Прескочи до съдържание

Booking.com - полезни опции, съвети, възможности и трикове при търсене


rik4o

Препоръчани мнения

1 minute ago, livfc said:

@aleksandrina а може ли да се ползват 10% от EasyJet и Genius отстъпката, че нещо не намирам как, а втората ми дава по-добри цени?

Май май не. Защото, ако искаш да влезеш в сайта- всъщност трябва да влезеш с регистрацията си в easyjet, а не в booking. Отделно не виждам банерчето им ВЗЕМИ НЕЗАБАВНА НАГРАДА (или нещо подобно), което стоеше на всеки хотел, който участва в тази промоция...

 

1 minute ago, Ivko said:

Ооо през тази схема хотела, който съм букнал директно от букинг с 10-те % genius в Кос за 697лв ми излиза 774лв.  

И @slujitel се оплака от същото по- нагоре.

Връзка към мнение

Здравейте,

Направих от моя акаунт в Booking резервация за 3-ма човека - аз и двама приятели. Оказа се обаче, че аз няма да успея да пътувам и друг човек ще заеме мястото. Въпросът ми е дали ще има някакъв проблем другите да отидат, тъй като резервацията е на мое име? Нужно ли е да се свържа с мястото за настаняване?

Връзка към мнение
6 minutes ago, Ovcharski said:

Здравейте,

Направих от моя акаунт в Booking резервация за 3-ма човека - аз и двама приятели. Оказа се обаче, че аз няма да успея да пътувам и друг човек ще заеме мястото. Въпросът ми е дали ще има някакъв проблем другите да отидат, тъй като резервацията е на мое име? Нужно ли е да се свържа с мястото за настаняване?

Когато влезеш в резервацията си, там където е потвърждението, надолу има вид на стаята, името на резервиралия и брой гости. Името може да се променя.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Вече изиджет не дават 10%. Още вчера влизах да си проверя хотела да не е по-евтин и тогава ми направи впечатление че го няма това зеленото поле долу където пишеше 10 %

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
On 5/1/2019 at 5:50 AM, neuromancer said:

аз не съм го пробвал, то докато се наканя да резервирам ще изтече сигурно

 

1 hour ago, stani.m said:

Вече изиджет не дават 10%. Още вчера влизах да си проверя хотела да не е по-евтин и тогава ми направи впечатление че го няма това зеленото поле долу където пишеше 10 %

 

Връзка към мнение
Публикувано: (редактирано)
На 20.04.2019 г. в 10:14, rik4o каза:

Нещо ново, поне за моя акаунт - 17% Genius. :thank_you:

 

17genius_1.png.54beb9bd51fc4082b33cbdb17fd2fd35.png

18_genius.png.fbd0536e4a3e8a99cdc45f6b8b18f48d.png

Да, 17% вече не е изключение, а се превръща в стандарт.  :dance2:

 

17.png.0e6f77f9168dbc1e5100f47105f61648.png

 

 

Редактирано от rik4o
  • Харесвам 5
Връзка към мнение
Публикувано: (редактирано)
преди 2 часа, aleksandrina каза:

Явно е за Genius с повече резервации. След 2-та са си все 10%.

По-скоро за определени хотели с доста ограничена бройка. Това за стандарта беше повече закачка. 🙂

Редактирано от rik4o
  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 21 минути , rik4o каза:

По-скоро за определени хотели с доста ограничена бройка. Това за стандарта беше повече закачка. 🙂

 Може би да аз съм с много резервации вече в букинг и сам си с 10%, но и аз от няколко дена видях,че за някой хоели ми изкарва даже 18%

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да споделя какво стана с настаняването ни. От букинг нали ми бяха писали след престоя да им представя фактура, и после ще ми върнат разликата за намерена най-ниска цена. Още на следващия ден ми върнаха парите в букинг портфейла и ако искам да ги прехвърля по сметка, или да си стоят там за бъдещи резервации.  Писах си картата и на другия ден бяха там. Всичко е точно.

  • Харесвам 7
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Ето как, като се насложиха 3 типа отстъпки върху стандартната и сама по себе си доста привлекателна за мястото и типа на хотела цена, този път Booking, в сътрудничество с Revolut, ме изненадаха и направиха по-приятно пътуването ни към "сърцето" на Венеция: 🙂

 

r8.png.bcf1d4d8f42644edca27d1ebfc866194.png

revo2.png.4436ce4177db209d3670e19fccf0015a.png1revo12_5897.png.86c3f7e18f0c54e76d96552a4fbb5ebe.png

 

На 7.05.2019 г. в 12:49, rik4o каза:

Да, 17% вече не е изключение, а се превръща в стандарт...

Не може да не се забележи и Genius отстъпката, която поне в моя акаунт продължава да си "пъпли" нагоре, достигайки невиждани и нечувани висоти. :yahoo:

25.png.434a9f1f3909876592cacaf6b95bf8a5.png

  • Харесвам 7
  • Браво 6
Връзка към мнение
преди 7 минути , rik4o каза:

r8.png.bcf1d4d8f42644edca27d1ebfc866194.pngНе може да не се забележи и Genius отстъпката, която поне в моя акаунт продължава да си "пъпли" нагоре, достигайки невиждани и нечувани висоти. :yahoo:

25.png.434a9f1f3909876592cacaf6b95bf8a5.png

Супер! А аз още не мога да стана Genius.Имам доста резервации и въпреки това продължава да ми изписва,че след още една ще стана Genius и така до следващата резервация ,след която се повтаря същото.

