Прескочи до съдържание

Помощ за Базел-Колмар-Страсбург-Баден Баден


luba_rizova

Препоръчани мнения

@bulpa, как и от къде става закупуването на билети? Има ли намаления за лица под 18 години? За разходките с корабче става въпрос.

Връзка към мнение
преди 10 минути , Костов каза:

как и от къде става закупуването на билети? Има ли намаления за лица под 18 години?

До 4 год. Пътуват безплатно, от 4 до 12 год. са с намалена тарифа - 6€ краткия тур, 7,50€ дългия тур. Билети могат да се купят в начална точка на тура (като се добера до компютъра си ще дам линк) и другото място е точно до туристическия инфоцентър на площада на Катедралата.

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение

За жп билетите пишеше - при 3 закупени 4-я е безплатен.

За TER валиднo ли e и за цяла Франция ли важи

Връзка към мнение

@Костов, ето линк към касите на корабчетата - цък  Началната точка е едната каса до катедралата, крайната точка е другата каса (тук билетите се купуват от автомат) и мястото, откъдето тръгват корабчетата. И снимка от мястото

20170910_125203.thumb.jpg.88b506fcc40cb38a369755130db6c9c2.jpg

 

Касата е това първото корабче - старото, а туровете стават с другото отзад, което е.

 

  • Харесвам 7
  • Благодаря 1
  • Браво 1
Връзка към мнение

Сега, след като приключи това пътуване, мога да напиша какви ги върших :)

 

След пристигане на летището в Базел и бързо изнасяне към Колмар, по идея на @Фичо си хванах автобусчето към селцата от елзаския винен маршрут. Благодаря, Фичо, много добра идея ми даде :)

Снимки от там има по-напред в темата.

Връщане късния следобяд за нощувка в Колмар, освежена щурмувах и самия град за обиколка по залез

 

IMG_20170908_195015.jpg.9f7340dec8994f5ebaa2344bca9eeeee.jpg

 

IMG_20170908_195420.thumb.jpg.1e982850e264e3f30aa09c3de85063b7.jpg

 

IMG_20170908_195605.jpg.9e24caf45c92a976b514c0e48b165ed4.jpg

 

IMG_20170908_195750.jpg.a4aec5c9aeaee01a3bcf239f5db8de65.jpg

 

На следващия ден, с бързата стъпка на охлюв в атака, се изнесох към Страсбург. За съжаление тук времето беше още по-намръщено от Колмар

 

IMG_20170909_154221.thumb.jpg.325918b5553a621e6f7ee4a1d05a6adc.jpg

 

Та се наложи да изследвам местните съботни пазари, дегустациите във винарските магазини, местните сладкарници... Малко ми е странно на едно място да продават бретцел и еклер. Разходка с корабче под дъжда, за обогатяване на общата култура. Ноооо, когато изгря слънце, Страсбург цъфна :dancing:

 

20170909_190450.jpg.16353384bd398cc3f1dcb9ef831253f3.jpg

 

Показа се дъга

20170909_192616.thumb.jpg.b2b36fd3196b168321a7dbd8b4f1c8ac.jpg

 

На следващия ден - неделя. Шматкане из Страсбург в слънчевия ден. А, да и за старт на деня - катерене на 332 вити стъпала на кулата на катедралата за гледки и изследване на драсканиците на посетилите я

20170910_105028.thumb.jpg.8da62ba2f833f54ea391ee054a8047a1.jpg

 

20170910_104040.jpg.81198b640238eaf34f65c62caade18f8.jpg

 

20170910_104846.thumb.jpg.f3e5e51e1a547fbde3c3ef01c39d7d33.jpg

 

20170910_110501.jpg.a385c6ca700b52490d0a4b2c893f1a7a.jpg

 

20170910_132222.thumb.jpg.ca3460cda4ce525aced9db491886691a.jpg

 

 

 

  • Харесвам 21
  • Благодаря 2
  • Браво 4
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Имам въпрос - понеже играя връщането и се дивя - необходимо ли е да купувам билета от Дойче бан от Страсбург до Баден Баден? Защото на сайта на Дойче бан ми дава една цена, едни връзки, а на сайта на френските железници е някакво безумие просто - първия влак е същия, ама после направо се обикаля като луди, без да се дава прекачването на регионалния влак в Германия. Да не стане, ако не си взема билет, като отида на гише и да се сюрпризирам? Защото , хем, че взесто да ме закара за час, ме кара за два часа и половина, сменят се около 4 интерситита, ми на всичкото отгоре билета е някакви безумни цифри... Странна тази работа. Помощ?

