Прескочи до съдържание

Бързи въпроси за Исландия


Light

Препоръчани мнения

Но споко, кайри има на доста места, не са само там, ще видиш. На 17 юни е националния празник на Исландия. Имай го предвид.

 

Аз повече искам да видя гледките отгоре, не толкова птиците.

Иначе за националния празник ще гледам да сме се запасили с всичко необходимо и да не разчитам на отворени магазини или бензиностанции - за всеки случай.

Редактирано от П.Кръстев
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Вили, не се минава. Когато бяхме там имаше убийствени вълни, помитаха всичко по пътя. Като правите планове имайте предвид суровия и непредвидим климат.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Сравни цените. Аз ползвах тази фирма. Направи си и резервация, защото местата са ограничени и да не се окаже, че за твоята дата няма места.

Тъкмо гледах - да - за единия ден - дето най-пасва има само за 17 часа. Хмм, дали не е тъмно, или то по принцип си е тъмно. От снимките ми се вижда, че част от красотата е благодарение на пречупената дневна светлина, дето прониква вътре?

Иначе, цените са по-ниски с 1000 крони (десетина евро) на www.localguide.is

Другите са тези: https://www.adventures.is/iceland/day-tours/ice-caves/crystal-ice-cave/

Връзка към коментар

Теди, благодаря за линка но за моята дата имат по едно място на два от трите тура за деня и се спрях на друга фирма, наистина цената е сходна и тези които си дала ти са с най-ниската оферта...но за жалост аз ще ги прескоча - резервирах тур с тези 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

За това съм ги избрала вероятно, по-ниската цена. Желателно е да е светло, но те това си го знаят.

 

За моите дати слънцето залязва 19:00 - 19:10. Докато ни натоварят от 17:00, закарат в пещерата, ...

Ще взема да ги питам.

То вярно, че като се скрие слънцето - все още е малко светло (здрач) ама все пак.

Връзка към коментар

Каква част от предвидените разходи носите в брой или навсякъде може се плаща в карта и във вас имате колкото да не сте без хич

Редактирано от wiliko
Връзка към коментар

Каква част от предвидените разходи носите в брой или навсякъде може се плаща в карта и във вас имате колкото да не сте без хич

 

Аз по принцип винаги имам и пари кеш, но иначе навсякъде се плаща с карта. Хубаво е да имате монети от по 100 крони (или по-дребни) за тоалетна на някои забележителности. 

Връзка към коментар

Аз значи заключавам, че след като по моя въпрос няма развитие (с изключение на един отговор), значи вероятно всички от посетилите острова се движат из ринга, и никой не е навлизал кой знае колко навътре по Ф-пътищата? 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз значи заключавам, че след като по моя въпрос няма развитие (с изключение на един отговор), значи вероятно всички от посетилите острова се движат из ринга, и никой не е навлизал кой знае колко навътре по Ф-пътищата? 

 

Конкретно за Ленд Роувъра предполагам, че цените са ок. Като цяло 4х4 си вървят с по-висока цена, премиум колите също са с по-висока цена, а като комбинираш премиум 4х4 става майка плаче :) 

 

Иначе, Light мисля, че бяха с 4х4 и по някои Ф пътища преди няколко месеца, ако питаш нещо конкретно сигурно може да ти помогне. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Каква част от предвидените разходи носите в брой или навсякъде може се плаща в карта и във вас имате колкото да не сте без хич

Навсякъде се плаща с карта, дори не видях какво представляват исландските крони.

Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Моля за малко информация.Навсякъде чета,че Рейкявик не е голям град,но как стои въпроса с предвижването пеша в него?Опитвам с Гугъл мапс да разгледам,но все си е по-друго да сподели някой,бил на място.Т.е.основните забележителности на пешеходно разстояние ли са?Гледах и опцията за хоп он хоп оф автобусите,но в трипадвайзор мненията не са много ласкави,а и цената не знам дали е оправдана.В този смисъл какъв е варианта за предвижване до Перлан/разгледах сайта на градския транспорт,но не се ориентирах особено/ и как и от къде де купуват билети?Или и той не е така отдалечен както изглежда и в поносимо време може да стигнеш до него пеш?

Връзка към коментар

Моля за малко информация.Навсякъде чета,че Рейкявик не е голям град,но как стои въпроса с предвижването пеша в него?Опитвам с Гугъл мапс да разгледам,но все си е по-друго да сподели някой,бил на място.Т.е.основните забележителности на пешеходно разстояние ли са?Гледах и опцията за хоп он хоп оф автобусите,но в трипадвайзор мненията не са много ласкави,а и цената не знам дали е оправдана.В този смисъл какъв е варианта за предвижване до Перлан/разгледах сайта на градския транспорт,но не се ориентирах особено/ и как и от къде де купуват билети?Или и той не е така отдалечен както изглежда и в поносимо време може да стигнеш до него пеш?

