Прескочи до съдържание

Booking.com - полезни опции, съвети, възможности и трикове при търсене


rik4o

Препоръчани мнения

преди 2 минути , rik4o каза:

 

Ето виждате ли, не мо'й да ме нарочвате за привилегирован. 🙂 Да не говорим, че някои "спестяват и от закуска" - отдавна познат маниер. 🙂

Абе, да ти кажа, привилегиите са си хубаво нещо:dance3:тъкмо взехме да ти завиждамеее😉

  • Смея се 1
Връзка към коментар
преди 8 минути , AlexandraKo каза:

То хубаво, ама, как да ги откриваме тези хотели?...

Нямам отговор. Много е относително за мен. Има вероятност хотелът да си е понадул цените, или пък да не може да достигне определен процент запълняемост, или пък да е временна промоция. Но е факт, че за различни хотели дава различна отстъпка. Аз лично например няма да се възползвам от предложените 15 процента и ще взема аналогичен 4-звезден хотел със стандартните 10% Genius просто защото ми изглежда по-добър като обслужване, с по-висока оценка е и повече ни харесва.

"Абе, да ти кажа, привилегиите са си хубаво нещо:dance3:тъкмо взехме да ти завиждамеее😉"

P.S. @AlexandraKo, eто давам нагледен пример как човек може да се откаже доброволно от привилегиите си. Очаквам примерът ми да е заразителен не само за магеланци, но и за други социални групи в нашата татковина. 🙂

Редактирано от rik4o
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

@AlexandraKocheaptickets в момента дава отстъпка 16% с код travelhop ,ако резервираш до 28 април и ползваш настаняване до края на 2019г.Често пъти цените са по-ниски от тези в букинг с genius отстъпката.На страницата с плащането,кода се нанася над данните за картата и тогава виждаш отстъпката.Ако направиш първо регистрация в сайта,получаваш още 10% off за някои хотели.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 36 минути , Мари Николова каза:

@AlexandraKocheaptickets в момента дава отстъпка 16% с код travelhop ,ако резервираш до 28 април и ползваш настаняване до края на 2019г.Често пъти цените са по-ниски от тези в букинг с genius отстъпката.На страницата с плащането,кода се нанася над данните за картата и тогава виждаш отстъпката.Ако направиш първо регистрация в сайта,получаваш още 10% off за някои хотели.

За съжаление този код става само за някои хотели. Както си споменал и за другия от 10%

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 3 часа, Мари Николова каза:

@AlexandraKocheaptickets в момента дава отстъпка 16% с код travelhop ,ако резервираш до 28 април и ползваш настаняване до края на 2019г.Често пъти цените са по-ниски от тези в букинг с genius отстъпката.На страницата с плащането,кода се нанася над данните за картата и тогава виждаш отстъпката.Ако направиш първо регистрация в сайта,получаваш още 10% off за някои хотели.

@Мари Николова, много ти благодаря, ще пробвам,  с каквото харесам.

Ама, тия хотели,дето аз ги харесвам, все не ги случвам с намаление.

Вчера - случка:

Получих мейл за 50%, че и мор, на хотели в Hotels.com.

Засилих се аз, отворих два прозореца, в единия Букинг, в другия Хотелс, турИх цената в долари, за да сравнявам и почнах.

Ми, лъжат, та се късат - сума ти хотели претръшках, разлика с Букинга, никаква, / 5 долара не ги броя за разлика/, камо ли, 50%.

И се отказах.

Нямам нерви, време и талант за  търсене и намиране на изгодни цени. Явно, това не го мога.

Ние за това, където има Мелия си спим там. Щото плащам, получавам точки, с тях си намалявам цената следващия път, пак получавам и винаги знам, с колко точки каква цена мога да постигна.

 

Връзка към коментар

Е, 50% намаление в hotels.com е 50% от цената на hotels.com не от booking.com все пак

и те са избрани хотели само

абе по принцип ако човек вече си е решил кой да е хотела намаление е на голям късмет да се получи

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте. Тръгнах да буквам хотел, чрез линк от приятел и ми дава това "Вие сте били препоръчани". Явно  това с линковете от приятел е лимитирано. Сега как да изкарам някакви пари 🙂 Само през уиз се сещам. 

Връзка към коментар
22 minutes ago, Eva eva said:

Здравейте. Тръгнах да буквам хотел, чрез линк от приятел и ми дава това "Вие сте били препоръчани". Явно  това с линковете от приятел е лимитирано. Сега как да изкарам някакви пари 🙂 Само през уиз се сещам. 

Опитай с друг линк. А имаш ли в момента резервация, която предстои? Аз мога да букна през друг линк (пак със същите условия като предишния, който съм ползвала), но нямам предстоящи резервации. Днес точно пробвах.

Връзка към коментар

Пробвах чрез 2 приятелки и ми излиза това съобщение. Да, имам две предстоящи резервации, като едната е чрез линк от приятел. Явно заради това. Ще видя какво е това topcashback.

 

Благодаря.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ето какво се оказа по моя казус. Това намерих в букинг Ако ваш приятел е направил повече от една резервация, използвайки дадена връзка за препоръка (ваша или на някой друг), той ще получи само една награда. Няма да бъдат изплащани награди за други резервации.

Това означава, че един потребител може да бъде препоръчан /поканен/ само веднъж в съществуването си 🙂 

Сега регистрирах и мъжо, но пък той не е GENIUS и му дава доста по-висока цена за хотела, който гледаме - над 10 % по-скъп.  

