около Коледа ни се събират 3 седмици почивка, плюс още няколко дни скътани, та може да ги докараме до 4седм и за толкова време решихме да посетим ЮАР, Свазиленд, Боствана, Замбия/Зимбабве, Мавриций и района. Започнах проучвание, засега програмата е проучена и напасната за ЮАР, Свазиленд, може би Лесото - още е под въпрос, Виктория водопади, още не знам от коя страна да се влезе предвид комплицираната виза, а Мавриции хм, ако го включим ще посетим и Мадагаскар, но пък времето няма да стигне. Така че най-вероятно нещо ще отпадне (но не и Мадагаскар, защото под мадагаскарксо знаме се запознахме и целунахме с половинката :) _  ... или пък с половинката да си пишем плюс 1 седмица болничен :))))

Този път ще сме разумни и от сега ще резервираме за зимата, а не като с Китайската екскурзия...

Редактирано от Red_wine
  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Освен много стрес по вадене на визи и разрешителни, проверяване на маршрути, избаране на малко неподходящи дати за пътуване, тук-таме надценки, защото всичко е в последния момент за по-сериозните дестинации и самолетен билет, всичко друго засега е в нормата, но за 1 месец подготовка пропищях от нерви, имаше дни и на т. нар, "истеричен смях". В плюс пътувам с човек от друга националност, който ... просто е по-различен от нас и като каже, че влакът тръгва в 12:47:33 означава, че на секундата влакът трябва да отлита :biggrin:

 

За да не е като спам това съобщение - Юни ще ходя до редовната ни юнска почивка до Южна Франция за 1-2 седмици, много зависи от времето. Мината година ни хвана мистралът, който от местните знам, че е 3, 6 или 9 дни (или нещо подобно) - имахме късемет беше 3 дни, но така брулеше!

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Заминаваме с приятеля ми за остров Бали в края на Април за две седмици през Истанбул.

В края на юли искаме да отидем на о. Закинтос, Гърция с колата. Даже имаме запазен хотел, но нещо се колебаем дали ни се ходи там. За сега само толкова :(

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз пък не мога да го измисля от Доминикана. Хем да не е далече, хем да става с дете на 3 години, хем да не е идиотски скъпо, хем да не сме ходили...Много условия, много нещо.

Това Перу така да ме блазни години наред, но като гледам още бая ще трябва да поизчакам с дребния или някоя баба да бъде командирована за 1 месец.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Заминаваме с приятеля ми за остров Бали в края на Април за две седмици през Истанбул.

В края на юли искаме да отидем на о. Закинтос, Гърция с колата. Даже имаме запазен хотел, но нещо се колебаем дали ни се ходи там. За сега само толкова :(

Аз бях на Закинтос септември 2013, препоръчвам ви курорта Лагана, на около 10 км, от Закинтос град ( зад хълма на Василикос). Лагана-бурен нощен живот.Дори  тогава си намерих хотел ( ДИВА), на прилична цена-35 евро, даже беше точно между двете дискотеки ( до Рескул- Rescue-спасение).Ако може  да си позволите целодневен тур, обиколка на острова, до залива на корабокрушенците-Навагио- да видите какви чукари са надвиснали над брега на морето)

Връзка към мнение

Брей, вярно, че тази година не съм писал в темата:

 

06.03. - 09.03.2014 - Берлин

27.06. - 07.07.2014 - Малта, Сицилия

26.08. - 07.09.2014 - Холандия

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

За пръв път от 2007 нямам нищо резервирано ...  очакват ме някой важни събития тук лятото и ще дебна на пусия за нещо след наесен  ;)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Без да съм прочел още темата (нямах време, снощи се прибрахме от Карибите) отговарям само на въпроса от заглавието - Норвежки фиорди -11-17 май. Е, и няколко дни в Гърция в началото на май, ама това струва ми се, не се брои.

До тогава обаче, време много. Може да не издържа и да измисля нещо великденско.

 

п.п. Уфф, сега виждам, че темата е от 3 април...., ама 2013. Нищо де, пак става :)

Редактирано от Petkan
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.