Прескочи до съдържание

Руска виза - каква е ситуацията? Как е най удачно...


Препоръчани мнения

Да споделя нашия проблем

Купени билети,заплатен хотел ,издадена виза https://evisa.kdmid.ru/ru-RU.София-Лутън-Лутън -Санкт Петербург и обратно.Пристигане в Лутън ,10часов престой.Идва ред на чекинг и от гишето на Wizz казват :има проблем-грешна виза,липсва презимето,има само име и фамилия и нищо не може да се направи и не ни пускат за следващия полет.Звъняхме къде ли не и никой не даде адекватен отговор ,казват само запознати сме с проблема на електронните визи за липсващо презиме защото е постоянен и до там

1 ден и 1 нощ изкарахме на летището.За втора нощ си взехме хотел.За третия ден си купихме нови билети за връщане Лутън-София

Изгубихме една мечта,платения хотел,платените билети,измръзнахме на летището,цяла нощ и ден на крак,много нерви и време.

Моля Ви ,кажете към кого да се обърна

Връзка към коментар

формата/заявлението се попълва от кандидата

никъде не се изисква бащино име-все пак е бланка електронна и ако има липващо непопълнено поле не те допуска да продължиш.

Това е от техния сайт:

Име и фамилия на кандидата са задължителни. Ако кандидатът няма фамилия или име / имена, заявление за електронна виза не може да бъде прието за обработка. В този случай трябва да се свържете с дипломатическата мисия или консулския пункт на Руската федерация за редовна (неелектронна) виза.

След като се подаде заявлението ,на нас ни я изпратиха по електронен път ,техен формат,с баркод ,данни ,лична снимка и т.н

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 40 минути , poliral каза:

формата/заявлението се попълва от кандидата

никъде не се изисква бащино име-все пак е бланка електронна и ако има липващо непопълнено поле не те допуска да продължиш.

Това е от техния сайт:

Име и фамилия на кандидата са задължителни. Ако кандидатът няма фамилия или име / имена, заявление за електронна виза не може да бъде прието за обработка. В този случай трябва да се свържете с дипломатическата мисия или консулския пункт на Руската федерация за редовна (неелектронна) виза.

След като се подаде заявлението ,на нас ни я изпратиха по електронен път ,техен формат,с баркод ,данни ,лична снимка и т.н

Сега попълних формата до някъде. Иска се име, бащино и фамилия.

На руски: имя, отчество / това е бащиното/ и фамилия. Нарочно попълних само име и фамилия и си ме пусна нататък.

Може би, сайтът им не е достатъчно “умен”. Ама, не е лошо, да се отиде в Руското посолство, за оплакване.

В крайна сметка, като нещо не е в ред, защо са дали виза. Понеже ми е прясно кандидатстването за Американска виза, там не те пуска на следващата страница, ако си пропуснал нещо. 

Тука и на телефон на хотела написах произволни числа и продължих на следващата страница. Ако се попълнят всичките 7-8 страници и тогава те върне...

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 16 минути , poliral каза:

Все пак не сме първите върнати

Да, не сте абсолютно първите, но сте  едни от първите върнати. Винаги при подобни ситуации на първите им е най-трудно. Спомням си как през първите години след падането на шенгенските визи много хора бяха връщани от шенгенските граници обратно за България. При вас като цяло забелязах неопитност. Само две  седмици преди самото пътуване потърсихте информация за  визи за Санкт Петербург,  след това писахте за застраховки с покритие само 3000 лева. Явно нямахте опит в пътувания извън ЕС.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Съчуствам ви за причинените неудобства, но като  попремине разочарованието надявам се ще осъзнаете грешката си.  Мисля, че с това дето били "наясно с проблема",  служителите просто са отбили номера и едва ли ще бъдат направени промени. 

 

@AlexandraKo,  пуска те нататък защото ти наистина си попълнила всички полета. Системата няма как да знае дали имаш бащино име ( понякога и няколко, както е в някой държави). Няма и как да знае какво пише в паспорта ти,  както би било, ако подаваш офлайн за нормална виза. 

Електронната форма е една за цял свят и не отчита спецификите при имената във всяка отделна държава. 

