Прескочи до съдържание

Туристическа виза Австралия


Препоръчани мнения

Аз имам австралийска виза и след това - нов паспорт. Ще си нося и двата паспорта.

Един, дето живее в Австралия, рече, че трябва да ги уведомя за новия паспорт, иначе можело да имам проблем.

Аз го направих в акаунта ми в сайта им.

Ама как да знам дали е отразено някъде? :rolleyes: В тази гранд-виза, която имам разпечатана пише номера на стария паспорт.

Дали да взема да пиша на някакъв мейл или да се обадя по телефон в най-близкото посолство?

Някой имал ли е такъв казус? И може ли да кажете мейл, на който пращате документите, които искат допълнително?

Връзка към мнение
Георги Матеев

Аз ще имам същия казус с нов паспорт през ноември. Моля те пиши ако научиш нещо ново. Иначе със сигурност ще ги уведомя през сайта.

Връзка към мнение

Аз ще имам същия казус с нов паспорт през ноември. Моля те пиши ако научиш нещо ново. Иначе със сигурност ще ги уведомя през сайта.

Да, ама аз очаквах, че ще ми пратят нова гранд-виза с новия паспортен номер. Да, ама не - от никъде не разбирам, че са уведомени. Иначе, с сайта им прочетох, че начините да бъдат уведомени за промяна са 2 - или чрез акаунта ми в сайта, или, чрез попълване на 929 мисля, че беше някаква форма. Но там ставаше въпрос за смяна на име по паспорт, като се иска нотариално заверено, че лицето с двете имена е едно и също / при сключване на брак или някакъв друг случай за смяна на име./ В акаунта ми има възможност за промяна на паспортните данни, аз го направих още на 1 юли, но няма обратна информация дали е стигнало до тях. Не се притеснявай, до ноември ще има яснота какво да сториш. :)

Редактирано от AlexandraKo
Връзка към мнение

Когато попълвах моите документи някъде четох, че трябва да ги уведомите или чрез сайта, или чрез мейл (eVisitor.Helpdesk@immi.gov.au).

Според мен няма как да ти пуснат нов Grant Notice, защото това означава да ти издадат нова виза, а това няма как да стане със задна дата. Това са си моите разсъждения де. Драсни им един мейл и ги помоли да ти потвърдят, че са получили новите ти данни.

Връзка към мнение

Един, дето живее в Австралия, рече, че трябва да ги уведомя за новия паспорт, иначе можело да имам проблем.

Аз го направих в акаунта ми в сайта им.

Ама как да знам дали е отразено някъде? :rolleyes: В тази гранд-виза, която имам разпечатана пише номера на стария паспорт.

Дали да взема да пиша на някакъв мейл или да се обадя по телефон в най-близкото посолство?

Някой имал ли е такъв казус? И може ли да кажете мейл, на който пращате документите, които искат допълнително?

При смяната на паспорта си, задръж старият, както се процедира в случай, че имаш напечатана виза в него. Аз така съм си ползвал американската. Би трябвало и тук казусът да е подобен. А и нищо не ти струва да го задържиш.

Редактирано от Oshko
Връзка към мнение

Когато попълвах моите документи някъде четох, че трябва да ги уведомите или чрез сайта, или чрез мейл (eVisitor.Helpdesk@immi.gov.au).

Според мен няма как да ти пуснат нов Grant Notice, защото това означава да ти издадат нова виза, а това няма как да стане със задна дата. Това са си моите разсъждения де. Драсни им един мейл и ги помоли да ти потвърдят, че са получили новите ти данни.

Благодаря ти, написах ей сега имейл на този адрес, да види, ще има ли отговор.

При смяната на паспорта си, задръж старият, както се процедира в случай, че имаш напечатана виза в него. Аз така съм си ползвал американската. Би трябвало и тук казусът да е подобен. А и нищо не ти струва да го задържиш.

Задържала съм го, точно с тази цел. ще си ги нося и двата, но все пак, искам да имам яснота по въпроса.

Връзка към мнение

Задържала съм го, точно с тази цел. ще си ги нося и двата, но все пак, искам да имам яснота по въпроса.

 

Е, щом си го задържала, значи няма от какво да се притесняваш. Дори да не ги беше уведомявала, пак нямаше да е проблем. :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Е, щом си го задържала, значи няма от какво да се притесняваш. Дори да не ги беше уведомявала, пак нямаше да е проблем. :)

Дано. :)

Връзка към мнение

Здравейте, бързо въпросче, при попълване на искането на виза имаше въпрос дали имам други членове на семейството извън Австралия, които нямат да пътуват с мен - аз отговорих не, като имах вредвид моят съпруг, защото той щв пътува с мен, но се зачудих каквото имат впредвид като членове на семейство- брат,майка.. Извинявам се ако е тъпичък въпрос

Връзка към мнение

Мерси и аз така първоначално помислих, но вече като пратих се шашнах,че съм объркала. Както и да е, пуснах и за двамата сега чакаме ;)

Връзка към мнение

Два дни след попълването на първоначалната информация - аз и мъжът ми получихме стандартното писмо за искане на допълнителна информация и документи... Заемам се да пиша пък да видим дали ще имаме късмет.

