Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

преди 16 минути , ZORI каза:

 Къде в World Nomads има застраховка "отмяна на пътуване" не по моя вина. Всички изброени случай са за 4 застрахователни събития , включително внезапната смърт, болест или нараняване на вас, на близкия ви роднина или на член на пътуващата ви страна и

от SDI искайки застраховка със Армеец същото ми казаха.

При World Nomads  мога да направя застраховката пред самото пътуване, единствено при нашете се изисква тези 5 дни след закупуванета на билетите.

Извинявам се, не съм видяла, че са само 4 събития. Бях останала с впечатление, че са повече неща. Признавам си че имам време и се мотам със застраховката.

Връзка към коментар
Преди 1 час, savagejo каза:

Армеец ще ви искат договор за организирано пътуване 😞 питах ги, понеже и аз искам да направя такава застраховка.

Аз мисля да се ориентирам към някой от международните - world nomads, tokio marine

Аз си направих при тях за индивидуално пътуване. След това още 2 анекса за последващи разходи. Писах по-горе. Доста разучавах застрахователите.

Връзка към коментар

Четох наскоро в headforpoints за начин да си вземеш fully refundable билет с last-minute.com (май плащаш тяхната застраховка). Трябва да потърся какво беше точно

 

Мен нещо друго ми трябва, ама не виждам как да го получа.

Ако докато съм на път се окаже, че няма смисъл да седя там повече да мога да си тръгна по-рано... Че в последния момент за промяна ми искат повече, отколкото ми е струвал билета, а няма застрахователно събитие, което да уважат. То това го правих вече, като взех билета с мили, обаче трябва пак, а милите свършиха ...

Връзка към коментар
преди 7 минути , neuromancer каза:

Четох наскоро в headforpoints за начин да си вземеш fully refundable билет с last-minute.com (май плащаш тяхната застраховка). Трябва да потърся какво беше точно

 

Мен нещо друго ми трябва, ама не виждам как да го получа.

Ако докато съм на път се окаже, че няма смисъл да седя там повече да мога да си тръгна по-рано... Че в последния момент за промяна ми искат повече, отколкото ми е струвал билета, а няма застрахователно събитие, което да уважат. То това го правих вече, като взех билета с мили, обаче трябва пак, а милите свършиха ...

Аз за това се насочих към Армеец, които имат отмяна на пътуване и прекъсване на пътуване по немедицински причини - служебни ангажименти и отказ на отпуск. Но за твоята локация не мога да кажа.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

То не е отмяна, искам да се върна по-рано. Билета е с право на промяна, ама трябва да платя разликата в цената, освен таксата за промяна и в последния момент става страшно

Връзка към коментар
преди 1 час, ZORI каза:

 Къде в World Nomads има застраховка "отмяна на пътуване" не по моя вина. Всички изброени случай са за 4 застрахователни събития , включително внезапната смърт, болест или нараняване на вас, на близкия ви роднина или на член на пътуващата ви страна и

от SDI искайки застраховка със Армеец същото ми казаха.

При World Nomads  мога да направя застраховката пред самото пътуване, единствено при нашете се изисква тези 5 дни след закупуванета на билетите.

