Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

преди 1 час, Aleks каза:

Искам само набързо да спомена, че преди да замина да пътувам сключихме договор с Армеец за застраховка при пътуване (струваше 300лв за 6 месеца).

 

Преди няма и месец като бях в Гватемала ми се инфектира крака и се наложи да потърся помощта им. Свързах се с Армеец по вайбър. Искам да кажа, че бяха изключително кадърни и отреагираха бързо и адекватно. Веднага ме свързаха с местен агент, който пък ме изпрати при местен лекар, който говореше английски. 

 

Покриха ми всичките разходки (посещение на лекар и лекарствата). 

 

Та... препоръчвам!

 

Какво значи покриха?Би ли обяснил, моля!
1. Ти сам плати всичко, взе фактури, представи ги, като се върна и ти ги осребриха.

2. Нищо не си плащал нищо, те си се оправят с плащането.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 4 часа, muchachote каза:

Браво! Аз бях свикнал да пътувам по света без застраховки / на принципа, млад съм, не боледувам, какво може да ми се случи?/. ДО юни тази година. Когато припаднах във влака Падуа- Верона, откараха ме до болницата с линейка, накрая ми представиха фактура за 130 евро за изследванията, аз нямах толкова на ръка, дори и европейска здравна карта нямах, за щастие не ми взеха нищо. Но от тогава ВИНАГИ, АБСОЛЮТНО ВИНАГИ, ообено когато съм извън ЕС, си правя здравна застраховка. 

Всъщност и аз бях така, твърдоглав и своенравен още преди 2-3 години като пътувах из Азия, мислейки че никога нищо няма да ми се случи и че парите за застраховка за си чиста загуба на пари. Слава богу родителите ми не ме послушаха и сключиха застраховка в България. Та някъде из Азия ме беше ухапал отровен паяк, трябваше да ходя до частна клиника в Хонг Конг за над 10 дни, лечението и медицината бяха адски скъпи и тогавашната застрахователна компания изплати всичко. Иначе въобще нямаше да мога да си позволя да платя всичко това.

 

преди 3 часа, AlexandraKo каза:

Какво значи покриха?Би ли обяснил, моля!
1. Ти сам плати всичко, взе фактури, представи ги, като се върна и ти ги осребриха.

2. Нищо не си плащал нищо, те си се оправят с плащането.

В по-горния случай в Гватемала аз платих всичко, взех фактурите, снимах ги и още там в Гватемала (на следващия ден) агента ми върна парите чрез Western Union. В Хонг Конг като бях нищо не ми се беше наложило да платя, но тогава имах застраховка от другия компания, не помня вече коя е. 

Обеци за ухото... Общо взето без застраховка не се тръгва наникъде, колеги.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 4 часа, Aleks каза:

струваше 300лв за 6 месеца

Работата е там, че много малко хора си позволяват подобна застраховка с подобна защита. Конкуренцията между компаниите ги кара да свалят цените до 180-200 лева за шестмесечна застраховка с минимална защита и после стават големи скандали при (не)възстановяването на разходите  за настъпило застрахователно събитие.

Връзка към мнение
В момента, epetkov каза:

Работата е там, че много малко хора си позволяват подобна застраховка с подобна защита. Конкуренцията между компаниите ги кара да свалят цените до 180-200 лева за шестмесечна застраховка с минимална защита и после стават големи скандали при (не)възстановяването на разходите  за настъпило застрахователно събитие.

Мисля, че между 200 и 300лв за 6 месеца си е напълно нормална и приемлива цена. Човек не знае какво може да му се случи като пътува. Прочети примера който дадох с отровния паяк по-нагоре... Там разходите по лечението възлизаха на по 100 долара на ден. 
Някой наскоро ми каза "ако нямаш пари за застраховка по-добре не пътувай" - малко екстремно, но като че ли вярно! Поне за мен.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 2 минути , Aleks каза:

"ако нямаш пари за застраховка по-добре не пътувай" - малко екстремно, но като че ли вярно! Поне за мен.

В най-пълна степен важи поговорката: Не питай старило, а патило. 

Ако не се случваха  застрахователни събития, нямаше да го има и застраховането като дейност.  

