Прескочи до съдържание

Говорете ми за Киев


danimarkova

Препоръчани мнения

Току що минах и всичко е ок. Даже бяхме с 1 чекиран багаж и ни пуснаха с отпечатаните от мен билети. Ще видим как ще е когато се прибираме.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

По центъра  на София няма украинска валута. :lol:  Тръгвам по селата. :biggrin: Уиз трябва да направят едно карго захранване на фалш бюрцата. :biggrin:

Редактирано от Hollywood
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Днес в Никар бяха останали само 640 гривни и им ги взех всичките. Понеже не ми стигат отидох до някакво бюро срещу църквата на Петте кьошета и си купих от там (макар и курсът да е по-неизгоден). ;)

Връзка към мнение
 

Има едно  на ъгъла на 'Витоша" и  "Гладстон"  там пробва ли ?

 Е то точно това е Валутен център "Никар" с най-игодните курсове. А другото на Графа е Обменно бюро "Никар". (нямат друго общо, освен имената. Тези на Гладстон преди бяха в пряката на Раковски до затворения "Домат")

 

И там няма, Никар също. Явно трябва да се нося по някой МОЛ.

Много странно! Щом и на двата Никар-а няма, значи положението е напечено. Явно покрай тези "евтинджоси" до Киев на Уиз, народа се е юрнал и изкупил де що гривни има. :)

Редактирано от wilks
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

 

 

Mного странно! Щом и на двата Никар-а няма, значи положението е напечено. Явно покрай тези "евтинджоси" до Киев на Уиз, народа се е юрнал и изкупил де що гривни има. :)

Всъщност, Жоро да поеме вината! Направо съсипа валутния пазар!

 

А сарафите да почват да следят форума и своевременно да набавят съответните наличности!

Редактирано от но нейм
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

 

 

Много странно! Щом и на двата Никар-а няма, значи положението е напечено.

 

 

Положението е напечено и с литовските пари. :biggrin:  На Графа нямаха. Свързах се с дилъри и направихме далаверата на същата котировка.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Е то точно това е Валутен център "Никар" с най-игодните курсове.

Живях две години в съседния вход и съм сменял десетки пъти , ама ако щеш вярвай никога не съм поглеждал как се казва бюрото ... дори имам някаква визитка :)

Връзка към мнение

Мисля, че знам отговора, но все пак да питам. Онлайн чекиране за полетите от София до Киев не е възможно, нали така? Поне на мен системата не ми позволява да се чекирам онлайн.

Възможно е онлайн чекиране, въпреки че при резервация системата показва само безплатно чекиране на летището. Вчера  чекирах полетите и в двете посоки и принтирах бордните карти. Проверено! :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Малко ъпдейт за Киев.

На Жуляни, когато си оставяхме багажа, ни взеха принтираните бордни карти и ни дадоха други. В залата за чакане не видях никой с принтирана, така че вероятно трябва да се мине през гишето за чек-ин.

 

До Лаврата има и автобусче/маршрутка, който спира на метростанции Печорск и след това на Арсеналска и струва 2 гривни (Не помня номера, но целият е облепен с икони и мирише на църква). Като се мине през всички църкви и пещери има стълби и парк, там е и изхода. (Може да се върнете и по обратния път нагоре, но наклона е голям.) Та ако излезете от там пресичате големия булевард и на 10 минути е станция Днепър.

 

За храна. Ние Вечеряхме в "Два гуся", който се намира съвсем близо до площад Майдан. На самообслужване е. Минаваш през витрините, избираш си каквото искаш и на края плащаш. Има пицария, кафене, готвени неща, десерти. Цените са по-ниски в сравнение с околните заведения. Пица 400гр 35 гривни, Капучино, чай 10 гривни.

 

Wi-fi се намираше тук там - на някои станции на метрото, в повечето заведения, имаше и на няколко места по бул. Шевченко.

 

 

ПП: някой магеланец да е бил там вчера. Дочу ми се българска реч.

Връзка към мнение

Благодаря, Hollywood за информацията!

Мислех дали да чекирам онлайн щом става, но ще се откажа. Като ще се седи на опашка, тъй да е!

Благодаря и за Двата Гуся, тъкмо от такова заведение се интересувах, и то около Майдана, че ние ще спим на стотина метра от него. Брей, и нашето време наближи. Следя директните включвания с интерес!!

Връзка към мнение

Освен "Два Гуся" (което е наистина добро заведение), може да се хапва и в "Пузата хата", която се намира точно зад въртележките за деца, които пък са на 50 метра от "Майдан незалежности". Може да пробвате и двете заведения и да прецените как е. Има вариант централната "Пузата" да не Ви хареса понеже е в мазе и малко смърди на манджа, за това можете да пробвате тази в квартал Подил, намира се точно на площад "Контрактова площа".

На Майдан незалежности, в мола точно зад женската статуя, има Била, която е денонощна. В нея има доволно много украински стоки. Препоръчвам украинските марки "Рошен" и "Свiточ" (шоколадови изделия), както и ей това:

post-47-0-36761200-1382077172_thumb.jpg

 

;)

Редактирано от tonik
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Ето 2 снимки, като допълнение на предното ми мнение:

 

Ресторант - "Два гуся". Цена на вкусотиите от снимката = 20 лева.

post-47-0-20690700-1382105518_thumb.jpg

 

Ресторант - "Пузата хата". Цена на вкусотиите от снимката = 10 лева.

post-47-0-41787900-1382105636_thumb.jpg

 

 

ПП: някои знае ли къде в София могат да се ядат пироги, като тези от снимката?

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Пелмените не са пироги. Та, за кое питаш - пелмени или пироги?

 

В "Гара за двама" - но дали още съществува???

 

(Май не съществува).

 

 

Някой пробвал ли е това:

http://www.sofiabook.com/category/Ruski_restoranti_Sofia/restaurant/Arbat/n/1

Редактирано от но нейм
Връзка към мнение

ПП: някои знае ли къде в София могат да се ядат пироги, като тези от снимката?

 

Да, има в Руска домашна кухня на ул. Сердика 19 - работи през деня

Връзка към мнение

Ами питам за това, на което в Полша викат "пироги", а в Украйна "вареники" и е на снимката (по 6 парчета в чиния). Пелмени не съм ял до сега, не знам какво са.

Връзка към мнение

Пироги (пирожки е умалителното) са тестени (сладки или солени) и най-често печени изделия.

 

Пелмените в повечето случаи са варени теста с кайма вътре. Нещо сходно са равиолите.

Препоръчват се със сметана и черен пипер.

Особено добре се представят именно украинците в този жанр. Та варенката е общото наименование за варено тесто, а пелмените са тези с месо.

Редактирано от cck
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Привет от Киев!! Полетът мина идеално, никакви разправии, спазиха разписанието и като дадоха газ, пристигнахме 15 мин. по-рано. Времето тук е облачно, но за утре обещава слънце. Ще помърморя за настаняването - но да не си развалям сега настроението от вечерната разходка из Киев - прекрасно е!!

  • Харесвам 10
Връзка към мнение

Между другото чак сега се сетих да обърнете внимание на станция Арсеналска на метрото. Води се най-дълбоката в света-105.5 м. дълбочина. Слиза се на три нива и цялата работа отнема около 10 минути- от слизане от мотрисата до излизане от станцията.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.