Прескочи до съдържание

Коментари, мнения, бъгове, съвети относно новата версия


Препоръчани мнения

преди 9 минути , Zaro каза:

При мен има идентичен проблем с Mozilla - изображенията се появяват така:

 

1915620038_.png.4556b78b2bddc2745f1ed2dcaf9eb35e.png

това е при цитирането. По идея има пусната добавка, която да маха изображенията от цитати, да не се налага като цитираш пътепис да скролваш като изоглавен...май тя нещо се чупи. А може и да е свързано с една екстра за оптимизация на снимки, за която спряхме да плащаме. При всички положения май така е по-добре от колкото цитатите да излизат с всички картинки.

Връзка към мнение
преди 26 минути , Георги каза:

това е при цитирането. По идея има пусната добавка, която да маха изображенията от цитати, да не се налага като цитираш пътепис да скролваш като изоглавен...май тя нещо се чупи. А може и да е свързано с една екстра за оптимизация на снимки, за която спряхме да плащаме. При всички положения май така е по-добре от колкото цитатите да излизат с всички картинки.

А тоя код не може ли да бъде заменен от икона за изображение, щото така седи малко грозно, а и заема много място? Този е кратък, ама има доста по-дълги.

Просто си разсъждавам как да е по-пригледно, не че е кой знае какъв проблем.

Връзка към мнение
преди 41 минути , Zaro каза:

А тоя код не може ли да бъде заменен от икона за изображение, щото така седи малко грозно, а и заема много място? Този е кратък, ама има доста по-дълги.

Просто си разсъждавам как да е по-пригледно, не че е кой знае какъв проблем.

В момента софтуерно сме 2-3 версии назад, преди въобще да мога да ги запитам тоя въпрос ще искат да съм на последна версия. А кога ще наваксаме с версиите, вече не смея да давам обещания.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Смених типа на emoji-та от тези, които използвахме досега към тези, които се поддържат по подразбиране от устройството. Сървърът, който е хоствал предишните емоджита е спрял поддръжката за тях. 

 

Крайният резултат, е че емоджитата ще изглеждат различно на различни устройства и т.н. Като обновим версията на софтуера може пак да върнем предишните. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

От поне месец на телефона ми е невъзможно да чета и разглеждам нормално форума.

Примигват насечени линии, особено в мнения, където има нещо цитирано, но не само. Пречи мии да пиша мнения, по-дълги от няколлко реда. Не виждам какво пиша. Никой от познатите ми магеланци не е имал подобен проблем, но пък при мене така излиза единствено magellanci.com ; всички други сайтове са ми с нормално зареждане и изглед...

Screenshot_20230222_114819_Chrome.jpg.5ed0afbe4e15f74954e77969999e7f49.jpg

 

 

 

Screenshot_20230221_110450_Chrome.jpg.e447b30c40087097ede8d67a07d9b5e5.jpg

 

Също така, понякога, когато прикачам снимки (от телефона) в мнение, първата качена снимка излиза наполовина - все едно отрязана по диагонал и долната половина е черна. При повторно прикачване на същата снимка този проблем не се появява вече.

 

 

  • Замислям се 1
Връзка към мнение

ами аз не съм го виждал това, а всеки ден влизам и от телефон

то няма специална версия за телефон, така че или е в телефона проблема, или в софтуера на форума

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

При мен от петък се появи тоя проблем, но се съмнявах, че съм вкарала някой вирус или, че телефона  си заминава. И за двете имах основание да мисля, че са причината. 

Връзка към мнение

Така и така и изплува темата да напиша, че все забравям. Тъмната версия е неизползваема, цитираният текст е много тъмен и се слива с фона и не се чете. Може би трябва да се промени цвета му. 

  • Замислям се 1
Връзка към мнение

@master_of_germs Пробвай да ъпдейтнеш браузъра или отвори с друг браузър.

Аз преди време имах подобен проблем на телефона не конкретно с Магеланци.ком, а с други сайтове. Ползвах Google Chrome, някой от ъпдейтите му ми правеше тези мизерии. Трябваше да чакам ъпдейт и затова минах на друг браузър. В момента съм с Brave, а също и Opera от време на време и нямам такъв проблем.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Аз имам проблем с картата, която визуализира посетените държави от даден потребител. Просто не ми излиза вече. На различни браузъри (chrоme и edge) съм пробвал, също на телефона. От около 2 месеца ми е така и мислех, че ще се оправи от самосебе си, ама явно няма 🙂

image.png.7712697d60b51381fb92699b500f7837.png

На 22.02.2023 г. в 14:30, T.E.Lawrence каза:

Тъмната версия е неизползваема, цитираният текст е много тъмен и се слива с фона и не се чете. Може би трябва да се промени цвета му. 

Така е, има го този проблем, но не на всеки цитиран текст.  Аз си ползвам тъмната тема и където има такъв текст и го маркирам, тогава става за четене (хак 🙂 ).

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 6 минути , boogy83 каза:

която визуализира посетените държави от даден потребител.

С Мозила и Edge се вижда!?

Трябва да имаш бутонче, което отваря индивидуалния атлас чрез линк. Ето такъв:

https://magelanci.com/atlaspersonal/map/?memberid=8219

 

 

 

image.png

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Знам за бутона "Виж на картата":

image.png.a9a9808c86d70bde2be2fa6a9c8d4cf7.png

 

Влезнах и през incognito сега, пак не виждам картата:

image.png.af20e49132ad2221ab74361ba4333f53.png

 

В конзолата гледах, не хвърля грешки, само warnings:

image.png.ff915554ecf597b37a2dce432889bf12.png

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Публикувано: (редактирано)

А основната карта работи ли, както тази на заглавната страница, така и в "Атлас"? Освен конзолата, погледни и Network таб-а дали там няма нещо.

Редактирано от Георги
Връзка към мнение
преди 11 минути , Георги каза:

А основната карта работи ли, както тази на заглавната страница, така и в "Атлас"? Освен конзолата, погледни и Network таб-а дали там няма нещо.

Пробвай освен това като логнат и разлогнат.

Връзка към мнение
преди 2 часа, cck каза:

С Мозила и Edge се вижда!?

Трябва да имаш бутонче, което отваря индивидуалния атлас чрез линк. Ето такъв:

https://magelanci.com/atlaspersonal/map/?memberid=8219

 

 

 

image.png

и на мен не ми излиза това

в Атлас я показва картата, само индивидуалната не. и логнат и разлогнат все едно. Блокирах адблока, но пак е същото

Хром под Уиндоус

ПП на айпад се вижда (Сафари и Хром), на андроид телефон също (Хром)

 

по-късно ще пробвам на Мак

Редактирано от neuromancer
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Йосиф Милчов

Сефте чувам, че има такава опция. Основната карта на посетени държави ми излиза, но не знаех, че може и индивидуално. Никога не ми е излизало такава опция.

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.