Прескочи до съдържание

Туристическа виза Австралия


Препоръчани мнения

От банката ми казаха, че извлеченията ми, които вече са генерирани за месеците от Януари до Март не могат да бъдат направени на английски. Подадох някакво заявление за смяна на езика на извлеченията от сега нататък да е на английски. Само това за първите 8 дни на Април месец е на английски.

 

Надявам се като имат една страничка на английски да им свърши работа и да схванат за какво става на въпрос в останалите, които са на български, че 10 страници извлечения не ми се дават за официален превод :)

 

Т.к. още нито имам някакъв съставен маршрут, нито съм правил каквито и да било планове, ще тябва да нахвърлям нещо набързо и да им го пратя. Надявам се до края на другата седмица да има развитие и да мога да пиша в темата с похвалите, или ще се депресирам съвсем ако ми откажат втора виза за по-малко от един месец  :lol:

Редактирано от П.Кръстев
Връзка към мнение

Благодаря за бързия отговор :)

Вече се свързах с банката си, и ми казаха, че трябва лично да направя извлечение, или да поискам това в писмен вид тук в Италия, заверено от нотариус. След това да изпратя това по пощата, а те да ми върнат обратно документа. Предвид италианската бюрокрация, с която съм се сблъсквал това ще ми отнеме повече време от това, с което разполагам, а и не съм резидент на Италия, което допълнително затруднява нещата. Мислих си, че с поканата и уверението за поетите разходи по време на престоя ми там няма да е трудно да ми дадат виза :) Билети мога да си закупя, но не искам да го правя преди решението за визата, разбира се. Проблема, е че не мога да докажа финансовото си състояние в момента. Интересно ми е ако просто имам пари в кеш как мога да го докажа пред агентите по издаване на визата :) Билети мога да си закупя и без банкова сметка, от всяка туристическа агенция :) Може да се възползвам от " помощ от приятел ", благодаря за съвета :) Очаквам и отговор от организаторите.

 

Поздрави,

Николай

Ейййй, това не си ли ти? http://m.dnevnik.bg/na_put/2015/04/12/2511337_bulgarski_hudojnik_specheli_konkurs_za_stenopisi_v/

Поздравления!

  • Харесвам 8
Връзка към мнение

Пуснах апликация да видя какво ще поискат и ето набора с документи. Не е много , но като нямам сериозни намерения в близко бъдеще просто изтривам апликацията  :)

 

 

 

Request for information - Detailed Information.pdf

Връзка към мнение

Ейййй, това не си ли ти? http://m.dnevnik.bg/na_put/2015/04/12/2511337_bulgarski_hudojnik_specheli_konkurs_za_stenopisi_v/

Поздравления!

Страхотна новина, браво! Взел е виза, а и конкурса е спечелил. :)

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Копирам коментар №6:

 

Ейййййй, браво! Ей тъй ми са вдига самочувствието, напрао ше литна кат един щаслиф гларус ше литна над света! Чак у Австралийската провинция чуха за Бургасface-smile.gif++++++++

 

Браво на Николай Димитров! :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

П.Кръстев  Моите извлечения и баланса по сметките ми бяха на български, точно защото ПИБ се направиха на интересни и не можело на английски..... Другите документи ги оформих като официални писма (виж Official Letter в Google) на английски, подписах ги и ги сканирах в PDF.
Ако още не си пратил документите и се чудиш - прати ми един мейл на съобщение и ще ти пратя моите да ги прегледаш ;)

Редактирано от Константин
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Всичко изпратихме на 13.04.  Аз получих отговор, "your application has been sent overseas for further assesment", което не знам какво трябва да означава, че тя не ли разглежда "overseas" ? 

 

Приятелката ми не е получила абсолютно нищо, след като изпратихме нейните документи, предполагам защото тя е посочила мен като човек, който ще финансира пътуването и е приложила моите извлечения. Затова мисля, че като пристигне моя отговор, ще дойде и за нея.

 

Колко време да чакаме за отговор преди да се свържем с тях? 

Редактирано от П.Кръстев
Връзка към мнение

Доста време ни мотаят вече, все още няма отговор. Като чета в предишните страници, Георги Матеев са го забавили 40 дни, преди да ги попита и да му върнат отговор с отказ. При нас ситуацията явно ще е същата.

 

Мисля да им пиша, пък да става каквото ще, нямам време само тях да чакам.

Връзка към мнение
Георги Матеев

Доста време ни мотаят вече, все още няма отговор. Като чета в предишните страници, Георги Матеев са го забавили 40 дни, преди да ги попита и да му върнат отговор с отказ. При нас ситуацията явно ще е същата.

 

Мисля да им пиша, пък да става каквото ще, нямам време само тях да чакам.

 

Може би не знаеш, но наскоро опитах отново и този път получих австралийска виза. В началото не отговаряха, минаха 8-9 дни от пускането на онлайн апликацията и вече губех надежда (нали веднъж ме бяха отрязвали), когато изведнъж ми пратиха имейл с одобрената виза - и то без да изискват да им пращам допълнителни документи.

 

Така че още е рано да се тюхкаш и според мен все още не им пиши.