 

 

Може да сравните англоезичната форма, която съм пуснал по-горе с апликационната форма за американска виза. Както се вижда и тук полетата са само две  :

 

 

IMG_20191130_202909.jpg

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
преди 8 минути , stanimir каза:

Съчуствам ви за причинените неудобства, но като  попремине разочарованието надявам се ще осъзнаете грешката си.  Мисля, че с това дето били "наясно с проблема",  служителите просто са отбили номера и едва ли ще бъдат направени промени. 

 

@AlexandraKo,  пуска те нататък защото ти наистина си попълнила всички полета. Системата няма как да знае дали имаш бащино име ( понякога и няколко, както е в някой държави). Няма и как да знае какво пише в паспорта ти,  както би било, ако подаваш офлайн за нормална виза. 

Електронната форма е една за цял свят и не отчита спецификите при имената във всяка отделна държава. 

 

 

Може да сравните англоезичната форма, която съм пуснал по-горе с апликационната форма за американска виза. Както се вижда и тук полетата са само две  :

 

 

IMG_20191130_202909.jpg

Да, нали казах и аз, че си иска три имена.

Ама, човек може да се заблуди.:(

Съчувствам на хората, много тъпа грешка.

Ама и руснаците и те са малко особени:(

Веднъж, преди десетина години, до Ханой и обратно летяхме с Аерофлот, транзитно, през Шереметиево. На отиване - минахме без проблем. На връщане, като ни запряха в междинната зона, без да обясняват защо - няколко часа, работата вървеше към изпускане на самолета за София. Ние си бяхме извадили визи за Виетнам от посолството в София. 

Та, се оказа, че на визите ни, липсвало някакво малко печатче и трябвало да проверят, че са истински.

Как провериха, не разбрах, но ни пуснаха, в последната минута,  та се прибрахме успешно.

Следващите ходения в оня район - през къде ли не, само не, през Москва:(((((

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

epetkov, да ...за първи път щях да посетя Санкт Петербург."НЕОПИТНОСТ" е ваше мнение без да налагам свое и изброявам страните който съм посетила.Не знам колко по-рано трябваше да се поинтересувам за виза и колко по-рано според вас трябва да се вземе решение за пътуване ?Не ви прави чест да нападате  и да се изкарвате голям пътешественик.

 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 26 минути , AlexandraKo каза:

Да, нали казах и аз, че си иска

А,  то случаи всякакви. Ти си обърнала огромна част от света,  сигурен съм, че имаш и други премеждия. 

 

Една азиатка 20 минути отказваше да ми издаде бордна карта за Лондон, защото паспорта ми изтичал само след месец.  Това при положение, че само  преди две седмици със същия паспорт съм влязъл в САЩ,  а в един момент едва ли не не мога да изляза и то към ЕС държава.  Обиколи всички колеги, накрая отиде да търси някакъв супервайзър. През цялото време ми беше много весело,  а и беше симпатична. 

Презастраховат се, защото може да се наложи да те върнат обратно за тяхна сметка. 

 

Няма как вече да помогнем на потърпевшите, но ако занапред някой прочете тук дано му е от полза. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Струва ми се, че вече почвате да търсите под вола теле. Има си ясно разписани правила за издаване на визи в цял свят. И при всички е необходимо, и императивно задължително, да се изпишат всички имена на кандидата, както са по паспорт/документ, с който пътува човекът.

 

Редактирано от Георги
  • Харесвам 8
Връзка към коментар
31 minutes ago, wilks said:

Случаят с връщането от Тайланд само с лична карта е съвсем различен по своето естество, и изобщо не е релевантен. Най-малкото, защото се отнася за връщане, а не както в този - тепърва влизане в съответната държава.
Topfaly, пробвай да влезеш в Австралия, Нова Зеландия с непълни имена. Или в Канада. За южните им съседи пък съвсем да не говорим, с техния въпросник за полуидиоти. Или и тях смяташ за арогантни държави, където бюрокрацията е над всичко?!  Ако е така, ще ми е прелюбопитно да изровиш някоя страна, в която е възможно да се влезе без да си посочил всичките си имена.

Има си международни правила, че авиокомпании искат всички имена по паспорт, но аз никога не пиша бащиното след близо 90 посетени държави, никога не съм имал проблем от това неспазване на “международно установените правила“

Не знам как се подава молбата за електронна виза за Русия, но в повечето случаи се изисква да пратиш и сканиран или сниман паспорт, където ти присъстват всички имена. Дори и обаче да липсва подобно изискване не би трябвало да е проблем граничарят да добави липсващото име в системата и да те пусне от колкото да те връща и да ти създава огромни разходи и проблеми. В крайна сметка ти показваш документ с всичките си имена...