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 6 часа, Eva eva каза:

Здравейте. Тръгнах да буквам хотел, чрез линк от приятел и ми дава това "Вие сте били препоръчани". Явно  това с линковете от приятел е лимитирано. Сега как да изкарам някакви пари 🙂 Само през уиз се сещам. 

Да, условията на бонус програмата "Препоръчай на приятел" са такива - можеш да пращаш до 10 покани, да получаваш колкото си искаш, но ще ти платят бонус само за една от тях.

Преди 1 час, Eva eva каза:

Ето какво се оказа по моя казус. Това намерих в букинг Ако ваш приятел е направил повече от една резервация, използвайки дадена връзка за препоръка (ваша или на някой друг), той ще получи само една награда. Няма да бъдат изплащани награди за други резервации.

Това означава, че един потребител може да бъде препоръчан /поканен/ само веднъж в съществуването си 🙂 

Сега регистрирах и мъжо, но пък той не е GENIUS и му дава доста по-висока цена за хотела, който гледаме - над 10 % по-скъп.  

Въпрос на изчисления. Genius в общия случай са 10% от цената на хотела. Ако линкът от приятел ще ти осигури примерно 25 долара като поканващ и още толкова на "мъжо" 😉 и сумарно сумата на отстъпката е по-голяма от 10%-те процента, тогава спокойно можеш да "жертваш" отстъпката за Genius и да резервираш през новия акаунт (на мъжа ти) по стандартни цени. Случва се това далеч да надхвърля 10% и зависи от общата цена на това, което резервираш. Ако пък и "разбиеш" нощувките на по една, можеш да "изкараш доста повече пари". И това изобщо не е опция за пренебрегване, но си е играчка, с която невинаги  и не всеки е готов да си играе.  🙂

Редактирано от rik4o
  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 9 часа, Eva eva каза:

Ето какво се оказа по моя казус. Това намерих в букинг Ако ваш приятел е направил повече от една резервация, използвайки дадена връзка за препоръка (ваша или на някой друг), той ще получи само една награда. Няма да бъдат изплащани награди за други резервации.

 Това означава, че един потребител може да бъде препоръчан /поканен/ само веднъж в съществуването си 🙂 

Сега регистрирах и мъжо, но пък той не е GENIUS и му дава доста по-висока цена за хотела, който гледаме - над 10 % по-скъп.  

да, еднократно е

но може да ползваш другите - през Easyjet или Revolut

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 36 минути , neuromancer каза:

да, еднократно е

но може да ползваш другите - през Easyjet или Revolut

През Изиджет, както при Уиз ли е?

Влизаш през сайта и после ти връщат. А колко е процентът при тях?

Връзка към коментар

доколкото пишат в темата, просто намалява с 10%, не връщат нищо. Влизаш през сайта

преди 14 часа, aleksandrina каза:

Аааа, виж също и през easyjet. Директно дава(ше) 10% като се отразява веднага на цената.

ps Работи все още.

аз не съм го пробвал, то докато се наканя да резервирам ще изтече сигурно

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Всички хотели, които проверих в Изиджет бяха с по около 10% по скъпи от Букинг и като ми свалят 10% става същата цена. Тези с дженис естествено са по евтини.

Връзка към коментар
2 hours ago, slujitel said:

Всички хотели, които проверих в Изиджет бяха с по около 10% по скъпи от Букинг и като ми свалят 10% става същата цена. Тези с дженис естествено са по евтини.

Не са всички. И аз сравнявах преди време. 

Връзка към коментар

На мен пък цената през изиджет си беше същата като в букинг и с намалените 10% става по-ниска. За което им писах, отговориха че след престоя ще ми върнат разликата в цената.  Днес хотела ми в букинг е още малко по-евтин, пак им писах и този път веднага ми отговориха / преди ги чаках около 4-5 дни/ , като ми написаха общата сума /от двете намалени цени/ която ще върнат. Ще видим след престоя какво ще стане.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
On 5/1/2019 at 5:46 AM, AlexandraKo said:

През Изиджет, както при Уиз ли е?

Влизаш през сайта и после ти връщат. А колко е процентът при тях?

При easyjet веднага отразява и вади 10%.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
5 minutes ago, Ivan Ivanich said:

Може ли линк, че нещо не се ориентирам откъде да тръгна за тези 10%

http://hotels.easyjet.com/index.bg.html?aid=347810;label=easy-cs-dealpanel;sid=c0a2f78991add1c657b7cc9ba48eefb7;keep_landing=1&sb_price_type=total&

Като се отвори сайта на easyjet надолу, по средата има банерче на booking.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 17 минути , aleksandrina каза:

http://hotels.easyjet.com/index.bg.html?aid=347810;label=easy-cs-dealpanel;sid=c0a2f78991add1c657b7cc9ba48eefb7;keep_landing=1&sb_price_type=total&

Като се отвори сайта на easyjet надолу, по средата има банерче на booking.

 Ооо през тази схема хотела, който съм букнал директно от букинг с 10-те % genius в Кос за 697лв ми излиза 774лв. 

преди 1 минута , livfc каза:

@aleksandrina а може ли да се ползват 10% от EasyJet и Genius отстъпката, че нещо не намирам как, а втората ми дава по-добри цени?

 Май не може и аз това търсих, но никъде не виждам къде мога да се логна в профила ми..

Редактирано от Ivko
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.