Прескочи до съдържание

Руска виза - каква е ситуацията? Как е най удачно...


Препоръчани мнения

Някой да е успявал да получи 3 или 5 годишна многократна бизнес /деловая/ виза за Русия? Чета в споразумението м/у Русия и ЕС, че се издават такива при условие, че имаш използвана едногодишна през последните 24 месеца, но никъде в сайта на посолството не виждам да са ги написали.

Връзка към коментар
преди 3 часа, binel каза:

Някой да е успявал да получи 3 или 5 годишна многократна бизнес /деловая/

Със сигурност не един или двама бизнесмени са получили мулти бизнес визи.  С голяма вероятност мога да кажа, че едва ли такива бизнесмени са се регистрирали тук на форума, за да да търсят  евтини и изгодни начини за пътуване по света. Обикновено такива хора казват на секритарките си:  Една резервация за утре първа класа.

  • Харесвам 2
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Здравейте,

в края на месеца ни предстой пътуване до Санкт Петербург.Днес познати казаха ,че вероятно ще ни трябва виза

Може ли някой да даде информация наистина ли е така и ако е ДА как да се сдобием с такава.

Благодаря предварително

Връзка към коментар
преди 5 минути , poliral каза:

Здравейте,

в края на месеца ни предстой пътуване до Санкт Петербург.Днес познати казаха ,че вероятно ще ни трябва виза

Може ли някой да даде информация наистина ли е така и ако е ДА как да се сдобием с такава.

Благодаря предварително

Тази е темата за руска виза, много подробно е описано. Само за Санкт Петербург има евиза, към края. Но май не са в сила още.

Връзка към коментар

 

Имате право на електронна виза, ако не напускате региона на Санкт Петербург и ако престоят ви е не повече от осем дни. 

 

Ако едно от двете условия по-горе не е изпълнено,  имате нужда от нормална виза. 

 

Отговорите на въпросите ви са само на две-три минути четене от тук... страничка-две назад. 

 

 

 

 

  • Харесвам 4
  • Благодаря 1
  • Браво 2
Връзка към коментар
преди 48 минути , stanimir каза:

 

Имате право на електронна виза, ако не напускате региона на Санкт Петербург и ако престоят ви е не повече от осем дни. 

 

Ако едно от двете условия по-горе не е изпълнено,  имате нужда от нормална виза. 

 

Отговорите на въпросите ви са само на две-три минути четене от тук... страничка-две назад. 

 

 

 

 

Мисля, че много хора въобще не четат темите и информацията , в повечето от случаите супер изчерпателна, за това което ги интересува.

  • Харесвам 4
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, muchachote каза:

Мисля, че много хора въобще не четат темите и информацията

 Че не се четат темите, е ясно. Но не е и необходимо де се четат  по 20-30 страници.  Достатъчно е в  търсачката на съответната тема да се въведат  ключови  думи, ама и това не се прави.

 

преди 3 часа, stanimir каза:

Имате право на електронна виза, ако не напускате региона на Санкт Петербург и ако престоят ви е не повече от осем дни. 

Има още едно условие- да не се влиза с влак от Прибалтика или Финландия.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте,

вече имаме извадена евиза за Сант Петергург.Въпроса ми е :трябва ли задължително да се прави застраховка за пътуването???Позната ми каза ,че задължително се прави застраховка на човек за 3000лв

Връзка към коментар
преди 1 час, poliral каза:

Здравейте,

вече имаме извадена евиза за Сант Петергург.Въпроса ми е :трябва ли задължително да се прави застраховка за пътуването???Позната ми каза ,че задължително се прави застраховка на човек за 3000лв

Абсолютно, супер абсолютно задължително е да си извадите застраховка за страна извън ЕС. Те са на смешно ниски цени, 15-20 лв не е нищо! А и винаги може да Ви се случи нещо непредвидено, така че е по- добре човек да е спокоен. На мен ми се случи неприятен случай наскоро в Италия, но за щастие дори не ми искаха и европейска здравна карта. В Русия обаче без застраховка няма да минете.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 1 час, poliral каза:

Позната ми каза ,че задължително се прави застраховка на човек за 3000лв

Има някаква печатна грешка. Няма застраховка с толкова малък лимит -3000лв.  Обикновено започвт от 5000 евро и стигат до 30000 евро. Така или иначе застраховка за  престой  до 8 дена   в зависимост от избрания лимит е  с цена  от 8 до 17 лева.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, poliral каза:

Да разбирам ли ,че ние трябва да си изберем от 5000 евро до 30000 евро сумата за която ще бъдем застраховани на ден?

Това е общата стойност, застрахователен лимит на стойност еди-колко-си, за целия период на престой.
Не се смята за ден, а това е сумата (общо) до която биха покрили застрахователите при евентуално настъпило събитие.
Личното ми мнение е, че не бива да се пести от застраховка. Аз бих застраховала на 30 000 Евра.


