Прескочи до съдържание

Виза за Дубай (ОАЕ като цяло) - разяснителна тема


Препоръчани мнения

Редакция: от 22.03.2014 за граждани на България се предлага безплатна Visa on Arrival при пристигане на входна точка в ОАЕ. Т.е. целият текст по-долу вече е излишен и неприложим. Честито!

 

 

Имаме две други теми във форума относно визите за Дубай, които леко се преплитат и има известни недоразумения вътре, за това прецених, че е добре на едно място почистено и структурирано да е налична цялата информация, като ще се постарая да е максимално коректна. Ако има проблеми, свиркайте. 

 

Ето двете теми, които са заключени за да не става объркване:

Виза за Дубай с полет на Wizz

Дубай - виза и още нещо

 

Кой е най-проблемният момент при визата за Дубай?

 

Най-проблемният момент е намирането на т.нар. спонсор, това е човек или организация, която на практика е отговорна за вас по време на вашия престой в Дубай. Спонсор може да бъде:

 

1. Авиокомпанията, от която сте закупили билета или техен посредник.

2. Хотела, в който ще отседнете.

3. Българска туристическа агенция.

4. Местна тур агенция или жител на Дубай

 

Ще разгледаме и четирите варианта. 

 

1. Спонсорство от авиокомпанията

 

Повечето традиционни авиокомпании, които летят до ОАЕ предлагат услугата да са ви посредници по издаването на виза, ако имате билет за техен полет. Генерално това е най-лесният и изчистен вариант. Кандидатстването, например при Emirates и Etihad е онлайн, а таксите за визата не са завишени и са общо около $70-80. Възможно е да ви бъде поискан депозит (информацията за размера на този депозит доста варира, последно го срещах, че за Emirates е около $270, източник: https://www.dubaivisa.net/ek-onlinevisa/FAQ.aspx), който ще ви бъде възстановен след като приключи пътуването ви. 

 

Вероятно повечето се интересуват от директните полети на нискотарифната Wizz Air до Дубай. В този случай има фирма, която посредничи за издаване на визата, повече информация тук: https://www.budport.hu/bg/dubai Цената към настоящия момент е $165, което е изключително много и тази услуга не е за препоръчване.(ново 25.11.2013 - визата там вече струва $129, което е доста по-прилична и конкурентна цена).

 

2. Спонсорство от хотела, в който ще отседнете

 

Доста хотели в Дубай предлагат да са спонсори за визата на техните гости. Ако си направите резервация или в големите портали за резервиране, или в официалния сайт на хотела, в последствие можете да се свържете с тях за да ви помогнат. 

 

Таксите на хотелите варират доста, като почти винаги се изисква и солиден депозит. На практика, когато хотела ви е спонсор той отговаря за вас, докато сте на територията на ОАЕ, за това  предпочита да се подсигури срещу евентуални глоби, ако останете по-дълго от колкото сте заявили и т.н. Този депозит може да стигне до 1000 евро на човек!

 

Бих казал, че големия депозит прави тази възможност доста непривлекателна. 

 

3. Спонсорство от българска тур. агенция

 

Доста от българските агенции могат да посредничат за издаването на визата, като цената варира в много широки граници. Ако не искате да резервирате хотел през тях, сумата е поне 85 евро.(ново 02.01.2014 - изглежда, че цената от 85 евро е непостижима, повече клони към 90, което е в рамките на това, което предлагат Уиз през техния партньор)

 

Ако пък резервирате хотел през съответната агенция, то цената на визата може да е $75, без да е необходимо да оставяте депозит, както е при вариант 1 и 2. В допълнение, има български агенции, които работят активно с Близкия Изток и могат да предложат цени на хотелите, които в определени случаи са по-добри от тези в световните интернет портали. 