Връзка към мнение
преди 16 минути , luba_rizova каза:

Имам въпрос - понеже играя връщането и се дивя - необходимо ли е да купувам билета от Дойче бан от Страсбург до Баден Баден? Защото на сайта на Дойче бан ми дава една цена, едни връзки, а на сайта на френските железници е някакво безумие просто - първия влак е същия, ама после направо се обикаля като луди, без да се дава прекачването на регионалния влак в Германия. Да не стане, ако не си взема билет, като отида на гише и да се сюрпризирам? Защото , хем, че взесто да ме закара за час, ме кара за два часа и половина, сменят се около 4 интерситита, ми на всичкото отгоре билета е някакви безумни цифри... Странна тази работа. Помощ?

Можеш да купиш билетите и от двата сайта.

Ако не се лъжа, аз купих от немския за директния влак, без прекачване никъде.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 22 минути , luba_rizova каза:

Имам въпрос - понеже играя връщането и се дивя - необходимо ли е да купувам билета от Дойче бан от Страсбург до Баден Баден? Защото на сайта на Дойче бан ми дава една цена, едни връзки, а на сайта на френските железници е някакво безумие просто - първия влак е същия, ама после направо се обикаля като луди, без да се дава прекачването на регионалния влак в Германия. Да не стане, ако не си взема билет, като отида на гише и да се сюрпризирам? Защото , хем, че взесто да ме закара за час, ме кара за два часа и половина, сменят се около 4 интерситита, ми на всичкото отгоре билета е някакви безумни цифри... Странна тази работа. Помощ?

Аз моите ги взех от тук https://timetable.captaintrain.com/trains/strasbourg/colmar?_ga=1.7190066.1092556260.1466801342 всички бяха с едно прекачване, нямах никакви проблеми даже взех по ранен влак без да до плащам. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Да рапортувам и аз, днес се върнахме от Рая!

Имахме 3 невероятни летни дни с много слънце и цветя :)

Кацнахме с 30 минути по-рано, а от летището - безпроблемно с бус 11  до Сент Луи и после с влака до Колмар. 

Метнахме раниците в наетия апартамент и поехме към Егишем, но голям зор видяхме да открием спирката на автобус 208. На никоя спирка не фигурираше, а местните хора също не знаеха. Тъкмо се предадохме и решихме да тръгваме пеш, автобусът ни изненада и ни взе. След 15 мин. път влязохме в страната на приказките...

В късния следобед се разходихме из Колмар, беше прекрасна топла вечер. И пак - цветя, канали, бонбонени къщички и вино...

На другия ден потеглихме за Рикевир и Рибовил. Отново зор със спирката на 106, а в автобуса - изненадка. Шофьорът не беше и чувал за Alsa + Group, продаде ни еднопосочни билети, но ние не се предадохме и разпитвайки другите шофьори, които срещаше по пътя си, стигна до това, което магеланци по-отдавна знаят. :) Като резултат - попадахме все на него по останалите отсечки, а той ни вози безплатно. В Рибовил се качихме на туристическото влакче, което мина през Рибовил, през лозята до Хюневир и обратно. От там ни изпратиха с духова музика :)

Неделята я поделихме за Страсбург и Базел, малко беше, но пък толкова красиво!

В Базел спахме в апартаментите на YMCA - хем на тихо и спокойно място, хем на минути пеш от гарата и буса за летището. Много ни хареса. Апартаментите са просторни и много чисти. Към хостела има прекрасен двор - за пушачи или компании, фенове на откритите пространства. Трапезарията също е модерна, голяма и уютна, а кафето и чая са безплатни. 

https://www.booking.com/hotel/ch/appartements-by-stay.bg.html?aid=368032;label=gen173nr-1DCAEoggJCAlhYSDNiBW5vcmVmaBeIAQGYAQO4AQjIAQzYAQPoAQGSAgF5qAID;sid=a814152e07c7f5139c93c3583dc696f6;dist=0;sb_price_type=total;type=total&

Последните снимки са от Базел, очарова ни!

