Прескочи до съдържание

Говорете ми за Киев


danimarkova

Препоръчани мнения

Да , за Украйна визи няма отдавна .. В целия съветски съюз мисля някъде до 70- те години гражданите са пътували извън града си само със специални разрешения. Мисля не са имали и паспорти или нещо такова беше .

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

 В целия съветски съюз мисля някъде до 70- те години гражданите са пътували извън града си само със специални разрешения. Мисля не са имали и паспорти или нещо такова беше .

През 70-те отменят крепостничеството на село (дават право на всеки да има паспорт). А "затворените градове" за Русия, отпадат през 90-те дефакто. В Украйна по-късно.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Maлко е извън темата, но искам да го споделя. Направихме планове от КИев да посетим Вилюс, както  и Рига.  Днес цял ден се опитвам да резервирам автобусни билете от Вилнюс до Рига с http://www.luxexpress.eu/, но удрям на ГОЛЯМ камък. :mad:  Оказва се ,че с моята  Виза кредитна карта  не става. То смях браузери, доставчици на интернет и пак неще. :help:  . В крайна сметка хората ми отговориха бързо на майл, че един от проблемите е Shopper IP originates from high-risk country .

 

Случаят ми може да е  свързан с банката ЦКБ , позната още като част от холдинг ТИМ.

 

В тази връзка предлагам да направим една тема, в която да слагаме проблематични интернет страници, които не приемат плащане от България.

 

Като за начало добавям следните, които не приемата Visa кредитни карти:

 

  1. http://www.luxexpress.eu/ Естония - Автобусни превози Прибалтика
  2. http://www.sj.se - Шведските железници

ПС . Сега остава да не мога да си купя и билети за UIA :lol:

Редактирано от Hollywood
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Всъщност то беше отбелязано това за luxexpress от човека, който сподели линка, ама не го въведох в информацията във връзките като прехвърлях...та ще го отбележа там. 

 

Мисля, че един такъв списък би бил огромен иначе :) А и доста трудоемък за поддържане, много хора имат проблеми с личните си карти, това не означава задължително, че всички българи биха имали подобни проблеми...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Във връзка с последния пост, аз да се заинтересувам дали там ще има проблем с кредитна Виза, че имам само такава или да се подсигуря с достатъчно гривни?

Връзка към мнение

Всъщност то беше отбелязано това за luxexpress от човека, който сподели линка, ама не го въведох в информацията във връзките като прехвърлях...та ще го отбележа там. 

 

Мисля, че един такъв списък би бил огромен иначе :) А и доста трудоемък за поддържане, много хора имат проблеми с личните си карти, това не означава задължително, че всички българи биха имали подобни проблеми...

 

Каква информация е споделил?

Връзка към мнение

Във връзка с последния пост, аз да се заинтересувам дали там ще има проблем с кредитна Виза, че имам само такава или да се подсигуря с достатъчно гривни?

 

Поста се отнасяше до конкретната автобусна компания, при това прибалтийска, нищо общо с Украйна. Едва ли ще имаш проблем :)

 

 

Каква информация е споделил?

 

http://magelanci.com/topic/59-полезни-сайтове-и-инструменти-сухоземен-и-морс/?p=617

 

http://www.luxexpress.eu - Прибалтика, а също и до Берлин, Варшава, Санкт Петербург, Минск. 

Няма възможност за купуване на билет с дебитна/кредитна карта, ако сте българин или гражданин на друга "рискова" държава, както ми обясниха любезно от тамошния им хелпдеск. Принципно са разделени на три класа: Simple Express, Lux Express и Lux Express Lounge, като първите се водят без екстри, но някои линии (например Вилнюс-Берлин) имат всички удобства на Lux Express, включващи безплатни напитки, безплатен безжичен интернет (доста слаб), както и от онези ентъртеймънт екранчета на предната седалка с филми, музика, игри и други занимавки. Първите 5 билета за всяка дестинация на Simple Express са на промоционална цена от 3 евро. Възможност за купуване на билет от шофьора срещу малка допълнителна такса.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

С тези като не става, що не пробваш с другите http://ecolines.net/en

Поне имаш възможност за избор.

Относно списък със сайтове, които не приемат български карти, не мисля че е възможно да бъдат обхванати в цялост и конкретно. В България няма само една банка, която издава само един вид карти. А е ясно, че има разлика от карта до карта, както и от банка до банка.

