Прескочи до съдържание

Помощ за Базел-Колмар-Страсбург-Баден Баден


luba_rizova

Препоръчани мнения

преди 20 минути , bulpa каза:

Охоооо, дойдохме си на думата :lol:

Аууу, направо ме спечели за каузата! Напролет ще се жертвам.

  • Харесвам 6
Връзка към мнение

Като сме на темата за Елзас и стана дума за вина - то там си има цял маршрут, който се нарича Пътя на eлзаските вина (Route des Vins d'Alsace),  обаче за това си трябва повече време - около седмица, да кажем, и за  придвижване - автомобил.  Е, за ентусиасти вероятно може и с велосипеди. 

P.S. повечето сигурно са наясно, но все пак да отбележа, че става дума за бели вина 


alsace-vineyard.png

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 12
Връзка към мнение

Лелее, тъкмо си мислех да се кротна вече тази година, защото не ми остана нито един ден отпуска и вие ми вкарахте такава муха в главата. Сега няма да видя бял ден докато не наглася и аз едно такова малко трипче :blush:

  • Харесвам 6
Връзка към мнение
преди 9 минути , Фил каза:

Значи да не отварям дума за Бордо и долината на Гарона 

Е, честно ли е така?!? Все пак знам за голям и малък бордо бленд...

 

Да попитам, някой ползвал ли е туристическите влакчета в Riquewihr и Ribeauvillé, и кой от двата маршрута е по-живописен?

 

http://www.petit-train-riquewihr.fr/en/

 

http://www.petit-train-ribeauville.fr/en/

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
преди 3 часа, bulpa каза:

Е, честно ли е така?!? Все пак знам за голям и малък бордо бленд...

 

Да попитам, някой ползвал ли е туристическите влакчета в Riquewihr и Ribeauvillé, и кой от двата маршрута е по-живописен?

 

http://www.petit-train-riquewihr.fr/en/

 

http://www.petit-train-ribeauville.fr/en/

Да, миналата седмица ползвах влакчето в Риквир. По-горе постнах снимка. Селцето е малко и може да се обходи пеша. Много обичам гледките отгоре, затова се реших на тази обиколка. Влакчето се изкачва над винените лозя. Мисля, че обиколката беше около половин час. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
На 8/3/2017 в 15:15, bulpa каза:

...чакай да открия уау снимката, която и мен да ме накара да му отделя време.

Тази ли е...? :P 

 

10527263_712377638829461_303739994731266

 

Колмар.... Еееееееееех, Колмар... :wub:

  • Харесвам 8
  • Шок 1
Връзка към мнение

Готина снимка от Колмар, @chandni 

Всъщност цитата се отнася за Базел, т.е. търся достатъчна причина да отделя време за Базел, както и да помогнем в програмата на нощна птица :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Още една възможност за придвижване между Колмар и Страсбург е с Flixbus. Трябва да се търсят и купят билети от Колмар до Кел (Kehl) и съответно от Страсбург до Базел, защото в Германия и Франция Flixbus май нямат право да продават билети до съседни градове, които са свързани с жп линия, но в автобуса никой не се интетесува на коя спирка слизате. Също така OUIBUS освен евтини билети от Колмар до Страсбург имат и за почти всички дати билети по 5 евро от летището на Базел до Колмар. Автобусът тръгва в 11:10.

 

преди 9 часа, bulpa каза:

Готина снимка от Колмар, @chandni 

Всъщност цитата се отнася за Базел, т.е. търся достатъчна причина да отделя време за Базел, както и да помогнем в програмата на нощна птица :)

Не знам дали е достатъчна причина, но в града има няколко маршрута, които са маркирани по сгради, тротоари, дървета и други места. Аз съм правил Hans Holbein walk и Thomas Platter walk и бях приятно изненадан от града (може би защото имах нулеви очаквания). Ето малко повече инфо:

https://www.google.bg/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://www1.actelion.com/documents/corporate/locations/basel/5-walks-across-basel.pdf&ved=0ahUKEwibibKF5cDVAhVGOhQKHbg0AAoQFggaMAA&usg=AFQjCNGPQ-XFa1brM4PDN4U_AemVUaSGeQ

Редактирано от koliob
  • Харесвам 6
Връзка към мнение
На 03/08/2017 в 17:14, Фил каза:

Значи да не отварям дума за Бордо и долината на Гарона :biggrin:

И Бургундия, и Бургундия :lol: (пък и провансалските розета си заслужават своя път ;) )

 

По темата, за съжаление не мога да съм много полезна, понеже съм ходила само в Колмар и Страсбург, при това само с кола, та изобщо не познавам автобусните и вело-маршрути...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

 

На 8/3/2017 в 18:14, Фил каза:

Значи да не отварям дума за Бордо и долината на Гарона :biggrin:

 

преди 17 минути , Роца каза:

И Бургундия, и Бургундия :lol: (пък и провансалските розета си заслужават своя път...

Ами отворете дума, тема... бутилка B) Може и в темата за виното.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Един транспортен въпрос.

Ще купуваме Alsa+ и ще пътуваме с автобусите из селата. Пише, че се купува от мястото, от което ще е първото пътуване. Това от шофьора ли означава или от автогарата? И изобщо има ли автогара в Колмар и къде се намира?

Връзка към мнение
преди 4 часа, noshtna_ptica каза:

Един транспортен въпрос.

Ще купуваме Alsa+ и ще пътуваме с автобусите из селата. Пише, че се купува от мястото, от което ще е първото пътуване. Това от шофьора ли означава или от автогарата? И изобщо има ли автогара в Колмар и къде се намира?

