Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

преди 37 минути , Georgie каза:

Погледнах условията-дори стандартният план е чудесен!За по-малко от 30 Е застраховката има високо покритие за различни рискове!Предполагам ,при закупуване ,се получава някаква електронна полица?Необходимо ли е да се разпечати на хартиен носител,за да се докаже съществуването й ,в случай на нужда?

П.П.Не мога да разбера коя финансова институция стои зад тази застраховка?

Не трябва да се печати нищо. Полицита работи безгрижно. Изпробвано лично няколко пъти. Само пишеш имейл с проблема и следват инструкции как да процедираш

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 4 минути , cybersimo каза:

Не трябва да се печати нищо. Полицита работи безгрижно. Изпробвано лично няколко пъти. Само пишеш имейл с проблема и следват инструкции как да процедираш

Накратко, каква е процедурата при заболяване напр.-необходимо е първо застрахованият да плати,след което да потърси сумата от тях?Ако е така,не виждам особен смисъл,защото важното е веднага друг да поеме плащането при нужда.

 

Редактирано от Georgie
Връзка към мнение
преди 26 минути , cybersimo каза:

Не трябва да се печати нищо. Полицита работи безгрижно. Изпробвано лично няколко пъти. Само пишеш имейл с проблема и следват инструкции как да процедираш

Моля те, дай, малко информация. Много пъти се питахме как работят Номадите, но във форума лично изпитано, почти няма.

Какво ти се случи, какво направи.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ставаме поне двама в очакване.:)Доколкото разбрах съществуват два вида полици-при единия необходимата сума плаща директно worldnomads,а при другия получаваш от тях това,което си платил.Или нещо подобно....Но изобщо не съм сигурен.

Редактирано от Georgie
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 44 минути , Georgie каза:

Ставаме поне двама в очакване.:)Доколкото разбрах съществуват два вида полици-при единия необходимата сума плаща директно worldnomads,а при другия получаваш от тях това,което си платил.Или нещо подобно....Но изобщо не съм сигурен.

Не. Полиците са два вида, с различни покрития и различна цена.

И при двете има 70 евро самоучастие.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 59 минути , AlexandraKo каза:

Не. Полиците са два вида, с различни покрития и различна цена.

И при двете има 70 евро самоучастие.

Благодаря,разбирам,но не и дали сумата се плаща директно от Номадите на извършилия медицинската услуга,примерно.Нормално е механизмът да е именно такъв.

Редактирано от Georgie
Връзка към мнение

WorldNomads:

 

Имал съм три случая:

Откраднат телефон във Франция (застрахова се отделно в полицата) - искаха протокол от полиция и фактура/касова бележка. Има самоучастие (както и при медицинската полица), но изплатиха парите за 1 ден след изпращане на документите по имейл.

Лек случай на медицинска намеса (спешна помощ на място) в Белгия. Питах по мейл какво да правя. Казаха да събера каквото е плащано - сума за лекар, лекарства и т.н. и да изпратя документите, платиха след 2 дни.

Счупена ръка в Гърция, при която се наложи и оставане за ден, два в болница - там казаха в коя болница да се отиде и беше уговорено предварително всичко. Не сме плащали нищо.

 

Общо взето - добри са, но винаги има самоучастие.

Редактирано от cybersimo
  • Харесвам 5
Връзка към мнение

А има застрахователи, които дават избор за сумата на самоучастие.

Някой тук ползва ли услугите на друг застраховател, освен на попрехвалените World Nomads?

  • Харесвам 1
Връзка към мнение
преди 4 часа, cybersimo каза:

WorldNomads:

 

Имал съм три случая:

Откраднат телефон във Франция (застрахова се отделно в полицата) - искаха протокол от полиция и фактура/касова бележка. Има самоучастие (както и при медицинската полица), но изплатиха парите за 1 ден след изпращане на документите по имейл.

Лек случай на медицинска намеса (спешна помощ на място) в Белгия. Питах по мейл какво да правя. Казаха да събера каквото е плащано - сума за лекар, лекарства и т.н. и да изпратя документите, платиха след 2 дни.

Счупена ръка в Гърция, при която се наложи и оставане за ден, два в болница - там казаха в коя болница да се отиде и беше уговорено предварително всичко. Не сме плащали нищо.

 

Общо взето - добри са, но винаги има самоучастие.

Благодаря ти  за информацията. Самоучастието е 70 евро, ако не се лъжа, във всички случаи, нали?

Връзка към мнение
преди 8 часа, cybersimo каза:

WorldNomads:

 

Имал съм три случая:

Откраднат телефон във Франция (застрахова се отделно в полицата) - искаха протокол от полиция и фактура/касова бележка. Има самоучастие (както и при медицинската полица), но изплатиха парите за 1 ден след изпращане на документите по имейл.

Лек случай на медицинска намеса (спешна помощ на място) в Белгия. Питах по мейл какво да правя. Казаха да събера каквото е плащано - сума за лекар, лекарства и т.н. и да изпратя документите, платиха след 2 дни.

Счупена ръка в Гърция, при която се наложи и оставане за ден, два в болница - там казаха в коя болница да се отиде и беше уговорено предварително всичко. Не сме плащали нищо.

 

Общо взето - добри са, но винаги има самоучастие.

В третия случай, те как си взеха самоучастието от теб?

Тъй като те са с асистънс би следвало ти да си плащаш до 70 евро, а те изцяло да поемат сумите над тях. 

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 6 минути , mililia каза:

В третия случай, те как си взеха самоучастието от теб?

Тъй като те са с асистънс би следвало ти да си плащаш до 70 евро, а те изцяло да поемат сумите над тях. 

