Прескочи до съдържание

Коментари, мнения, бъгове, съвети относно новата версия


Препоръчани мнения

преди 2 часа, neuromancer каза:

и на мен не ми излиза това

в Атлас я показва картата, само индивидуалната не. и логнат и разлогнат все едно. Блокирах адблока, но пак е същото

Хром под Уиндоус

 

Да, същото. Логнат разлогнат, индивидуалната не излиза. Атласа си работи и за знамето си рабти.

 

Всъщност сега видях, че то нали отваря нов таб и там има грешки:

image.png.3b45f0062d8edd9ad14bc445fbfc3ea7.png

Връзка към мнение

Аз индивидуалните карти на посетените места никога не съм можел да ги видя от телефон. Периодично не мога да ги виждам и от лаптоп (както и сега от известно време), но обичайно се оправя след време, вероятно след някакви ъпдейти. 

 

Edit: сега ъпдейтнах chrome, същата работа. Не се оправи.

От настолния компютър в кабинета в работата ми с mozilla се отварят картите.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Грешките посочват, че очевидно има някаква драма с калкулирането на ширината и височината на картата. Ще се опитам да променя кода, така че ако се пада по-малко от 0 да дава някаква примерна стандартна стойност. Междувременно може ли да пробвате да разшавате прозорците - да ги уголемите, намалите, ако има някакъв зум на браузера да го махнете и т.н. ?

Връзка към мнение
На 22.02.2023 г. в 11:58, master_of_germs каза:

От поне месец на телефона ми е невъзможно да чета и разглеждам нормално форума.

Примигват насечени линии, особено в мнения, където има нещо цитирано, но не само. Пречи мии да пиша мнения, по-дълги от няколлко реда. Не виждам какво пиша. Никой от познатите ми магеланци не е имал подобен проблем, но пък при мене така излиза единствено magellanci.com ; всички други сайтове са ми с нормално зареждане и изглед...

Screenshot_20230222_114819_Chrome.jpg.5ed0afbe4e15f74954e77969999e7f49.jpg

 

 

 

Screenshot_20230221_110450_Chrome.jpg.e447b30c40087097ede8d67a07d9b5e5.jpg

 

Също така, понякога, когато прикачам снимки (от телефона) в мнение, първата качена снимка излиза наполовина - все едно отрязана по диагонал и долната половина е черна. При повторно прикачване на същата снимка този проблем не се появява вече.

 

 

И аз го имах този проблем с насечените линии, но изчезна, така и не разбрах защо се появи, нито защо изчезна

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Значи проблема е в резолюцията. При повечето резолюции в списъка картата не се вижа, но при 1680х1050 и zoom на браузъра 100% е ок. Ако дам zoom на 110% картата изчезва.

image.png.5dd4dd09b0220b714e658467633c2f56.png

 

 

  • Харесвам 2
  • Браво 1
  • Замислям се 1
Връзка към мнение
преди 8 минути , Георги каза:

@boogy83, можеш ли да провериш сега?

Сега работи на резолюцията, която ползвам, пробвах и на произволна друга резолюция и zoom и си работи, няма и грешките в конзолата.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Преди 1 час, boogy83 каза:

Сега работи на резолюцията, която ползвам, пробвах и на произволна друга резолюция и zoom и си работи, няма и грешките в конзолата.

ок, екстра. Губим тънкият border отстрани на картата, но е чисто козметичен миниатюрен проблем, няма да го чопля повече.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
Граф Вронски

Има ли начин да се види картата на посетените държави на магеланец/магеланка в мобилна версия? Ако да - от къде?

Връзка към мнение
преди 53 минути , Граф Вронски каза:

Има ли начин да се види картата на посетените държави на магеланец/магеланка в мобилна версия? Ако да - от къде?

Няма как, крие се страничния панел в мобилната, а от там и връзката. 

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

От известно време някои мнения ми излизат на бял фон, ето така. Не е голям пролем, но на моменти дразни окото.

 

image.png.507a238ae5931b95fca360d18198d8d4.png

 

 

 

 

Връзка към мнение
преди 2 минути , Zaro каза:

От известно време някои мнения ми излизат на бял фон, ето така. Не е голям пролем, но на моменти дразни окото.

 

image.png.507a238ae5931b95fca360d18198d8d4.png

 

 

 

 

Така е форматиран текста при писането (или при копи-пейст).Не е по подразбиране, а черен текст на бял фон, затова така излиза при тъмен режим.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...
  • 4 седмици по-късно ...

Опитвам се да напиша мнение в темата за земетресенията ,но не се вижда бутона Публикувай. Бях във влака в Пловдив  когато получих съобщение, че на 9 км от мен е станало  земетресение, но не съм усетил.

2023_06_07_17.09.32.jpg

Връзка към мнение
Преди 1 час, dimitrov6 каза:

Опитвам се да напиша мнение в темата за земетресенията ,но не се вижда бутона Публикувай. Бях във влака в Пловдив  когато получих съобщение, че на 9 км от мен е станало  земетресение, но не съм усетил.

2023_06_07_17.09.32.jpg

При мен излиза това:

 

Screenshot_20230607_183145_com.android.chrome.jpg

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...
Травеолани

От няколко години винаги имам проблем с качването на профилна снимка във форума, без значение с какво устройство е правена. Всяка снимка бива отхвърлена, защото е твърде голяма. Налага се да ги изпращам през имейла си и да ги намалявам от там. Когато кача този най-малък размер (защото всички други размери пак биват отхвърлени), снимката е абсолютно размазана. 
Виждам, че другите потребители имат снимки, които не са размазани и не знам как да оправя проблема. Може ли малко съдействие? Благодаря 🙂 

Връзка към мнение

ами отваряш снимката с редактор, първо кропваш (отрязваш излишното), после намаляваш резолюцията (снимката е малка и няма смисъл да е 2000 пиксела, 400 стигат) и записваш ...

102к е достатъчно голям размер за такава малка като площ снимка 

Връзка към мнение

Идните дни започваме миграция в посока облачна услуга. За разлика от друг път, когато тествам доста неща в тестова среда преди да ъпгрейднем, което позволява след ъпгрейда нещата да работят почти както са работили преди, то сега няма да има такава възможност. Общо взето ще вземат данните, ще ги засилят в облака ,ще обновят до последната версия и ще кажат, ето, работи - оправяй се.

 

Резултатът е, че в продължение на няколко дни ще има проблеми и ще ги оправяме в движение - непреведени стрингове, може облика да не работи като хората, разните неща, които сме правили самосиндикално като знаме, атлас, посетени държави и значки може да не работят първоначално. Но лека полека ще ги върнем. Алтернативата е да спра форума след миграцията за няколко дни, докато оправим всичко да е перфектно, но по-добре да имате възможност да четете, пишете и отговаряте, дори да стърчи малко арматура тук-там.

 

С една дума - търпение.

  • Харесвам 21
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.