Връзка към мнение

Въпреки японското си звучене , Токио Марин са индианци ( американци от Индиана) и с доста негативни мнения в нета ...

 

От изчетеното по блогове и форуми , най-препоръчвани са :

 

Алианц

Дженерали

Berkshire Hathaway

Travel Guard (AIG)

Travelex 

World Nomad

IMG Global

 

Все още обаче не намирам конкретика за полица на компания , която ще плати сметката “на място “ , а не застрахованият да плаща и да търси възстановяване впоследствие ...

 

 

 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 5 часа, stanislavpp каза:

Въпреки японското си звучене , Токио Марин са индианци ( американци от Индиана) и с доста негативни мнения в нета ...

 

От изчетеното по блогове и форуми , най-препоръчвани са :

 

Алианц

Дженерали

Berkshire Hathaway

Travel Guard (AIG)

Travelex 

World Nomad

IMG Global

 

Все още обаче не намирам конкретика за полица на компания , която ще плати сметката “на място “ , а не застрахованият да плаща и да търси възстановяване впоследствие ...

 

 

 

За Азия /Китай/ коя компания бихте ми препоръчали? Досега само Булстрад сме ползвали.

Връзка към мнение
преди 6 часа, stanislavpp каза:

 

Все още обаче не намирам конкретика за полица на компания , която ще плати сметката “на място “ , а не застрахованият да плаща и да търси възстановяване впоследствие ...

Евроинс намериха лекар за дъщеря ми в гръцки курорт и не платихме нищо.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 6 часа, stanislavpp каза:

Въпреки японското си звучене , Токио Марин са индианци ( американци от Индиана) и с доста негативни мнения в нета ...

 

От изчетеното по блогове и форуми , най-препоръчвани са :

 

Алианц

Дженерали

Berkshire Hathaway

Travel Guard (AIG)

Travelex 

World Nomad

IMG Global

 

Все още обаче не намирам конкретика за полица на компания , която ще плати сметката “на място “ , а не застрахованият да плаща и да търси възстановяване впоследствие ...

 

 

 

За да плати застрахователя на място е задължително да има асистанс на самото място и застрахования да се обърне към него и да следва насоките му т. е да отиде да се лекува в препоръчаното му лечебно заведение. 

 

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 6 часа, stanislavpp каза:

Въпреки японското си звучене , Токио Марин са индианци ( американци от Индиана)

Нещо си в грешка. Токио Марин е великан застраховател в Япония:https://en.wikipedia.org/wiki/Tokio_Marine

Медицинските застраховки, които се обсъждат тук, са продукт на под-разделение на тяхна дъщерна компания, https://en.wikipedia.org/wiki/Tokio_Marine_HCC , което подразделение някога е основано в Индиана, а в последствие - закупено от консорциума Токио Марин, откъдето е и името им.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Преди 1 час, Mistela каза:

За Азия /Китай/ коя компания бихте ми препоръчали? Досега само Булстрад сме ползвали.

Нямам пряк опит , аз също съм пред избор на застраховател.

 

преди 11 минути , Ilian359 каза:

Евроинс намериха лекар за дъщеря ми в гръцки курорт и не платихме нищо.

Знаеш ли Евроинс полици на кой застраховател продават - Алианц, Дженерали , АИГ ...

преди 10 минути , mililia каза:

За да плати застрахователя на място е задължително да има асистанс на самото място и застрахования да се обърне към него и да следва насоките му т. е да отиде да се лекува в препоръчаното му лечебно заведение. 

 

Още не съм изчел напълно дребният шрифт , но ето две от най-продаваните полици в света:

 

1. Алианц  One Trip Prime https://www.allianztravelinsurance.com/api/certificates/download/all?ProductID=17497&State=MA

 

2 Travelex Travel Select :

https://www.travelexinsurance.com/documentation/displaydocument.ashx?filename=TSB-1117_0205_24207.pdf

 

Travelex са американци , собственост на австралийци (Cover More ) , а полиците са на други американци - Berkshire Hathaway... 


Май ще заложа на Алианц , по простичко ми се види...

