Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

преди 7 минути , AlexandraKo каза:

И аз не разбирам, защо да е незаконно, при положение, че си си платил.

Незаконно е по отношение на изплащане на застрахователни суми. За  възстановяване на разходи всяка компания ще иска фактура в оригинал. Как една  и съща оригинална фактура може да бъде дадена едновременно на няколко компании?  Невъзможно е това. Затова не е разумно за един и същ риск да се правят няколко застраховки в различни компании.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 4 минути , epetkov каза:

Незаконно е по отношение на изплащане на застрахователни суми. За  възстановяване на разходи всяка компания ще иска фактура в оригинал. Как една  и съща оригинална фактура може да бъде дадена едновтеменно на няколко компании?  Невъзможно е това. Затова не е разумно за един и същ риск да се правят няколко застраховки в различни компании.

Благодаря за пояснението, но често се пращат сканирани копия и декларация, че не си получил тези пари от друг застраховател.

А за разумното - прав си, така е.

Връзка към коментар
преди 10 часа, AlexandraKo каза:

но често се пращат сканирани копия и декларация, че не си получил тези пари от друг застраховател.

Точно така е , аз съм изпадала в подобна ситуация. Пропадна ми пътуване поради болест, имах две застраховки Отмяна на пътуване към две кредитни карти, различни застрахователи. Писах и на двамата-който реагира първи , той пое случая. Цялата комуникация стана по имейл и телефон-пратиха ми да попълня декларация и тогава им казах , че съм писала и на другата застрахователна компания, която въобще не реагира. Те се свързаха с тях служебно един вид. Изплатиха ми лимита на застраховката, в случая беше 200долара, но моите разходи бяха 230 долара примерно. За разликата от 30 долара първите застрахователи се опитаха да ги изискат от вторите, които в случая въобще отказаха да признаят застрахователното събитие.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар
преди 28 минути , bobole4e каза:

Точно така е , аз съм изпадала в подобна ситуация. Пропадна ми пътуване поради болест, имах две застраховки Отмяна на пътуване към две кредитни карти, различни застрахователи. Писах и на двамата-който реагира първи , той пое случая. Цялата комуникация стана по имейл и телефон-пратиха ми да попълня декларация и тогава им казах , че съм писала и на другата застрахователна компания, която въобще не реагира. Те се свързаха с тях служебно един вид. Изплатиха ми лимита на застраховката, в случая беше 200долара, но моите разходи бяха 230 долара примерно. За разликата от 30 долара първите застрахователи се опитаха да ги изискат от вторите, които в случая въобще отказаха да признаят застрахователното събитие.

Тази застраховка отделна ли е от тази на самотните билети. Искам да попитам правиш допълнително застраховане като например за пребиваване в чужбина.

Връзка към коментар
преди 12 часа, ZORI каза:

Тази застраховка отделна ли е от тази на самотните билети. Искам да попитам правиш допълнително застраховане като например за пребиваване в чужбина.

Тази, която цитирам в примера е към кредитната карта, в случая Дайнърс( Дженерали), и е с покритие само 200долара. Тя се активира при покупка на нещо, свързано с пътването -аз бях купила самолетните билети. Същата застраховка към кредитна карта Виза на ЦКБ (Армеец) въобще отказаха да ми признаят застрахователното събитие, никой не успя грамотно да ми обясни или даде пример в какъв случай застраховката важи.

Армеец имат друга, отделна застраховка Отмяна на пътуване(различна от тази към кредитните карти, явно), която е % от цялата сума по пътуването. Тя се сключва в офис, до 5 дни след направени разходи. Аз я правя от известно време , но досега не ми се е налагало да я ползвам. Интересното при нея е , че ще ти възстановят сумата ако пътуването се провали заради отказан отпуск от работодателя, примерно.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, bobole4e каза:

Интересното при нея е , че ще ти възстановят сумата ако пътуването се провали заради отказан отпуск от работодателя, примерно.

Това я прави уникална за страната. На някого случвало ли му се е възстановяване по тази причина?

Аз я направих за априлското си пътуване. Лимитът е до 3000 лв. да е сумата за транспорт, хотели, активности. Дано не се наложи да я ползвам!

Връзка към коментар
преди 9 минути , Дани Магелани каза:

Това я прави уникална за страната. На някого случвало ли му се е възстановяване по тази причина?

Аз я направих за априлското си пътуване. Лимитът е до 3000 лв. да е сумата за транспорт, хотели, активности. Дано не се наложи да я ползвам!

А спази ли изискването за сключването на застраховката - ако не ме лъже паметта беше 5 дни от покупката на пакета или част от него?

Връзка към коментар
преди 2 минути , mililia каза:

А спази ли изискването за сключването на застраховката - ако не ме лъже паметта беше 5 дни от покупката на пакета или част от него?