Връзка към мнение
преди 7 минути , krasen_denev каза:

Супер! А аз още не мога да стана Genius.Имам доста резервации и въпреки това продължава да ми изписва,че след още една ще стана Genius и така до следващата резервация ,след която се повтаря същото.

Ето това се вижда при мен горе вдясно под името на собственика на профила. Изписва оставащите нощувки, които "завършват" окончателния Genius профил. Преди това има някакви нива - ниво 1,...

nivo.png.7d47e30d64d118e611409fd85ed5aa3a.png

 

И би трябвало при запълването им, да даде пълни права.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Направих резервация без кр. карта, която е без предплата и с право на безплатна анулация до 20.06, а нощувката е чак през септември.

Чудя се какво ли ще случи след 20.06? Дали ще поискат да правя банков трансфер до страна извън ЕС? Пище, че след 20.06 ще ми дръпнат цялата сума, но как ще стане това?

Връзка към мнение
преди 7 минути , noshtna_ptica каза:

Направих резервация без кр. карта, която е без предплата и с право на безплатна анулация до 20.06, а нощувката е чак през септември.

Чудя се какво ли ще случи след 20.06? Дали ще поискат да правя банков трансфер до страна извън ЕС? Пище, че след 20.06 ще ми дръпнат цялата сума, но как ще стане това?

Според мен никак. Това е доста често срещано, явно хотелите като правят профила се объркват нещо. Случвало ми се е да анулирам такава резервация и ми пише, че дължа сума. Но няма от къде да я вземат.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

bbasic.png.cd643819132279eb44951cfa1f248921.png

На нова за мен опция попаднах днес, докато си търсих хотел във Венеция. Както е обяснено:

Типът легло ще бъде избран от мястото за настаняване

 

basic.png.9ea7a9f201c3f1991f9815bb628fba4d.png

 

На фона на височките цени в дестинацията ми хареса възможността да си осигуря нощувка на комуникативно и в същото време централно място. Близо е до гара и автогара, а е на половинчасова пешеходна разходка по оживените улички на Венеция до Сан Марко, с добра закуска и добри отзиви.

basic2.png.3113c69d09afda360e0fe22810f25925.png

 

Ако съдя по другите предложения в мястото за настаняване, няма общи спални и изборът им би бил стая с обща баня. От снимката се вижда, че тя е на цена 85 - 86 евро, и то без закуска, която пък отделно е още 10 евро. Получава се нелоша отстъпка: 86 + 10 + 10 = 106; 106 - 71 = 35 евро по-ниска цена. Въпросът е на каква цена? 🙂 Някой да е резервирал по подобен начин? Четох за някакви стаи в съседна на хотела сграда, което променя според мен вече не типа легло, а типа на мястото. Имат ли право? Отговарям си по-скоро положително.

Връзка към мнение

Тази опция я има от няколко месеца, винаги е с предплащане и без анулация. Няма особен смисъл тъй като за да е бейсик, мисля че няма включено Genius намаление. Друга особеност е, че всъщност бейсик предложенията са оферти от други сайтове , партньори на Букинг или част от холдинга им ( примерно Агода).

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 10 минути , bad kid каза:

доста странно, наистина няма описание какво точно резервираш...на следваща стъпка преди плащане излиза ли нещо?

Има начин да разбереш каквото точно резервираш, но е малко “играчка” - преди да резервираш мястото, отваряш source кода и виждаш кой е доставчика, след това отиваш на тяхната страница и виждаш за същата цена , на кое настаняване отговаря.

 

ag=agoda

A460EAD5-1139-421E-9191-A46B6E4CCEAE.jpeg

  • Харесвам 5
  • Благодаря 1
  • Браво 2
Връзка към мнение

да, май по-назад в темата съм писала за това basic, когато за пръв път се натъкнах на него и точно така през кода на страницата можеш да видиш откъде всъщност е офертата

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 1 час, bad kid каза:

...на следваща стъпка преди плащане излиза ли нещо?

Отказах се да резервирам там, защото намерих доста по-привлекателното предложение с комбинацията от Revolut, Genius и портфейл на мнооого по-добро място, за което писах по-горе. Моето първо предположение по basic беше, че оставят определянето на стая за последния момент, при пристигане, в зависимост от наличността. Свалят цена, без да се ангажират с конкретен тип стая, а презентират "каквото има, когато дойдеш". 

Връзка към мнение
преди 2 часа, stanislavpp каза:

Друга особеност е, че всъщност бейсик предложенията са оферти от други сайтове , партньори на Букинг или част от холдинга им ( примерно Агода).

Именно и аз като съм срещал от тези черни оферти в Букинг и всички после ги намирам в Агода със същите условия.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте. При резервация на хотел имам опция за закуска, но не я искам - изписва ми, че е optional, как да съм сигурна, че при резервацията няма да ми я сложат, стигнах до мястото преди да потвърдя плащане и никъде не ми изписа дали я искам или не я искам. 

Clipboard01.jpg

Връзка към мнение
преди 1 минута , darinamarinova каза:

Здравейте. При резервация на хотел имам опция за закуска, но не я искам - изписва ми, че е optional, как да съм сигурна, че при резервацията няма да ми я сложат, стигнах до мястото преди да потвърдя плащане и никъде не ми изписа дали я искам или не я искам. 

Clipboard01.jpg

Остави стойността нула - не използвай падащото меню. Провери крайната сума дали е точна. 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.