 

Политиката на форума обаче е, да не дава трибуна за реклама на български тур агенции. За това ще е необходимо сами да си ги издирите и да направите съответните контакти. Търсене в Google не е сложно и съм сигурен, че ще се справите. Тази политика може да стане предмет на обсъждане скоро, но на този етап е категорична и се надявам коментарите да са само на тема виза за ОАЕ. Детайлите, които трябва да знаете са следните:

  • цената на визата да е $75. На този етап, тази цена е нещо като стандарт. Има агенции, които искат доста повече, като допълнение на задължението да резервирате хотел и полет през тях. Избягвайте ги. 
  • хотелите не е задължително да са по-евтини или по-скъпи през агенцията, просто съберете оферти и си направете сравнението спрямо големите интернет портали за резервиране. Обърнете внимание дали в предложените цени от агенцията и от интернет портала са включени задължителните 20% такси. 

 

4. Спонсорство от местна тур. агенция или жител на Дубай

 

Мисля, че като цяло този вариант е доста нишов и няма смисъл да го обсъждаме в детайли. Дубайската агенция би могла по метод подобен на българската да ви стане спонсор, ако резервирате хотел или други услуги през нея, но също е силно вероятно да изискват голям депозит.

 

Иначе самата виза като цяло е само стандартен формуляр, без излишни трудности. Номера е да се плати минималната сума за нея :)

 

Хайде и да се надяваме накой хубав ден визите да паднат :)

Редактирано от Георги
  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Здравейте, аз преди пет дни питах в една туристическа агенция и ми казаха цената на визата е 80 евро и единственото условие е ако не искаш хотел да си направиш застраховка за пътуването, която за 5 дни беше около 6 евро, само копие на паспорт и резервацията на полета независимо с коя авиокомпания пътуваш (визз със сигурност) и до десет дни ти е готова гарантирано. На лични ще кажа коя е агенцията, който се интересува. 

 

Относно визите чакат пробив да  отпаднат визите за uae граждани за ЕС, което ще е средата на следващата година и ще въведат реципрочност за нас....така че най-вероятно до тогава  ще имаме визи за там.

 

http://www.arabianbusiness.com/eu-moves-closer-approving-visa-free-travel-for-emiratis-523889.html

Редактирано от ivo_121212
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте, аз преди пет дни питах в една туристическа агенция и ми казаха цената на визата е 80 евро и единственото условие е ако не искаш хотел да си направиш застраховка за пътуването, която за 5 дни беше около 6 евро, само копие на паспорт и резервацията на полета независимо с коя авиокомпания пътуваш (визз със сигурност) и до десет дни ти е готова гарантирано. На лични ще кажа коя е агенцията, който се интересува. 

 

Относно визите чакат пробив да  отпаднат визите за uae граждани за ЕС, което ще е средата на следващата година и ще въведат реципрочност за нас....така че най-вероятно до тогава  ще имаме визи за там.

 

http://www.arabianbusiness.com/eu-moves-closer-approving-visa-free-travel-for-emiratis-523889.html

 

Ами 86 евро са си 120 долара, което е 45 долара над 75. Т.е. хотела, който сам си букваш онлайн трябва да е поне 9 долара на вечер по-евтин, спрямо същия или подобен, който би предложила агенцията. Ей за такъв тип сметки писах, че трябва да си направят хората :)

 

Но ще редактирам поста, че е възможна и виза под 100 евро, без да е необходимо да се обвързваш с хотел към агенцията...

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ами 86 евро са си 120 долара, което е 45 долара над 75. Т.е. хотела, който сам си букваш онлайн трябва да е поне 9 долара на вечер по-евтин, спрямо същия или подобен, който би предложила агенцията. Ей за такъв тип сметки писах, че трябва да си направят хората :)

 

Но ще редактирам поста, че е възможна и виза под 100 евро, без да е необходимо да се обвързваш с хотел към агенцията...

 

Да така е, но е удобно ако отиваш на гости при роднини или приятели и не ти е необходим хотел, а и няма да ангажираш някои да ти изкарва виза оттам или да ти става спонсор и т.н. 

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Относно визите чакат пробив да  отпаднат визите за uae граждани за ЕС, което ще е средата на следващата година и ще въведат реципрочност за нас....така че най-вероятно до тогава  ще имаме визи за там.

 

http://www.arabianbusiness.com/eu-moves-closer-approving-visa-free-travel-for-emiratis-523889.html

Относно визите и написаното в статията, пише обаче следното:

"The European Union is pushing ahead with plans to allow UAE citizens visa-free access to the 26 countries that make up the Schengen Area, with final approval likely to be awarded next year....