Да. И понеже покупките бяха по различно време, правих анекси.

  • Харесвам 4
  • Браво 1
Връзка към коментар

Докато на някой не му изплатят по тази точка, няма как да повярвам. 

Всички застрахователи се чудят как да не платят малко или много и се търси причина, а българските още повече..

Връзка към коментар
преди 11 минути , Alexander каза:

Докато на някой не му изплатят по тази точка, няма как да повярвам. 

Всички застрахователи се чудят как да не платят малко или много и се търси причина, а българските още повече..

Прав си. За пръв път я правя и не съм сигурна, но парите за пътуването бяха доста, периодът далечен, така че реших да опитам.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

А някой да е правил застраховка към номадите или някой друг не български застраховател и да се е възползвал от клаузата за отмяна на пътуване? Гледам, гледам, но не виждам там такова условие за сключване на застраховка до 5 дни след първото плащане?

Връзка към коментар
преди 9 минути , savagejo каза:

А някой да е правил застраховка към номадите или някой друг не български застраховател и да се е възползвал от клаузата за отмяна на пътуване? Гледам, гледам, но не виждам там такова условие за сключване на застраховка до 5 дни след първото плащане?

Това е изискване само на Армеец.

При другите се прави най-късно до 20-30 дни до началото на пътуването. Съчетават медицинска и отмяна, поради заболяване на пътуващия или тежък случай в семейството, някакво застрахователно събитие в дома ти, напр. пожар, но не и поради отказан отпуск.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Всички тези дни за купуване на застраховката след самолетните билети и преди самото пътуване са измислици-премислици на българските застрахователи. Наскоро ми се налагаше да купувам туристическа застраховка във Великобритания и масовият случай (друг не видях) е потребителят да си избере от коя дата да започва да тече застраховката.

 

Примерно сега е януари и сте купили току-що билети и хотел за август. Вие си решавате дали застраховката да почне да тече от днес или от някой августовски ден. Тогава обаче има и различия. Ако се случи застрахователно събитие преди екскурзията, тогава все едно нямате застраховка. Затова тук много туристи си правят годишна застраховка, която подновяват ежегодно. Така тези, които пътуват често, са застраховани непрекъснато.

 

Българският пазар явно още не е узрял за годишни туристически застраховки или пък не се е намерила компания, на която да й хрумне тази блестяща идея. Бърза проверка показа, че цените за 1 човек без медицински проблеми за почти цял свят (без САЩ) почват от £13, покритията са за милиони.

 

image.png.cbf9ee8f9b86df6cd972322faef91fee.png

 

Мисля, че тук има доста магеланци, които за подобна цена биха си купили такъв продукт. Така че, ако тук чете някой работещ БГ застраховател, действайте по въпроса.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
6 hours ago, vorbis said:

Всички тези дни за купуване на застраховката след самолетните билети и преди самото пътуване са измислици-премислици на българските застрахователи. Наскоро ми се налагаше да купувам туристическа застраховка във Великобритания и масовият случай (друг не видях) е потребителят да си избере от коя дата да започва да тече застраховката.

 

Примерно сега е януари и сте купили току-що билети и хотел за август. Вие си решавате дали застраховката да почне да тече от днес или от някой августовски ден. Тогава обаче има и различия. Ако се случи застрахователно събитие преди екскурзията, тогава все едно нямате застраховка. Затова тук много туристи си правят годишна застраховка, която подновяват ежегодно. Така тези, които пътуват често, са застраховани непрекъснато.

 

Българският пазар явно още не е узрял за годишни туристически застраховки или пък не се е намерила компания, на която да й хрумне тази блестяща идея. Бърза проверка показа, че цените за 1 човек без медицински проблеми за почти цял свят (без САЩ) почват от £13, покритията са за милиони.

 

image.png.cbf9ee8f9b86df6cd972322faef91fee.png

 

Мисля, че тук има доста магеланци, които за подобна цена биха си купили такъв продукт. Така че, ако тук чете някой работещ БГ застраховател, действайте по въпроса.

Дженерали предлагат годишна застраховка при пътуване - просто човек трябва да пита.

Връзка към коментар

По моя случай, т.к. излезе че имам две застраховки в една компания трябва да чакам нея :). Свързах се с Дженерали, от там ми казаха, че не е трябвало да плащам, но ще ми пратят инфо как да си изискам парите - в още не са пратили. Обещаха също така, че днес не трябва да плащам за втори преглед - след малко тръгвам, ще видим дали поне това са направили. Сториха ми се много неориентирани, мъжа ми намери болницата в Гугъл, те не успяха, но това да ни е проблема. 

Връзка към коментар
преди 6 часа, georgebg каза:

Дженерали предлагат годишна застраховка при пътуване - просто човек трябва да пита.