От българските застрахователи аз съм правил "Отмяна на пътуване" и при Армеец, и при Групама, включително и само на самолетен билет.
В крайна сметка не ми се е налагало да ги ползвам, така че не мога да дам отзиви в това отношение. Групама също покриват доста неща, но ако застраховката е само за самолетен билет, изискването им е да се сключи до 3 дни от датата на закупуване и билетът да е с тръгване от България. Разбира се изключените рискове също са доста. Извън посочените по-горе застрахователни събития според общите им условия покриват и:
7.5. Освобождаване на Застрахования от професионалните му задължения при прекратяване на трудовия му договор от работодателя поради съкращение, уволнение, с изключение на дисциплинарно уволнение или прекратяване по взаимно съгласие;
7.6. Отмяна или отказ на отпуска на Застрахования от работодателя, поради неотложни служебни ангажименти; професионални задължения, които възпрепятстват пътуването на Застрахования, както и при назначаване на нова работа;
7.7. Призоваване на Застрахования за свидетел по дела или даване на показания (с изключение на призоваването му като вещо лице);
7.8. Материални щети в жилището на Застрахования или помещения, в които същият развива търговска, професионална или промишлена дейност, настъпили в резултат от пожар, кражба с взлом или стихийни бедствия, чиято сериозност налага неговото присъствие;
7.9. Невъзможност за отпътуване поради неблагоприятни климатични условия по маршрута на пътуване, които могат да повлияят на безопасността на пътуването/полета,въз основа на сведения на оторизирана метеорологична служба;
7.10. Претърпяно ПТП, повреда или кражба на МПС, или авария на ПС, с което ще се осъществява пътуването (само при покритие „Отмяна на пътуване“);
7.11. Кражба на документите на Застрахования,удостоверена с документ от съответното районно полицейско управление, които са му необходими за напускане пределите на държавата при доказана физическа невъзможност същите да бъдат преиздадени преди пътуването;
7.12. Стачки в транспорта, които не са били предварително оповестени в момента на сключване на застраховката.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Направих го в Армеец, защото днес е  последен, 7-ми ден от закупуването на билетите ми и нямах никакво време, но въпреки това пак не виждам отмяна при анулиране на полет. Ако някое от летищатата е затворено или не приема полети към кой случай минава тогава.

Връзка към коментар

 

преди 59 минути , ZORI каза:

Направих го в Армеец, защото днес е  последен, 7-ми ден от закупуването на билетите ми и нямах никакво време, но въпреки това пак не виждам отмяна при анулиране на полет. Ако някое от летищатата е затворено или не приема полети към кой случай минава тогава.

Ако летището е затворено - пренасочват към друго летище или авиокомпанията предлага някакви варианти, ако няма как да се осъществи полета - връщане на парите за билета, смяна на дата и т.н. Фалити на авиокомпании, отменени полети по някакви причини (технически, епидемии), затворени летища и прочие, не се покриват от подобни застраховки.

Връзка към коментар
преди 17 минути , ZORI каза:

Направих го в Армеец, защото днес е  последен, 7-ми ден от закупуването на билетите ми и нямах никакво време, но въпреки това пак не виждам отмяна при анулиране на полет. Ако някое от летищатата е затворено или не приема полети към кой случай минава тогава.

Зори, обикновено има клауза отмяна на полет поради климатични условия - това е различно от отмяна на пътуване. 

Обаче, в застраховките обикновено в отделен раздел има изключени рискове. Ако имаш предвид отмяна на полет или затваряне на летище поради епидемия, война и др. подобни, застраховките го включват в изключен риск. Просто си изчети кога те застраховат и кога - не, за да си наясно кога можеш да претендираш обезщетение. От значение са и определенията на рисковете, защото там има също голяма закачка. Няма застраховател, който да е готов да заплати за каквото и да е, ако не е договорено предварително. 

Връзка към коментар
Преди 1 час, ZORI каза:

Направих го в Армеец, защото днес е  последен, 7-ми ден от закупуването

Току-що си погледнах полицата на Армеец и в нея пише, че срокът за сключване е до 5 дни от датата на закупуване... Прочети си полицата и се увери, че имаш такава, защото ако пише 5 дни, ако се наложи да заведеш иск, считай, че са ти го отказали! 

IMG_20200131_190916.jpg

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 4 часа, savagejo каза:

Армеец ще ви искат договор за организирано пътуване

Не, това не  е задължително. Купуваш си самолетните билети, примерно, отиваш на другия ден и ги застраховаш. Ти сам казваш сумата, даже не искат документ , удостоверяващ цифрата-колкото кажеш за толкова ще ги застраховат. По-късно резервираш хотел, дори и да е с плащане на място, пак може да  застраховаш сумата, въпреки че реално не си  я платил още. Единствено имат условие да е до 5 дни след покупката/резервацията сключването на застраховката.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 6 минути , bobole4e каза:

Не, това не  е задължително. Купуваш си самолетните билети, примерно, отиваш на другия ден и ги застраховаш. Ти сам казваш сумата, даже не искат документ , удостоверяващ цифрата-колкото кажеш за толкова ще ги застраховат. По-късно резервираш хотел, дори и да е с плащане на място, пак може да  застраховаш сумата, въпреки че реално не си  я платил още. Единствено имат условие да е до 5 дни след покупката/резервацията сключването на застраховката.