 

IMG_9288.JPG

IMG_9301.JPG

IMG_9457.JPG

IMG_9722.JPG

IMG_9767.JPG

  • Харесвам 20
  • Благодаря 1
  • Браво 2
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

Да раздвижа малко темата.Покрай наближаващите празници, си взехме билети до Базел, връщане от Баден-Баден.В общи линии програма ни е същата като на luba_rizova Четох ,че коледните базари в Страсбург и Колмар не са за пропускане.Та се запътваме натам в началото на декември03-06,12.По това време видях ,че празнуват подобаващо и Никулден.  В чуденка съм дали си заслужава по това време от годината да отидем до Рибовиле и Риквир. Моля, някой ходил по това време да сподели впечатления, ще съм благодарна. 

Редактирано от Kabi
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Заслужават си по всяко време на годината, но винаги е добре да се има предвид прогнозата за времето, независимо за коя точка на света става въпрос. Ако имате време и желание, не ги пропускайте. Имайте предвид, че Страсбург е доста студен град, с пронизващ вятър и щипещ студ през зимата (доста често), така че вземайте топли дрехи и обувки и си набележете местенца за почивка и стопляне....Две снимки от преди ден в Ribeauville и Riquewihr, публикувала съм повече в темата " В момента съм":

20171031_165520.jpg

20171031_172848.jpg

  • Харесвам 14
  • Благодаря 1
  • Браво 2
Връзка към мнение

Почти е сигурно , че ще стигнем до селцата, дори и да  не успеем да видим и двете.Видях , че и там правят коледни базари.Едно обаче е ясно, трябва да се приготвим за силния вятър, както и за навалицата по Никулден.

Връзка към мнение

Да, навалиците са големи, особено по Никулден, понеже в района се празнува почти колкото и Коледа.

Съветът ми е да избягвате базарите през уикенда, понеже тогава са пълни и навалицата е такава, че ви тълпата ви понася и не може да се движите свободно.

Връзка към мнение

Ще бъдем там през седмицата, така че се надявам да е по-поносимо.Някоя интересност да споделиш за района.Интересно място за хапване? Както и нещо традиционно ,което не е за пропускане.

 

Връзка към мнение

Ами, по коледните базари, аз лично предпочитам да хапвам на крак разни нещица от различните щандове :) -.  бретцели, вурстове, греяно вино, сирена и салами... Щом ще сте по Никулден, може да опитате и едни човечета от бриошово тесто, mannala/mannele, които се правят за празника.

Иначе в Колмар останах с добри впечатления от този ресторант преди години: https://www.tripadvisor.fr/Restaurant_Review-g187073-d1501123-Reviews-Wistub_de_la_Petite_Venise-Colmar_Haut_Rhin_Grand_Est.html

(не знам сега обаче как е)

 

А за специалитетите, ето тук Фичо е дал няколко специалитета от района и аз допълних със сладките неща малко по-долу:

 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение
  • 3 месеца по-късно ...
На 3.08.2017 г. в 12:52, домосед каза:

Nota bene: "гарата" не е еднозначно понятие в околоностите на летище Базел-Мулюз-Фрайбург.  Само в Базел има три гари - швейцарска, немска и френска. Отделно има и френска гара в Сен Луи, на която обаче спират само по-бавните влакове. На излизане от летището трябва да се внимава в коя държава се излиза. То е цялото във Франция, но единият изход е изолиран така, че от него наземният транспорт да върви само към Швейцария. Ако искаш да хванеш рейс 50 за Базел, трябва да минеш през този изход. След което да си промениш решението и да търсиш транспорт за Франция, даже за Сен Луи, става трудно. И обратно! 

 

 

Обозначени ли са изходите, например за Френската част, ако искам да изляза какво да следвам, явно не хващам този за бус №50, но още при излизането има ли насочващи табели...какво да следвам. Благодаря Ви! 

Връзка към мнение

Да, обозначени са изходите. Ако сте за Франция следвате изхода France. Излизайки през този изход, преминавате през залата на летището и достигате до стоянката на автобуса (тип шатъл) до Saint Louis, билетчето се взема от шофьора, около 5 евро.. Автобусът не спира на самата гара, има 3-4 минути пеша. От гарата на Saint Louis  хващате влака, който ви е необходим.