Примерно ако карта Visa на ЦКБ не се приема, може MasterCrad на Unicredit BulBank да се приема безпроблемно. ;)

Аз с моите карти досега съм срещал проблеми единствено с онлайн покупки на билети на някой авиокомпании, базирани във Великобритания и Скандинавия, и то само с дебитните, с които обикновено се ползват отстъпки от таксата. Но напълно ги разбирам хората и няма място за сърдене. Вероятно и аз на тяхно място щях да наложа подобни рестрикции.  :biggrin:

Връзка към мнение

С тези като не става, що не пробваш с другите http://ecolines.net/en

 

Мерси, но нямам намерение да се занимавам повече с разни съмнителни прибалтийски фирмички. Вече сме виждали градове като Рига - град на река с мост. ;)

Редактирано от Hollywood
Връзка към мнение

Eто го този мизерен сайтец, заради който не мога да платя и ни филтрира.http://www.adyen.com/platform/all-countries-all-currencies/

 

В Bulgaria работи само с:

  • Raiffeisen Bank
  • UniCredit

 

Всички останали банки, включително и банка "ТИМ" да го д*х*т.   :rofl:  

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Не съм сигурен дали тук или отделна тема, ама може и двете.

От 26.08 до 31.10 Интерконтинентал Киев (ето този http://www.ihg.com/priorityclub/hotels/us/en/KBPHA/hoteldetail?ratePreference=IVANI&cm_mmc=socialmedia-_-PCC-_-IHGRC-_-ICKiev) ще може да се букне срещу 5000 точки на нощ. Който няма точки, може да купи 5000 точки директно за $67.5 (май имаше и някакъв бонус, за който не съм сигурен), който има поне 5000 може да купи 10000 за $70 и 5000 за $40 (ако някой се интересува ще обясня как).

Да се има предвид, че общото количество стаи включени в промоцията е ограничено, така че скъпите хотели, като Интерконтинентал свършват много бързо (няколко дни след началото на промоцията, т.е. след 26.08).

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Не съм сигурен дали тук или отделна тема, ама може и двете.

От 26.08 до 31.10 Интерконтинентал Киев (ето този http://www.ihg.com/priorityclub/hotels/us/en/KBPHA/hoteldetail?ratePreference=IVANI&cm_mmc=socialmedia-_-PCC-_-IHGRC-_-ICKiev) ще може да се букне срещу 5000 точки на нощ. Който няма точки, може да купи 5000 точки директно за $67.5 (май имаше и някакъв бонус, за който не съм сигурен), който има поне 5000 може да купи 10000 за $70 и 5000 за $40 (ако някой се интересува ще обясня как).

Да се има предвид, че общото количество стаи включени в промоцията е ограничено, така че скъпите хотели, като Интерконтинентал свършват много бързо (няколко дни след началото на промоцията, т.е. след 26.08).

 

Според мен си заслужава отделна тема, в секцията за хотелските промоции. Не е само за Киев и е добра оферта. Ако някой го разпише ще съм благодарен, че нямам време в момента :)

Връзка към мнение

Аз мога да го напиша до няколко часа, че сега съм с децата. То не е спешно, започва в понеделник

Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Малко информация за Киев, от първа ръка, докато още съм пресен :)

 

1. WizzAir кацат и излитат от Терминал А на летище Жулиани, което всъщност е по-удобното летище, в смисъл доста по-близко до центъра на града. От летището към града вървят маршрутки, а оттам може да се прекачиш на метро. Цената на маршрутките е 2,5 - 3 гривни, а на метрото е 2 гривни (децата даже минаваха безплатно в метрото). Цените в левове се пресмятат лесно - цената в гривни се дели на 5 и се получава ориентировъчната стойност; т.е. транспорта е евтин, само за такситата не знам - не ни се наложи да ползваме. Какво точно да се ползва като линии до съответния хотел/квартира - ние ползвахме Google Earth и информацията оттам се оказа абсолютно точна.

