Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Преди години имах изпуснат полет заради наводнена магистрала във Франция и огромно задръстване на път за летището. Армеец ми платиха без да доказвам каквото и да е. Дори от притеснение не ми мина през главата да направя снимки.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 1 час, Ilian359 каза:

Преди години имах изпуснат полет заради наводнена магистрала във Франция и огромно задръстване на път за летището. Армеец ми платиха без да доказвам каквото и да е. Дори от притеснение не ми мина през главата да направя снимки.

За доказателствата - ако тук са пускали новини за това наводнение във Франция и на застрахователя е било предварително известно за него, това е напълно възможно. Може да се направи справка и в асистиращата компания на място. При всички случаи събитието ти може да се приеме за общоизвестен факт. Ние така изплащахме щети от градушки и други природни бедствия при имуществени застраховки. Прилагаме като документ за щетата - разпечатка от Интернет, вестник или каквото намерехме. 

По интересно ми е какъв е бил покрития риск, защото аз такъв риск не намерих в нито едни Общи условия на наш застраховател? 

 

При мен проблемът беше, че срутването беше на място между два града, а не на пътя за летището. И понеже при допитване с техния представител на място, въобще нямаше как да се установи твърдяната от мен причина. Не ми се ще да влизам в детайли, ама нещата бяха доста по сложни. 

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 56 минути , Ilian359 каза:

Рискът беше "Удължаване на престоя".

Благодаря! Разкрих мистерията 😀

Всъщност твоята застраховка е била "Отмяна на пътуването", а не основната застраховка Помощ при пътуване. Тя трябва да се сключи до 5 дни от сключване на договора за застраховка или закупуване на самолетния билет, но не по късно от 10 дни преди  датата на пътуването. В общи линии, ако не си направиш застраховката до 5 дни след като си купиш самолетния билет, не можеш да ползваш покритието. 

Рискът е удължаване на престоя след крайната дата на пътуването поради непреодолима сила. 

Вероятно не си бил единствения предявил иск за това събитие особено, ако си изпуснал полет до България и застрахователят вече е имал доказателства за него или то е било оповестено в мас медиите и е имало характера на общоизвестен факт.

В моя случай рискът не би могъл да се използва, защото няма удължаване на престоя или промяна в крайната дата. 

 

Между другото такъв риск има и при Дженерали, но е допълнителен риск и трябва да го заявиш допълнително, иначе няма да го включат в застраховката. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да, за "Отмяна на пътуване" към Армеец става въпрос. Случи се преди 5 години, месец май, моята щета беше номер 8. Т.е. завеждани са под 2 претенции месечно 🙂 . Българите не правят застраховки. Имаше и други изпуснали полета, но много се съмнявам, че някой от тях е имал подобна застраховка.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 11 часа, Ilian359 каза:

Да, за "Отмяна на пътуване" към Армеец става въпрос. Случи се преди 5 години, месец май, моята щета беше номер 8. Т.е. завеждани са под 2 претенции месечно 🙂 . Българите не правят застраховки. Имаше и други изпуснали полета, но много се съмнявам, че някой от тях е имал подобна застраховка.

Имаш ли спомен за тази застраховка дали си купувал и основната застраховка Помощ при пътуване или тя си е била напълно самостоятелна. Там, където аз работех отмяна на пътуването беше допълнителен риск по избор, а не отделен продукт. Мисля, че на повечето места е така, но не съм го проучвала.

Номерацията на щетата може да е това, което пишеш, но ако са се правили и комбинирани застраховки, подобни щети може да са завеждани към тях и да са прикрепвани към щети с друга номерация. Иначе, вярно че тези застраховки не са от най-продаваните, ама за това значение има и рестриктивните изисквания за валидност на застраховката. Колко от самостоятелно пътуващите си правят застраховката почти веднага след като си купят билетите. Аз поне винаги ги правя около месец преди пътуването, а билети купувам за сериозни пътувания около 6 месеца преди това.

Помощ при пътуване за Европа се прави от туроператорите основно за организираните екскурзии. Самостоятелно пътуващите ги купуват, ако някога им се е случвало да имат проблеми, иначе разчитат на ЗОК, застраховки по КК или изобщо не се сещат да ги правят.