Bulgaria, Croatia, Cyprus and Romania will join this year, while EU member states the UK and Ireland have opted out of joining."

Но дали България ще (и бъде позволено да) се присъедини към Шенгенското пространство в края на тази, или следващата година е по-важният въпрос?!

В добавка, в съседната статия

http://www.arabianbusiness.com/uae-seeks-visa-free-access-schengen-for-citizens-490677.html

също се говори само за Шенген и 26-те държави-членки на споразумението.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Относно визите и написаното в статията, пише обаче следното:

"The European Union is pushing ahead with plans to allow UAE citizens visa-free access to the 26 countries that make up the Schengen Area, with final approval likely to be awarded next year....

Bulgaria, Croatia, Cyprus and Romania will join this year, while EU member states the UK and Ireland have opted out of joining."

Но дали България ще (и бъде позволено да) се присъедини към Шенгенското пространство в края на тази, или следващата година е по-важният въпрос?!

В добавка, в съседната статия

http://www.arabianbusiness.com/uae-seeks-visa-free-access-schengen-for-citizens-490677.html

също се говори само за Шенген и 26-те държави-членки на споразумението.

 

Почти съм сигурен, че визовата политика е обща за ЕС, т.е. трети страни трябва да имат еднакви изисквания към членовете на ЕС, за да ги включат в безвизовия списък и да има реципрочност със страните от Шенген....друг е въпроса че страните извън Шенген могат да прилагат свои правила за тези трети страни...и тук в случая мисля драмата на емиратите им е Великобритания, която заедно с Ирландия трябва да решат дали те да идват в Кралството без визи.....същото се отнася и за Румъния, България и Кипър (т.е. дали ние ще ги пускаме без визи ако не сме в Шенген) - с две думи те са задължени да пускат гражданите на ЕС без визи, ако искат да пътуват безвизово в Шенген...и още нещо интересно докладчик по темата за визите  на ОАЕ в Европеийския парламент е българката Мария Габриел от ЕНП/ГЕРБ.

 

А ето го и точния цитат отнасящ се за ЕУ гражданите:

 

“The text provides in return for the visa exemption to be reciprocated under visa-waiver agreements, enabling all EU citizens who wish to travel to these countries to do so without visas,” the statement added.

Редактирано от ivo_121212
Връзка към мнение

Ами 86 евро са си 120 долара, което е 45 долара над 75. Т.е. хотела, който сам си букваш онлайн трябва да е поне 9 долара на вечер по-евтин, спрямо същия или подобен, който би предложила агенцията. Ей за такъв тип сметки писах, че трябва да си направят хората :)

 

Но ще редактирам поста, че е възможна и виза под 100 евро, без да е необходимо да се обвързваш с хотел към агенцията...

Доста често дъвчем тази тема. И понеже говорим да не се прави реклама а да се каже работеща агенция с ниска цена за момента за виза за дубай. Ще напиша на лична агенцията ако някой ме попита и цената е 75 $. Според мен докато не тръгнат нещата около дубай ще има спекулации постоянно. И всички това използват. Хотела изисква сканиран паспорт на бял фон в jpegформат и снимка на лицето на бял фон в jpeg формат в размер 4.3/5.5 см в размер до 40 кВ. Всичко това със телефонни номера на всеки плюс някой стационарен на близък човек. Дори самолетната резервация не са поискали. А до колкото и преди писах цената на същия хотел през агенцията е около 50€ по ниска за двама човека.

Благодаря на Георги за точното и изчерпателно уточнение по темата.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Здравейте! Поздравления за сайта и за полезните съвети :) Предстои ни пътуване до Дубай и силно се вълнувам от темата...ще се радвам ако може да помогнете. Имаме вече купени самолетни билети от Wizzair, но тъй като ще отседнем при роднина и няма да резервираме хотел как може да си изкараме виза? Питах в xxx, но там искат 105 евро за съдействие. Има ли вариант изкарването на виза да излезе по-евтино.Има ли вариант при който човека който живее в Дубай да гарантира за нас и да ни изкара виза без да се налага да минаваме през тур агенция. Благодаря предварително и се извинявам ако вече има конкретна тема за това но не можах да намеря нищо конкретно.

