Прескочи до съдържание

Помощ за Базел-Колмар-Страсбург-Баден Баден


luba_rizova

Препоръчани мнения

Да, така е - за Страсбург и Колмар колата ще е по-скоро пречка, защото ще я мислиш как да я паркираш и т.н.

 

Мястото го избрахме почти не-случайно :). Нали ходим през 2 години на море в Португалия, и понеже ходим по едно и също време, винаги се засичаме с още 2 семейства, горе-долу на нашите години. Та, едното семейство, с което повече си симпатизирахме, живеят в това градче и много ни похвалиха хотел-ресторанта в него. Та, в момента, в който се решихме за ходенето в Елзас, вече имахме осигурена нощувка :)

 

Хотелът - https://www.auberge-de-la-canardiere.fr/

Ще дам отзиви като се върнем, но засега - много добър първи контакт със собствениците по мейла.

 

Програмата ще я пусна сигурно след 2-3 седмици, когато изпрочета туристическите сайтове в района ;)

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте, може ли някой да ме ориентира къде на летището в Базел е спирката на Flixbus за Колмар? Кой изход трябва да търсим, Франция или Швейцария в случай, че изберем Flixbus?

Кацаме по разписание в 8.55ч. Автобусът е в 10.40ч. Мисля, че през гара Сен Луи няма да успеем да се придвижим по-бързо.  

Връзка към мнение
преди 54 минути , Mile каза:

Здравейте, може ли някой да ме ориентира къде на летището в Базел е спирката на Flixbus за Колмар? Кой изход трябва да търсим, Франция или Швейцария в случай, че изберем Flixbus?

Кацаме по разписание в 8.55ч. Автобусът е в 10.40ч. Мисля, че през гара Сен Луи няма да успеем да се придвижим по-бързо.  

Спирката на Flixbus, както и на всички други автобуси, с изключение на градския базелски автобус 50 са след френския изход. То и летището си е изцяло на френска територия.

  • Благодаря 1
Връзка към мнение

Благорадя. 

Билетите за влаковете във Франция за точен час и влак ли се продават или важат за целия ден по това направление?

Гледам разписанието Колмар-Страсбург и ми прави впечатление, че един-два влака през деня са по-ниска цена от останалите. Дали трябва да се купи предварително онлайн, за да се възползвам от намалението? 

Връзка към мнение

Базел, Колмар и Страсбург си заслужават. Съвета ми е ако имаш възможност да видиш и Фрайбург. Не е далеч, а е чудесен град. Много зелен,много чист. Имам спомен че си бях взел двупосочен билет за влак Фрайбург-Базел - Фрайбург за 12 евра...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Вкарваш ме в размисли. Имаме 3 нощувки в Колмар и една в Базел. Предвидила съм по един ден за Колмар, Страсбург и един за Ribeauvillé и Riquewihr.

Последният ден остава за Базел, дори ми се въртят мисли за кратка разходка до Люцерн. Сега ще погледна и Фрайбург и на място ще избираме спрямо времето и желанията. 

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 26 минути , Mile каза:

Благорадя. 

Билетите за влаковете във Франция за точен час и влак ли се продават или важат за целия ден по това направление?

Гледам разписанието Колмар-Страсбург и ми прави впечатление, че един-два влака през деня са по-ниска цена от останалите. Дали трябва да се купи предварително онлайн, за да се възползвам от намалението? 

Както и в повечето европейски страни във Франция има регионални и бързи (intercity и др.) влакове. За бързите цените могат да са различни и е добре ако има евтини билети да се купят по-рано. За регионалните цената обикновено е фиксирана и няма смисъл от ранно купуване. Билетите важат определено време след валидирането, което е задължително преди качване във влака. Не се валидират само билети, които са предварително закупени за определен ден и час, главно за бързите влакове.

Редактирано от koliob
  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 20 минути , Mile каза:

Вкарваш ме в размисли. Имаме 3 нощувки в Колмар и една в Базел. Предвидила съм по един ден за Колмар, Страсбург и един за Ribeauvillé и Riquewihr.

Последният ден остава за Базел, дори ми се въртят мисли за кратка разходка до Люцерн. Сега ще погледна и Фрайбург и на място ще избираме спрямо времето и желанията. 