Така мисля, но може и да греша. Иначе наистина не сме ликвидирали много щети, а ако е имало са били от страни, които изискват да имаш застраховка или от разни пътуващи организирано. Обикновено за застраховки питаха и по възрастни хора, които пътуваха при близки и роднини и по принцип си имаха разни здравословни проблеми.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

От българските застрахователи при Армеец, Групама и Евроинс застраховка "Отмяна на пътуване" е самостоятелен продукт, отделен от "Помощ при пътуване" и за "Отмяна" не е задължително да се сключва и "Помощ при пътуване".

Докато при Уника мисля, че "Отмяна на пътуване" е допълнително покритие към "Помощ при пътуване".

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Може ли да ударите едно рамо със застраховките. Ще пътуваме с бебе и две баби. Иска ми се да направя застраховка в случай че беба се разболее и решим да не пътуваме. Като живеем в Малта, тук ли трябва да търся застрахователна компания? Гледах при номадите, но там пък ми казват, че не мога да застраховам бабите тъй като са над 65.

Ако днес купя билетите, днес ли трябва да включа застраховката или може и по- нататък. Изобщо нямам идея как работят тези застраховки. 

Връзка към мнение
преди 21 минути , Алекс каза:

Може ли да ударите едно рамо със застраховките. Ще пътуваме с бебе и две баби. Иска ми се да направя застраховка в случай че беба се разболее и решим да не пътуваме. Като живеем в Малта, тук ли трябва да търся застрахователна компания? Гледах при номадите, но там пък ми казват, че не мога да застраховам бабите тъй като са над 65.

Ако днес купя билетите, днес ли трябва да включа застраховката или може и по- нататък. Изобщо нямам идея как работят тези застраховки. 

Понеже имам намерения и аз, да застраховам едно скъпо пътуване, та питах в Армеец. До 5 дни от купуването на самолетен билет и хотел, като двете неща се застраховат поотделно. Като се броят 5 дни - не работни, а календарни. И да, Номадите не застраховат над 65 години.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Дани Магелани

На мен в Армеец ми застраховаха общата сума на самолетните билети и нощувките. Има опция с анекс да се добавят новозакупени билети и др. услуги.

Уника и др. застраховат до 30 дни преди пътуването, но само самолетни билети.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Вече няколко пъти ползвам Армеец. Обикновено първо купувам билетите, застраховам ги със застраховка Отмяна на пътуване - самолетни билети. След това си избирам хотел и застраховам и хотелското настаняване. Слава Богу не ми се е налагало да ползвам застраховките. Удобно ми е, защото е до 5 дни, докато повечето застрахователи искат в деня на закупуването на билети/настаняване да се направи застраховката.

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...
Георги Матеев

Покрай пътуването до о-в Света Елена и задължителното условие за застраховка с включена медицинска евакуация (по въздух) на стойност минимум 175.000 паунда доста се поразрових и открих едно бижу, което в пъти бие офертите на всичките ми познати до момента онлайн застрахователи: https://www.hccmis.com/

 

Всеки може да разгледа сайта за подробности, но за ориентир ще кажа, че срещу скромната сума от $24 USD сключих застраховка, валидна за 8 дни за целия свят с изключение на САЩ. Огромният плюс е, че има нулево самоучастие - тоест при каквато и да е щета не дължите и стотинка, а директно застраховката плаща всичко без изключение.

 

Покритието на полицата е до 1 милион USD (!), от които максимум:

$1.000.000 за спешна медицинска евакуация, както и за спешно зъболечение
$100.000 за събиране с роднини по спешност (застрахователят плаща полети, хотели и тн. за да дойдат в болницата при вас)
$10.000 за неочаквано прекъсване на пътуването
$25.000 за персонална отговорност

 

Покриват се още много неща, но тези по-горе са акцентите.

 

За сравнение цената на World Nomads е тройна. И то за застраховка с двойно по-малък лимит и имаща самоучастие.