Връзка към мнение

Имам въпрос, някой , ако знае да ме светне ;) Имам австралийска виза, ама си смених тескерето. Аз съм си взела стария паспорт, за всеки случай. Ама дали да им се обаждам и да пращам номера на новия? Или просто да си вървя с двата паспорта?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Вземи им драсни един ред на имиграционните за всеки случай, така ще ти сменят направо номера на паспорта във визата.

Предполагам, че няма да имаш проблем, ако носиш и двата, а ма то тия са си башка луди малко.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Може би не знаеш, но наскоро опитах отново и този път получих австралийска виза. В началото не отговаряха, минаха 8-9 дни от пускането на онлайн апликацията и вече губех надежда (нали веднъж ме бяха отрязвали), когато изведнъж ми пратиха имейл с одобрената виза - и то без да изискват да им пращам допълнителни документи.

 

Така че още е рано да се тюхкаш и според мен все още не им пиши.

 

Да, прочетох всички стрнаици от темата, просто визирах първия ти опит.

Ще взема да поизчакам тогава, просто ми се искаше по-бързо да има решение по въпроса, защото билетите за края на Юли и началото на Август поскъпват, а аз бездействам :)

 

P.S. Някой имал ли е такова съобщение:

 

The information provided has been sent to an Australian Immigration Office overseas for

further assessment. You will be notified by email if further information is required, or as soon

as a decision is made on your eVisitor application.

 

Значи ли, че визите ни не се издават от Австралия, а само при нужда там се изпращат документи? :huh:

Това ми беше изпратено на мен, заедно с информация, че са получили документатите ми.

На приятелката ми не е изпратено нищо, документите, които тя изпрати са моите извлечения + letter of support и каквото още трябваше. Предполагам ще вземат решение за мен и същото ще бъде и за нея. (2 различни application-a сме пуснали)

Редактирано от П.Кръстев
Връзка към мнение

При мен имаше това предполагам е стандартно. Иначе първоначалният отговор с искане за допуълнително инфо го получих още в понеделник сутрин ( попълних апликацията през уикенда ).Що не им пишеш да питаш все пак ?

 

 

Contacting the eVisitor Global Processing Centre

If you need to contact us about your application, we prefer that you do this by email. This helps us to continue processing all applications as quickly as we can. We try to respond to all email enquiries within three (3) working days. Please make sure you include your name, date of birth and Transaction Record Number when you email us. Our email address is: eVisitor.Helpdesk@immi.gov.au

Връзка към мнение

Мисля да изчакам и тази седмица, да станат повечко работни дни и да им пиша началото на другата. Не ми се иска и да им досаждам за отговор, да не ми върнат набързо такъв отговор, който не ме устройва :unsure:

Връзка към мнение

Имаме развитие на 50% по нашия случай. 

След като в понеделник и двамата изпратихме мейли към eVisitor.Helpdesk@immi.gov.au  с въпрос какво става, днес аз получих отговор - granted visa.

 

Това е супер, но приятелката ми не е получила нищо и малко се притеснявам. След като аз изпратих моите документи, два дни по-късно получих letter of acknowledgement, че са получили документите ми и са изпратени за further assesment.

Тя обаче не е получавала никакъв мейл откакто изискаха допълнителните документи. След като ги изпрати нямаше потвърждение, че са ги получили и сега няма отговор след посещащия мейл.

 

Общо взето продължаваме да чакаме, те ако на нея не дадат, все едно и на двамата не са дали.

Връзка към мнение

Ами те задължително пращат уведомление, че са получени и почват разглеждане. Аз бих питала дали са задвижени, да не е станало нещо при изпращането. Иначе си чакате само, а може да няма и какво.

Успех. :)

Обикновено отговарят бързо на въпросите.

Редактирано от Тони
Връзка към мнение

Ами те задължително пращат уведомление, че са получени и почват разглеждане. Аз бих питала дали са задвижени, да не е станало нещо при изпращането. Иначе си чакате само, а може да няма и какво.

Успех. :)

Обикновено отговарят бързо на въпросите.

 

В и-мейла, който тя изпрати преди 3 дни зададе и въпрос дали има някакъв проблем, тъй като не е получила acknowledgement, no answer.....

Връзка към мнение

А тя има ли номерче в е-визитора и ако да, като си влезе в профила трябва да изписва статуса на разглеждане?

Връзка към мнение

Да, има си акаунт и всичко. Последния update там е от 08.04.15 (когато получи request for additional information). Статуса е "Assessment in progress"

 

Моя статус беше същия, но беше update-нат наново в деня, когато ми изпратиха letter of acknowledgement (15.04)

 

В моя акаунт като натисна на "view correspondence" няма такъв action като "Letter of acknowledgement recieved" на 15.04. 

 

Capture.jpg

 

При нея е същото, само че липсва последната стъпка :D

Редактирано от П.Кръстев
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

30 Dec 2014 IMMI Acknowledgement of Application Received

05 Jan 2015 Request for Information

11 Feb 2015 IMMI Grant Notification

И при мен беше повечко време.

Редактирано от Тони
Връзка към мнение

Доста бързо. При мен отне повече време:

 

OHqPSsq.jpg

 

A имал ли си Letter of Acknowledgement на мейла? Аз се чудя да не би да има проблем и да не са получили документите й...

Иначе имаме и резервен вариант за пътуване - Малайзия, Сингапур и Индонезия, който на всичкото отгоре ще е и по-евтин. Но не знам какво да правим, т.к. нямаме отговор....

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.