Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

За Армеец ли говориш? Или има вече нещо по-пластично? Армейската е много тегава: в деня закупуването, процента зависи от далечината на датата и пр. и пр. Отделно ние купуваме на части - полет, транспорт, къща в различно време и ако не ти е приятел брокера става заплетено.

 

 

Да, за тях говоря и напоследък винаги правя за големите и скъпи пътувания. Аз също купувам на части, но не е проблем да застраховаш всяка сума по отделна застраховка. Не е задължително да бъдат към една полица...

И да не пропусна, до 5 дни след покупката, а не в деня на извършения разход, можеш да направиш тази застраховка...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте. Имам въпрос към ползвалите World Nomads.

 

Обикновено ползвам туристическа застраховка на английска компания, едногодишна. Не съм убедена, че това е най-удачният избор. Например, при провалено пътуване обезщетенията са смешни, иначе компаниите са сериозни много. Реално използване не ми се е налагало, слава Богу и дано винаги е така. Замислям се да ползвам World Nomads за пътуването ми до Бразилия (Нова Година) и Куба (февруари). 

 

И въпросът: Кога да сключа застраховката, така че евентуално отлагане на полети и разни други нежеланости да могат да се отчитат? Полетите са купени отдавна или поне със сигурност ще са купени всичките съвсем скоро. Просто нямам опит с тези специални застраховки. Ако - не дай Боже - ми се наложи някакво отлагане на едно такова скъпо пътуването, бих искала да бъда покрита - случките на място отделно - и се питам кога трябва да я купя. Дано правилно задавам въпроса...

 

Благодаря!

Връзка към мнение

Принципът на този тип застраховки е да бъдат сключени незабавно след извършване на разхода. Говоря за застраховките от типа "отмяна на пътуване". Застраховката на номадите е малко по-различна. Тя включва частично покрити разходи свързани с отмяна на пътуване, закъснения и т.н., но там основното покритие е свързано с медицински разходи. Лично аз правя две застраховки за да ги наречем по-екзотичните си пътувания. Една от типа "отмяна на пътуване" и втора, стандартна "медицинска" при номадите. Надявам се никога да не ми се налага да ползвам която и да е било от тях. Има хора, които разчитат и на включената застраховка към кредитна карта, но честно казано съвсем нямам доверие на "безплатните" неща...


Упс, сега виждам, че по-горе баш това сме дискутирали и можеш да прочетеш...

Връзка към мнение

 

 

И въпросът: Кога да сключа застраховката,

 

Няма ограничение във времето. И това им е най-ценното. Можеш спокойно да го направиш и ден преди тръгване. Не променя цената и отговорностите. Избираш момента например когато имаш пари и ти попадне някой ваучер за отстъпка. До 7% може да се намери с лекота, за повече трябва дебнене. Аз току що сключих такава за Европският ми вояаж. Относно отмяна на пътуване номадите имат покритие на определена сума, без значение от датата на сключване. 

Успех

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Няма ограничение във времето. И това им е най-ценното. Можеш спокойно да го направиш и ден преди тръгване. Не променя цената и отговорностите. Избираш момента например когато имаш пари и ти попадне някой ваучер за отстъпка. До 7% може да се намери с лекота, за повече трябва дебнене. Аз току що сключих такава за Европският ми вояаж. Относно отмяна на пътуване номадите имат покритие на определена сума, без значение от датата на сключване. 

Успех

 

къде се следи за ваучери за отстъпки? че скоро мисля и аз да ги ползвам...

Връзка към мнение

Тук във форума, в графата с разните далавери. Всеки, който се е регистрирал веднъж и ползвал, получава от време на време зарибяващи имейли. Те са от 7 - 10 %. 

А си има и постоянни като този

Връзка към мнение

Бихте ли ми казали специално за Сингапур , Малайзия и Индонезия кой застраховател ползвате?

До сега толкова далече не сме ходили, до сега за всички пътувания сме ползвали булстрад.

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Предстой ми пътуване за около 6 месеца из Югоизточна Азия (Тайланд, Индонезия, Филипините и тн.) Много се колебая къде да си направя застраховка. Номадите ми излизат доста скъпо за 6 месеца. Можете ли да препоръчате нещо малко по-достъпно с адекватно покритие за района? 

Връзка към мнение

Колко скъпо ти излиза с номадите? Дай някаква цифра, за да имаме база за сравнение.

 

Иначе - виж тук (почти 6 месеца път, медицински разходи $100 000, евакуация - от $500 000 нагоре, изгубен багаж, тероризъм, бременност (!), природни бедствия, гражданска отговорност, самоучастие - $250...): https://www.insuremytrip.com/quote-compare/grid.html?quoteId=aW1T_bis_Akt&SortBy=compare&plans=MNUAA,MNUAI,IMGPA#vgrid,taccidental-death,tevacuation,tsingle-trip-medical

Редактирано от captain_oveur
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...

А това как го разбирате?

 

2.4: The insurance can only be taken out for a maximum insurance period of 12 months. The insurance can be extended by signing into your WorldNomads.com membership while you are travelling. However, any illness or injury which has come into existence, or has shown symptoms, or has been diagnosed in the previous insurance period(s) shall not be covered in the extended insurance period.

