Прескочи до съдържание

Руска виза - каква е ситуацията? Как е най удачно...


Препоръчани мнения

На 14.09.2019 г. в 9:39, stanimir каза:

Да ни е честита новата безплатна електронна виза от 01 октомври,  вече потвърдена и от Путин. 

Валидност 30 дни, престоят не може да надвишава осем дни. 

Важи само за Санкт Петербург и региона :

 

https://travelfree.info/free-e-visa-to-saint-petersburg/

 

 

П. П. Не бих се изненадал, ако Wizz предприемат сериозна експанзия, защо не и от София или поне  Бургас ? 

Уау!!! Благодаря, каква информация! От кога искам в Русия, но все ме спира визата. Чета, че е за 8 дни и само С.Петербург - странно как ще проверят и ще знаят кой би отишъл до Москова например?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 47 минути , Happy_Traveler каза:

странно как ще проверят и ще знаят кой би отишъл до Москова например?

Този въпрос може да си го зададе само човек, който не е живял при соца! 😄

  • Харесвам 9
  • Смея се 7
Връзка към коментар
1 hour ago, Happy_Traveler said:

Уау!!! Благодаря, каква информация! От кога искам в Русия, но все ме спира визата. Чета, че е за 8 дни и само С.Петербург - странно как ще проверят и ще знаят кой би отишъл до Москова например?

И за Москва се очаква електронна виза, но малко по-натакък, от 01.01.2021г.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 58 минути , Rumiana каза:

Този въпрос може да си го зададе само човек, който не е живял при соца! 😄

И тогава не беше редно излизането на чужденец извън града, в който има прописка, без  разрешение на властите или организирана екскурзия, но ние вземахме нощния влак за Ленинград (тогава) като се маскирахме с вестник "Правда". Но беше вече времето на Перестройката.

  • Харесвам 3
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

 

преди 2 часа, Happy_Traveler каза:

Чета, че е за 8 дни и само С.Петербург - странно как ще проверят и ще знаят кой би отишъл до Москова например?

Как ще се придвижиш до Москва? (освен ако нямаш познат с кола).

С влак, рент-а-кар или самолет, се изисква документ за самоличност (за влака при покупка и го проверяват при качване, говоря за нормалните влакове)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
Преди 1 час, ДиянаВ каза:

И за Москва се очаква електронна виза, но малко по-натакък, от 01.01.2021г.

От 01.01.2021 се очаква обща електронна виза за цяла Русия, а не само за Москва, като допълнение към електронната виза за Санкт Петербург.

преди 1 час, Rumiana каза:

само човек, който не е живял при соца! 😄

Такива има хиляди. Вероятно дори повече от милион. Все пак сега сме 2019 година.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 2 часа, Happy_Traveler каза:

как ще проверят и ще знаят кой би отишъл до Москова например?

Рискът от нарушаването на периметъра на електронната виза за Санкт Петербург си е изцяло за нарушителя.  Както се разхожда човек по Червения Площад, може да бъде спрян от униформен и да бъде помолен да си покаже документа за самоличност. Не знам какъв е размерът на глобата, но със сигурност ще има забрана да не  влиза в Русия поне за 5 години.

  • Харесвам 1
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

За влак искат паспорт, но не видях да проверяват някого за виза, само сравняват имената с тези в билета. 

 

За 13 дни ме спряха веднъж. Полицай ми направи забележка, че съм пресякъл встрани  от пешеходната пътека (в неделя нямаше кьорав автомобил в двете посоки). Виноват!  Не ми е искал, нито паспорт, нито нищо,  а и според мен днешна Русия е много ама наистина много далеч от соца. 

Другото е политика и пропаганда. 

 

Разбира се всеки си носи риск от санкция при нарушаване на правилата, както навсякъде по света, но не вярвам да почнат да правят целенасочени "хайки"  за чужденци 🙂

  • Харесвам 3
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 21 минути , stanimir каза:

За 13 дни ме спряха веднъж.

И мен ме спряха само веднъж за 20 дена. Беше първият ден. Няколко часа след пристигането ми. Спряха ме не за формално наришение, а за проверка на документи. И това се случи в междублоково пространство в покрайнените на Москва. Общото между мен и теб е, че сме  тъмни коси.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

На фона на неотдавнашни събития в България са налице основателни опасения, че ще бъдат потърсени жертви за ответен жест. Тия, дето са си нарушили периметъра, се очаква да са идеалните кандидати.

Периметъра. Леле, майко!

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 4 часа, Happy_Traveler каза:

Уау!!! Благодаря, каква информация! От кога искам в Русия, но все ме спира визата. Чета, че е за 8 дни и само С.Петербург - странно как ще проверят и ще знаят кой би отишъл до Москова например?

Не е добре, да се нарушава периметъра. Нали знаеш, проблем с полиция/там май си е милиция/ , в чужда държава, си е голям проблем. Като нищо,ще те арестуват. Каквото по другите държави, такова и в Русия.

Ама, за 8 дни, тъкмо ще си разгледаш СП, спокойно и с кеф.Пък, като пуснат и за цяла Русия, ще отидеш пак:)))

Мен, там, никой и никъде не ме е проверявал, мязам си на мамашка, говоря отличен руски, ама, спътниците ми ги проверяваха няколко пъти. Повече в Москва.

  • Харесвам 3
  • Браво 1
Връзка към коментар
1 hour ago, epetkov said:

И мен ме спряха само веднъж за 20 дена. Беше първият ден. Няколко часа след пристигането ми. Спряха ме не за формално наришение, а за проверка на документи. И това се случи в междублоково пространство в покрайнените на Москва. Общото между мен и теб е, че сме  тъмни коси.