Връзка към мнение
преди 14 часа, ZORI каза:

Обозначени ли са изходите, например за Френската част

Естествено, че са обозначени! :smile3:
 

преди 37 минути , ZORI каза:

ако искам да изляза какво да следвам

указателните табели :smile3:
 

преди 37 минути , ZORI каза:

Ако случайно подмина изхода или го объркам има ли възможност да се върна

Има :smile3:

Редактирано от Фичо
Връзка към мнение

Благодаря Ви!... ще ме чакат с кола , но благодаря за информацията. Тъп въпрос....но  веднъж в Италия, забравих, че са ми чекирали ръчния багаж и ..., усетих се когато бях излезнала и вече не ме пуснаха да се връщам, чаках да ми до донесат...

Редактирано от ZORI
Връзка към мнение

да ме ориентирате малко и мен, ако може :)

една юнска събота кацаме с Уиз на Базел в 8:55 и вечерта имаме друг полет от същото летище, затова деня съм го нарочила да видим Колмар

 

може би на отиване ще ползваме Фликсбус, понеже има директен в 10:10 от летището, но за връщане се колебая как да го направим - последният Фликсбус тръгва  в 17:25 и стига на летището в 18:30, което е твърде рано, тъй като полетът ни е чак в 21:25, а това си мисля, че е малко летище и надали ще отнеме особено време до гейта

гледам вариантите и с влак  - тръгва от Колмар в 18:53, и пристига в Сен-Луи в 19:32, обаче ми е трудно да преценя после от Сен-Луи до летището колко време /реалистично/ ще отнеме, автобусът /номер 50 ли е?/ от самата гара на Сен-Луи ли тръгва, редовен ли е, колко пътува?

 

виждам, че ни на летището, ни на гарата в Сен-Луи има къде да си оставим раниците, а дали на гарата в Колмар има шкафчета? Фликсбусовете и те ли спират на гарата, или са на друго място?

 

всъщност, май си отговорих на въпроса, намерих сайта с разписания на автобусчето 11, в който като проиграх моя час би трябвало за 15 минути да се стигне до летището, така че, предполагам, разстоянието не е голямо, и ако нещо супер се окъснее може да има и вариант такси от там, дали?

 

Редактирано от antea
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Трябва да помисля за програмата на нашето пътуване, да взема нощувки и т.н. Ще ви помоля за насоки.

Кацаме на EuroAirport Basel-Mulhouse-Freiburg (EAP) в събота сутрин - 12.05. и излитаме от Karlsruhe / Baden-Baden Airport (FKB) в сряда, 16.05 в 13ч.

Целта ми са Колмар и селцата наоколо, Страсбург... и до тук. Имаме доста време, струва ми се, приемам всякакви идеи и препоръки - за посещение на места, за нощувките, за транспорта.

www.ouibus.com, например нямат опция за тръгване от Колмар за Страсбург. Има възможност от Мюлхюз. 

Ще  съм благодарна за всяко мнение! 

Редактирано от Цвете
Връзка към мнение

Цвете, на място с кола ли ще сте?

 

Ние ще сме в околностите около месец преди вас (16-20 април), ще отседнем в семеен хотел в едно село, Sainte-Marie-les Mines. Засега съм планувала селцата в района, замъкът Haut Koeningsbourg, няколко лозя, mont Saint-Odile, но ще сме с кола.

Ако искаш, като уточня програмата, ще я пусна тук, може да ти дойдат идеи :)

 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 28 минути , Роца каза:

Цвете, на място с кола ли ще сте?

 

Ние ще сме в околностите около месец преди вас (16-20 април), ще отседнем в семеен хотел в едно село, Sainte-Marie-les Mines. Засега съм планувала селцата в района, замъкът Haut Koeningsbourg, няколко лозя, mont Saint-Odile, но ще сме с кола.

Ако искаш, като уточня програмата, ще я пусна тук, може да ти дойдат идеи :)

 

Роца, разбира се, че искам да пуснеш програмата. Обмислям и вариант с кола, но той ще е подходящ, ако обикаляме из селца. За Страсбург, мисля, само ще ми пречи.

Леле, мястото ви за отсядане е приказно! Очаквам с нетърпение включването ти. :wub:

Редактирано от Цвете
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.