 

Аз лично до сега не съм чел или чул за нито един човек върнат от държава различна от Русия поради подобен проблем...Изтекла виза или липсата на валидни документи може да е проблем, но подобни дребни технически детайли се решават на място. Много често хората си грешат изписването на името и т.н., но дори това не е причина да те върнат, ако се вижда, че това е просто елементарна техническа грешка...

 

Случаят с Тайланд до толкова е релевантен, че в паспорта ти има данни за входна виза, печат за влизане и т.н. и има писани правила, че границата на Тайланд може да я минеш само с паспорт. Доста голяма гъвкавост се изисква от граничаря за да пренебрегне всички тези правила. Спрямо тази гъвкавост, пропускът на едно бащино име изглежда като абсолютно бял кахър...

  • Харесвам 3
  • Браво 2
Връзка към коментар

Абе карайте,  както си знаете и както ви харесва.

Човек трябва да се учи първо от собствените си грешки преди да търси вина другаде,  но когато отказва няма как да му се помогне. 

 

Примерите ти са доста различни от горепосочения казус , но отново ще изпаднем в едно безкрайно дървено философстване. 

 

Всеки сам да си преценява,  как и в какви държави иска да пътува.

  • Харесвам 7
Връзка към коментар
преди 1 час, Topfly каза:

Утре ще почнат да връщат и за сбъркана една буква в името и т.н.

В един момент може и това да се случи.  Да не забравяме, че  в Русия правописът е издигнат на пиедиестал.  Там дори за инженер -химик да кандидатстваш пак се явяваш на  диктовка.  Отделно бащиното име има голямо значение.  Там  само 10%  използват обръщението г-н  Иванов. 90% ще се обърнат с  Виктор Николаевич, например. Може да критикуваме колкото си искаме недостатъците на електронните визи, но е факт, че само преди 3 години никой не си е мечтал дори за тях.  

  • Харесвам 14
  • Браво 1
Връзка към коментар

Изводът е, че човек се учи цял живот. Да спираме с философстването..

Така че, този случай, специално за мен е много поучителен и за сетен път се уверявам, че за себе си, съм си права, като всяко нещо го проверявам по сто пъти. Щото, както е видно и на институциите да няма вяра човек:(((((

Всеки да си извади изводи за напред.

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Ако на някой му потрябва руска виза да ми пише на лични, ще му пратя телефон на агенция която ги прави за 3 дни /не и пиша името тук за да не и правя излишна реклама/, много коректни, правят каквато виза ви трябва - еднократна/многократна, не е нужно вие да ходите до посолството

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Някой пътувал ли е успешно със самолетен билет с 2 имена? За визата стана ясно, че е проблем ако липсва бащиното име, но проблем ли е и при самолетния билет? В прoфилът ми на Уиз ер пише, че при активно членство не мога да си променя името 😞

Връзка към коментар
преди 2 часа, Topfly каза:

Някой пътувал ли е успешно със самолетен билет с 2 имена? За визата стана ясно, че е проблем ако липсва бащиното име, но проблем ли е и при самолетния билет? В прoфилът ми на Уиз ер пише, че при активно членство не мога да си променя името 😞

Всички бордни карти на Ryan air са само с двете имена- собствено и фамилно!!! И в момента имам за Милано две, за края на месеца, и в тях са само двете ми имена. В wizz air е същото, в бордните карти фигурират само двете имена. Аз също имам купени билети за другата година за СП от Будапеща и никъде в резервацията нямам бащино име.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 23 часа, EmoKrastev каза:

Ако на някой му потрябва руска виза да ми пише на лични, ще му пратя телефон на агенция която ги прави за 3 дни /не и пиша името тук за да не и правя излишна реклама/, много коректни, правят каквато виза ви трябва - еднократна/многократна, не е нужно вие да ходите до посолството

Ако агенцията не се занимава с организирани екскурзии може директно да споменеш името. При всички положения напиши какви са им цените спрямо визовия център и тази информация е добре да е публична, а не хората да ти пишат, ти да им пращаш контакти, те да звънят по телефон и т.н. 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.