Прескочи до съдържание

Говорете ми за Киев


danimarkova

Препоръчани мнения

Така, билетите са купени. За края на октомври. Приемам съвети всякакви. Все още не съм резервирала нощувки, но по принцип обичам да отсядам в апартамент, не в хотел. Като се разрових, се оказа, че от този тип има доста, цените им са доста прилични и изглеждат добре.

Най-вече се интересувам от какво може да се види, сайтове за забележителности открих, но приемам и инфо от първа ръка. Интересува ме също къде може да се хапва, по възможност където се хранят местните, не държа на тежки ресторанти.

Също така не бих  отказала информация за трансферите от летището, гледам на картата не е много далече.

Изобщо ще се зарадвам на всякаква информация, понеже се поразрових в нета и разбрах, че Киев не е много популярна дестинация и няма много писано :)  Или пък не съм ги открила :huh:

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Само да се включа, че също чакам информация с повишено внимание. Харесват ми цените на уиз, а Киев е един вид екзотична Европа за българите. 

 

До сега съм се интересувал бегло само от чернобилските трипове, за самия Киев почти нищо не знам. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И мен живо ме интересува. Лошото е, че не намирам мераклии, а сам не ми се ходи. В този ред на мисли има ли навити за групово посещение на Киев/Чернобил?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И мен живо ме интересува. Лошото е, че не намирам мераклии, а сам не ми се ходи. В този ред на мисли има ли навити за групово посещение на Киев/Чернобил?

Мисля, че с теб като коментирахме пътуването за СК (от което не съм се отказал), стана въпрос и за Киев. Само намираме дати, които да са удобни и за двамата (или колкото ще сме), и отиваме. Не държа билетите да са на някаква супер изгодна оферта, или промоция, но и да не са прекалено надути. Ако ще сме група от непознати, или малко познати, за повече от 3 дена ще е рисково. Въпреки, че всеки твърди, че е непретенциозен и лесен за пътуване. :)

А да, имам само едно изискване - да не е зимата! ;)

Връзка към мнение

Как ти звучи края на септември или началото на октомври. Тогава има вече готини оферти от Уиз. 

Примерно четвъртък кацаме, петък разглеждаме и събота се прибираме. Колкото да не се познаваме и да се окаже, че сме различни все ще се изтраем за два дена :)

Връзка към мнение

Гледал съм няколко филма. Точно за този нямам никакъв спомен. Би ли дал малко жокери какво има в него полезно/интересно?

Майтапя се, филмът е ужасно тъп, става въпрос за едни като вас, които отиват нелегално на екскурзия до Чернобил, естествено там всичко се разваля /колата, радиото и т.н./, и се налага да останат там през нощта, и после се появяват някакви зомбита, които се оказват мутирали жители на Чернобил, които на времето са отказали да се евакуират. Скоро го даваха по кината, Не го препоръчвам :lol:

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Хубав, голям и добре организиран град с оргомни булеварди, по които вечер след залез слънце се гонят някакви лъскави коли.

За съжаление бях по работа само за един ден и една нощувка и отгоре на всичко местните ни развеждаха вечерта и не запомних много.

По улиците особено лятото определено има какво да се види от колегите магеланци. За колежките не знам.

За Георги специално ще препоръчам украинска водка. По-добра е от руската. На летището в безмитния магазин 1 литър е 5 Евро. Само един посмях да взема, че бяхме през Виена.

 

http://www.nat.ua/ru/production/hlebnydar/175/?SID

 

Пак бих отишъл - градът има много готино излъчване.

Редактирано от georgiev
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Как ти звучи края на септември или началото на октомври. Тогава има вече готини оферти от Уиз. 

Примерно четвъртък кацаме, петък разглеждаме и събота се прибираме. Колкото да не се познаваме и да се окаже, че сме различни все ще се изтраем за два дена :)

Началото на октомври е ОК за мен. 618 хривни (113 лв.) е приемлива цена за двудневна разходка. Особено ако сравним че Сф - Вн с БГер е 150 лв.  :lol:

Двоумя се само относно дните. Някак ми се струва, че за град като Киев 2 нощувки и реално само 1 ден за разглеждане, е обидно малко. По-добре събота - вторник. Ако ще можем да се изтърпим 2 дена, защо да не можем и 3.  В краен случай, ако положението се окаже непоносимо,  единия ден може да не обикаляме заедно, и готово. :)

Връзка към мнение

Вие пък да не сте някакви примадони, че да не се изтраете :P

Полетите са вторник, четвъртък и събота на Уиз.

Аз не планирам Чернобилско пътешествие, но смятам да посетя музея на аварията в Киев, като го открия къде е точно.