 

P.S. Българските застрахователи много да ме извиняват 🙂

 

  • Харесвам 17
  • Благодаря 1
  • Браво 2
Връзка към мнение
преди 11 минути , Георги Матеев каза:

Покрай пътуването до о-в Света Елена и задължителното условие за застраховка с включена медицинска евакуация (по въздух) на стойност минимум 175.000 паунда доста се поразрових и открих едно бижу, което в пъти бие офертите на всичките ми познати до момента онлайн застрахователи: https://www.hccmis.com/

 

 

https://magelanci.com/forums/topic/9186-бързи-въпроси-сащ/?do=findComment&comment=393401

Дискутирахме я там, нямат конкуренция.

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Георги Матеев
В момента, macf1an каза:

https://magelanci.com/forums/topic/9186-бързи-въпроси-сащ/?do=findComment&comment=393401

Дискутирахме я там, нямат конкуренция.

 

Трябвало е коментарите за застраховката да се преместят в тази тема тук, че иначе е трудно за намиране.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Преди 1 час, Георги Матеев каза:

Покрай пътуването до о-в Света Елена и задължителното условие за застраховка с включена медицинска евакуация (по въздух) на стойност минимум 175.000 паунда доста се поразрових и открих едно бижу, което в пъти бие офертите на всичките ми познати до момента онлайн застрахователи: https://www.hccmis.com/

 

Всеки може да разгледа сайта за подробности, но за ориентир ще кажа, че срещу скромната сума от $24 USD сключих застраховка, валидна за 8 дни за целия свят с изключение на САЩ. Огромният плюс е, че има нулево самоучастие - тоест при каквато и да е щета не дължите и стотинка, а директно застраховката плаща всичко без изключение.

 

Покритието на полицата е до 1 милион USD (!), от които максимум:

$1.000.000 за спешна медицинска евакуация, както и за спешно зъболечение
$100.000 за събиране с роднини по спешност (застрахователят плаща полети, хотели и тн. за да дойдат в болницата при вас)
$10.000 за неочаквано прекъсване на пътуването
$25.000 за персонална отговорност

 

Покриват се още много неща, но тези по-горе са акцентите.

 

За сравнение цената на World Nomads е тройна. И то за застраховка с двойно по-малък лимит и имаща самоучастие.

 

P.S. Българските застрахователи много да ме извиняват 🙂

 

Жорка, вчера си направих застраховка с Номадите за едно пътешествие до Кения през януари за 12 дни. Сега направих едно сравнение с Tokio Marine HCC - Medical Insurance Services Group за същите дати (не за друго, ами да видя с колко евентуално съм се минал). 🙂 

При Номадите платих общо 50 евро (като махнах дарението и спестих още 3 евро с един код), иначе щеше да е 56 евро някъде. Това за 3 500 000 евро медицински грижи по спешност и до 3 500 евро отмяна на пътуване.

Японците при 2 000 000 долара за спешна медицинска помощ - слагам и 100 долара самоучастие (deductible) за да е горе-долу равностойно на Номадите, ми дава 63.31 долара (с 5 евро отгоре на Номадите), с почти двойно по-малка сума за медицинска застраховка и никаква за отмяна на пътуване.  При 1 000 000 долара покритие и 100 долара самоучастие ми дава 57.85 долара премия. Като се опитах да си взема и покритие за отмяна на пътуване (което се плаща отделно), ми изписа, че е само за резиденти на САЩ.


Единственото предимство, което аз виждам при тези Токио Марин е, че медицинската евакуация са я сложили в кюпа с другите медицински разходи, докато при Номадите е отделно и е до 350 000 евро. Т. е. ако евакуацията отиде над 350 000 евро, японците ще я покрият. От друга страна може и да се окаже, че схемата при Номадите е плюс, защото евакуацията не ти взема от сумата за самите медицински разходи (да не дава Господ).

Та тази застраховка може да е една добра алтернатива, но далеч не е като да е без конкуренция, както @macf1an е писал по-горе.

 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

При мен на тест за месец Тайланд, Камбоджа, Виетнам дава 109 евро при номадите срещу 66 долара при токиомарин.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 51 минути , T.E.Lawrence каза:

При мен на тест за месец Тайланд, Камбоджа, Виетнам дава 109 евро при номадите срещу 66 долара при токиомарин.

Трябва явно всеки да си проверява за конкретното пътуване.