 

преди 6 минути , macf1an каза:

Нещо си в грешка. Токио Марин е великан застраховател в Япония:https://en.wikipedia.org/wiki/Tokio_Marine

Медицинските застраховки, които се обсъждат тук, са продукт на под-разделение на тяхна дъщерна компания, https://en.wikipedia.org/wiki/Tokio_Marine_HCC , което подразделение някога е основано в Индиана, а в последствие - закупено от консорциума Токио Марин, откъдето е и името им.

Така де https://www.tripsavvy.com/tokio-marine-hcc-medical-insurance-the-complete-guide-4167621

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 4 минути , stanislavpp каза:

Нямам пряк опит , аз също съм пред избор на застраховател.

 

Знаеш ли Евроинс полици на кой застраховател продават ....

 

Евроинс са застраховател и продават собствените си полици. Алианц и Дженерали са им конкуренти 🙂

 

 

След като избереш полица ги питай дали осъществяват асистанс в съответните страни и градове. Така ще си сигурен при нужда, дали да се оправяш сам или да разчиташ на тях да организират всичко.

Асистанс компаниите поне тези с които работят бълг. застрахователи си имат договори с болници, лекари, адвокати в определени градове и при нужда работят с тях. Предполагам, че навсякъде принципа е такъв.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Да публикувам малко информация за застраховки за пътуване във "Високо-рискови държави". 

Под високо-рискови да се разбира държави, за които има публикувани съвети да не се посещават (или да не се посещават определени райони в тях) по сайтовете на водещите външни министерства (то нашето ги преписва).

Аз се сблъсках с проблема като си потърсих застраховка за посещение на Чад. World Nomads директно ми изписаха с червено, че не застраховат за тази държава. Българските застрахователи всичките казват, че няма проблем, но ако се прочете внимателно ситния шрифт се вижда, че покритието по най-различни показатели не важи за такива държави. Говорих с Cambell Irvine в Лондон, които са специализирани във високо-рискови застраховки, но те пък не правят такива за български граждани.

Накрая намерих две, пак английски, които застраховат и български граждани.

По-евтината е High Risk Voyager Travel Insurance, която за около 70 долара ми даваше 1 000 000 долара медицинско покритие и евакуация, забравих другите неща, но не покриваше отмяна на пътуване. Там трябва да се знае, че за частни посещения, не покриват в случай на война. Предлагат такова покритие само ако някой отива по бизнес/ по работа.

Втората - BattleFace за двойно по-висока цена ми дава 5 000 000 щатски долара (може и в евро или британски паундове да се направи) медицинско покритие и евакуация и 2 000 долара отмяна на пътуване.

Аз в крайна сметка си взех от вторите, но всеки да си преценява. 

Публикувам поста, защото доста си играх да търся такива компании, каквито меко казано не се срещат под път и над път и сметнах, че биха спестили време и усилия на хора, търсещи застраховки за подобни пътешествия.
 

  • Харесвам 11
  • Благодаря 2
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Имам конкретно питане за застраховка на багаж вкл. скъпо оборудване, срещу загуба/забявяне , летенето ще е с ЛАТАМ, деснинация Аржентина.

При положение, че цялото пътуване ще е експедиционно и е сключена вече застраховка за спасителни дейности вкл. хеликоптер, има ли смисъл само заради багажа да се сключва друга обща застраховка за пътуване включваща багаж, или има варианти само за багаж?

Връзка към мнение

Скоро ще трябва да правя застраховка за САЩ и май ще бъде с  Токио Марин.

Има доста видове и се чудя коя точно да взема. Ще съм за 8-9 дни там. 

Пробвах с различно самоучастие, но разликите са символични в крайната цена

 

 

Връзка към мнение
преди 7 часа, 2326 каза:

Имам конкретно питане за застраховка на багаж вкл. скъпо оборудване, срещу загуба/забявяне , летенето ще е с ЛАТАМ, деснинация Аржентина.

При положение, че цялото пътуване ще е експедиционно и е сключена вече застраховка за спасителни дейности вкл. хеликоптер, има ли смисъл само заради багажа да се сключва друга обща застраховка за пътуване включваща багаж, или има варианти само за багаж?

Ами зависи какво ти покрива другата застраховка. Покрива ли изобщо техниката, ако стане нещо и се наложат спасителни действия. Техниката ти достатъчно ценна ли е, че да те притеснява, че ще се загуби по самолетите? Не знам за застраховка само за багаж, но вероятно има, ако не като официален продукт, то все някой застраховател ще се навие да направи такава, но това ако цената на техниката ти си струва разхода.

