Прескочи до съдържание

Говорете ми за Киев


danimarkova

Препоръчани мнения

А има ли някакъв проблем да се тегли от банкомати на място? Аз обикновено така се сдобивам с местна валута, няма случай да не ми е било най-изгодният начин във всички посетени държави до сега. 

Връзка към мнение

ами аз лично сменях евра 3-4 пъти в обменни бюра, хората бяха точни до стотинка... не знам какво толкова сте се наплашили; и определено курса, който даваха беше по-добър от този на Тавекс, което си е и нормално все пак...

Връзка към мнение

Жоро, не сме теглили пари от банкомат, тъй като дори ни останаха и днес на прибиране ги обърнахме в цигари да не ги връщаме. 3 лв кутия Давидоф. Иначе да, само да попълня за Жулиани- излизате от летището и право напред след бариерата е спирката, хващате 805 маршрутка за 2.5 гривни на човек и крайната и спирка е Вокзална, това е автогарата и спирка на метрото. От там вече с която от трите линии ви е удобно към мястото за престой. В пиковете часове мотрисите им са на минута. Блъскат се обаче като...айде да не казвам.

Стенк, точно. Все едно се върнах 20 години назад. Общо впечатление- доста са нацупени хората и май ни бият по този показател. Иначе английскоговорящи ужасно трудно да се намерят, но пък беше готино да си припомним руския.

За бюрата споменах как изглеждат, иначе не сме сменяли. На пръв поглед обаче са малко съмнителни.

Дани, единствено проблем ще ви е при липсата на тяхни пари поне в началото да си хванете маршрутката, тъй като си държат да е в местна валута.

Редактирано от Тони
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Още нещо- работно време на метрото- 5.30-23 часа, пишеше го на всеки вход на станциите. Имат две основни, на които се сменят линиите и са преходни от една към друга се влиза, но с различните им вече имена на спирка.

Иначе опитах 5-6 техни бири, одобрих особено много една, утре ще им пусна снимки. Пробвах квас и не съм впечатлена- едно такова никакво, като алтай, между кола и бира. Борша с три вида месо и сметана много ми хареса, пробвахме де що видим тяхно ядене- пелмени /варинки им казват/ с месо, със сирене и прочие. Дегустацията на водка....ъъъъ...от три вида- Немирофф, още някаква и Хлебний дар- гласовете бяха 4-0 за Дара. Лелките в магазините са доста сърдити, подвикват едни такива, абе голяма веселба е. За Киевско- Печорската лавра трябва да слезете на спирка Арсенал, най-близо е и след 10 минути вървене стигате първо парка, страхотна гледка към реката. За самата река пък ако слезете на спирка Днепро се озовавате на една специална площадка за гледане и снимки. Феникулара е вече затворен, така че ако слизате от Михайловски сабор надолу е малко стръмно, но минавате по антиквартана уличка и виждате какво ли не. Навсякъде предлагат също греяно вино, приятно е за следобедно питие.

Ако нещо друго се сещате, питайте докато ми е още всичко прясно-прясно.

Редактирано от Тони
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Много благодаря за разказа!! Ние уж засега сме се уредили да ни вземат от летището и да ни закарат до апартамента, където ще спим, парите ще ги търсим някъде по центъра.

Ако се сетя за нещо, ще питам. :)

Връзка към мнение

Още нещо. Съжалявам, че така разпокъсано, но сега се присетих.

За Пирогово от станция Либидская на метрото излизате от подлеза и ако сте нацелили правилния изход ще видите прословутите жълти маршрутки. Ако не сте- обратно в подлеза и на правилното място. Хващате номер 172, ако не е там се изчаква малко, те идват една след друга. Цена 3 гривни. Оставя ви точно пред входа на музея на открито. Доста е голям. Вариант е да обикаляте пеша, което отнема минимум 3 часа или да наемете след входа велосипед. Ние това направихме за по 45 гривни на човек. Разбира се, при нас беше непредвидено, така че карахме колело с токове и с рокли, ама беше толяма веселба. :) :)

Със спирания за снимки и едно падане, по-скоро катурване :lol: :lol: , влизане по къщички и прочие ни отне точно час. Иначе втори час наем ви е 30 гривни.

