Прескочи до съдържание

Туристическа виза Австралия


Препоръчани мнения

Айде и ние сме готови, днес получихме виза. Добре, че имам малко повече от 21 дни между Гана и Австралия, че в самолета раздавали декларации за това, дали си бил в Африка в последните 21 дни. И ако да, можело да те сложат под карантина. Да не се озовем с на Джони Деп кучето в една килия :)

Браво :) Честито! Всичко ще е 6 и ще си изкарате супер ;) а за Гана ще следя с интерес.

Хич не е за подценяване това - и аз съм си го мислила, когато е имало хубави опции за Западна Африка, но после... - особено ако имаш по-специални пътувания ... Честито! 

 

Айде, Лидке, получавай визата, да има кой да почерпи на местна почва :)

Ех и аз чакам, чакам, ама няма, затишие....

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
Георги Матеев

Да, ама аз очаквах, че ще ми пратят нова гранд-виза с новия паспортен номер. Да, ама не - от никъде не разбирам, че са уведомени. Иначе, с сайта им прочетох, че начините да бъдат уведомени за промяна са 2 - или чрез акаунта ми в сайта, или, чрез попълване на 929 мисля, че беше някаква форма. Но там ставаше въпрос за смяна на име по паспорт, като се иска нотариално заверено, че лицето с двете имена е едно и също / при сключване на брак или някакъв друг случай за смяна на име./ В акаунта ми има възможност за промяна на паспортните данни, аз го направих още на 1 юли, но няма обратна информация дали е стигнало до тях. Не се притеснявай, до ноември ще има яснота какво да сториш. :)

 

Сега си ъпдейтвах паспортните данни в акаунта.

 

Изрично пише, че не пращат виза с новите данни, нито каквото и да е уведомление. Но ако системата един път е приела новите паспортни данни, то всичко е ОК.

 

За всеки случай си разпечатих автоматично генерираната форма 929, която вече е прикачена към акаунта ми, и в която черно на бяло пише за смяната на паспортните данни.

 

Не вярвам да има какъвто и да е проблем :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз миналата година септември взех виза буквално за половин час...

Не съм я ползвал сега ще вадя нова...

Ами времето за отговори расте... :lol: :lol:

2009 г.- два часа

2010- едно денонощие

2015-около месец

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

След месец и нещо чакане, хайде и аз да се включа в отбора на взета виза ;) Мога да кажа,че по време на процеса със сигурност проверяват препоръка от работодател, защото писаха на моят шеф, както и звъняха на колеги и клиенти на мъжът ми да проверяват неговия бизнес.

  • Харесвам 9
Връзка към мнение
Георги Матеев

След месец и нещо чакане, хайде и аз да се включа в отбора на взета виза ;)

 

Честито, в четвъртък ще поливаме значи :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Как ви завиждам, че всичко за вас тепърва предствои..... а аз кой знае кога пак ще се върна там. :mellow:

Не се знае ли се ;) Може ли едно пътеписче да драснеш или да напишеш повече подробности със сигурност ще е много полезно и интересно и съответно да качиш снимки, ама многоооо особено от ГБР ;)

Връзка към мнение

Как ви завиждам, че всичко за вас тепърва предствои..... а аз кой знае кога пак ще се върна там. :mellow:

То и твоето каква сага беше, ако правилно си спомням, мина през няколко варианта, докато накрая Австралия спечели. ;)

Връзка към мнение

Не се знае ли се ;) Може ли едно пътеписче да драснеш или да напишеш повече подробности със сигурност ще е много полезно и интересно и съответно да качиш снимки, ама многоооо особено от ГБР ;)

 

Написано е на Word. Малка редакция му трябва и ще го кача, естествено с достатъчно снимки :)

 

То и твоето каква сага беше, ако правилно си спомням, мина през няколко варианта, докато накрая Австралия спечели. ;)

 

Правилно си спомняш. Бях купил билети до Сингапур и чаках отговор за визата, за да знам на къде да продължим - Австралия или Камбоджа, Малайзия и Тайланд. А пък преди това ни бяха отрязали с визите за САЩ. (Между другото, толкова съм им благодарен, че ни дадоха тази възможност, защото преживяването беше незабравимо!)

Редактирано от П.Кръстев
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Георги Матеев

Между другото само да вметна, че съм много доволен от солидното сриване на курса на австралийския долар. След малко ще ходя да се запася с австралийски пари, че знае ли се докога ще са толкова евтини :)

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Австралийската икономика е доста интересна. Уж са много развита нация, но реално почти нищо не произвеждат,  а разчитат на износа на непреработените суровини главно към Китай. В момента строят изкуствени острови и към 2020 ще станат най-големия износител на природен газ в света. Поради това аз лично очаквам курс надолу следващите няколко месеца, като накрая една бира в магазина няма да излиза 10 лева. Уви, аз уцелих най-високия курс там.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Австралийската икономика е доста интересна. Уж са много развита нация, но реално почти нищо не произвеждат,  а разчитат на износа на непреработените суровини главно към Китай. В момента строят изкуствени острови и към 2020 ще станат най-големия износител на природен газ в света. Поради това аз лично очаквам курс надолу следващите няколко месеца, като накрая една бира в магазина няма да излиза 10 лева. Уви, аз уцелих най-високия курс там.