Тя, @Happy_Traveler може да мине за рускиня или поне със славянски корени, като гледам снимката й🙂. Мисля, че въпросът й кой и как би разбрал, ако отскочи за малко от Петербург до Москва, беше по-скоро реторичен, отколкото план за бъдещото пътуване🙂, освен ако не си пада по адреналина.

  • Харесвам 1
  • Смея се 1
Връзка към коментар

Вероятно възможните санкции при нарушение са описани някъде.Русия има сериозен проблем с нелегалните имигранти и кавказците, и според мен проверките са насочени именно към тях, не към туристите. 

Обаче, ако изтеглиш късата клечка... 

И без друго осем дни са малко за сериозна обиколка. 

 

П. П. Вече от доста години и там са си полицаи. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 13 минути , stanimir каза:

Вероятно възможните санкции при нарушение са описани някъде.Русия има сериозен проблем с нелегалните имигранти и кавказците, и според мен проверките са насочени именно към тях, не към туристите. 

Обаче, ако изтеглиш късата клечка... 

И без друго осем дни са малко за сериозна обиколка. 

 

П. П. Вече от доста години и там са си полицаи. 

Да, сега направих справка :

” Реорганизация милиции в полицию с 1-ого марта 2011 года.

C02E7AE3-A8F5-499E-8D5B-6E3F0BF8BAEF.png.4add6828789e5b5149f17b3a1d34ef04.pngA606B168-5650-46EB-8F31-DE190B85C8A4.png.cfef841c42a2b1862b5c866a6b53032f.png

 

 

С 1-ого января 2012 года, вся символика  милиции, стала недействительной.”

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 1 час, ДиянаВ каза:

Тя, @Happy_Traveler може да мине за рускиня или поне със славянски корени, като гледам снимката й

Тя, @Happy_Traveler наистина може да мине за рускиня, но когато аз написах за:

преди 3 часа, epetkov каза:

Общото между мен и теб е, че сме  с тъмни коси.

имах предвид @stanimir , когото бях цитирал. Погледни внимателно още веднъж съобщението ми. Анализирах вероятността човек да бъде спрян за абсолютно случайна проверка.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 22 минути , epetkov каза:

Тя, @Happy_Traveler наистина може да мине за рускиня, но когато аз написах за:

имах предвид @stanimir , когото бях цитирал. Погледни внимателно още веднъж съобщението ми. Анализирах вероятността човек да бъде спрян за абсолютно случайна проверка.

@ДиянаВ, вероятно имаше предвид моето писание, че приличам на рускиня.

Та, за това казва, че и Хепито може да мине за рускиня. И тя е беличка, русичка.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
1 hour ago, AlexandraKo said:

@ДиянаВ, вероятно имаше предвид моето писание, че приличам на рускиня.

Та, за това казва, че и Хепито може да мине за рускиня. И тя е беличка, русичка.

Точно така. От вчера ми вземаш думите от устата😁. Нямам нищо против, обаче👍

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Хахаха, разсмяхте ме. 

Да, навсякъде ме мислят за рускиня или за британка (в зависимост от региона и щото съм едра), дори в България на Слънчев бряг или на Банско ме заговарят на тези 2 езика, никога на български. В Казахстан например всички ме мислиха за рускиня. Че и името ми е руско. 

Ама туристът има един определен маниер - снима се, разглежда. Все ще си отвори устата и ще се издаде. Иначе аз съм майстор на дегизировката в чужда страна. От Мароко до Иран - никой не ме е разпознавал, когато съм искала да не бъда разпозната. Това обикновено се случва при пазаруване с други местни на пазар, където биха ми одрали кожата. Знаете ли колко пъти съм се радвала, че съм българка - хем сме светли, хем не много. Някой сме изрусени де, ама като цяло от Америка чак до Иран може да минем все за местни, особено ако сме няколко в група и правилно облечени. Сменяме си цвета даже лятото и зимата - има нации, които хич не почерняват. Аз познавам българки - моделки в (забележете!) Дубай - имитират арабки, в Америка - в ролята на американки и други западни страни, обаче ме уби една, дето е с леко дръпнати очи и слаба и стана модел в Япония, забравих й името. Само в Африка няма да мине номера. 

 

Както и да е, няма да го правя, макар че искам. А как ще се придвижа - споделено пътуване, от Питер до Москва колкото искаш - има групи и приложения.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

В Русия ти искат паспорта и визата за всичко: настаняване, транспорт, проверки по улицата на очевидни туристи. Шансът да изгърмиш е сериозен. И да, условията са точно такива, че ако те хванат, жална ти майка. Както и в момента се наказва влизането в Русия от безвизовата Беларус, с която нямат гранични проверки

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

На ръба съм да си купя самолетен билет до Русия и естествено се позачудих дали не мога  да се изхитря и да изляза от периметъра на С. Петербург и да не се занимавам с кандидастване за виза по общия ред, която ще ми е необходима за Москва. Ще следя темата с интерес и не се съмнявам, че някой по приключенски и авантюристично настроен магеланец ще пробва и ще сподели опита си с нас. 

  • Замислям се 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...
преди 13 минути , tonik каза:

Какви документи искат за апликацията?

Може да започнеш да попълваш данните си  тук и така стъпка по стъпка  ще разбереш всичко.

Връзка към коментар

epetkov, благодаря!

А който не иска да си попълва данните предварително може да се запознае с тази много подробна статия, която описва процеса: https://russiau.com/e-visa-russian-electronic-visa/#A_Leningrad_Region_St_Petersburg

 

 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.