Да де, ама, като сложа 60 дни годишно, сумарна за пътувания, с клаузите, които ми трябват, не с всички и с нашите възрасти / за 100-годишни, цената е по- висока/, ми излиза по около 500 лева на човек. Ако  сложа всички клаузи - около 1800 за двамата.

  • Шок 2
Връзка към коментар

 Цената звучи съвсем разумно 👍

Преди месец направих застраховка на съпругата и малкият (за него уж е безплатна ) за 15 дни  в Колумбия , план Prime ( One trip prime) в Алианц.

BENEFITS and COVERAGE

Trip Cancellation:
 
$1,000  
Trip Interruption:
 
$1,500  
Emergency Medical:
 
$25,000  
Emergency Transportation:  
$500,000  
Baggage Loss/Damage:
 
$1,000  
Baggage Delay Coverage:
 
$300  
Travel Delay Coverage:
 
$800  
Change Fee Coverage:  
$500  
Loyalty Program Redeposit Fee Coverage:  
$500  
24-Hr Hotline Assistance:  
Included  
Concierge:  
Included
Връзка към коментар

Има ли нещо по-читаво и по-скоро по-лесно за използване от Tokio Marine за САЩ?

Напоследък се коментират по-усилено застраховките и реших пак да се допитам, съвсем скоро ще трябва да правя някъде.

Връзка към коментар
преди 3 часа, bungle каза:

Аз другата седмица заминавам за САЩ, коя агенция ще препоръчате за застраховка? Мислех Алианц, но явно не предлагат. 

image.png.27c6de7773556c113ebe15aa9d496346.png

Провери Уника и Дженерали. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Предвид на изгорелите ми билети и все още не възстановени пари за тях от фалиралата френска авиокомпания, в предвид на обстоятелстватав  в сегашно време, как се затварят летища и се променят полети Какъв съвет бихте ми дали за застарховка " отмяна на пътуване", къде да направя. Пътуването е април за Канада. Човек никога не знае, какво ново точно ще излезе, искам да съм подсигурена,  но къде е най надежно??...чета..чета ....знам, че Дженерали няма такава застарховка, Армеец покрива ли  такива кауза, защото като дойде време да доказваме...трудно стават нещата, все нещо друго сме застараховали.....или точно това го няма и  изключва нашия случай. Пак казвам дано на никой не му се налага да ползва тези застраховки.

Но впредвид на обстоятелствата напоследък и зачестилите промени на полети Вие къде се застраховате. Благодаря! 

Връзка към коментар
преди 6 минути , ZORI каза:

Предвид на изгорелите ми билети и все още не възстановени пари за тях от фалиралата френска авиокомпания, в предвид на обстоятелстватав  в сегашно време, как се затварят летища и се променят полети Какъв съвет бихте ми дали за застарховка " отмяна на пътуване", къде да направя. Пътуването е април за Канада. Човек никога не знае, какво ново точно ще излезе, искам да съм подсигурена,  но къде е най надежно??...чета..чета ....знам, че Дженерали няма такава застарховка, Армеец покрива ли  такива кауза, защото като дойде време да доказваме...трудно стават нещата, все нещо друго сме застараховали.....или точно това го няма и  изключва нашия случай. Пак казвам дано на никой не му се налага да ползва тези застраховки.

Но впредвиз на обстоятелствата напоследък и зачестилите промени на полети къде Вие се застрахавате. Благодаря! 

Армеец ще ви искат договор за организирано пътуване 😞 питах ги, понеже и аз искам да направя такава застраховка.

Аз мисля да се ориентирам към някой от международните - world nomads, tokio marine

Връзка към коментар

 Къде в World Nomads има застраховка "отмяна на пътуване" не по моя вина. Всички изброени случай са за 4 застрахователни събития , включително внезапната смърт, болест или нараняване на вас, на близкия ви роднина или на член на пътуващата ви страна и

от SDI искайки застраховка със Армеец същото ми казаха.

При World Nomads  мога да направя застраховката пред самото пътуване, единствено при нашете се изисква тези 5 дни след закупуванета на билетите.

Връзка към коментар
преди 13 минути , ZORI каза:

 Къде в World Nomads има застраховка "отмяна на пътуване" не по моя вина. Всички изброени случай са за 4 застрахователни събития , включително внезапната смърт, болест или нараняване на вас, на близкия ви роднина или на член на пътуващата ви страна и

от SDI искайки застраховка със Армеец същото ми казаха.

При World Nomads  мога да направя застраховката пред самото пътуване, единствено при нашете се изисква тези 5 дни след закупуванета на билетите.

Някои полици предлагат покритие по специална клауза - Cancel for any reason. Не са много евтини.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.