Редактирано от Георги
премахнато име на агенция
Връзка към мнение

Здравейте! Поздравления за сайта и за полезните съвети :) Предстои ни пътуване до Дубай и силно се вълнувам от темата...ще се радвам ако може да помогнете. Имаме вече купени самолетни билети от Wizzair, но тъй като ще отседнем при роднина и няма да резервираме хотел как може да си изкараме виза? Питах в xxx, но там искат 105 евро за съдействие. Има ли вариант изкарването на виза да излезе по-евтино.Има ли вариант при който човека който живее в Дубай да гарантира за нас и да ни изкара виза без да се налага да минаваме през тур агенция. Благодаря предварително и се извинявам ако вече има конкретна тема за това но не можах да намеря нищо конкретно.

 

Здравей, 100-ина евро е общо взето нормалната цена, която се среща, когато няма резервиран хотел през агенцията. ivo, първият отговорил твърдеше, че може и за 80-90. 

 

Местните знам, че могат да кандидатстват да са твой спонсор, но не знам какви са изискванията за тях...

Връзка към мнение

Почна се и тук като в bg-mamma ... да не се четат и пет мнения  назад   ;)

Редактирано от stenk
  • Харесвам 7
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Здравей, 100-ина евро е общо взето нормалната цена, която се среща, когато няма резервиран хотел през агенцията. ivo, първият отговорил твърдеше, че може и за 80-90.

 

Местните знам, че могат да кандидатстват да са твой спонсор, но не знам какви са изискванията за тях...

Здравейте отново.

Реших да напиша все пак че визата вече ми дойде в електронен формат. 10- на работни дни изчаках и цената е 75€. Още не чух някой да е изкарал визата. Само се казва как ще стане затова реших да го публикувам. Успех на всички.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Budport, тези които издават визите за полети на Уиз, имат текуща промоция за визата за $125: https://www.budport.hu/bg/dubai

 

Ще се сетят, че там е слабото място на полетите до Дубай...Както и да е, $125 (92 евро) вече сваля нещата до по-разумни рамки, около това, което ivo коментира като най-ниска цена без да е задължително да купуваш хотел от агенция. Надявам се да не е временна промоция както пише в сайта, а да е цената на визата от тук насетне. Ще спести известни главоболия. 

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

Имам смътен спомен, че съм чела, че визата се издава около 1 месец преди пътуването. Предполагам, че няма да има проблем, ако я поръчем от сега за февруари (а и още не съм избрала хотел)... 

Връзка към мнение

Само да вметна, че досега най-ниската цена без купуване на хотел от агенция е 75 Евро, не долара, която намерих. 

Самото издаване стана за 5 дни, няма нужда от месец предварително (стига да не се падне в период от техни религиозни празници).

Ние си организирахме пътуването за 10-на дни - на 1-ви платихме самолета, на 7-ми - хотела, а визата стана на 14-ти. Пътуваме утре  ^_^

По отношение на хотелите и резервации в букинг и подобните - цените ги смятайте +20% отгоре, защото не включват градски данък и такса - но в хотела ще си ги платите.

Като се добави и по-високата цена на визата, сметката за "евтината" самоорганизация може да излезе крива. Та моят съвет е да си харесате няколко хотела през сайтовете за резервация и след това да се консултирате с няколко туроператора какви цени могат да ви дадат, като се смята и визата вътре.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз напълно те подкрепям за самостоятелното резервиране специално за Дубай. От агенцията ми издадоха визата за 75€ и резервиран ия от тях хотел е с платени 20% такси и със закуска тотал спрямо букинг и агода е с 100-120 лв. по ниска цена. Хубаво е всеки да се информира сам преди да резервира

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Имам смътен спомен, че съм чела, че визата се издава около 1 месец преди пътуването. Предполагам, че няма да има проблем, ако я поръчем от сега за февруари (а и още не съм избрала хотел)...

Трябва да изчакаш малко защото няма да стане преди този един месец.
Връзка към мнение

Изглежда след "промоцията" визата през посредниците на Уиз падна на $129 долара, което е под 100 евро. Някой ако се възползва нека да разясни дали има други уловки (застраховки, депозити и т.н.). 