 

2.4: Застраховката може да се извади само за максималния осигурителен период от 12 месеца. Застраховката може да бъде удължена, като влезете в членството си WorldNomads.com, докато пътувате. Въпреки това, всяко заболяване или нараняване, което е възникнало,  показало е симптоми, или е диагностицирано в предишния осигурителен период (и) не се покриват в разширения осигурителния период.

 

Значи, какво излиза ?Аз го тълкувам така:

Ако човек си счупи крака и си е направил застраховка само за 1 седмица, само в нея ще има покритие.

Удължаването с 4 дни примерно, няма да има покритие за това.Тоест - няма да бъдат покрити разходите по транспорт, придружител и пр.

 

Значи, е по- добре човек да си направи за повече време, отколкото да удължава при такова условие.

Редактирано от AlexandraKo
Връзка към мнение

Или при това условие , ако се почупи трябва да го направи в удължения период ;)

Най-важното да не е на границата между двата.

То иначе ще стане като с нашата НЗОК.

Ако го закъсаш си внасяш осигуровките назад и воала иначе може да си караш метър :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Някой да е виждал скоро кодче за Номадите, че да го даде, моля! :)

 

Алекс, виж това - любезно предоставено от магеланци при мое скорошно питане :) 

 

https://www.retailmenot.com/view/worldnomads.com

Връзка към мнение

Алекс, виж това - любезно предоставено от магеланци при мое скорошно питане :)

 

https://www.retailmenot.com/view/worldnomads.com

Много ти благодаря! Голеееми циции са станали, преди пускаха по 10% :blush: :blush: :blush: Ама като няма риба, ще ядем октопод. ;) ;)

Връзка към мнение

Тъкмо се чудех за какви цици говориш.  :lol:  То ударението било другаде.  :lol:

Ами,нормални ергенски мисли:)))

Връзка към мнение

А това как го разбирате?

 

2.4: The insurance can only be taken out for a maximum insurance period of 12 months. The insurance can be extended by signing into your WorldNomads.com membership while you are travelling. However, any illness or injury which has come into existence, or has shown symptoms, or has been diagnosed in the previous insurance period(s) shall not be covered in the extended insurance period.

 

Значи, какво излиза ?Аз го тълкувам така:

Ако човек си счупи крака и си е направил застраховка само за 1 седмица, само в нея ще има покритие.

Удължаването с 4 дни примерно, няма да има покритие за това.Тоест - няма да бъдат покрити разходите по транспорт, придружител и пр.

 

Значи, е по- добре човек да си направи за повече време, отколкото да удължава при такова условие.

 

Според мен това си заслужава да се пита изрично. То така не е удължаване на застраховката, а на практика 2 отделни застраховки.

Връзка към мнение

Бях писал, но очевидно се забравя. Аз именно поради тази причина още предварително бях направил по две застраховки на човек - една за две седмици и втора за допълнителните три дни. Не мисля, че при това положение имат шанс да се измъкнат. Вярно, полиците са две, но се застъпват по време. По този начин условието да не е настъпило застрахователно събитие към момента на удължаване на застраховката се изключва от само себе си...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Бях писал, но очевидно се забравя. Аз именно поради тази причина още предварително бях направил по две застраховки на човек - една за две седмици и втора за допълнителните три дни. Не мисля, че при това положение имат шанс да се измъкнат. Вярно, полиците са две, но се застъпват по време. По този начин условието да не е настъпило застрахователно събитие към момента на удължаване на застраховката се изключва от само себе си...

Точно ти очаквах да се включиш.Моля те, погледни този текст, който съм цитирала по-нагоре, иска ми се да го изтълкуваш ти.Точно за удължаване иде реч.

Редактирано от AlexandraKo
Връзка към мнение

Точно ти очаквах да се включиш.Моля те, погледни този текст, който съм цитирала по-нагоре, иска ми се да го изтълкуваш ти.

 

Няма какво да се тълкува. Текстът е толкова хлъзгав, че именно предполага тълкуване в една или друга посока, според страната, която го тълкува. Затова постъпи, както съм посочил и се надявай да не се налага да проверяваме дали моята теория ще сработи. Във всички случаи при нея поне няма място за тълкуване... ;)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Няма какво да се тълкува. Текстът е толкова хлъзгав, че именно предполага тълкуване в една или друга посока, според страната, която го тълкува. Затова постъпи, както съм посочил и се надявай да не се налага да проверяваме дали моята теория ще сработи. Във всички случаи при нея поне няма място за тълкуване... ;)

Не, няма да проверявам точно сега, че ще ходим при едни крокодили:)))

Ще си направя за 4 седмици, вместо за 3 седмици и 4 дни, че да не седя на тръни.Ама ще напиша писмо или ще звънна на този телефон, който е даден в Дания.Не обичам неясни и не уточнени неща.:)

Благодаря ти.:)

Сетих се за нещо.

Застрахователното събитие става по време на първата застраховка.Тя изтича в 12 нощес.Новата започва след 12. Ми съвсем естествено е, че няма да покрие събитието от първата застраховка.Логично е.И да знаеш, така и ще постъпят.А ти, като имаш проблем, ще си го решаваш веднага, а после можеш да се разправяш с тях.То е важното на момента да ти помогнат.

Аз днес им изчетох внимателно всичките условия и някои неща не ми харесаха.

Моля, да дойде Капитанът и да даде малко разяснения за другата фирма, която знае, че е сериозна - някъде беше дал линк из темите.Моля, не нарежда, защото чин ми е по - нисък. :)))

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.