Ако кажеш къде ще отседнете и кой месец, ще ти дам точно инфо за разстоянията. Аз ходих пеш цял месец, но бях в сравнително централна квартира (район Hliðar) и през юли, когато беше много хубаво време само с 1-2 дъждовни дни. В самия център наистина всичко е близо, но Perlan или плажът са малко по-далеч. Билети се купуват в автобуса, разгледай сайта stræto.is за разписания и карта със спирките.

Редактирано от DenitsaS
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

И ние ходихме пеша до Перлан, въпреки че бяхме локализирани близо до централната улица Лаугавегур. Беше приятна разходка и въобще не ни дотежа ходенето. Из Рейкявик се разхождахме само и единствено пеша, така разгледахме всички основни забележителности. И аз първоначално мислех да ползваме Hop On Hop Off автобусите, но се отказахме и така стана по-добре.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

DentisaS и Яничка благодаря!

Пътуването ни е февруари и хотела-Arctic Comfort хич не е централен,но така или иначе ще се разходим до центъра пеш.Дано времето да е с нас!Сайта на градския транспорт го разгледах обстойно уж,но карта на спирките не можах да открия,а като задам направление от Перлан да някоя от забележителностите,все няма връзка.Вероятно аз не правя нещо както трябва.В този смисъл може ли малко помощ-коя централна спирка да гледам?И още-доколкото разбрах,в автобуса се плаща само с крони,т.е. ние като ще разчитаме на картите си е по-добре да си закупим билети предварително от местата за продажба на билети https://www.straeto.is/en/verslun/solustair .Тези места обозначени ли са някак? От хоп-он хоп-оф май окончателно ще се откажем-последното което четох е,че това на практика е само един автобус който обикаля града и като слезеш на някоя спирка,следващия е точно след час.А и не мисля,че качването само до  Перлан си оправдава цената.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз значи заключавам, че след като по моя въпрос няма развитие (с изключение на един отговор), значи вероятно всички от посетилите острова се движат из ринга, и никой не е навлизал кой знае колко навътре по Ф-пътищата?

 

Ние се движихме, но през зимата тези пътища са достъпни само за джипове със специално пригодени за целта гуми. Отделно, че са нужни и специфични шофьорски умения, та го направихме с турове, самостоятелно през зимата не става. За лятото предполагам е една идея по-лесно, но пак трябва да си имаш едно наум, защото топенето на снега по тези ширини се случва по-късно и "сухия" сезон е различен от нашия. Отделно дъждовете и през лятото са фактор, с който да се съобразиш, защото привидно добър черен път, може отдолу да е като тресавище. Проблемът е, че разбираш, когато си се натресъл отгоре. :) Ако се движиш по Ф пътища следи внимателно прогнозата, всъщност за Исландия това е задължително независимо от сезона и маршрута.
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Пътуването ни е февруари и хотела-Arctic Comfort...

 

Всъщност от хотела ще ви е по-близо до Perlan, отколкото до центъра на града, търговският център Kringlan също е по път към Perlan. И според мен автобусът hop on hop off не си заслужава в случая, а си права за сайта на градския транспорт, търсачката не работи много добре. Виждам, че билети могат да се купят предварително от вече споменатия Kringlan, както и от голямата спирка Hlemmur, която е на централната улица Laugavegur (разбира се и от други места, но тези май са най-лесни за намиране). Като гледам хотела на картата, най-близките спирки са обозначени на пресечките с Miklabraut, но според мен там на място ще ви кажат откъде и кой автобус се хваща за центъра. Иначе ще ви е от 40 минути до час вървене с добро темпо до централната част, което при студ и вятър си е доста. В този ред на мисли, ако времето е лошо и има мъгла, няма особен смисъл да ходите до Perlan, защото там единственото е гледката.

Редактирано от DenitsaS
Връзка към коментар

Привет,

След 2 седмици летим за Исландия и реших да се визуализирам тук с практически въпроси.

Първият е за синята лагуна. Отворено е сега, виждам, въпреки че е зима. И билети продават. Гледам цената е 5400 пари. Не съм сигурна, обаче, че аз ще кисна там, та се чудя има ли начин да ида, снимам, без квасенето и билетите.