Фрайбург наистина е приятен и чист град, но според мен дори Базел може да предложи повече поне от туристическа гледна точка.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 20 минути , koliob каза:

Както и в повечето европейски страни във Франция има регионални и бързи (intercity и др.) влакове. За бързите цените могат да са различни и е добре ако има евтини билети да се купят по-рано. За регионалните цената обикновено е фиксирана и няма смисъл от ранно купуване. Билетите важат определено време след валидирането, което е задължително преди качване във влака. Не се валидират само билети, които са предварително закупени за определен ден и час, главно за бързите влакове.

Това означава ли, че мога да си купя билет отиване и връщане още в Колмар без да се ангажирам с час за връщане и когато решим да се прибираме, го валидираме непосредствено преди качването на влака? Както е в Италия. 

Не ми се ангажира с предварително купени билети, макар че ще спестя малко. По-добре да запазим свободата и да се движим, когато и накъдето решим. 

Връзка към мнение

Да допълня за влаковете - обикновено влаковете извън час пик са по-евтини. Но все пак е желателно предварително закупуване на билети (особено за бързите), защото цените могат да се променят.

 

Аз довърших моята програма за 5 дни по китни селца (и изби) и я пускам, понеже я бях обещала на @Цвете:

- понеделник:

планувам, ако всичко мине наред, някъде преди обед да сме в Колмар, да си го припомним :). После минаваме през Еguisheim (ако имаме време) и стигаме до Sainte-Marie-aux-Mines, където ще нощуваме.

- вторник:

Riquewihr - Hunawihr - Ribeauvillé - Zellenberg - Kaysersberg (ако стигне времето)

- сряда:

замъка Haut-Koeningsbourg - St Hyppolyte - Bergheim - Kaysersberg (ако не ни е стигнало времето във вторник)

- четвъртък:

манастирът на Mont Sainte-Odile - Obernai

- петък:

тръгване - Eguisheim (ако не сме имали време на идване) - вкъщи някъде привечер

Сряда и четвъртък са взаимозаменяеми, понеже едната вечер ще вечеряме с нашите познати в Сент Мари и ще трябва да се върнем по-рано от обиколките.

 

 

  • Харесвам 7
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 5 минути , Mile каза:

Това означава ли, че мога да си купя билет отиване и връщане още в Колмар без да се ангажирам с час за връщане и когато решим да се прибираме, го валидираме непосредствено преди качването на влака? Както е в Италия. 

Не ми се ангажира с предварително купени билети, макар че ще спестя малко. По-добре да запазим свободата и да се движим, когато и накъдето решим. 

Може, но цената на еднопосочните и двупосочните билети не се различава, а на гарата в Колмар има машини, от които се купуват лесно и бързо. Между другото от Колмар до Страсбург можеш да стигнеш и с Flixbus, въпреки че не продават такива билети. Трябва да си купиш билет Colmar-Kehl и си слизаш спокойно в Страсбург. За обратния маршрут този вариант не става.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Гледах и Flixbus. Има линия Колмар-Страсбург, но е в неудобни часове 7,30  и 18 и нещо. До Kehl цената е само с 1 евро разлика, от тази на влака и пак часа е една идея късен 11,20ч. На връщане има Страсбург-Колмар в 21.10ч. Мисля и обмислям, но май ще си оставя свободата да хванем влак, за който стигнем. Не искам да следвам график и да се движим по разписание. Ако времето е лошо, сигурно ще искаме да се приберем по-рано. Ако е приятно, може да останем до късно. 

 

Роца, програмата ти е много интересна. Ще се получи чудна китна разходка. 

Връзка към мнение

Има ли сайт, на който се обявяват предстоящите стачки във Франция? Информацията, че всеки два от пет дни ще има стачки ме притеснява. Дали не е добре да помисля за вариант кола под наем?

Връзка към мнение
Преди 1 час, Mile каза:

Има ли сайт, на който се обявяват предстоящите стачки във Франция? Информацията, че всеки два от пет дни ще има стачки ме притеснява. 

Ето тук за железниците.
Информация за всякакви стачки във Франция пък има тук, обаче ми се струва, че сайтът е само на френски. 

Редактирано от Фичо
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Имаме билети 02.06-05.06 до Базел. Пристигаме в събота и доколкото прочетох в неделя няма транспорт до селата около Колмар, затова планувам: 1 ден селата около Колмар, 2 ден Колмар и след обяд с влак към Страсбург, 3 ден Страсбург и нощувка около летище Базел.

Обаче на 02.06 нощувките в Колмар са доста скъпи. Някой да препоръча изпробвано място за нощувка?