Интересно от какво ли зависи. От дестинацията няма как да е, защото има само две опции - "Цял свят без САЩ" и "Цял свят със САЩ" (т. е. и в моя и в твоя случай е първата от двете). Може би за по-голяма продължителност на пътуването вече се появява сериозна разлика или пък възраста да има по-голямо значение при някоя от двете агенции или пък комбинация от тези два фактора.

За мен от първостепенна важност за повечето ми пътешествия е покритието за отмяна на пътуване, което и ми решава дилемите винаги в полза на Номадите, освен ако те не откажат да ме застраховат за някоя дестинация, както се получи с Чад.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Притеснява ме, обаче, че в insuremytrip, въпреки че имат много висок рейтинг от хиляди ревюта, на търсене по проблем в Тайланд, нито един човек не е доволен и все нещо се е случило. Явно зависи и за коя част на света ги използваш.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Хубаво е да четете в детайли полиците на застраховките, колкото и да са дълги и неразбираеми, а не само колко струва и колко е покритието.

Токио Марин предлагат предимно медицинска застраховка, докато Номадите наблягат на по-широк кръг покрития, но с повече ограничения и задължително самоучастие.

Отделно, Номадите имат разлика в покритието, в зависимост от местоживеенето на застрахования. Пълният списък с покрити рискове не важи за българи, а само за първите няколко държави от списъка.

 

 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 1 час, macf1an каза:

Пълният списък с покрити рискове не важи за българи, а само за първите няколко държави от списъка.

 

 

Може ли линк към текста, където е разписано такова нещо. 

Връзка към мнение

https://helpdesk.worldnomads.com/

 

Във всяка страница може да смениш страната и да търсиш разликите. Може да започнеш от What's covered & what's not.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Искам само набързо да спомена, че преди да замина да пътувам сключихме договор с Армеец за застраховка при пътуване (струваше 300лв за 6 месеца).

 

Преди няма и месец като бях в Гватемала ми се инфектира крака и се наложи да потърся помощта им. Свързах се с Армеец по вайбър. Искам да кажа, че бяха изключително кадърни и отреагираха бързо и адекватно. Веднага ме свързаха с местен агент, който пък ме изпрати при местен лекар, който говореше английски. 

 

Покриха ми всичките разходки (посещение на лекар и лекарствата). 

 

Та... препоръчвам!

 

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
преди 24 минути , Aleks каза:

Искам само набързо да спомена, че преди да замина да пътувам сключихме договор с Армеец за застраховка при пътуване (струваше 300лв за 6 месеца).

 

Преди няма и месец като бях в Гватемала ми се инфектира крака и се наложи да потърся помощта им. Свързах се с Армеец по вайбър. Искам да кажа, че бяха изключително кадърни и отреагираха бързо и адекватно. Веднага ме свързаха с местен агент, който пък ме изпрати при местен лекар, който говореше английски. 

 

Покриха ми всичките разходки (посещение на лекар и лекарствата). 

 

Та... препоръчвам!

 

Браво! Аз бях свикнал да пътувам по света без застраховки / на принципа, млад съм, не боледувам, какво може да ми се случи?/. ДО юни тази година. Когато припаднах във влака Падуа- Верона, откараха ме до болницата с линейка, накрая ми представиха фактура за 130 евро за изследванията, аз нямах толкова на ръка, дори и европейска здравна карта нямах, за щастие не ми взеха нищо. Но от тогава ВИНАГИ, АБСОЛЮТНО ВИНАГИ, ообено когато съм извън ЕС, си правя здравна застраховка. 

  • Харесвам 2
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 5 минути , muchachote каза:

Аз бях свикнал да пътувам по света без застраховки / на принципа, млад съм, не боледувам, какво може да ми се случи?/

Това е обичайно поведение на хората... Включително и тук (има изключения, разбира се).

 

преди 5 минути , muchachote каза:

Но от тогава ВИНАГИ, АБСОЛЮТНО ВИНАГИ, ообено когато съм извън ЕС, си правя здравна застраховка. 

Браво! 

 

П.П. Не съм застрахователен агент :grin: Просто дълбоко споделям веруюто за отговорността, която носим към себе си и колко не е честно да стоварваме евентуално огромни проблеми на любимите ни близки... 

 

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.