 

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

epetkov  на летище Лутън сме, но все още нямат инфо за полета ни до Санкт Петербург относно билетите ни на информация. Полета ни е в 22:20 ч местно време, а нямаме билети - моля за съвет

Връзка към коментар
преди 4 минути , poliral каза:

epetkov  на летище Лутън сме, но все още нямат инфо за полета ни до Санкт Петербург относно билетите ни на информация. Полета ни е в 22:20 ч местно време, а нямаме билети - моля за съвет

нямам представа от особеностите на този полет, ама само за вашите билети ни нямат инфо или за всички? Малко повече информация е добре да дадете

Връзка към коментар
57 minutes ago, poliral said:

epetkov  на летище Лутън сме, но все още нямат инфо за полета ни до Санкт Петербург относно билетите ни на информация. Полета ни е в 22:20 ч местно време, а нямаме билети - моля за съвет

На коя "информация"?

epetkov е писал, че чекирането става на гише - търсите check-in desk на Уиз Еър. У нас (поне навремето, когато задължително се минаваше през такова), то отваряше два часа преди полета. Нямам идея на Лутън така ли е сега или може и по-рано.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
преди 49 минути , Victoria каза:

check-in desk на Уиз Еър

Вече сме на чекина и госпожата казва че има проблем с визата. Звънях е на посолството и от там обясняват, че на летището не им е работа да казват дали е валидна или не. Влизаме в евиза и там си излиза валидна, както и на гише проверявам  баркод-излиза валидна. Вече не знаем какво да правим

Връзка към коментар
7 minutes ago, poliral said:

Вече сме на чекина и госпожата казва че има проблем с визата. Звънях е на посолството и от там обясняват, че на летището не им е работа да казват дали е валидна или не. Влизаме в евиза и там си излиза валидна, както и на гише проверявам  баркод-излиза валидна. Вече не знаем какво да правим

Едва ли ще бъда с полезна с този пост, но в неделя летях от Лутън за София и ми направи впечатление, че не минахме паспортен контрол. Приятел онзи ден ми каза, че на Лутън авиокомпаниите предавали информация на властите и затова било така. Може би и затова за Санкт Петербург се минава през гише (гадая, много вероятно да бъркам, дори май се сещам защо горната ми логика надали е вярна), така че да играят ролята на някаква спирачка (предвид изискуемостта за виза). Но това, че вашата излиза валидна на сайта е още по-объркващо.

 

 

Връзка към коментар
преди 50 минути , poliral каза:

Вече сме на чекина и госпожата казва че има проблем с визата. Звънях е на посолството и от там обясняват, че на летището не им е работа да казват дали е валидна или не. Влизаме в евиза и там си излиза валидна, както и на гише проверявам  баркод-излиза валидна. Вече не знаем какво да правим

Да не е нещо такова: 

https://faktor.bg/bg/articles/ruskite-vlasti-deportiraha-balgarski-folkloren-ansambal

  • Харесвам 2
  • Шок 1
Връзка към коментар
преди 14 часа, poliral каза:

Вече сме на чекина и госпожата казва че има проблем с визата. Звънях е на посолството и от там обясняват, че на летището не им е работа да казват дали е валидна или не. Влизаме в евиза и там си излиза валидна, както и на гише проверявам  баркод-излиза валидна. Вече не знаем какво да правим

кажете какво стана накрая?

 

преди 14 часа, Victoria каза:

Едва ли ще бъда с полезна с този пост, но в неделя летях от Лутън за София и ми направи впечатление, че не минахме паспортен контрол. Приятел онзи ден ми каза, че на Лутън авиокомпаниите предавали информация на властите и затова било така. Може би и затова за Санкт Петербург се минава през гише (гадая, много вероятно да бъркам, дори май се сещам защо горната ми логика надали е вярна), така че да играят ролята на някаква спирачка (предвид изискуемостта за виза). Но това, че вашата излиза валидна на сайта е още по-объркващо.

 

 

Англия няма паспортен контрол на излизане. Авиокомпаниите проверяват документите, също трябва да се убедят, че имате право да влезете в държавата, където отивате (иначе ще ги глобят и ще трябва да ви върнат на техни разноски).

Не знам какво се е объркало с тази е-виза, но тъй като това е първия такъв случай е добре да се изясни, за да нямат проблеми и притеснения и други хора.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Здравейте,

резултата е: много нерви,чакане,студ и нищо.Звъняхме и в бг консулство ,в руското ,в бг в англия и вече не помня къде още.Да, и нашата история е както на ансамбъла.

Грешка от страна на посолството че във визата е посочено само име и фамилия,презиме никъде не пише.Никога не съм и помисляла ,че такава институция може да допусне това...

Разминахме се със сбъдване на мечта,майната на хотели,билети и т.н.

Чувстваме се унизени .

Ако някой има идея към кого да се обърнем за правата си -моля да сподели

  • Шок 1
Връзка към коментар
преди 42 минути , poliral каза:

към кого да се обърнем

Най-вероятно към този, който е правил електронните визи. Недоумявам, как така  ще отсъства бащиното име?  Единственото което ми идва на ум, че е попълвано през френска или италианска версия на сайта. В тези две версии е възможно да няма клетка "бащино име", понеже френските и италианските имена нямат бащино име.  Може да е някаква друга причина.  И тези,  които са пътували с фолклорния ансамбъл как едните ще са с  попълнени бащини имена, а другите са били без бащини имена?

Връзка към коментар

Процедура за попълване на електронно заявление за виза

  1. Име и фамилия на кандидата са задължителни. Ако кандидатът няма фамилия или име / имена, заявление за електронна виза не може да бъде прието за обработка. В този случай трябва да се свържете с дипломатическата мисия или консулския пункт на Руската федерация за редовна (неелектронна) виза
  2. Ето това пише на сайта https://evisa.kdmid.ru/ru-RU-сега каква е версията,кой е виновен ,нямам си на идея

просто не знам към кого да се обърна

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Съчувствам ви искрено. Ясно си го пише на специалния сайт за електронни визи 'отчество' т.е.  бащино име. Не вярвам човек нагърбил се да помогне с попълването на данните в сайта  да не знае, че 'отчество' е бащино име или просто да го е прочел като 'отечество'.  Но всичко е възможно на този свят.

1459057213_Screenshot_20191130-155355_SamsungInternet.jpg.95dc1089f31d78955ed4f36fb3975747.jpg

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.