Копират всички билети и резервации за тях. Сумата на застраховката не може да надвишава разходите. Ако си резервирал двойка стая, ти смятат 1/2 от сумата. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

@bobole4e, @Дани Магелани благодаря и на двете. Аз днес им отправих запитване, и ми изсипаха един куп изисквания включително кога е сключен договоза за организиране на пътуването 🙄 Ще ги проверя утре на място.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 6 минути , Дани Магелани каза:

Копират всички билети и резервации за тях. Сумата на застраховката не може да надвишава разходите. Ако си резервирал двойка стая, ти смятат 1/2 от сумата. 

О, не-при мен нищо не искат. Аз ходя в квартален офис, в началото носех извлечения от плащания, изпринтени резервации-нищо не искат. Последния път застраховах цялата сума за хотелската резервация, нищо не са делили. Аз ако излъжа за стойността, после при претенция за възстановяване  ще искат да докажа колко всъщност съм платила и  като нищо ще изгори цялата застраховка, така че не ми хрумва да излъжа затова, но съм си го мислила че  е възможно.

Иначе като цяло служителите са доста неориентирани, аз затова ходя само на едно място, а и ми е в квартала.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 1 минута , savagejo каза:

@bobole4e, @Дани Магелани благодаря и на двете. Аз днес им отправих запитване, и ми изсипаха един куп изисквания включително кога е сключен договоза за организиране 🙄 Ще ги проверя утре на място.

От офиса се консултираха за всичко с централата, дори препратиха копията на билети и резервации за одобрение, че им бях първата индивидуална застраховка.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 3 минути , savagejo каза:

организиране на пътуването

Последните ми застраховки на организирано пътуване ги сключи фирмата, която ми организира пътуването. Аз само си проверих дали цената е същата, да не си слагат комисион-същата излезе и оставих всичко на фирмата. Твоята не предлага ли тази услуга?

Връзка към коментар
В момента, bobole4e каза:

Последните ми застраховки на организирано пътуване ги сключи фирмата, която ми организира пътуването. Аз само си проверих дали цената е същата, да не си слагат комисион-същата излезе и оставих всичко на фирмата. Твоята не предлага ли тази услуга?

Това ми е проблема, самоорганизираме се 😂 И досега никога не съм сключвала такава застраховка, само медицинска. И сега по ред причини реших, че искам да си направя и такава. 🤣

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Може да застраховаш за каквато си искаш сума, но когато се стигне до плащане на обезщетение ще връщат само платената част. Просто ще платиш по висока премия вместо премията върху действителната стойност. 

Дани, това с половината стойност ме изумява. Според мен ти го е казал някой не особено запознат. 

 

@savagejo, те искат да покажеш документ за плащане на нещо от пътуването. Може да са го писали организирано пътуване, но работа ще свърши и закупен билет, платен хотел или автобусен билет. 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Имам застраховка която започва на 2/Януари/2020 с World Nomads.

 

Днес 1/Ян кораба с който пътувам е в силен щорм и най вероятно, ще закъснея за полетите които съм купил предварително.

Не зная дали застраховката ми важи за моя случай и как трябва да действам? Освен да си купя нови полети.

Някой може ли да даде съвет?

 

Връзка към коментар
преди 3 минути , mililia каза:

Може да застраховаш за каквато си искаш сума, но когато се стигне до плащане на обезщетение ще връщат само платената част. Просто ще платиш по висока премия вместо премията върху действителната стойност. 

Дани, това с половината стойност ме изумява. Според мен ти го е казал някой не особено запознат. 

 

@savagejo, те искат да покажеш документ за плащане на нещо от пътуването. Може да са го писали организирано пътуване, но работа ще свърши и закупен билет, платен хотел или автобусен билет. 

