Прескочи до съдържание

Следващо пътешествие?


Препоръчани мнения

Моята програма до края на годината:

 

10-16 Март: Токио, Япония (в момента съм тук)

19-20 Април: Кьолн, Германия

19-20 Май: Елиат, Израел

21-22 Май: Петра, Йордания

23-26 Май: Йерусалим / Тел Авив, Израел

15-19 Юли: Дубай, ОАЕ

22-25 Юли: Рим, Италия

17-19 Септ: Миконос, Гърция

20-25 Септ: Санторини, Гърция

23-29 Окт: Хавана, Куба

30 Окт-04 Нов: Канкун, Мексико

05-11 Нов: Маями, САЩ

12-21 Нов: Лос Анджелис и регион, САЩ

22-29 Нов: Лас Вегас / Гранд Каньон и околия, САЩ

30 Нов-04 Дек: Хавай, САЩ

05 Дек: Бали, Индонезия

 

На Бали ще седя 2-3 месеца, а след това вероятно ще пообиколя още малко из Азия преди да се прибера в България към края на Март 2015.

 

На това се казва план - то почти през цялата година си някъде :) Благородно ти завиждам за свободното време!

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

За Иран така се получи. Първоначално мислехме да изкачваме връх Дамаванд, който е сериозна хапка (близо 6000м), а това се прави само през лятото. После той отпадна, а програма - не. Няма да е толкова страшно. Миналата година по същото време бях в Ирак и не се случи нищо проблемно.

Аха, е, то какво страшно да се случи, освен да припадна от жега, това не е за мен определено, аз ще отида в по-студените месеци, освен това съм жена и ако трябва да се навлека според техните закони август....

Връзка към мнение
Георги Матеев

Апропо, като стана въпрос за Иран - от няколко дни тази дестинация събуди любопитството ми, особено след като открих приятните 180 еврови полети на Пегасус от Истанбул до Техеран. Някой може ли да потвърди 100% информацията от сайта на МВР, че българите могат да взимат виза директно на летището Imam Khomeini?

Връзка към мнение

Апропо, като стана въпрос за Иран - от няколко дни тази дестинация събуди любопитството ми, особено след като открих приятните 180 еврови полети на Пегасус от Истанбул до Техеран. Някой може ли да потвърди 100% информацията от сайта на МВР, че българите могат да взимат виза директно на летището Imam Khomeini?

Мога ( октомври 2013та ) Но не забравяй че те летят от Сабиха ( или поне така мисля) а до там и обратно си е време и ...лири. Така че Атлас може да се окажат  по-удобни

Редактирано от stefanrusev
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Апропо, като стана въпрос за Иран - от няколко дни тази дестинация събуди любопитството ми, особено след като открих приятните 180 еврови полети на Пегасус от Истанбул до Техеран. Някой може ли да потвърди 100% информацията от сайта на МВР, че българите могат да взимат виза директно на летището Imam Khomeini?

 

Атлас са по-евтини. Не забравяй, че с израелски печат няма да влезеш в Иран, така че, ако го плануваш, направи го преди Израел. :)

Връзка към мнение

На фона на писалите преди мен малко ми е неудобно да споделя моите планове :)

30.03 - 02.04 - Валенсия

05.05 - 09.05 - Париж

29.06 - 07.07 - Тарагона

04.09 - 11.09 - Берлин, Хановер

23.09 - 27.09 - Миконос

Полетите са платени, хотелите резервирани. Чакам само да настане време.

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

На фона на писалите преди мен малко ми е неудобно да споделя моите планове :)

30.03 - 02.04 - Валенсия

05.05 - 09.05 - Париж

29.06 - 07.07 - Тарагона

04.09 - 11.09 - Берлин, Хановер

23.09 - 27.09 - Миконос

Полетите са платени, хотелите резервирани. Чакам само да настане време.

 

Планът е супер. Даже ти завиждам за някои от местата. Хич да не те притеснява и не прави сравнения. Със сигурност хората с големите и далечни планове са започнали с местата, които планираш ти. ....кой може да каже след година-две какви планове ще имаш.

След попадането ми на този сайт самата аз започнах да правя планове за места, който не си бях и помислила, че мога да посетя. 

 

Успех и като се върнеш да разказваш.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

 

 

Планът е супер. Даже ти завиждам за някои от местата. Хич да не те притеснява и не прави сравнения. Със сигурност хората с големите и далечни планове са започнали с местата, които планираш ти. ....кой може да каже след година-две какви планове ще имаш.

След попадането ми на този сайт самата аз започнах да правя планове за места, който не си бях и помислила, че мога да посетя. 

 

Успех и като се върнеш да разказваш.

Благодаря за милите думи. Не се притеснявам и аз правя планове за далечни места, но са усложнени от детски ваканции и дължина на отпуски, но за всичко има време. Само желание и финанси да има. Пожелавам на всички от перфектните планове да излезе приказно пътешествие.

Редактирано от nisti75
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Георги Матеев

 Атлас са по-евтини. Не забравяй, че с израелски печат няма да влезеш в Иран, така че, ако го плануваш, направи го преди Израел. :)

 

Благодаря за инфото за Atlasjet, сега ще ги проверя как са като цени.

 

Иначе доколкото знам израелците не удрят печат в паспорта, така че това вероятно няма да е проблем. Но пък и да не стане -  здраве да е, в списъка имам поне 20 други дестинации, които бързо могат да заменят Иран :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

За щастие израелтяните вече не слагат печати в паспорта.

 

Не съвсем...по скоро е руска рулетка. От петте влизания веднъж ме улучиха и мен, като всеки път си казвах изришно че искам печата на листче. В същото време на хора пред мен не биха печати.