Връзка към мнение

Ние отговорихме на запитванията преди няколко дни и сега пак чакане. Чудя се дали не трябваше да пратя извлечения от всички сметки, а не само от разплащателната, ама предполагам ако искат още инфо ще си питат хората.

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте, пратихме документите по е-майл за виза и съответно след 5 дена получихме потвърждение, че са ги получили, но това което ме притеснява, че в потвърждението не са изписали,че са получили всички документи,които съм им изпратила, а посочват само 2 ( писмо от работодател и банково извлечение), а аз им изпратих детайлна програма,застраховка и декларация за намеренията ми да посетя Австралия всичко на един е-мейл прикачено. Сега се чудя дали да се свържа с тях или да чакам решение? Мъжът ми също получи такова писмо, но при него не са споменали застраховката, ама нея така или иначе не са я изисквали.

Редактирано от Лидия
Връзка към мнение

Ами пиши им да ги питаш, едва ли ще навреди по някакъв начин... доста по-добра алтернатива от това след време да ти откажат заради неполучени документи и ходи се обяснявай тогава :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да се похваля и аз, че след като оситата ме мотаха  два месеца и половина и след като три пъти им пращах нови и нови документи  и след като си писахме писъмца с няколко служители на имиграционните власти като г-жа Сталкер, г-н Джонсън и г-жа Рейчъл :biggrin:, най-после получих австралийска виза   :) и живот и здраве - наесен може и да видя отблизо операта в Сидни.
 

  • Харесвам 16
Връзка към мнение

Да се похваля и аз, че след като оситата ме мотаха  два месеца и половина и след като три пъти им пращах нови и нови документи  и след като си писахме писъмца с няколко служители на имиграционните власти като г-жа Сталкер, г-н Джонсън и г-жа Рейчъл :biggrin:, най-после получих австралийска виза   :) и живот и здраве - наесен може и да видя отблизо операта в Сидни.

 

 

Хайде, да ти е честито :)

Фичо, а какъв им беше проблема с теб? На вид ти изглеждаш много благонадежден. ;)  К'во ги притесняваше?

Редактирано от mililia
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Честито! 2,5 месеца? Ние сме подали на 3 юли, на 23 юли потвърдиха че са получили допълнителните документи, и в момента сме still processing. Ама като гледам има време.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Хайде, да ти е честито :)

Фичо, а какъв им беше проблема с теб? На вид ти изглеждаш много благонадежден. ;)  К'во ги притесняваше?

Мерси ;)

не знам, предполагам това, че нямам жена и деца, ги кара да се съмняват дали има нещо, което силно да ме задържа тук ... :rolleyes:

Честито! 2,5 месеца?

Да, подадох заявлението на 21-ви май.

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Мерси ;)

не знам, предполагам това, че нямам жена и деца, ги кара да се съмняват дали има нещо, което силно да ме задържа тук ... :rolleyes:

 

Хехе, аз познавам един, дет си избяга от жената и децата точно там. ;) ;) ;) Да им имам логиката. :O

Хайде, честито! Кога есента, ако сме по едно и също време, Тони ще е там и тя, да си спретнем една срещичка, а? Че и знамето ще е с нас.Като се изЯсниш кога, моля, кликни ;) ;)

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да се похваля и аз, че след като оситата ме мотаха  два месеца и половина и след като три пъти им пращах нови и нови документи  и след като си писахме писъмца с няколко служители на имиграционните власти като г-жа Сталкер, г-н Джонсън и г-жа Рейчъл :biggrin:, най-после получих австралийска виза   :) и живот и здраве - наесен може и да видя отблизо операта в Сидни.

 

Честито! :) Ние също подадохме на 18.07, потвърдиха, че са получили документите на 25.07, но в потвърждението моите ги бяха съкратили,че им писах и след това потвърдиха,че са получили всички документи на 28.07 и все още чакаме...

Връзка към мнение

Айде и ние сме готови, днес получихме виза. Добре, че имам малко повече от 21 дни между Гана и Австралия, че в самолета раздавали декларации за това, дали си бил в Африка в последните 21 дни. И ако да, можело да те сложат под карантина. Да не се озовем с на Джони Деп кучето в една килия :)

Редактирано от DimitarD
  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Айде и ние сме готови, днес получихме виза. Добре, че имам малко повече от 21 дни между Гана и Австралия, че в самолета раздавали декларации за това, дали си бил в Африка в последните 21 дни. И ако да, можело да те сложат под карантина. Да не се озовем с на Джони Деп кучето в една килия :)

 

Хич не е за подценяване това - и аз съм си го мислила, когато е имало хубави опции за Западна Африка, но после... - особено ако имаш по-специални пътувания ... Честито! 

 

Айде, Лидке, получавай визата, да има кой да почерпи на местна почва :) 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.