Явно на живо ще трябва да си говорим с тях 🙂

Благодаря на всички, както винаги много полезна инфорамция получих 🤗

Връзка към коментар
преди 6 минути , bobole4e каза:

Последните ми застраховки на организирано пътуване ги сключи фирмата, която ми организира пътуването. Аз само си проверих дали цената е същата, да не си слагат комисион-същата излезе и оставих всичко на фирмата. Твоята не предлага ли тази услуга?

Аз сама си организирам пътуванията, като повечето тук. Единствено круизът ми е през посредник, но той е половината от разходите.

Връзка към коментар
преди 16 минути , sailorbg каза:

Имам застраховка която започва на 2/Януари/2020 с World Nomads.

 

Днес 1/Ян кораба с който пътувам е в силен щорм и най вероятно, ще закъснея за полетите които съм купил предварително.

Не зная дали застраховката ми важи за моя случай и как трябва да действам? Освен да си купя нови полети.

Някой може ли да даде съвет?

 

Ами виж си клаузите. Ако си сключил по скъпата застраховка Explorer на Номадите - ще ти го покрият. Вземи си документ от корабната компания за причината за закъснението. На мен ми платиха повторно закупения билет. За съжаление, ако си с по евтиния вариант - рискът мисля, че не се покриваше, но все пак виж си клаузите. 

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
14 minutes ago, mililia said:

Ами виж си клаузите. Ако си сключил по скъпата застраховка на Номадите - ще ти го покрият. Вземи си документ от корабната компания за причината за закъснението. На мен ми платиха повторно закупения билет. За съжаление, ако си с по евтиния вариант - рискът мисля, че не се покриваше. Ама виж си клаузите. 

Благодаря  за отговора,

Мисля, че по-скъпата закупих и от Princess Cruises, ще ми напишат писмо за закснението. 

Plan World Nomads Explorer Issued 15 Jan 2020, 1:07 AM EE-T

 

Трябва ли да ги уведомя предварително, че закъснявам и трябва да си купя нови полети и хотел в който да чакам новите полети?

 

Връзка към коментар
преди 16 минути , sailorbg каза:

Благодаря  за отговора,

Мисля, че по-скъпата закупих и от Princess Cruises, ще ми напишат писмо за закснението. 

Plan World Nomads Explorer Issued 15 Jan 2020, 1:07 AM EE-T

 

Трябва ли да ги уведомя предварително, че закъснявам и трябва да си купя нови полети и хотел в който да чакам новите полети?

 

По правилата трябва да ги уведомиш, но не е фатално,  ако не си го направил. Аз ги уведомих чак след месец, когато предявих иска пред тях. Ще ти платят и хотела. В същата тема съм цитирала клузата. 

Просто събирай документи и за плащанията. Естествено ще има 70 долара съучастие от твоя страна, та ако билета е евтин ще влезе в тази сума. 

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 4 часа, chandni каза:

Току-що си погледнах полицата на Армеец и в нея пише, че срокът за сключване е до 5 дни от датата на закупуване... Прочети си полицата и се увери, че имаш такава, защото ако пише 5 дни, ако се наложи да заведеш иск, считай, че са ти го отказали! 

IMG_20200131_190916.jpg

На 26.01 съм ги купила, така,че днес е петия ден..моя грешка по горе....вече се ошашавих толкова информация за  застрахователи , условия и каузи. Та днес даже от разстояние в 16 и незнам колко часа, малко преди работното време си направих  застраховката след хияди разговори по тел. Поискано ми беше заплатените самолетни билети, изпратипх ги по имейла. Между другото  Polica.bg  Лидия Миланова се представи  /незная някой ползвал  лиги е/.Направиха  ми отлично впечатление. Девойката сама ме избра, защото, когато съм звънала е била заета, на момента ми обясни всичко, за разлика от всички други, които се щураха,звъняха и  все ходеха да питат някъде.... сметна ми билетите и ми каза стойността на застрахвката, застраховат през Армеец. Само, че съпругът ми вече беше в офиса на Армеец и аз предпочетох тях за да е директно, пък и нямах време. Цената беше същата, значи нямаше комисионна или някаква надценка.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.