За групова карта става въпрос, нали? Четох в нета, че може да се закупи и от автомат, и от шофьора. Трябва да се валидира при първото пътуване. Ние бяхме с кола в Колмар и паркирахме на Place Scheurer Kestner (има много голям паркинг). Сега видях, че там е и втората спирка на атобус номер 106 от Колмар до Риквир, т.е. може да се качите на автобуса или от гарата, или от спирката на площада Scheurer Kestner. Place Scheurer Kestner е в непосредствена близост до центъра на Колмар, до туристическия офис са около 350 метра. Гарата също е близо. 

IMG_1813.PNG

IMG_1814.PNG

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Програмата ми се избистря, но зациклих на шкафовете за багаж на гарата в Страсбург. Знаете ли дали има и каква е цената ?

Открих само това, но досега не сьм ползвала такава услуга. Имате ли мнение ?

http://blog.nannybag.com/en/luggage-storage-strasbourg/ 

 

Връзка към мнение
преди 28 минути , noshtna_ptica каза:

Програмата ми се избистря, но зациклих на шкафовете за багаж на гарата в Страсбург. Знаете ли дали има и каква е цената ?

Открих само това, но досега не сьм ползвала такава услуга. Имате ли мнение ?

http://blog.nannybag.com/en/luggage-storage-strasbourg/ 

 

И аз не съм ги ползвала, но има - малките струват 7,50€, големите - 9,50€. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Малко техническа информация, докато не съм я забравила :)

Автобус No 11 от летището до гарата Сент Луи - 2,50€

Влак в 8:30 от Сент Луи до Колмар - 13,60€, билетите трябва да се валидират на едни жълти машинки, подобни на тези в Италия.

Автобус No 106 от Колмар до Рибовиле - 6,60€, важи за отиване и връщане. 

Riquewihr го пропуснах, защото имаше над 10 автобуса на паркинга пред селото и реших, че не е за мен с толкова много туристи :)

В Рибовиле беше спокойно, малко заблудени туристи като мен, идеално за разходка.

Малко снимков материал

Hunawihr

IMG_20170908_133953.jpg.792e621d99dab8081804c08ddf1faf59.jpg

 

От Рибовиле 

IMG_20170908_144954.jpg.4c041a1a2e0752753334bb61920c6453.jpg

 

IMG_20170908_145108.jpg.4f14911ae783d8bb043200830ebbcb6c.jpg

 

  • Харесвам 18
  • Браво 1
Връзка към мнение
преди 27 минути , bulpa каза:

Малко техническа информация, докато не съм я забравила :)

Автобус No 11 от летището до гарата Сент Луи - 2,50€

Влак в 8:30 от Сент Луи до Колмар - 13,60€, билетите трябва да се валидират на едни жълти машинки, подобни на тези в Италия.

Автобус No 106 от Колмар до Рибовиле - 6,60€, важи за отиване и връщане. 

Riquewihr го пропуснах, защото имаше над 10 автобуса на паркинга пред селото и реших, че не е за мен с толкова много туристи :)

В Рибовиле беше спокойно, малко заблудени туристи като мен, идеално за разходка.

Малко снимков материал

Hunawihr

IMG_20170908_133953.jpg.792e621d99dab8081804c08ddf1faf59.jpg

 

От Рибовиле 

IMG_20170908_144954.jpg.4c041a1a2e0752753334bb61920c6453.jpg

 

IMG_20170908_145108.jpg.4f14911ae783d8bb043200830ebbcb6c.jpg

 

Аз ще ти бъда много благодарен ако продължаваш с техническа информация ,

  • Харесвам 5
  • Браво 1
Връзка към мнение
На 03/09/2017 в 23:00, noshtna_ptica каза:

шкафовете за багаж на гарата в Страсбург.

Открих място за съхранение на багаж, заедно с изгубените вещи се намира. Преди да влезете в залата на гарата, идвайки от пероните - вляво по стълбите, има табели. Направи ми впечатление, че има работно време от 8:30 до 18:30

20170909_104451.jpg.32b7af39a50a797e90b9e87546b68097.jpg

 

Влак Колмар - Страсбург 12,90€

Цените, за които пиша се отнасят за един човек. В Страсбург днес се придвижваха пешеходна, така че не знам тарифите на градския транспорт :)

  • Харесвам 9
Връзка към мнение
преди 3 часа, Божидар каза:

Пътувам от  Страсбург до Баден Баден на 17,09 дали някои може да ми каже как да се придвижа и евентуално някакво разписание.

Влизаш в сайта на flixbus и на Deutsche Bahn и виждаш какво има. Тъй като се пада неделя и може да няма много връзки евентуално може да погледнеп и Карлсруе и след това с градски транспорт до Баден-Баден

Редактирано от tch
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Разходка с корабче - има два тура:

Strasbourg, Grande Ile - 9.90€, 45 мин, веднъж на ден. 

Strasbourg, over 20 centuries of history - 13€, 1,10 ч., през 15 мин.

Какво е уникалното на тази разходка, освен различния поглед от водата - чрез система от шлюзове, качват корабчето като във воден асансьор в по-високото ниво на реката и съответно го свалят. Ако не стана ясно, с прости думи - качват кораба над водопадите и го свалят от другата страна.

Страсбургската катедрала - вход в катедралата е безплатен, вход за кулата - 5€, качвате се пеша по 332 вити стъпала, както казаха на опашката: Pay&walk :) Днес не работеше астрономическия часовник, не разбрах дали защото е неделя или има профилактика.  

Тъй като съм избрала последната нощувка да ми е в Сент Луи, билета за влака от Страсбург до тук е 23,70€.

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.