От друга страна, замисли се какво включва другата застраховка? Включват ли се заболявания и наранявания извън зоната на експедицията, т.е. ако стане нещо по пътя, на летището и т.н. ще ти бъдат ли покрити разходите? Ако не, то отговора е ясен.

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Водих следният спор преди малко: пътуване 12 - 15.01. Полетът каца обратно в София в 23:10. Убеждават ме,че застраховката трябва да е с крайна дата 16.01, защото полетът каца след 22ч.  
Има ли логика в това?Аз не намирам, моля айте мнение. Благодаря!

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 49 минути , Цвете каза:

Водих следният спор преди малко: пътуване 12 - 15.01. Полетът каца обратно в София в 23:10. Убеждават ме,че застраховката трябва да е с крайна дата 16.01, защото полетът каца след 22ч.  
Има ли логика в това?Аз не намирам, моля айте мнение. Благодаря!

Снимах ти редчето от застраховката ни за следващото пътуване 13-20 януари:

Застраховките, по принцип,изтичат в 24 часа, а не в 22.

 

E3E9B97B-6C93-466F-B841-9DE76606528A.jpeg.c8576c6123cecc5e686f91fb8a570264.jpeg

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, Цвете каза:

Водих следният спор преди малко: пътуване 12 - 15.01. Полетът каца обратно в София в 23:10. Убеждават ме,че застраховката трябва да е с крайна дата 16.01, защото полетът каца след 22ч.  
Има ли логика в това?Аз не намирам, моля айте мнение. Благодаря!

Цвети, срокът се определя обикновено от 00.00 на 12 януари до 23,59 на 15 януари. Не ми изглежда логично.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 47 минути , AlexandraKo каза:

Снимах ти редчето от застраховката ни за следващото пътуване 13-20 януари:

Застраховките, по принцип,изтичат в 24 часа, а не в 22.

 

E3E9B97B-6C93-466F-B841-9DE76606528A.jpeg.c8576c6123cecc5e686f91fb8a570264.jpeg

Идеята на отсрещната спореща страна е, че обратният полет е късно и за това застраховката трябва да е с допълнителен ден. И това е работещ във фирма за пбразование в чужбина. Винаги така правели.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 25 минути , Цвете каза:

Идеята на отсрещната спореща страна е, че обратният полет е късно и за това застраховката трябва да е с допълнителен ден. И това е работещ във фирма за пбразование в чужбина. Винаги така правели.

Аз по принцип гледам последния ден застраховката да ми покрие времето до качването/излитането, а не до пристигането/приземяването на полета. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 2 минути , mililia каза:

да ми покрие времето до качването/излитането,

Това не можах да го разбера?!  Дали човек излита в 08:00 11:15  15:40 или 23:55  полицата си важи до 23:59 часа.

Връзка към мнение
преди 2 минути , epetkov каза:

Това не можах да го разбера?!  Дали човек излита в 08:00 11:15  15:40 или 23:55  полицата си важи до 23:59 часа.

Ако излитам в 22.30 ч. на 15 януари, а кацам с междуконтинентален полет на 16 януари в 9 сутринта, ще сключа застраховка до 23.59 на 15 януари. 

  • Харесвам 1
  • Шок 1
Връзка към мнение

Ако полетът закъснее и излитането стане на 16-ти в ранните часове(последния пример), де факто всичко може и на летището да се случи вече в деня, за който нямам застраховка. Аз подкрепям предложението за застраховка и в следващия ден на късен полет.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
преди 5 минути , Zara каза:

Ако полетът закъснее и излитането стане на 16-ти в ранните часове(последния пример), де факто всичко може и на летището да се случи вече в деня, за който нямам застраховка. Аз подкрепям предложението за застраховка и в следващия ден на късен полет.

Така е! Но ако има овербукинг или отменят полета и се наложи да пътувате чак след 2 дни, пак ще сте без застраховка накрая. 

По принцип организирам нещата според плана. Ясно е, че винаги може да се случи нещо непредвидено. Не казвам, че съм права, просто няма как да се предвиди абсолютно всичко. 

В момента, mililia каза:

 

 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.