За маршрутките малко- карат все едно чували с картофи, супер рязко ускоряват, изпреварват, изобщо си е екстремно каране, там обаче никой не се впечатлява. Влизат, хвърлят парите и ни билети има, ни нищо. Никаква отчетност, което ми се стори също много интересно. Доста е мръсно, през стъклата виждаш едва-едва, абе мила соц-картинка. :) :)

Редактирано от Тони
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

За маршрутките малко- карат все едно чували с картофи, супер рязко ускоряват, изпреварват, изобщо си е екстремно каране, там обаче никой не се впечатлява. Влизат, хвърлят парите и ни билети има, ни нищо. Никаква отчетност, което ми се стори също много интересно. Доста е мръсно, през стъклата виждаш едва-едва, абе мила соц-картинка. :) :)

E значи точно като в София :biggrin:

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ами срам, не срам да кажа, че не съм се качвала на маршрутка в София. Ако е така, слава богу. :)

Мисля, че знам отговора, но все пак да питам. Онлайн чекиране за полетите от София до Киев не е възможно, нали така? Поне на мен системата не ми позволява да се чекирам онлайн.

Връзка към мнение

Мисля, че знам отговора, но все пак да питам. Онлайн чекиране за полетите от София до Киев не е възможно, нали така? Поне на мен системата не ми позволява да се чекирам онлайн.

 

Не може, но в цената е включено летищно чекиране, както и безплатен куфар :) Няма как да си спестиш опашката, за съжаление. 

Връзка към мнение

Ако говориш за по време на резервацията мисля, че и при мен нямаше опция. Преди няколко дни обаче си го направих онлайн за билетите и в двете посоки. Въобще малко е странно по тази линия. Аз ще пътувам само с ръчен багаж и по време на резервацията нямаше възможност да отбележа, че нямам чекиран багаж, а по подразбиране си остана 1 куфар. Можех само да увелича количеството. Утре на летището ще се разбере. Дано само да няма разправии :)

Връзка към мнение

 Аз ще пътувам само с ръчен багаж и по време на резервацията нямаше възможност да отбележа, че нямам чекиран багаж, а по подразбиране си остана 1 куфар. Можех само да увелича количеството. Утре на летището ще се разбере. Дано само да няма разправии :)

Според мен, разправии би имало ако не отбележиш чекиран багаж, а на летището цъфнеш с един 20 килограмов сандък. И то не точно разправии, ами дебело плащане. В случая по подразбиране се включва безплатно 1 чекиран багаж, който никъде не е казано, че е задължителен. Следователно никакви разправии в това отношение не трябва да очакваш. :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Няма проблем, при нас също бяха по един куфар на всеки, то така си е отбелязано, но от 4 човека само двама имаха куфари. Имайте предвид, че при минаването там на граничен контрол нещата са по-бавни от обичайно, голямо зяпане в тия паспорти, голямо чудо. Също така на заминаване от Киев ви трябва минимум час за тия процедури. Лентата им е за един човек и е голямо бавене. Освен това после на паспортен също - голямо гледане пак на паспортите, бавничко, бавничко...Направо ги разкостиха- страниците им разглежда, срещу светлина ги гледа...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Мисля, че знам отговора, но все пак да питам. Онлайн чекиране за полетите от София до Киев не е възможно, нали така? Поне на мен системата не ми позволява да се чекирам онлайн.

 

Не може, но в цената е включено летищно чекиране, както и безплатен куфар :) Няма как да си спестиш опашката, за съжаление. 

 

 

Toку що се чекирах онлайн и принтирах бордната карта от София за Киев. :)  Явно  работи. ;)

Редактирано от Hollywood
Връзка към мнение

Още нещо- изходящ разговор по мобилния- 7 лв на минута, входящ между  2,50лв и 3,50, в зависимост от оператора. Ние ползвахме нет за връзка, имаше в апартамента, че иначе идва малко..... :wacko:

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

в София нямаше проблем с онлайн чекирането, минахме с принтираните от нас бордни карти; в Киев не стана, поискаха да се редим на опашката и ни отпечатаха нови бордни карти

Връзка към мнение

А аз в Киев минах също с принтираната. Явно каквото си решат на момента и зависи на кого попаднеш.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

А аз в Киев минах също с принтираната. Явно каквото си решат на момента и зависи на кого попаднеш.

 

Kъде разбираш дали ще можеш да минеш с принтирана?

Връзка към мнение

Ние бяхме 4 и двама отидоха с куфарите, на тях им дадоха бордни карти. Аз изобщо не се завъртях там, после си минах на скенера, от там на паспортен. Там ме попита момъка- това ли ви е билета?- Гледаше малко странно де, но аз си кимнах и нищо. Освен мен имаше и други хора така, на никого не направиха проблем изобщо. Честно казано аз и не съм предполагала, че трябва да си взема бордна карта, затова не съм и чакала за нея, не че ми е било проблем да го направя. :)

Връзка към мнение

Мисля, че знам отговора, но все пак да питам. Онлайн чекиране за полетите от София до Киев не е възможно, нали така? Поне на мен системата не ми позволява да се чекирам онлайн.

Може, аз летя на 12.10. и се чекирах онлайн

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.