Връзка към мнение
Дани Магелани
преди 12 минути , lesy каза:

Имаме билети 02.06-05.06 до Базел. Пристигаме в събота и доколкото прочетох в неделя няма транспорт до селата около Колмар, затова планувам: 1 ден селата около Колмар, 2 ден Колмар и след обяд с влак към Страсбург, 3 ден Страсбург и нощувка около летище Базел.

Обаче на 02.06 нощувките в Колмар са доста скъпи. Някой да препоръча изпробвано място за нощувка?

 Мога да ти дам координати на къща за гости в Колмар около 140 лв. За мен по-добре е да се спи в Милюз в хотел Ибис. Автобус Flixbus те закарва за 30 мин от летището до хотела. След още 30 мин си в Колмар. Има и влак. Гарата и спирката на автобуса са до хотела.

От там имаш за под 2 часа Flixbus до Страсбург.

Страсбург е моят френски фаворит. Тур с корабче е силно препоръчителен. На касата-корабче има монитор със свободните места. Обедните свършват бързо. Билети се купуват от сувенирния магазин до туристическата информация до Катедралата.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Бил съм в този малък апартамент:

 

https://www.booking.com/hotel/fr/l-39-ours-de-colmar.fr.html

 

Никак не е лош.

Редактирано от koliob
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
Дани Магелани
Преди 1 час, Дани Магелани каза:

 Мога да ти дам координати на къща за гости в Колмар около 140 лв. 

 

Аз бях  в  Confort et calme à Colmar.

Връзка към мнение

Ние спахме в  чудесна къща в едно село преди Реквир, и въпреки, че автобусите спират на 10м., си трябва кола. Аз взех за три дни от Херц през посредник - 93 евро. Направих външна застраховка. Изтеглиха 360 евро депозит и при връщането в Страсбург, защото летяхме на връщане от Баден Баден, ми освободиха депозита след поглед само дали е пълен резервоара.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

ако някой ще се разхожда в Колмар само като междинна точка, и иска да си остави някъде багажа /понеже на гарата няма клетки/, намерих едно място - пак съвсем на гарата, офис за колела под наем, където се разбрахме да ни вземат раниците за 2 евро на парче - http://www.velodocteurs.com/

  • Харесвам 7
  • Браво 1
Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Едно малко допълнение. Беше неделя и наехме велосипеди в Колмар до Егисхайм по препоръка на @Фил

Редактирано от lesy
допълнение
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Има проблем с писането. След като цитирах Фичо и блокира възможността за въвеждане.

Наемът на велосипед е 8 евро на ден / 6 евро за 5 часа. Велоателието е точно на гарата, можеш да си оставиш багажа безплатно. Пътят до Егисхайм е лесен и приятен. Ние карахме по второстепенен през полето, но си имаше асфалт и е добър начин за достигане до там. В самото село има стоянки за велосипеди, заключват го и го разглеждаш. Отне ни около 4ч. всичко.

 

  • Харесвам 8
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Предният път се придвижвах  в района само с автобуси и влакове, но отзи път идеята е да вземем кола, така че бих искал да помоля за малко инфо и препоръки/съвети относно паркирането в Колмар и околните градчета/села. 
Доколкото се сещам,  @Роца и @Цвете  обикаляха там моторизирани, сигурно има и други.

Редактирано от Фичо
Връзка към мнение
преди 1 минута , Фил каза:

Предният път се придвижвах  в района само с автобуси и влакове, но отзи път идеята е да вземем кола, така че бих искал да помоля за малко инфо и препоръки/съвети относно паркирането в Колмар и околните градчета/села. 
Доколкото се сещам,  @Роца и @Цвете  обикаляха там моторизирани, сигурно има и други.

2014 бяхме по Лоара и после - през Колмар. Пътувахме с нашата кола и в Колмар паркирахме в някакъв платен паркинг в централната част (не мога да посоча локация - беше отдавна, но не мисля, че беше някаква драма намирането на място за паркиране). Единственият ми спомен за този паркинг е, че отивайки до машинката за плащане, един любезен французин, който вече беше платил, а си тръгваше и му оставаше доста предплатено време, ни подари билетчето си! :girl_smile:

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

В Eguisheim има платени паркинги - на автомат, мисля 3 евро / час. В Колмар паркирах в подземен паркинг до един площад с фонтани. Може би е този.

В Рибовил ето тук 48.192804, 7.325227  безплатно . Във всички останали селца паркирах безплатно в началото им или някъде по уличките.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.