 

И аз не извадих голям късмет - на 1,35-6  купих. Пак добре, че беше  стигнало и 1,40 по едно време. Преди това купих долари на 1,78 и ги продадох на 1,70 защото ми отказаха визата..... Общо взето едно 150-200 лв отидоха на вятъра, но какво да се прави - валутен риск.

Връзка към мнение

Аз смятам да не обменяме пари или може съвсем малка сума и оттам да теглим от банкомати. Винаги така правим,защото теглим безплатно по цял свят, ама може и да е набутвация незнам, но ми спестява време и притеснения.

Връзка към мнение

Има една статия в Bloomberg считат, че еврото ще стане спасителна валута в тази валутна война която се води в момента. Което значи, че и левчетата поскъпват..

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...
Здравейте пътешественици,

Аз също имам въпрос във връзка с документите, които изискват от мен за получаване на австралийска туристическа виза. След като подадох молбата, вчера получих изискване за допълнителни документи на което трябва да отговоря до 7 дни.

Едно от изискванията е да предоставя -

evidence of your self-employed status, including a certificate of business registration and tax

records for the past two (2) financial years

 

Аз съм адвокат на свободна практика и съм съдружник в адвокатско дружество.

Смятам да им изпратя копие на адвокатската ми карта, както и удостоверение за актуално състояние на адвокатското дружество в което съм съдружник. Според вас, трябва ли да превеждам документите на английски.

 

Също така ме притеснява и другото изискване - tax records for the past two (2) financial years

 

Въпроса ми е, какъв документ да представя, защото ако става въпрос за данъчните ми декларации от последните две години - срока да получа заверени преписи от данъчната служба с информация за платените данъци е  две седмици. Предполагам че ще изискват такива за мен и да адвокатското дружество. Отделно ще трябва около 2-3 дни за превод. Ако някой е минал по този път, ви моля за помощ. 

Предварително благодаря на всички!

Връзка към мнение

И аз  наистина не успях да направя всичко за този срок ,но ги преведох в една малкафирма до Нептун (май и ти  си от Варна)ОПР, БАЛАНС , БАНКОВИ ИЗВЛЕЧЕНИЯ ...основни неща да докажеш ,че не си потенциален емигрант , и много бързо ми дадоха виза за 1 година,цялата работа струваше около 90 лв.

Успех 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

И аз  наистина не успях да направя всичко за този срок ,но ги преведох в една малкафирма до Нептун (май и ти  си от Варна)ОПР, БАЛАНС , БАНКОВИ ИЗВЛЕЧЕНИЯ ...основни неща да докажеш ,че не си потенциален емигрант , и много бързо ми дадоха виза за 1 година,цялата работа струваше около 90 лв.

Успех 

И вие ли кандидатсвахте като самоосигуряващ? Предоставихте ли данъчни декларации или някакъв друг заместващ документ?

Връзка към мнение

И вие ли кандидатсвахте като самоосигуряващ? Предоставихте ли данъчни декларации или някакъв друг заместващ документ?

 

 

Пратих им копие на картичката от Агенцията по вписвания за свободна професия и превод (от заклети преводачи - фирма Скандинавия) на годишните декларации - стана за 2-3 дена и струваше едни 200 лева. Тва е ОК за тях.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

 

Здравейте пътешественици,
Аз също имам въпрос във връзка с документите, които изискват от мен за получаване на австралийска туристическа виза. След като подадох молбата, вчера получих изискване за допълнителни документи на което трябва да отговоря до 7 дни.
Едно от изискванията е да предоставя -
evidence of your self-employed status, including a certificate of business registration and tax
records for the past two (2) financial years
 

Моят мъж кандидатсва като самоосигуряващ, но с разликата, че живеем в Англия и фирмата му е регистририрана там. Ние изпратихме приключването на последните 2 години като извадка от онлайн системата, банкови извлечения в България не предлагат ли вече такава услуга? Друго, което може да помогне е дадеш за контакт някой от твоите съдружници, които могат да потвърдят,че имаш бизнес и работиш с тях и че не възнемеряваш да емигрираш там. Със сигурност мога да кажа,че ги проверяват тъй като звъняха на колеги на мъжът ми, както и на моите работодатели да потвърдят,че не лъжем...

Редактирано от Лидия
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Миналата година ми дадоха туристическа с валидност 1г. Тези визи не подлежат на удължаване.

 

Понеже ми предстои пътуване през април, а тя изтича март пуснах заявка за нова. За мое учудване, 3-4 дни след това получих новата виза директно, без никакви документи или въпроси. Същото важи и за г-жа xisba. Яко. 

Да знаете.

  • Харесвам 10
Връзка към мнение

Миналата година ми дадоха туристическа с валидност 1г. Тези визи не подлежат на удължаване.

 

Понеже ми предстои пътуване през април, а тя изтича март пуснах заявка за нова. За мое учудване, 3-4 дни след това получих новата виза директно, без никакви документи или въпроси. Същото важи и за г-жа xisba. Яко. 

Да знаете.

 

Предполагам, че след като веднъж са те проучвали и са ти дали, влизаш в графа проверени хора и след това дават автоматично. Добър бонус. 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.