Връзка към мнение

Само желание и финанси да има.

Желание, убеден съм поне за хората в този форум, на никого не липсва. Само че си пропуснал/-а времето, което се оказва дефицитния компонент за все повече хора, както и Fly е отбелязал горе, а с ruwenzogy все за това си говорим.

 

Някой да знае къде се продава време?!  :rolleyes:

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Да се похваля и аз за тази година.  :P

 

Втората част от юни - пътешествие с велосипеди в северна Германия и Дания. Програмата е от Бремен до Копенхаген (отделила съм 3 дни на града) по веломаршрутите около бреговете на Северно и Балтийско море. (Може би е добре да пусна отделна тема за това пътуване, за да поискам акъл за разни неща.)

 

През октомври - Исландия, за две или три седмици, business and pleasure. Плановете все още са доста неопределени.

  • Харесвам 9
Връзка към мнение

Желание, убеден съм поне за хората в този форум, на никого не липсва. Само че си пропуснал/-а времето, което се оказва дефицитния компонент за все повече хора, както и Fly е отбелязал горе, а с ruwenzogy все за това си говорим.

 

Някой да знае къде се продава време?!  :rolleyes:

Всъщност споменала съм го /"дължината на отпуските"/. Основен фактор е, съгласна съм. 

Връзка към мнение

Да споделя и аз своя скромен план - 06.07 - 09.07 Флоренция и Пиза. Купени билети, за спане все още се колебая. Бъдещи планове- Милано през късната есен със задължително посещение на La Scala, може би и Лондон в началото на следващата година. За по нататък ще видим само живи и здрави да сме :)

Редактирано от Костов
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз съм планирала 4 пътувания до средата на годината:

- края на март 3 дни в Милано и Бергамо. Билетите и нощувките са платени, както и посещението в Ла Скала и на "Тайната вечеря"

-  април - Турция за 1 седмица. Това ми е най-неуреденото пътуване. Имам само резервация за хотел в Анкара. Искам да отида за 2-3 дни със самолет (Пегасус) в източната част - Мардин, Газиантеп или Урфа, но още се колебая дали е разумно да пътувам в този район сама. В крайна сметка, ако не стане, може и да се откажа от цялото пътуване - не ми се стои цяла седмица в Анкара.

- края на май - 15 дни в САЩ. Билетите и първите 4 нощувки са уредени. После имаме само планове:Мейн - кола под наем, омари и природни красоти; след това Бостън и накрая 2-3 дни в Ню Йорк.От първоначалните ми планове отпаднаха Ниагара и столицата Вашингтон.

- края на юни - 4 дни из югозападна и южна България - Рилския манастир, спа във Велинград и още красоти и удоволствия.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

... Мардин, Газиантеп или Урфа, но още се колебая дали е разумно да пътувам в този район сама. В крайна сметка, ако не стане, може и да се откажа от цялото пътуване - не ми се стои цяла седмица в Анкара.

Ако не си била в Кападокия, препоръчвам. Няма смисъл от седмица в Анкара. И няма проблеми за сама жена.

Връзка към мнение

Била съм в Кападокия. Нещо друго ще търся да видя. Но съм очарована от това, което съм чела за Мардин и Газиантеп, а и Диарбекир вълнува фантазията ми...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз сам скромен(за сега)

 

Ибиса - 17-20 юли.

Етап на подготовка: Резервиран хотел. До тук! Следват другите етапи, скоро. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Георги Матеев

 Да споделя и аз своя скромен план - 06.07 - 09.07 Флоренция и Пиза. Купени билети, за спане все още се колебая. Бъдещи планове- Милано през късната есен със задължително посещение на La Scala, може би и Лондон в началото на следващата година. За по нататък ще видим само живи и здрави да сме :)

 

Благородно ти завиждам за Пиза и Флоренция... Откога им се каня, ама все не успявам да стигна до там :) После да показваш снимки!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Била съм в Кападокия. Нещо друго ще търся да видя. Но съм очарована от това, което съм чела за Мардин и Газиантеп, а и Диарбекир вълнува фантазията ми...

 

От Анкара до Диарбекир летиш с Пегасус. В Диарбекир ще разбереш каква е обстановката и можеш да посетиш Мардин - нощуваш и се връщаш в Диарбекир. За половин ден можеш да отскочиш и до Хасанкеййф. За Шанлъурфа и Газиантеп ще ти трябва повече време. :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

От планираните около Нова година пътувания 2 вече минаха - ски в Австрия и Дубай. Остава ми само април Великобритания. Живот и здраве, смятам края на май до Тасос, един уикенд юни до Милано, септември пак някой гръцки остров. И ако излезе нещо евтино до по-скъпа и не толкова екзотична дестинация за есента ще купя, ако не - октомври Сицилия. Но до там все не стигам. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз съм скромен на фона на всички останали.

01.05 - 06.05 - Истамбул с автомобил.Резервирал съм апартамент.

12.07 - 19.07 - Левкада.Тук съм на етап 90% резервация на хотел във Василики.

09.08 - 16.08 - някъде на моренце в Гърция. Още нямам идея къде, но ще сме с дъщеря ни, която е на 3,6 години и мястото трябва да е близо до плажа така че очаквам вашите предложения.

20.10 - 24.10 - Барселона. Купени самолетни билети от Крайова(Румъния).

Декември - Мюнхен или Виена на Коледен базар. Нищо конкретно още.

Юни-Септември - свободните уикенди в любимата Варна и страхотния плаж на Камчия.

Ще отскоча и до  Сърбия няколко пъти.

Ами май мисля, че изчерпах полагащата ми се отпуска. :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.