 

2. Какво да се посети - има доста неща, за всекиму според интересите. Доста зелен град, с много паркове и реки - естествено главната река е Днепър, втората по големина е Дарница (вижда се къде се влива в Днепър по линия М2 на метрото). За 2 дни и половина разгледахме:

- Софийския и Михайловския събор, църквата Свети Андрей, манастира Киевско-Печорска лавра; входове има за Софийския събор и Киевско-Печорска лавра, 50 гривни за възрастни и 23 гривни за деца; жените и момичетата влизат в църквите и манастирите със забрадки - продават се на място на цена 20-50 гривни, другата опция е да си носите от България

- площада на независимостта, Златната порта, Андреевски спуск (уличка от типа на Арбат), статуята на Родина Мать, Маринския парк (Маринския дворец е затворен за ремонт до 2015г.), техния парламент (Верховна Рада)

- повозихме се на фуникуляра (доколкото видяхме и ще го затварят за ремонт октомври) и на корабче по Днепър (хваща се от пощовия площад, но не съм убеден, че ще вървят корабчетата и през октомври)

- има и доста музеи, посетихме обаче само музея на водата като по-нетрадиционен, за други нямаше време, може би следващия път :)

- Пирогово - село музей, под открито небе - представя украинския бит и украинското село, типовете къщи които е имало в различните райони на Украйна и т.н.; интересно е, но за съжаление времето ни беше ограничено и го разгледахме набързо, колкото да добием представа. Намира се доста далеч от центъра, сравнително трудно го открихме. Ходи се дотам с маршрутка от станция Льбидская на М2 или с тролей 11 от Вьставочньй Центр.

 

3. За хапване - цените са поносими, съпоставими с нашите или съвсем малко по-високи. Сутрин рано трудно се намира нещо за ядене - почти всичко отваря към 8.30, 9 часа. Направи ни впечатление, че в заведенията всичко върви с 20% ДДС, докато по павилионите за храни ДДС няма, явно хората по някакъв начин са помислили и за по-дребния бизнес. Не знам по каква причина, но заведенията бяха доста празни, предполагам студените месеци не е така :)

 

4. Какво друго - времето, пожелавам на всички хубаво време. Ние случихме с времето, но като гледам в wikipedia по-топлите месеци са от май до септември. Някъде четох, че градът е покрит със сняг 6 месеца... В по-лошото време едва ли ще работят фонтаните (имаше и пеещи), корабчетата по Днепър (вече само две работеха), не знам дали селцето Пирогово ще работи, ама и да работи в онова голо поле ако вее вятър и вали сняг едва ли ще е много приятно...

 

Надявам се да съм бил полезен, ако има въпроси ще се постарая да отговоря :)

Редактирано от logist13
  • Харесвам 10
Връзка към мнение

Мерси, беше си нужна малко прясна информация от извора за топ дестинацията на тема "не знам що ми се ходи там, но е евтино" :)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

 

 

Мерси за споделената информация! :)

 

Знаеш ли кога през октомври ще е в профилактика влакчето?

Редактирано от Hollywood
Връзка към мнение

Нещо полезно за видовете транспорт в Киев. Има и за другите градове в Украйна. Задавате точка "А" и "Б" и сте там :)

http://www.eway.in.ua/ua/cities/kyiv

Редактирано от Hollywood
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Мерси за споделената информация! :)

 

Знаеш ли кога през октомври ще е в профилактика влакчето?

 

Не мога да кажа точно, просто погледнах набързо съобщението и понеже не ме засягаше не се постарах да помня; един съвет - Софийския събор, Михайловския събор и фуникуляра са съвсем близко - ходи се 5 минути най-много (фуникуляра по-точно е на гърба на Михайловския събор); ние направихме грешката от Михайловския събор да се качим направо на фуникуляра и така изтървахме да влезем вътре в църквата Свети Андрей, която също е на 5 мин. от Михайловския събор, когато минахме пак покрай Свети Андрей беше вечер и затворено; т.е. струва си първо да се иде до Свети Андрей и после на фуникуляра; и една подробност за Софийския събор, ние загубихме време там заради нея - касата на Софийския събор отваря в 9 ч., но всичко за разглеждане вътре отваря в 10 ч.; и понеже щяхме да ходим към Пирогово се постарахме да сме в Софийски събор рано, в 9 ч., ама после се чудихме какво да правим до 10...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Много благодаря за споделената информация. И нашето пътуване наближава, а все още нямам набелязани маршрутите за всеки ден.

Това за забрадките не ми хареса :mad:

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.