Вторият касае самостоятелно стоящите къщички, пръснати тук-там из Исландско - пишат ги cabin. Наехме една до Selfoss, получихме и GPS данните за по-прецизно намиране, че картата в airbnb не е твърде прецизна, но започнах да се чудя тия къщички щом са така метнати някъде из полята, Е ли възможно да са студени. Ако не са, как точно става топленето. Някой да има въждане?

Третият въпрос е практически - супермаркети за храна къде има и от/до колко работят.

Четвъртия е за град/село Borgarnes. И там взехме апатамент, но започнвам да се чудя нямаше ли по-удобно място за спане.

За храната също съм готова да ви чуя - къде в Рейкявик, какво, колко пари е - такива неща :)

И въобще, ако някой иска да ме съветва нещо практично, моля да не се стеснява :)

Наистина с благодарност ще чуя всичко, което имате в главите си :)

Редактирано от maik
Връзка към коментар

Привет,

След 2 седмици летим за Исландия и реших да се визуализирам тук с практически въпроси.

 

Първо за лагуната - ходенето според мен си заслужава, само ако ще се киснете, а и мисля, че няма опция да се влезе, без да се плати вход. Не знам какво сте планували, но има и други топли извори, които са с по-ниска цена за посещение, в случай че искате да пробвате, просто не са толкова известни. Относно отоплението - май 2013 имах няколко нощувки в такъв тип къщички, отопляват се с парно, както по принцип навсякъде и беше супер топло. Не вярвам някъде да е студено предвид геотермалната енергия, която могат да използват. За Borgarnes не мога да ти отговоря, да е по-удобно спрямо какво? Там също съм нощувала една вечер, ако се отива на Запад е удобно, освен това има хубав малък плаж, хубава гледка към Hafnarfjall и ако са ви интересни сагите и историята на заселването може да посетите The Settelment Center. За супермаркетите виж тази Тема, П.Кръстев е направил карта с всички супермаркети Bónus - те са най-изгодни за пазаруване и имат всичко. За храната в Рейкявик ще ти пратя нещо допълнително на лични.

Връзка към коментар

Привет,

След 2 седмици летим за Исландия и реших да се визуализирам тук с практически въпроси.

Първият е за синята лагуна. Отворено е сега, виждам, въпреки че е зима. И билети продават. Гледам цената е 5400 пари. Не съм сигурна, обаче, че аз ще кисна там, та се чудя има ли начин да ида, снимам, без квасенето и билетите.

Вторият касае самостоятелно стоящите къщички, пръснати тук-там из Исландско - пишат ги cabin. Наехме една до Selfoss, получихме и GPS данните за по-прецизно намиране, че картата в airbnb не е твърде прецизна, но започнах да се чудя тия къщички щом са така метнати някъде из полята, Е ли възможно да са студени. Ако не са, как точно става топленето. Някой да има въждане?

Третият въпрос е практически - супермаркети за храна къде има и от/до колко работят.

Четвъртия е за град/село Borgarnes. И там взехме апатамент, но започнвам да се чудя нямаше ли по-удобно място за спане.

За храната също съм готова да ви чуя - къде в Рейкявик, какво, колко пари е - такива неща :)

И въобще, ако някой иска да ме съветва нещо практично, моля да не се стеснява :)

Наистина с благодарност ще чуя всичко, което имате в главите си :)

 

В Исландия е много топло в хотелите и къщите. Отопляват се с вода от гейзерите и им е безплатно. В средата на декември спах на отворен прозорец там. Топлата вода в банята е също от гейзерите и мирише на сяра леко.

За лагуната - не пропускайте този шанс! Това не е баня! Вярно е, че входният билет е 50 Е, но си заслужава. Водата в градските гейзери не е същата и затова са по-евтини. В лагуната се намирате над вулкан, който затопля водата и тя е със състав, съдържащ минерали. А и толкова усилия, пари и време давате за пътуването и да пестите точно от лагуната?

Храната е доста скъпа навсякъде. В супермаркета е най-добре да си напазарувате.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

За Синята лагуна преди имаше опция за обиколка вътре с гид без да се влиза във водата. 15 Евро беше на човек.

Цената включваше: безплатен коктейл на бара, 40-мин. разходка във вътрешната и външната част на лагуната, подарък.

За резервация се пише на contact@bluelagoon.com

Сега това не го намерих на сайта, но може и още да е актуално.

Аз също не бих пропуснала лагуната, комерсиално е наистина, но беше част от прекрасните ни спомени от Исландия.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.