Благодаря на включилите се :)

Връзка към мнение

Посочени престой беше изсмукан от пръстите без никакъв умисъл :)

 

Иначе ще е добре ако събота да сме там за да можем да хванем ето тази фирма:
http://www.chernobylzone.com.ua/calendar.html

 

Туровете се водят от младеж който е роден в Припят и разказвал доста интересно освен сухи факти също и реални спомени. А и цените им са едни от най- симпатичните. Проблема е, че водят само в събота. Но пък фирми бол все ще си харесаме някоя друга :)

Връзка към мнение

Посочени престой беше изсмукан от пръстите без никакъв умисъл :)

 

Иначе ще е добре ако събота да сме там за да можем да хванем ето тази фирма:

http://www.chernobylzone.com.ua/calendar.html

 

Туровете се водят от младеж който е роден в Припят и разказвал доста интересно освен сухи факти също и реални спомени. А и цените им са едни от най- симпатичните. Проблема е, че водят само в събота. Но пък фирми бол все ще си харесаме някоя друга :)

Този гид май вече няма да е съвсем младеж ;)

Аз лично за Припят не съм сигурен дали ми се ходи още на първото отиване в Украйна (предполагам, че ще последват и други в бъдеще). Но Държавния музей на авиацията съм си го набелязал отдавна :)

http://aviamuseum.com.ua/

Има самолети, които вече е трудно да бъдат видяни на нормално летище  :crazypilot:

http://andy76.io.ua/album537376

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

И аз не удържах. Билетите са факт- 5-8.10, 71 лева двупосочно.

+резервация от тук чрез букинга.

Редактирано от Тони
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Мерси и да разкажеш после. Очевидно, че евтините билети трупат любопитство, но информацията като цяло е рядкост :)

 

Между другото и Ukraine International започва полети от Киев до София, от другото по-централно летище. Първоначалните цени са 37 евро на посока, горе-долу конкурират Уиз, ще видим какво ще стане. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

За летището и трансфера засега попаднах на това само, ама мисля, че не трябва и повече.

Международното летище Киев Жуляни (Zhulyany) се намира на 8 км от центъра на града. Летището се намира близо до железопътната станция "Киев-Волин" и пътя за града с обществен транспорт е около 20- 25 минути.

   Летището има два терминала:
   Терминал А - Международни полети
   Терминал B - Вътрешни полети

Спирката на градския транспорт се намира на 200м. от Терминала А (за Международни полети) и на 50м. от Терминал B (за Вътрешн полети). Последната спирка на тролейбус номер 22, както и автобус номер 213 се намират срещу Терминал B.

Таблицата по-долу представя основните маршрути на градския транспорт до летище Киев Жуляни.

Транспорт

№ маршрута

Маршрут

Троллейбус

22

"аэропорт "Киев" – м. Шулявская (завод "Большевик") – район Оболонь"

Маршрутное такси

213

"аэропорт "Киев" – м. Шулявская (завод "Большевик") – м. Петровка»

 

302

"ст. м. Контрактовая площадь - с. Вишневое (остановка "аэропорт "Киев")"

 

805

"ул. П. Пестеля (ст. м. Вокзальная) - ст. Вишневое (остановка "аэропорт "Киев")"

 

499

"ст. м. Васильковская - Областная больница" (остановка "аэропорт "Киев")

 

496

ул. Академика Заболотного - ст. м. Лукьяновская"

 

368

"ул. П. Пестеля (ст. м. Вокзальная) - Боярка (остановка "аэропорт "Киев")"

Автобус

78

"ст. м. Васильковская - аэропорт "Киев"

 

80

"Кибцентр – Севастопольская площадь"

Редактирано от Тони
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Майтапя се, филмът е ужасно тъп, става въпрос за едни като вас, които отиват нелегално на екскурзия до Чернобил, естествено там всичко се разваля /колата, радиото и т.н./, и се налага да останат там през нощта, и после се появяват някакви зомбита, които се оказват мутирали жители на Чернобил, които на времето са отказали да се евакуират. Скоро го даваха по кината, Не го препоръчвам :lol:

 

Един приличен филм за Чернобил е този: http://www.afisha.ru/movie/203012/

Връзка към мнение

И аз не мога да остана безразлична към офертата, още повече, че близо до Киев имам роднини (някои, от които не съм виждала на живо). При справка с по-възрастните в къщи се оказа, че преди време, когато са пътували, е трябвало да представят покана, а ако са искали да пътуват до друг град в Украйна им е трябвало специално разрешение. Вярвам, че нещата са се променили, но ще се радвам да чуя мнение по въпроса с документите. 

 

ПП: На сайта на външно министерство пише, че от 2008 е въведен безвизов режим за гражданите на България. Тоест ми трябва само задграничен паспорт?

Редактирано от eve
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.