Връзка към мнение

Здравейте всички Магеланци ;)

Влизам с въпрос: За транзитно прекачване на самолет в Дубай с престой от 9ч. между 2та полета без излизане от летище само смяна на терминали 1 и 3 .

Разбрах че не ми трябва никаква виза?!

така ли е ..мерси

Връзка към мнение

Не ти трябва, ако няма да излизаш от летището. Имаш достатъчно време и да пообиколиш.

http://www.emirates.com/bg/english/plan_book/dubai_international_airport/emirates_terminal_3/finding_your_way.aspx

Връзка към мнение

Здравейте, ще може ли някой да ми помогне с информация. Тази туристическа виза която е валидна 30 дни One-entry ли е или Multiple-entry? Доколкото разбирам срокът за издаване на визи е 3 работни дни.

Аз имам виза за влизане в Дубай, но след 3 дни престой там излитам от Дубай за друго място. След 4 дни се връщам отново на едното летище (DBX) и същия ден трябва да летя с Wizz от другото летище. От тур. агенция ми обясниха, че трябва да си вадя втора виза за да вляза отново в Дубай за прекачващия полет, но тъй като ще има само два работни дни за периода в който няма да съм Дубай, втората ми виза може би няма да стане готова. Някой има ли идея какво да правя? Има ли нещо като транзитна виза и как се вади?

Връзка към мнение

Нека някой ме поправи, ако греша, но какво пречи да си извадиш две визи още преди да си тръгнала? Мисля, че няма ограничени да имаш само една единствена виза напред във времето. 

 

Иначе да, две визи ти трябват, стандартните туристически не са multiple entry. 

 

Алтернативно можеш да пишеш на тези, които издават транзитна виза на летището: https://www.marhabaservices.com/source/citystop.aspx Услугата е прилично скъпа и не съм сигурен дали полет на Уиз отговаря на изискването им да имаш потвърдена резервация след по-малко от 96 часа, много подобни институции признават полети само с редовни авиокомпании. Пиши им писмо, ако решиш и сподели какво ще ти отговорят :)

Връзка към мнение

Не може да си вадиш втора виза докато имаш първа, която все още е валидна. Затова можеш да поискаш втора виза чак след като вече си напуснал страната - т.е текущата ти виза вече е невалидна. Ще пиша пак като намеря решение на казуса.

Връзка към мнение

Здравейте,

 

Планирам скорошно пътуване до Дубай с приятелката ми. В сайта на Министерството на външните работи обаче намерих следния текст:

 

"В редица случаи се отказва влизането в ОАЕ на лица от женски пол на възраст под 30 години, ако те не са придружавани от роднина със същата фамилия."

 

Ясно е, че не сме роднини, не сме и с една и съща фамилия, тъй като не сме женени, а тя (и аз) сме под 30г. Въпросът ми е дали на някого е отказвана виза поради такава причина или пък дали друга млада двойка е вземала туристическа виза?

Сам оргнизирам пътуването - самолетни билети и хотел, ако трябва ще платя и на агенция, за да съдейства за издаването на виза, но въпросът е да не ни бъде отказана виза след всички направени предварително разходи.

 

Благодаря предвариетлно за инфромацията.

Връзка към мнение

То ще трябва да платиш на агенция за визата. При положение, че имате резервация за хотел за конкретните дати вероятността от отказ е почти нулева (агентката, съдействаща за нашите каза, че за 2 години е имала само един отказ и той е бил на жена). Ако резервираш хотела през агенция резервацията им така или иначе минава през дубайска партньорска агенция, която съдейства и за визата.

В нашата група имаше неомъжени лица от женски пол под 30 и проблем нямаше.

 

И един съвет за кацащите на DWC (вероятно и за другите е така) - на паспортния контрол жените са много подробни и оглеждат всичко, мъжете го караха малко по-стегнато. Мен една забулена сигурно 2 минути ми разглежда ту визата, ту паспорта, ту мен - чак си помислих, че ще трябва да тичам да хвана самолета наобратно  :huh:

Връзка към мнение
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.