Изпратиха ми линк, през който можеше да се плати с карта

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

За предишното ни голямо пътуваме заложихме на WorldNomads, слава богу, не сме ги използвали, но покритията им наистина са много добри.

За предстоящото заложихме на Allianz, разликата в цената беше четворна. Надявам се да няма проблеми, все пак има 24 часа асистанс и добри покрития.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
преди 8 часа, Goal & Boss каза:

А има застрахователи, които дават избор за сумата на самоучастие.

Някой тук ползва ли услугите на друг застраховател, освен на попрехвалените World Nomads?

Аз от години ползвам травъл асистънс на Уника и нямам забележки към тях. Ползвали сме ги и в САЩ и в Еврооа и в Азия.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
преди 1 час, funny каза:

Ползвали сме ги и в САЩ и в Еврооа и в Азия.

Моля, когато някой е ползвал дадена застраховка (за мен това означава завеждане на иск) да описва и конкретните ситуации... Какво се е случило, как са реагирали, посочено ли е било лечебно заведение или  е било избрано най-близкото, трябвало ли е пътуващият сам да заплати лечение и после да иска възстановяване или от асистанс компанията са се погрижили за плащането. По този начин ще имаме много по-пълна информация коя застраховка си заслужава и коя не.

 

Благодаря.

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Отговарям относно моята застраховка .

Използвана нееднократно при заболявания, даже не инциденти. Звъни се на телефон за връзка , обясняват се симптоми и в рамките на час-два връщат обаждане за насрочен час в най-близкото лечебно заведение или домашно посещение ако си поискал такова. Не се заплаща, те уреждат помежду си това. Ако се изписват лекарства , тогава си ги купуваш и ти ги осребряват по документ. При нас изплащането на сумата беше след седмица.

В условията има и вариант за спешни необходимости да отидеш директно в най-близката болница и да им звъннеш да 24 часа след приема, но за радост не ни се е налагало да ги ползваме.

 

Самоучастие няма. 

Редактирано от funny
  • Харесвам 8
  • Благодаря 1
Връзка към мнение
На 25.08.2018 г. в 19:06, Lindt каза:

Аз се опитвам много бързо да разбера отговора на интересуващите ме въпроси и не успявам. При такава застраховка за двойка пътуващи, ако в последствие единият забременее, дали има основание и двамата да си отменят пътуването и разходите им да се покрият или само на прецакания детеносител? 

Lindt, нямам представа за казуса, за който питаш. Предполагам, че ако става въпрос за семейна двойка, то има основание за възстановяване на разходите и на двамата. Според мен най-добре е консултация със самия застраховател за конкретната ситуация с въпрос какви документи е необходимо да се предоставят.

В моята полица имаше клаузи за възстановяване на разходите ако е необходимо пътуващият да се грижи за болен или пострадъл близък при внезапно възникнала ситуация или заболявване и въпреки че бременността не е болест, то ако тя е рискова или има усложнения, това е достатъчно основание за възстановяване на разходите и на другия човек.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
На 27.08.2018 г. в 13:13, funny каза:

Отговарям относно моята застраховка .

Използвана нееднократно при заболявания, даже не инциденти. Звъни се на телефон за връзка , обясняват се симптоми и в рамките на час-два връщат обаждане за насрочен час в най-близкото лечебно заведение или домашно посещение ако си поискал такова. Не се заплаща, те уреждат помежду си това. Ако се изписват лекарства , тогава си ги купуваш и ти ги осребряват по документ. При нас изплащането на сумата беше след седмица.

В условията има и вариант за спешни необходимости да отидеш директно в най-близката болница и да им звъннеш да 24 часа след приема, но за радост не ни се е налагало да ги ползваме.

 

Самоучастие няма. 

Разгледах страницата на UNIQA ,но се двоумя на кой пакет застраховка да се спра-стандартен или на някой от следващите.Разбира се,зависи от личното желание,но ти кой ползваш ?Всъщност забелязвам,че стандартния пакет не покрива отменени или отложени полети,и се питам има ли смисъл да купя такава,която дава право на обезщетение в тези случаи.

Връзка към мнение
преди 2 часа, Georgie каза:

Разгледах страницата на UNIQA ,но се двоумя на кой пакет застраховка да се спра-стандартен или на някой от следващите.Разбира се,зависи от личното желание,но ти кой ползваш ?Всъщност забелязвам,че стандартния пакет не покрива отменени или отложени полети,и се питам има ли смисъл да купя такава,която дава право на обезщетение в тези случаи.

Аз лично ползвам без покритие за полети. Само медицинска.

Ето вариант който съм ползвала за Европа и Азия. За САЩ е допълнително покритие ако ти трябва.

 

 

img875.pdf

  • Благодаря 1
Връзка към мнение
преди 3 часа, AlexandraKo каза:

@funny, а коя им е асистиращата компания на Уника?

Coris. Такава застраховка Корис от Уника съм задействал във Валенсия. Звъниш на телефона им, казаха ми да ида в най-близката болница, там ксерокопираха личната ми карта и застраховката, подписах се върху ксерокопията и всичко мина безплатно. След това всичките ми застраховки са вече с максималното покритие 50 000 евро, че не се знае.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение
На 30.08.2018 г. в 5:46, AlexandraKo каза:

@funny, а коя им е асистиращата компания на Уника?

"Coris Bulgaria" Ltd  https://www.coris.bg

О,вече са отговорили няколко човека,едва сега видях.:)

Виждам телефон със Софийски номер на Coris.Вероятно на него трябва да се звъни в случай на нужда?

Редактирано от Georgie
  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.